Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Sos Ιδεες για αθληματα ή γυμναστικη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 22/06/2015 - 11:28

Επειδή το να κυνηγάω την σκιά μου (τρέξιμο) δεν με τραβάει και το κολυμβητήριο τέτοιους χαλεπούς καιρούς είναι και λίγο ρίσκο δοκίμασα το τένις.

Πολύ καλή άσκηση, γυμνάζει όλο το σώμα και έχεις και παρέα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/06/2015 - 13:29

To crossfit γινεται σε γυμναστηριο;; Υπαρχουν σχολες, πως γινεται; Πειτε μου λιγα παραπανω

#18   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/06/2015 - 13:42

Google it! Το golden gym εχει αρκετά προγράμματα .
Παντως αν θέλεις ενα γυμνασμένο σώμα τοτε καλυτερα γυμναστήριο κλπ παρα αθλήματα, εκανα πολλα χρονια τένις (σε ερασιτεχνικό επίπεδο βέβαια ) και στα καλυτερα ήμουν όταν εκανα gym + πισίνα. Παντως οποιο είδος γυμναστικής και να επιλέξεις θα αισθάνεσαι πολύ όμορφα, 1ον επειδη θα εχεις ενα χόμπι και θα φτιάχνεις το σώμα σου και 2ον επειδη οι ενδορφινες που απελευθερώνονται θα σου βελτιώσουν την καθημερινότητα !

#19   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 22/06/2015 - 17:44

Google it! Το golden gym εχει αρκετά προγράμματα .
Παντως αν θέλεις ενα γυμνασμένο σώμα τοτε καλυτερα γυμναστήριο κλπ παρα αθλήματα, εκανα πολλα χρονια τένις (σε ερασιτεχνικό επίπεδο βέβαια ) και στα καλυτερα ήμουν όταν εκανα gym + πισίνα. Παντως οποιο είδος γυμναστικής και να επιλέξεις θα αισθάνεσαι πολύ όμορφα, 1ον επειδη θα εχεις ενα χόμπι και θα φτιάχνεις το σώμα σου και 2ον επειδη οι ενδορφινες που απελευθερώνονται θα σου βελτιώσουν την καθημερινότητα !

παντα ειναι τι θελεις να φτιαξεις εαν πας τεννις λιωνεις ολοκληρος εαν πας πχ πολο φτιαχνεις πλατες ποδια εαν πας γυμναστηριο φουσκωνεις γι αυτο και πανω ρωτησα εγω να μαθω τον σωματοτυπο να μπορεσω να μιλησω ετσι ο καθενας λεει οτι του ερθει στο κεφαλι και το προβλημα της κοπελας να μην ειναι μεγαλο να θελει μοναχα λιγακι συσφιξη
Rafael Nadal

#20   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/06/2015 - 18:02

παντα ειναι τι θελεις να φτιαξεις εαν πας τεννις λιωνεις ολοκληρος εαν πας πχ πολο φτιαχνεις πλατες ποδια εαν πας γυμναστηριο φουσκωνεις γι αυτο και πανω ρωτησα εγω να μαθω τον σωματοτυπο να μπορεσω να μιλησω ετσι ο καθενας λεει οτι του ερθει στο κεφαλι και το προβλημα της κοπελας να μην ειναι μεγαλο να θελει μοναχα λιγακι συσφιξη


Η κοπέλα μαλλον χόμπι θέλει !
Τένις σε επαγγελματικό επίπεδο θα φτιάξεις σώμα, που εχει διατροφή αλλα και στίβο κλπ. Αυτο συμβαίνει σε ολα τα αθλήματα, όταν εκανα κολύμβηση καναμε 1.5 ωρα στίβο εκτός απο πισίνα.
Δεν θα φουσκώσει στο γυμναστήριο αν δεν το θέλει.
Ρε συ αγαρμπε :P μην λες πρόβλημα + σύσφιξη + κοπέλα μαζί :Pp

#21   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/06/2015 - 18:03

Σεξ


Όλοι σε λένε πονηρό μυαλό ομως εγώ κατάλαβα τι εννοούσες, Σεξ = φύλο , ήθελες να μάθεις αν ειναι άντρας ή γυναίκα για να βοηθήσεις καλυτερα :P

#22   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 22/06/2015 - 18:11

Η κοπέλα μαλλον χόμπι θέλει !
Τένις σε επαγγελματικό επίπεδο θα φτιάξεις σώμα, που εχει διατροφή αλλα και στίβο κλπ. Αυτο συμβαίνει σε ολα τα αθλήματα, όταν εκανα κολύμβηση καναμε 1.5 ωρα στίβο εκτός απο πισίνα.
Δεν θα φουσκώσει στο γυμναστήριο αν δεν το θέλει.
Ρε συ αγαρμπε :P μην λες πρόβλημα + σύσφιξη + κοπέλα μαζί :Pp

χαχαχαχαχαχ το χα απο μικρος αυτο χαχαχαχαχ επειδη ψηλωσα αποτομα απο πεμπτη στην εκτη δημοτικου ηθελα λοιπον να σπρωξω καποιον και του ριχνα μια ακομα θα μαι θυμαται!!!!!χαχαχαχαχαχ ναι σωστα για μια κοπελιτσα ειναι διαφορετικα κανει διαφορετικες ασκησεις απο εμας τους (αγαρμπους) χαχαχαχαχαχ

Περα την πλακα τωρα εχω κανει απο μικροςενα σορο αθληματα εψαχνα να βρω που εχω κλιση!!! βολευ μπασκετ ποδοσφαιρο τζουντο τεννις ερασιτεχνικα μεχρι και χοκει επι χορτου εχω κανει και φυσικα γυμναστηριο

Το θεμα να βρει η κοπελα κατι που της αρεσει και θα το κανει με ορεξη μια πρωην μου εχω ακουσει οτι ειναι και της μοδας εκανε στιλο κι αυτο γυμναζει
Rafael Nadal

#23   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/06/2015 - 18:17

χαχαχαχαχαχ το χα απο μικρος αυτο χαχαχαχαχ επειδη ψηλωσα αποτομα απο πεμπτη στην εκτη δημοτικου ηθελα λοιπον να σπρωξω καποιον και του ριχνα μια ακομα θα μαι θυμαται!!!!!χαχαχαχαχαχ ναι σωστα για μια κοπελιτσα ειναι διαφορετικα κανει διαφορετικες ασκησεις απο εμας τους (αγαρμπους) χαχαχαχαχαχ

Περα την πλακα τωρα εχω κανει απο μικροςενα σορο αθληματα εψαχνα να βρω που εχω κλιση!!! βολευ μπασκετ ποδοσφαιρο τζουντο τεννις ερασιτεχνικα μεχρι και χοκει επι χορτου εχω κανει και φυσικα γυμναστηριο

Το θεμα να βρει η κοπελα κατι που της αρεσει και θα το κανει με ορεξη μια πρωην μου εχω ακουσει οτι ειναι και της μοδας εκανε στιλο κι αυτο γυμναζει


Χαχαχα :P
Παντως gym is love, gym is life !

Χμ για τον στύλο το εχω ακούσει και εγώ απο μια φιλη και ειχα μείνει λιγο η αληθεια ειναι :P Παντως πρεπει να ειναι λιγο πιο advanced και να εχει ήδη μια σωματική διάπλαση! Βασικά δεν μου φαίνεται και ενδιαφέρον να σκαρφαλώνω σαν πιθήκι :P, μην πάθουμε και κανα έγκαυμα :P

#24   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 22/06/2015 - 18:21

Χαχαχα :P
Παντως gym is love, gym is life !

Χμ για τον στύλο το εχω ακούσει και εγώ απο μια φιλη και ειχα μείνει λιγο η αληθεια ειναι :P Παντως πρεπει να ειναι λιγο πιο advanced και να εχει ήδη μια σωματική διάπλαση! Βασικά δεν μου φαίνεται και ενδιαφέρον να σκαρφαλώνω σαν πιθήκι :P, μην πάθουμε και κανα έγκαυμα :P

συνηθια ειναι ολα και φυσικα δουλεια δεν κρεμιεται ο καθενας σαν τον πιθηκι ολα σιγα σιγα γινονται κι η πρωην απο τα βασικα αρχισε και μια φορα που ειδα κρεμιοταν μονο με τα ποδια απο τον στυλο αυτο πιστευω δεν γινεται στο πρωτο μαθημα!!!συν οτι ειναι ομορφο η καθε μια για τον καλο της να κανει κατι τετοιο παρεχει και γυμναστικη και ευχαριστηση οτι κατι καταφερνεις ομορφο( μην παει το μυαλο σου στο πονηρο θα πιασω πιπερι)χαχαχαχαχαχαχ
Rafael Nadal

#25   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/06/2015 - 18:44

συνηθια ειναι ολα και φυσικα δουλεια δεν κρεμιεται ο καθενας σαν τον πιθηκι ολα σιγα σιγα γινονται κι η πρωην απο τα βασικα αρχισε και μια φορα που ειδα κρεμιοταν μονο με τα ποδια απο τον στυλο αυτο πιστευω δεν γινεται στο πρωτο μαθημα!!!συν οτι ειναι ομορφο η καθε μια για τον καλο της να κανει κατι τετοιο παρεχει και γυμναστικη και ευχαριστηση οτι κατι καταφερνεις ομορφο( μην παει το μυαλο σου στο πονηρο θα πιασω πιπερι)χαχαχαχαχαχαχ



Ενα δάκρυ κύλισε στο πρόσωπο μου :P

#26   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/06/2015 - 21:06

Κι εγώ είμαι της άποψης του γυμναστηρίου. Όπως είπε και η Έφη, τα Golden Gym έχουν πολλά ομαδικά και καλά προγράμματα και κάποιο από όλα σίγουρα θα σου αρέσει. 

 

Εγώ μια περίοδο έκανα πολύ bodypumb που γυμνάζει όλο το σώμα κι αυτό. 

 

Τώρα βάρη και τρεξιματάκι!

 

offtopic, Έφη σε ποιο Golden πας?


Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 23/06/2015 - 21:07

Once You Go Mac You Never Go Back

#27   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2015 - 00:02

Ναι στο croosfit απο εμένα !!!!ναι στην ποικιλία στην άσκηση ....
.σούπερ και το Γυμναστηριο αλλα θέλει γνώση η οποία παρέχετε μόνο απο σοβαρά γυμναστήρια-γυμναστές....το να σηκώνεις βάρη απο ένα απρόσωπο προγραμα απο την στοίβα δεν θα σε οδήγηση πουθενά...
Βρες ενα Γυμναστηριο και έναν άνθρωπο που θα σου φτιάξει ενα προγραμμα στις ανάγκες σου το οποίο θα αλλάζει κάθε 2-3 εβδομάδες ,πρόσεξε την διατροφή σου,βάλε 4 ημέρες μίνιμουμ την εβδομάδα άσκηση και θα γίνουν όλα σούπερ....

#28   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/06/2015 - 00:15

Κι εγώ είμαι της άποψης του γυμναστηρίου. Όπως είπε και η Έφη, τα Golden Gym έχουν πολλά ομαδικά και καλά προγράμματα και κάποιο από όλα σίγουρα θα σου αρέσει.

Εγώ μια περίοδο έκανα πολύ bodypumb που γυμνάζει όλο το σώμα κι αυτό.

Τώρα βάρη και τρεξιματάκι!

offtopic, Έφη σε ποιο Golden πας?


Ξεκινάω εδώ και 6 μήνες απο Δευτέρα αλλα στην αγία Παρασκευή θα παω όταν με το καλο αρχισω :P

#29   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 24/06/2015 - 14:26

Ξεκινάω εδώ και 6 μήνες απο Δευτέρα αλλα στην αγία Παρασκευή θα παω όταν με το καλο αρχισω :P

αυτη η αποφασιστικοτητα σου ολα τα λεφτα χαχαχαχαχαχαχαχ απο δευτερα σε δευτερα!!!!ισως χρειαζεσαι μια καλη παρεα φιλη σου τον συντροφο σου ο ενας να παρακινει τον αλλων
Rafael Nadal

#30   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/06/2015 - 14:56

αυτη η αποφασιστικοτητα σου ολα τα λεφτα χαχαχαχαχαχαχαχ απο δευτερα σε δευτερα!!!!ισως χρειαζεσαι μια καλη παρεα φιλη σου τον συντροφο σου ο ενας να παρακινει τον αλλων


Ναι αμε, είχαμε πει με μια φιλη μου και την αδερφή μου να παμε μαζί και προκοπή δεν είδαμε :P Δουλεύουν και δεν μπορούσαμε να συντονιστούμε 3 γυναίκες !!!
Το καλοκαίρι που ειχα ξεκινήσει έπαθα υπερκόπωση και πιάστηκε το χέρι μου οποτε παει και η ευκαιρία του καλοκαιριού :P
Εσυ OP, μην τα ακους αυτα ! Η γυμναστική ειναι χαρά!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες