Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

iPhone 6 to S6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/05/2015 - 11:17

Καλησπέρα. Μετά από 1 μήνα θέλω να πω τις εμπειρίες μου έπειτα από την μετάβαση που έκανα. Είχα iphone 6 64gb και πήρα S6 (το κανονικό). Είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το κινητό δεν κολλάει πουθενά, πάει σφαίρα, έχω όση παραμετροποίηση θέλω χωρίς να περιμένω jailbreak που μου προσφέρει τα μισά εξάλλου. Κάμερα καλύτερη με όλα είμαι φουλ ευχαριστημένος. Φυσικά δεν μου ήταν εύκολο να αποχωριστώ την Apple στην κινητή τηλεφωνία μετά από 4-5 χρόνια αλλά δεν το μετάνιωσα καθόλου, αντιθέτως σκέφτομαι ότι δεν πρόκειται να γυρίσω ξανά σε iOS. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/05/2015 - 11:19

Μπράβοοοοοο!

#3   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/05/2015 - 11:38

Μπράβοοοοοο!

Δεν καταλαβαίνω το λόγο της ειρωνίας, εγώ την άποψη μου είπα ;)



#4   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/05/2015 - 12:32

Εαν σε ευχαριστει φιλε μου μπραβο να το χαιρεσαι ο καθενας κανει της επιλογες του εχει τα θελω του τα πιστευω του κι οτι του αρεσει αγοραζει και με τα χρηματα βεβαια που διαθετει!!!εγω ειμαι το αντιστροφω φιλε μου πριν λιγα χρονια επιασα μια συσκευη apple κι απο τοτε εκει ξετρελαμενος με το λειτουργικο με την ομορφια του τηλεφωνου ολα ολα μου αρεσαν κι αυτοι ειναι η επιλογη μου
Rafael Nadal

#5   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/05/2015 - 13:21

Εαν σε ευχαριστει φιλε μου μπραβο να το χαιρεσαι ο καθενας κανει της επιλογες του εχει τα θελω του τα πιστευω του κι οτι του αρεσει αγοραζει και με τα χρηματα βεβαια που διαθετει!!!εγω ειμαι το αντιστροφω φιλε μου πριν λιγα χρονια επιασα μια συσκευη apple κι απο τοτε εκει ξετρελαμενος με το λειτουργικο με την ομορφια του τηλεφωνου ολα ολα μου αρεσαν κι αυτοι ειναι η επιλογη μου

Συμφωνώ φίλε μου στο κάθε άτομο ταιριάζει διαφορετικό λειτουργικό. Απλά ήθελα να μοιραστώ την γνώμη μου.



#6   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/05/2015 - 13:24

Η γνωμη του καθενα η εμπειριες τι του αρεσει ειναι διαφορετικο στον καθενα μας εαν εσυ εισαι ευχαριστημενος με την επιλογη σου σε εμενα ουτε σε κανεναν αλλων δεν παιφτει λογος!!!!αντε να εχεις ευχαριστα νεα με την νεα σου συσκευη και να σαι καλα
Rafael Nadal

#7   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 27/05/2015 - 13:26

Είχα ένα χρόνο το s5 ..... και τελικά ξαναγύρισα στο 6άρι.... πολλά χρόνια με την apple και η συνήθεια (αλλά και ευχρηστία !!) κέρδισαν ...κατά τα άλλα μια χαρά ήταν !!



#8   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/05/2015 - 13:33

Είχα ένα χρόνο το s5 ..... και τελικά ξαναγύρισα στο 6άρι.... πολλά χρόνια με την apple και η συνήθεια (αλλά και ευχρηστία !!) κέρδισαν ...κατά τα άλλα μια χαρά ήταν !!

ο καθενας μας κανει της επιλογες του κι αν κανει λαθος το διορθωνει μην ξεχνατε μιλαμε για τηλεφωνα

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 27/05/2015 - 13:35

Rafael Nadal

#9   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 27/05/2015 - 14:55

Ένας μήνας ειναι λίγο, μετά το εξάμηνο ξαναπες μας

#10   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/05/2015 - 16:26

Ένας μήνας ειναι λίγο, μετά το εξάμηνο ξαναπες μας

Ίσως να είναι λίγο ναι. Αλλά ποτέ δεν είχα μια high end android συσκευή και εντυπωσιάστηκα.



#11   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 27/05/2015 - 16:52

Ίσως να είναι λίγο ναι. Αλλά ποτέ δεν είχα μια high end android συσκευή και εντυπωσιάστηκα.

στο ξαναειπα και πριν φιλε μου αφου ευχαριστει εσενα μην ακους κανεναν και με το android μπορεις να κανεις πολλα πραγματα αλλα οπως σου ειπα εαν ρωτας την γνωμη μου η apple ειναι καλυτερη
Rafael Nadal

#12   MICZ45

MICZ45

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 27/05/2015 - 17:19

Εγώ παιδιά είχα samsung s5 και τώρα έχω iPhone 6 και δεύτερη συσκευή ένα note 3. Επίσης για την εμπειρία χρήσης αγόρασα και το note edge όταν είχε την προσφορά η Vodafone στις 1-10 Μαΐου.
Μια χαρά συσκευές τα samsung, το note 3 απίστευτη συσκευή με πολύ λίγο έως ανεπαίσθητο lag αλλά και απίστευτες δυνατότητες ακόμα και σε σύγκριση με laptop, το πενάκι ειδικά είναι σε άλλο επίπεδο. Το s5 λάγκαρε σαν τρελό, αλλά είχε πολύ καλή κάμερα και οθονάρα με ωραία απεικόνιση χρωμάτων, όμως στην τελική δεν με έπεισε, πολύ φορτωμένο με άχρηστες κατ´ εμέ εφαρμογές από τη samsung που δεν χρησιμοποιούσα.
Το edge λαγκάρει περισσότερο από το note 3, ωραία σε αίσθηση ποιότητα οθόνης και απεικόνισης χρωμάτων και πολύ χρήσιμη η πλαϊνή οθόνη αλλά εγώ δεν μπορώ να την συνηθίσω και πιάνω το εαυτό μου, όταν θέλω να κάνω κάτι γρήγορα να ανοίγω κατά λάθος τις εφαρμογές που βρίσκονται στο πλάϊ της οθόνης.
Αυτό που έχω να πω στην τελική είναι ότι αν είχα μία συσκευή αυτή θα προτιμούσα να έχει iOS. Για μένα iOS χωρίς samsung γίνεται, ενώ samsung χωρίς iOS δεν γίνεται. Θεωρώ το android (και ακόμα χειρότερα αν είναι φορτωμένο) κακογραμένη μορφή λειτουργικού σε σχέση με το iOS ειδικά αν έχεις δουλέψει και τα δύο.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες