Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ενεργοποίηση φοιτητικού Cosmote Whats'up


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 30/05/2015 - 20:44

Καλησπέρα παιδιά, μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιήσω το φοιτητικό Whats'up, αν ο αριθμός που έχω είναι στο όνομα της μητέρας μου ;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/05/2015 - 20:46

Θέλει την δική σου φοιτητική ταυτότητα οποτε νομίζω δεν γινεται αν ο αριθμός ειναι σε ονομα αλλού! Ρωτά και την εξ. πελατων ομως !

#3   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 30/05/2015 - 20:53

Θέλει την δική σου φοιτητική ταυτότητα οποτε νομίζω δεν γινεται αν ο αριθμός ειναι σε ονομα αλλού! Ρωτά και την εξ. πελατων ομως !

 

Να γίνει μεταβίβαση επιτρέπεται;



#4   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/05/2015 - 20:54

Τι εννοείς ; Να παει στο δικό του ονομα ο αριθμός και να το κανεις φοιτητικό ; Αυτο γινεται !

#5   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 30/05/2015 - 20:58

Τι εννοείς ; Να παει στο δικό του ονομα ο αριθμός και να το κανεις φοιτητικό ; Αυτο γινεται !

 

Μήπως ξέρεις πως;



#6   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/05/2015 - 21:10

Μήπως ξέρεις πως;

πας σε ενα καταστημα και το κανεις με την ταυτοτητα σου.πρεπει να ειναι παρων και το προσωπο που ειναι στο ονομα του το νουμερο.



#7   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 30/05/2015 - 22:08

Οκ σας ευχαριστώ όλους !



#8   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/05/2015 - 11:46

Φιλε μου εγω ειχα εναν αριθμο που χρησιμοποιουσα οταν ημουν μικρος και το ειχα στο ονομα της μανας μου (τοτε ανηλικος οταν ηθελαν να τα δηλωσουμε δεν μπορουσα )

και πηγα κανονικα στον γερμανο εδωσα την sim , εδωσα την ταυτοτητα μου και εγινε κανονικα φοιτητικος ο αριθμος και ας ηταν στο ονομα της μανας μου. Δεν μ ειπαν τπτ και αν μ ελεγαν θα τους ελεγα οτι αυτον χρησιμοποιω και δεν μπορω να την φερω τωρα την μανα να γινει μεταφορα αριθμου, .

Το μονο που μ ειπε λεει θα χρειαστει αν γινει κατι χαασεις τον αριθμο ή τπτ αλλο επειδη ειναι στης μητερας σου να ερθει αυτη να κανει τα καθεκαστα.. αυτο , κ εφυγα.. τωρα το χρησιμοποιει η μανα το cosm εγω το vf και ο τρανος το q  αχαχα... αντε γεια...



#9   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/05/2015 - 13:00

Ειχα ρωτήσει αν γινεται να βάλω σε κάποιον φοιτητικό με δικό μου πάσο αλλα σε διαφορετικό ονομα απο αυτο του πασου και μου ειχαν πει απο την κοσμοτε οτι δεν γινεται!!

#10   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/05/2015 - 15:08

εγω ομως στον γερμανο το εκανα.... .



#11   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/05/2015 - 15:18

Ειχα ρωτήσει αν γινεται να βάλω σε κάποιον φοιτητικό με δικό μου πάσο αλλα σε διαφορετικό ονομα απο αυτο του πασου και μου ειχαν πει απο την κοσμοτε οτι δεν γινεται!!

χαζοι ειναι να σου πουν αν γινεται ή οχι? φυσικα και οχι θα σου πουν, με 5 ευρω εχεις 1000λεπτα, ενω σε προγραμμα τα 1000λεπτα ειναι 40 ευρω.. :P  ... δεν χρειαζεται να πειτε σε ποιο ονομα ειναι ο αριθμος, πας εκει λες θελω να κανω φοιτητικο αυτον τον αριθμο, εχοντας τα πασο την καρτα sim και την ταυτοτητα σου μαζι .. και γινεται μια χαρα...    Εγω ετσι τ εκανα.  



#12   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/05/2015 - 16:04

Απλώς επειδη μου ακουγόταν legit να ειναι στο ίδιο ονομα η σύνδεση αλλα και το συνδεδεμένο πάσο!! Επισης, γιατι να πουν ψέματα, δεν θα μπορούσαν να υπάρχουν κυρώσεις ;!
Αφού βρέθηκε η λύση μια χαρά ομως !

#13   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/05/2015 - 16:16

Σου λενε οχι, δεν ξερουμε κατι τετοιο ενω γινεται  . Απλα για να κερδισουν σαν καταστηματα με την ενεργοποιηση προγραμματων. Φαντασου 1 φοιτητης μπορει να κανει ενα νουμερο σε καθε εταιρια. Εξαλλου ηδη πωλουνται φοιτητικοι αριθμοι για 30-40 ευρω οποιος θελει μπορει να προμηθευτει (κυκλοφορουν πολλοι στο xe.gr :P )



#14   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/05/2015 - 16:44

Απλα αν εγώ παω για το φοιτητικό που δίνω 0€ τον μήνα και εχω λεπτά ή εστω βάζω 5€-10€ τον μήνα τοτε η εναλλακτική μου δεν θα ειναι μια σύνδεση με 20€-40€ πάγιο!! Εννοω οτι δεν θα ακούσω μονο αυτούς αλλα θα παρω και στην εξ. πελατων για να δω τι παίζει και όταν δω οτι πήγαν να με παραπλανήσουν τοτε θα εκανα σαματα!

#15   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/05/2015 - 17:04

Μπορεις να παρεις και αλλον αριθμο που ειναι στο ονομα σου και δεν σε ενδιαφερει τπτ :P ουτε καθεσαι να δικαιολογεισαι ουτε να κανεις μαιμουνιες 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες