Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως είναι η νέα ψηφιακή τηλεόραση?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Pater

Pater

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2010 - 11:24

Προς φίλο Pater
Θα μπορείς να γράφεις τηλεοπτικά προγράμματα κατ' ευθείαν στο σκληρό δίσκο του PS3!

θα μπορουμε και να τα βλεπουμε τα ψηφιακα και χωρις αποκωδικοποιητη με το PS3? η τηλεοραση μου πιανει αυτα τις ΕΡΤ αλλα μαλλον δεν εχει mpeg4

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2010 - 16:59

Τζάμπα βγήκαν τελικά αυτά τα Jaga Mobile TV κινητά για όποιους σκοπεύουν να τα κρατήσουν για πολύ...

#78   damgr

damgr

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2010 - 17:28

Πάντως άμα βγάλουν κινητά που να δέχονται το ψηφιακό τμήμα θα ψηθώ άσχημα να αγοράσω ένα...τρελή ποιότητα εικόνας για ένα κινητό

#79   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 01:02

Προς φίλο Pater (συνέχεια)
Το "Play TV", είναι μια συσκευή -ένα μικρό κουτάκι φαντάσου- που συνδέεται με το PS3 και σου επιτρέπει να γράφεις στο σκληρό δίσκο της κονσόλας τα ψηφιακά (και μόνο) τηλεοπτικά προγράμματα. Δεν είναι, δηλαδή, αποκοδικωποιητής...
Αγόρασα το Play TV το Πάσχα, από τα "Saturn" στο Βερολίνο. Μάλιστα, χάρηκα πολύ που το βρήκα, γιατί εδώ στην Ελλάδα το έβρισκα σε καταστήματα του διαδικτύου (π.χ. e-shop), αλλά παραδ'οξως, όχι σε κανονικά, εμπορικά, δηλαδή. "Σκάω" που λες 100 ευρώ, το παίρνω και αρχίζω ήδη ν' ανυπομονώ για την επιστροφή μου στην Ελλάδα. Με το που έρχομαι, το συνδέω με τη κονσόλα, το σετάρω (υπάρχει και CD εγκατάστασης) και το περιμένω να συντονίσει τα κανάλια. (Το κάνει μόνο του, αυτόματα, όπως οι τηλεοράσεις...) Με το που τελειώνει, το βάζω μπροστά και τί να δω; Έχει "δει" μόνο τα ψηφιακά της ΕΤ!!! Και πάνω που αρχίζω να κλαίω τα λεφτά μου και να βλαστημάω και να χτυπιέμαι γιατί δε το είχα πληροφορηθεί νωρίτερα, τσουπ!... να'σου και η επίσημη ανακοίνωση ότι, σιγά-σιγά τα κανάλια θα αρχίσουν να εκπέμπουν από αναλογικά σε ψηφιακά! Φιου!... :D
Αυτά, εν ολίγοις, για το "Play TV"...!

xilaren

#80   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/01/2010 - 19:47

Οσοι εχετε προσβαση στα ψηφιακα καναλια μπορειτε να μου πειτε αν εχετε προβληματα με την εικονα και ποιον αποκοδικοποιητη εχετε? Εγω εχω το turbox του πλαισιου και σε ορισμενα καναλια εχω κολληματα και παγωμα της εικονας μερικες φορες. Θελω να ξερω αν γινεται και σε αλλους και με ποια συσκευη για να ξερω αν φταιει η συσκευη μου η αν το προβλημα οφειλεται στο σημα για να παω να την αλλαξω μιας και εχει αλλες δυο μερες για αμεση αντικατασταση (DOA).

Just like underwear, passwords should be changed often...





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες