Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Music


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
333 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 15:03

Αυτό το προγραμμα έχω. Δε ξέρω πολλά από streaming αλλά μου φαίνεται πως τα 80mb είναι πολύ λίγα. Όπως κ να έχει σε ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να μου απαντήσεις.

Σου δίνει 80mb/μήνα + 2048mb που έχει το πρόγραμμα σου. Είναι αρκετά για να κάνεις streaming αλλά όχι για να κάνεις υπερβολές. Για υπερβολές το βάζεις σε wifi και κάνεις όσες offline λίστες θες.

 

Πχ εγώ κάνω μια λίστα 12 ωρών για offline και τη βάζω σε shuffle play. Σε καλύπτει για υπερατλαντικό ταξίδι.


Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 17/06/2015 - 15:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 15:11

Εγώ πιστεύω ότι θα ακριβύνει και το spotify. Όχι γιατί το θέλει, αλλά λόγω πιέσεων από τις δισκογραφικές.

#33   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 15:27

Εγώ πιστεύω ότι θα ακριβύνει και το spotify. Όχι γιατί το θέλει, αλλά λόγω πιέσεων από τις δισκογραφικές.

9.99 είναι και στην Ελλάδα απλά συγκεκριμένος πάροχος το δίνει 5 ευρώ/μήνα και free από κάποια προγράμματα και πάνω ανάλογα το πάγιο. Για να ξεκινάει η Apple στα 9.99 μάλλον είναι ταβάνι για τώρα αν και νομίζω ότι αν πάει παραπάνω απλά αγοράζεις τα τραγούδια κ καθαρίζεις σάμπως πόση μουσική να ακούσεις πια. Στην αρχή έλεγα wow απεριόριστη μουσική αλλά μετα μία βδομάδα που έχει φύγει το hype και η λίστα του spotify έχει γίνει τηλεφωνικός κατάλογος, πίστεψε με δεν θα σ'αρέσει το ίδιο.



#34   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 17/06/2015 - 15:39

Σου δίνει 80mb/μήνα + 2048mb που έχει το πρόγραμμα σου. Είναι αρκετά για να κάνεις streaming αλλά όχι για να κάνεις υπερβολές. Για υπερβολές το βάζεις σε wifi και κάνεις όσες offline λίστες θες.

 

Πχ εγώ κάνω μια λίστα 12 ωρών για offline και τη βάζω σε shuffle play. Σε καλύπτει για υπερατλαντικό ταξίδι.

H Cosmote τουλάχιστον στα μεγάλα συμβόλαια δινει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ Streaming το οποίο δεν συνδέεται με τα MB του προγραμματος.

 

Αλλά είναι για Streaming και οχι για Download. 

 

Άλλα μπορείς να το έχεις όλη μέρα σε 4G να παίζει και δεν θα καταναλώσεις ούτε μισό MB.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#35   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 16:18

H Cosmote τουλάχιστον στα μεγάλα συμβόλαια δινει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ Streaming το οποίο δεν συνδέεται με τα MB του προγραμματος.

 

Αλλά είναι για Streaming και οχι για Download. 

 

Άλλα μπορείς να το έχεις όλη μέρα σε 4G να παίζει και δεν θα καταναλώσεις ούτε μισό MB.

 

είμαι σε plus 65 μου δώσανε free premium + 80mb δεν το έτρεξα ακόμη να σου πώ την αλήθεια γιατί το βάζω σε wifi θα το δοκιμάσω έχει γούστο ^^



#36   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 16:32

Λοιπόν φίλε PanosMouz έχεις απόλυτο δίκιο δεν χρεώνει τίποτα απολύτως για streaming. Το μόνο "κακό" είναι ότι τα apps που μετράνε data "πιάνουν" τα mb download αλλά ελέγχοντας την εφαρμογή της cosmote είδα 0 χρέωση άρα απεριόριστο streaming :lol:



#37   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 17/06/2015 - 17:09

Λοιπόν φίλε PanosMouz έχεις απόλυτο δίκιο δεν χρεώνει τίποτα απολύτως για streaming. Το μόνο "κακό" είναι ότι τα apps που μετράνε data "πιάνουν" τα mb download αλλά ελέγχοντας την εφαρμογή της cosmote είδα 0 χρέωση άρα απεριόριστο streaming :lol:

E το εχω 1 χρόνο ετσι. Τα 80 mb ειναι για σερφαρισμα κλπ.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#38   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 19:06

9.99 είναι και στην Ελλάδα απλά συγκεκριμένος πάροχος το δίνει 5 ευρώ/μήνα και free από κάποια προγράμματα και πάνω ανάλογα το πάγιο. Για να ξεκινάει η Apple στα 9.99 μάλλον είναι ταβάνι για τώρα αν και νομίζω ότι αν πάει παραπάνω απλά αγοράζεις τα τραγούδια κ καθαρίζεις σάμπως πόση μουσική να ακούσεις πια. Στην αρχή έλεγα wow απεριόριστη μουσική αλλά μετα μία βδομάδα που έχει φύγει το hype και η λίστα του spotify έχει γίνει τηλεφωνικός κατάλογος, πίστεψε με δεν θα σ'αρέσει το ίδιο.

6,99€ είναι στην Ελλάδα

https://www.spotify.com/gr/premium/

 

Κάτι διάβαζα για το fee που δίνει η Apple στις δισκογραφικές, είναι κάπου στο 70% του κόστους. Αν είναι έτσι θα τους ανοίξει η όρεξη και θα το ζητάνε κι από το Spotify, Napster κλπ



#39   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 17/06/2015 - 20:51

το spotify σε μενα που εχω whats up ειναι 5 ευρω το μηνα , με απεριοριστο streaming + 80mb 

 

παραξιζει πιστευω.αν και κατεβαζω γενικα ολα τα τραγουδια που θελω μονος και τα κανω sync over wifi.



#40   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/06/2015 - 22:10

Αλλιως Spotify , Apple music ... ποσα MB περιπου καταναλωνουν αν τα ακους με Data απο Vodafone κτλ...?



#41   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2015 - 00:11

Αλλιως Spotify , Apple music ... ποσα MB περιπου καταναλωνουν αν τα ακους με Data απο Vodafone κτλ...?

To data meter μου έδειξε ένα streaming (4G) της τάξεως των 25-30mb για ένα τραγούδι 5-7 λεπτών. Πιθανολογώ ότι με 3G η κατανάλωση θα είναι ελαφρώς χαμηλότερη



#42   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/06/2015 - 00:16

To data meter μου έδειξε ένα streaming (4G) της τάξεως των 25-30mb για ένα τραγούδι 5-7 λεπτών. Πιθανολογώ ότι με 3G η κατανάλωση θα είναι ελαφρώς χαμηλότερη

Δεν ειναι ψιλοπολλα ? Αν για ενα τραγουδι θελει 30MB......



#43   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 19/06/2015 - 00:40

To data meter μου έδειξε ένα streaming (4G) της τάξεως των 25-30mb για ένα τραγούδι 5-7 λεπτών. Πιθανολογώ ότι με 3G η κατανάλωση θα είναι ελαφρώς χαμηλότερη


Αν ένα τραγούδι ειναι 25Mb και με 3G πάλι 25Mb θα ειναι.Για πιο λόγο να ειναι χαμηλότερη η κατανάλωση.Η ταχύτητα αλλάζει από 3G σε 4G.

#44   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2015 - 00:43

Δεν ειναι ψιλοπολλα ? Αν για ενα τραγουδι θελει 30MB......

εμένα με 2GB πρόγραμμα με τρόμαξε να σε πώ την αλήθεια ως που έμαθα ότι λόγω πάροχου το streaming είναι free. Αν όμως δεν έχεις free streaming τότε μπορείς να κάνεις offline lists όταν εισαι σε wifi και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Εγώ φτιάχνω λίστες 12-14 ωρών τις έχω σε shuffle και είναι σαν ραδιόφωνο με μόνο ότι σου αρέσει να ακούς.

 

Α επίσης με είπε ένας φίλος ότι ακούει spotify και σε 2G με 8.3 iOS. Αυτό δεν ξέρω πώς ακριβώς γίνεται το 2G συνήθως ήταν μόνο κλήσεις όχι? Εγώ είμαι σε 8.1.2 οπότε έχω μόνο επιλογές 3G/4G αν έχεις 8.3 δοκίμασε κ αυτό λέει ότι καταναλώνει ελάχιστα.



#45   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2015 - 00:47

Αν ένα τραγούδι ειναι 25Mb και με 3G πάλι 25Mb θα ειναι.Για πιο λόγο να ειναι χαμηλότερη η κατανάλωση.Η ταχύτητα αλλάζει από 3G σε 4G.

έτσι πρέπει να είναι αλλά όποτε ανοίγω 4G κ κοιτάω το data meter μοιάζει να κάνει μεγαλύτερη κατανάλωση κ γρηγορότερα. Αυτό πρέπει να μας το απαντήσει κάποιος πιο ειδικός. Γενικά σε 4G φαίνεται να τρέχουν πολύ περισσότερα δεδομένα.

 

ΥΓ. σορρυ για το διπλό ποστ δε μπόρεσα να κάνω merge.


Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 19/06/2015 - 00:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες