Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Music


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
333 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/06/2015 - 14:05

Το ψηλορισκάρει ο μάγειρας.  Γιά να δούμε πως θα εξελιχτεί γιατί πλέον πήρε φωτιά ο ανταγωνισμός στην μουσική βιομηχανία.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/06/2015 - 07:53

http://techcrunch.co...t/#.jkh60u:8cVv

Και ενα ενδιαφερον αρθρο....
discord.gg/ajkUM8J

#18   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 11/06/2015 - 08:13

Καλημέρα σας,

Επειδή είμαι ναυτικός έχω μείνει λίγο πίσω στις εξελίξεις. Διάβασα ποιο πάνω για το φίλο που έχει δωρεάν συνδρομή στο spotify μέσω Cosmote κ είπε πως είναι δωρεάν το data streaming. Επειδή έχω συμβόλαιο με την εταιρεία άμα μπω στο spotify κ βάλω τον αριθμό κινητού μου θα είμαι αυτομάτως premium member ή θα πρέπει να μου δώσει κωδικό η ίδια η Cosmote ? Επίσης ισχύει αυτό το δωρεάν data streaming που αναφέρει όταν είσαι στην εφαρμογή ή όχι;

Ξέρω ότι δε κολλάει με το θέμα του τοπικ αλλά κάποιος που γνωρίζει ας μου απαντήσει κ μέσω Pm.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

#19   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:08

Καλημέρα σας,

Επειδή είμαι ναυτικός έχω μείνει λίγο πίσω στις εξελίξεις. Διάβασα ποιο πάνω για το φίλο που έχει δωρεάν συνδρομή στο spotify μέσω Cosmote κ είπε πως είναι δωρεάν το data streaming. Επειδή έχω συμβόλαιο με την εταιρεία άμα μπω στο spotify κ βάλω τον αριθμό κινητού μου θα είμαι αυτομάτως premium member ή θα πρέπει να μου δώσει κωδικό η ίδια η Cosmote ? Επίσης ισχύει αυτό το δωρεάν data streaming που αναφέρει όταν είσαι στην εφαρμογή ή όχι;

Ξέρω ότι δε κολλάει με το θέμα του τοπικ αλλά κάποιος που γνωρίζει ας μου απαντήσει κ μέσω Pm.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Αν βάλεις τον αριθμό σου θα γίνεις premium για ένα μήνα. Απο κει και πέρα εξαρτάται το συμβόλαιο που έχεις, για παράδειγμα στο "cosmote plus 65" δίνει δωρεάν primium και 80mb για steaming



#20   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:31

Αυτό το προγραμμα έχω. Δε ξέρω πολλά από streaming αλλά μου φαίνεται πως τα 80mb είναι πολύ λίγα. Όπως κ να έχει σε ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να μου απαντήσεις.

#21   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:44

Αυτό το προγραμμα έχω. Δε ξέρω πολλά από streaming αλλά μου φαίνεται πως τα 80mb είναι πολύ λίγα. Όπως κ να έχει σε ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να μου απαντήσεις.

Αν έχεις το cosmote plus 65 έχεις 2048mb από το πρόγραμμά σου + 80mb από το spotify premium δωρεάν. Αν είσαι σε 8.3 τότε μπορείς να κάνεις κανονικότατα streaming σε 2G και η κατανάλωσή σου είναι απειροελάχιστη. Τα παραπάνω ισχύουν μόνο για χρήση εντός Ελλάδος.



#22   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:52

Αυτό το προγραμμα έχω. Δε ξέρω πολλά από streaming αλλά μου φαίνεται πως τα 80mb είναι πολύ λίγα. Όπως κ να έχει σε ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να μου απαντήσεις.

Το θέμα είναι οτι μπορείς να είσαι premium δωρεάν. Δε νομίζω οτι όλη η χρήση που θα κάνεις θα είναι από 4g, άσε που μπορείς να κατεβάζεις όσες λίστες θέλεις (και χωράνε στο κινητό σου) και να τα ακούς offline



#23   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2015 - 10:56

Το θέμα είναι οτι μπορείς να είσαι premium δωρεάν. Δε νομίζω οτι όλη η χρήση που θα κάνεις θα είναι από 4g, άσε που μπορείς να κατεβάζεις όσες λίστες θέλεις (και χωράνε στο κινητό σου) και να τα ακούς offline

Πολύ σωστά φτιάχνεις τη λίστα σου με wifi κ την ακούς offline. Simple :)



#24   rivaldo

rivaldo

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Aslandur

Δημοσίευση 11/06/2015 - 11:31

Ευχαριστώ σε όλους σας

#25   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/06/2015 - 06:22

Αυτό το προγραμμα έχω. Δε ξέρω πολλά από streaming αλλά μου φαίνεται πως τα 80mb είναι πολύ λίγα. Όπως κ να έχει σε ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να μου απαντήσεις.


Αφού είσαι στο απεριόριστα 65 όπως είμαι και εγώ, θα κανείς εγγραφή μέσα από την σελίδα τις cosmote για το spotify ( όχι από τη σελίδα του spotify.com) και θα έχεις δωρεάν premium λογαριασμό και απεριόριστο δωρεάν data streaming χωρίς να επηρεάζονται τα 2Gb που έχεις.

#26   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/06/2015 - 14:05

Η Apple παρουσίασε την συνδρομητική μουσική υπηρεσία Apple Music στη διάρκεια του keynote του WWDC 2015, ωστόσο οι τιμές που ανακοινώθηκαν αφορούσαν αποκλειστικά τις Η.Π.Α$9.99/μήνα για ατομική συνδρομή και $14.99/μήνα για οικογενειακό πακέτο (έως και 6 άτομα).
 
Οι φήμες περί διαφορετικής τιμολογιακής πολιτικής τόσο στις Ευρωπαϊκές χώρες όσο και στις υπόλοιπες χώρες του κόσμου όπου θα γίνει διαθέσιμη η υπηρεσία φαίνεται να επιβεβαιώνονται σήμερα, καθώς οι χρήστες συσκευών με εγκατεστημένη την iOS 8.4 beta 4 άρχισαν να λαμβάνουν τις παρακάτω ειδοποιήσεις:
 

Screen-Shot-2015-06-17-at-15.06.16.jpg

 

— Harry Souris (@hsouris) June 17, 2015

 
 
Η τιμή του Apple Music για την Ελλάδα φαίνεται λοιπόν να διαμορφώνεται στα €9,99/μήνα για το ατομικό πακέτο και στα €14,99 / μήνα για το οικογενειακό πακέτο (οι τιμές είναι τελικές και συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ).
 
Extra info: Η τιμή του Apple Music για το Ηνωμένο Βασίλειο διαμορφώνεται στα £9,99/μήνα για το ατομικό πακέτο και στα £14,99 / μήνα.
 
Υπενθυμίζουμε πως το Apple Music θα γίνει διαθέσιμο στις 30 Ιουνίου, παράλληλα με την επίσημη κυκλοφορία του iOS 8.4, προσφέροντας τη δυνατότητα στους χρήστες να δοκιμάσουν τις υπηρεσίες του για 3 μήνες εντελώς δωρεάν:
 

Το Apple Music είναι μια πρωτοποριακή streaming μουσική υπηρεσία, παράλληλα ένας καινοτόμος – σε παγκόσμιο επίπεδο – ραδιοφωνικός σταθμός που εκπέμπει 24 ώρες την ημέρα και τέλος ένα κοινωνικό δίκτυο στο οποίο συνδέονται οι λάτρεις της μουσικής με τους αγαπημένους τους καλλιτέχνες. Το Apple Music συνδυάζει τη μεγαλύτερη και πιο ποικιλόμορφη συλλογή της μουσικής στον πλανήτη (περισσότερα από 30.000.000 τραγούδια) και θα είναι διαθέσιμο από τις 30 Ιουνίου, σε περισσότερες από 100 χώρες, για iOS, Mac, Apple Watch, PC αλλά και Android συσκευές.


Behind the Scenes...

#27   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 17/06/2015 - 14:08

Καλα απατο θα παει!!!!
Rafael Nadal

#28   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/06/2015 - 14:54

Καλα απατο θα παει!!!!

Aπατο στην Ελλαδα.... Πολυ που τους νοιαζει....


Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 17/06/2015 - 14:57


#29   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 17/06/2015 - 14:57

Aπατο στη Ελλαδα.... Πολυ που τους νοιαζει....

ναι ξεχασα να πω στην χωρα μας!!!!9,99€ στην χωρα μας ενω υπαρχουν επιλογες πιο φτηνες spotify rdio κτλ ειναι πολυ ακριβο!!!μοναχα επειδη θα ναι apple σκεφτομαι μπας και κανω λαθος αλλα ο χρονος θα δειξει
Rafael Nadal

#30   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 15:01

Το spotify στην Ελλάδα το δίνει πάροχος με 5 ευρώ/μήνα ή και δωρεάν σε κάποια προγράμματα. Της Apple σίγουρα θα έχει καλό/καλύτερο integration αλλά να σας πώ κ από την προσωπική μου εμπειρία με spotify premium οκ θα ακούσεις μουσική αλλά και πόσο θα ακούσεις πια? νομίζω 10 ευρώ/μήνα είναι κάπως πολύ καλύτερα να τα δώσεις για να αγοράσεις 5 single το μήνα και να χτίσεις δική σου βιβλιοθήκη.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες