Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά 5c σφραγισμένου. Τι να προσέξω?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   andreamk13

andreamk13

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/05/2015 - 12:38

Θέλω να αγοράσω ενα 5c σφραγισμένο. Τι ακριβώς να προσέξω για να είμαι 100% καλυμένος? Εχει απόδειξη απο γερμανό αγορά 5 Ιανουαρίου.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 22/05/2015 - 12:40

Θέλω να αγοράσω ενα 5c σφραγισμένο. Τι ακριβώς να προσέξω για να είμαι 100% καλυμένος? Εχει απόδειξη απο γερμανό αγορά 5 Ιανουαρίου.

θα βαλεις το S/N εδω και θα πρεπει να σου βγαλει οτι δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα.



#3   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/05/2015 - 12:46

Θέλω να αγοράσω ενα 5c σφραγισμένο. Τι ακριβώς να προσέξω για να είμαι 100% καλυμένος? Εχει απόδειξη απο γερμανό αγορά 5 Ιανουαρίου.

E αμα είναι σφραγισμένο απλά τσέκαρε το κουτί να σιγουρευτείς ότι έχει το ίδιο S/N με αυτό της απόδειξης και κάνε και αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω έτσι απλά για να είσαι ήσυχος. 


Whatsapp doc?

#4   andreamk13

andreamk13

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/05/2015 - 13:01

Μόνο αυτό να κάνω? Σε άλλα σαιτ διάβασα οτι πρέπει να το ανοίξεις να το βάλεις να λειτουργήσει σε wi-fi να το ενεργοποιήσεις κτλ..



#5   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/05/2015 - 13:14

Μόνο αυτό να κάνω? Σε άλλα σαιτ διάβασα οτι πρέπει να το ανοίξεις να το βάλεις να λειτουργήσει σε wi-fi να το ενεργοποιήσεις κτλ..

Kοίτα αν θες να το ελέγξεις πλήρως μπορείς να το ανοίξεις (για να δεις αν λειτουργεί οκ, αν έχει διάχυση, καμμένα πίξελ, μπλά μπλα μπλα, και να το βάλεις για ενεργοποίηση). Αλλα αν είναι σφραγισμένο και δεις τσεκάροντας το S/N στο σάιτ οτι ΔΕΝ έχει ενεργοποιηθεί λογικά είσαι οκ.  Νταξ μην είμαστε και εντελώς τρελαμένοι καχύποπτοι. Εγώ προσωπικά θα το άνοιγα να βεβαιωθώ γενικώς . Αλλα΄αυτό που λες ισχύει κυρίως για μεταχειρισμένα μην έχει αφήσει ο άλλος κανα find my iphone ανοιχτό και δε μπορείς να το ενεργοποιήσεις. 


Whatsapp doc?

#6   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 22/05/2015 - 20:15

Αν είναι σφραγισμένο και φαίνεται από το S/N ότι δεν είναι ενεργοποιημένο ΔΕΝ υπάρχει λόγος να το ανοίξεις και μάλιστα αν το πωλούσα εγώ δεν θα άφηνα να το ανοίξει κάποιος.

Σε μαγαζί δηλαδή τους λες άνοιξέ το να δω πως είναι;



#7   andreamk13

andreamk13

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/05/2015 - 21:01

Αν είναι σφραγισμένο και φαίνεται από το S/N ότι δεν είναι ενεργοποιημένο ΔΕΝ υπάρχει λόγος να το ανοίξεις και μάλιστα αν το πωλούσα εγώ δεν θα άφηνα να το ανοίξει κάποιος.

Σε μαγαζί δηλαδή τους λες άνοιξέ το να δω πως είναι;

Μπορώ να δώ αν είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο σε κάποια σελίδα? Επίσης αν μου δείξει το serial οτι δεν είναι ενεργοποιημένο σημαίνει οτι δεν εχει ενεργοποιηθεί ποτέ? Η οτι απλά μπορεί πχ αυτός να το απενεργοποίησε για να μου το δώσει?



#8   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/05/2015 - 09:13

Αν είναι σφραγισμένο και φαίνεται από το S/N ότι δεν είναι ενεργοποιημένο ΔΕΝ υπάρχει λόγος να το ανοίξεις και μάλιστα αν το πωλούσα εγώ δεν θα άφηνα να το ανοίξει κάποιος.

Σε μαγαζί δηλαδή τους λες άνοιξέ το να δω πως είναι;

Actually.....ναι. Εγώ και τα δυο ipad που είχα πάρει από Multirama και το 5άρι από Vodafone τα άνοιξα ΕΠΙΤΟΠΟΥ και τα τσέκαρα γιατί δεν ήθελα να φύγω και να πάω σπίτι και να έχουν κάποιο θέμα και μετά άντε βρες άκρη με το DOA. 


Whatsapp doc?

#9   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/05/2015 - 09:14

Μπορώ να δώ αν είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο σε κάποια σελίδα? Επίσης αν μου δείξει το serial οτι δεν είναι ενεργοποιημένο σημαίνει οτι δεν εχει ενεργοποιηθεί ποτέ? Η οτι απλά μπορεί πχ αυτός να το απενεργοποίησε για να μου το δώσει?

Χαλάρωσε λιγάκι καλό μου. Αν είναι με απόδειξη από Γερμανό όπως λες, και σφραγισμένο και δεν έχει ενεργοποιηθεί ποτέ βάσει serial number check κλπ, τί κλειδωμένο να είναι δηλαδή? 


Whatsapp doc?

#10   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/05/2015 - 09:58

Το ανοίγεις κανονικά, αφού υποτίθεται ότι θες να το αγοράσεις. Ο μόνος λόγος να το παρατησεις θα είναι αν τελικά δεν είναι κάτι οκ. Κλειδωμένο, μαϊμού, που παίζει και αυτό να έχεις το νου σου.

#11   Thanaiskep

Thanaiskep

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:immortaltns1@hotmail.com

Δημοσίευση 23/05/2015 - 10:19

Το ανοιγεις τσεκαρεις σειριακα βαζεις sim κανεις κληση φευγεις. Απλα τα πραγματα. Αν εχει καποιο ελατωμα δεν εχεις doa. Αν αξιζει σαν αγορα σε σχεση με το καινουριο παιρνεις το ρισκο.

#12   andreamk13

andreamk13

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/05/2015 - 17:22

Το ανοιγεις τσεκαρεις σειριακα βαζεις sim κανεις κληση φευγεις. Απλα τα πραγματα. Αν εχει καποιο ελατωμα δεν εχεις doa. Αν αξιζει σαν αγορα σε σχεση με το καινουριο παιρνεις το ρισκο.

Τι εννοείς αν έχει κάποιο ελλάτωμα δν έχει doa. Δεν μπορώ να πάω στον γερμανό να πάρω άλλο? Η εγγύηση γιατί υπάρχει? Τι μου καλύπτει?



#13   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 24/05/2015 - 19:26

Δες το ιμει γιατι ο γερμανος κανει μαμουνιες. Αν ξεκιναει απο 01 ενας χρονος εγγυηση. Αν ξεκιναει απο 35 2 χρονια

#14   Thanaiskep

Thanaiskep

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:immortaltns1@hotmail.com

Δημοσίευση 24/05/2015 - 20:09

Τι εννοείς αν έχει κάποιο ελλάτωμα δν έχει doa. Δεν μπορώ να πάω στον γερμανό να πάρω άλλο? Η εγγύηση γιατί υπάρχει? Τι μου καλύπτει?


Doa σημαινει ελατωματικο κατα την παραδοση. Μεσα σε 7 μερες απο την αγορα αν σου βγαλει προβλημα ειναι υποχρεωμενο το καταστημα να σου παρεχει αλλη συσκευη επι τοπου. Η εγγυηση της συσκευης ειναι αλλο πραγμα και αφου ειναι αγορασμενο τον ιανουαριο σε καλυπτει κανονικα.

#15   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/05/2015 - 02:28

Θεμα τ κανατε.... Σφραγισμενο ειναι λες...τ θεμα να εχει? νταξει κανουν απατεωνιες αλλα τοσο τυχερος να σ τυχει???



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες