Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Sos Ιδεες για αθληματα ή γυμναστικη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/07/2015 - 22:41

Εκανα καπου 2.5 χρονια beach volley αλλα καθως δεν προχωραω επιπεδο καταλαβα οτι ισως δεν ειμαι γιαυτο το αθλημα. Τι αλλο μπορω να δοκιμασω να ξεκινησω; Θελω κατι που να γυμναζει ολο το σωμα πολυ περα απο γυμναστηριο που το θεωρω τραγικα βαρετο. Ή αθλημα ή αλλο ειδος γυμναστικης που να ειναι και οικονομικο αλλα και να με βοηθησει να χασω και καποια κιλα. Και να μπορω να εκτονωνομαι κιολας. Πλιζ ειναι πολυ σημαντικο να βρω κατι.

 

 

Αν και όπως είδα έχεις μπει ήδη σε πρόγραμμα, αν για α η β λόγο δεν σε ικανοποιήσει, ρίξε και μια ματια στο Kick Boxing.

 

Ξέρω ότι ακούγεται πολύ μπρουταλ για γυναικα, αλλα δεν μιλάω για  επίπεδο αγώνων. Απλώς το βασικό πρόγραμμα εκπαίδευσης, και κάνα σιμουλειτον αγώνα μεταξύ των συναθλητών σου από το ίδιο γκρουπ (γυμναστήριο).

 

Αν και δεν γνωρίζω τον γονότυπο σου, από τις λίγες  πληροφορίες που μας έδωσες, πιστεύω ότι είναι ένα άθλημα που σε αντιπροσωπεύει. 

Και κιλά θα χάσεις, και μυϊκή μαζα θα φτιάξεις, και τα νευρα σου θα βγάλεις. Εκτόνωση και αδρεναλίνη στο μαξ.

 

Αν σκεφτείς και κανενα πρώην σου...εκεί να δεις νεύρο! :Ρ

 

 

Άσε που διανύουμε χαλεπούς καιρούς, και δεν ξέρεις και ποτε μπορεί πραγματικά να σου χρειαστεί!

 

(αχρείαστο να είναι βέβαια) ;-)

 

cardio_Kick_boxing2.jpg


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 22/07/2015 - 22:42

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/07/2015 - 22:45

Αν και όπως είδα έχεις μπει ήδη σε πρόγραμμα, αν για α η β λόγο δεν σε ικανοποιήσει, ρίξε και μια ματια στο Kick Boxing.

 

Ξέρω ότι ακούγεται πολύ μπρουταλ για γυναικα, αλλα δεν μιλάω για  επίπεδο αγώνων. Απλώς το βασικό πρόγραμμα εκπαίδευσης, και κάνα σιμουλειτον αγώνα μεταξύ των συναθλητών σου από το ίδιο γκρουπ (γυμναστήριο).

 

Αν και δεν γνωρίζω τον γονότυπο σου, από τις λίγες  πληροφορίες που μας έδωσες, πιστεύω ότι είναι ένα άθλημα που σε αντιπροσωπεύει. 

Και κιλά θα χάσεις, και μυϊκή μαζα θα φτιάξεις, και τα νευρα σου θα βγάλεις. Εκτόνωση και αδρεναλίνη στο μαξ.

 

Αν σκεφτείς και κανενα πρώην σου...εκεί να δεις νεύρο! :Ρ

 

 

Άσε που διανύουμε χαλεπούς καιρούς, και δεν ξέρεις και ποτε μπορεί πραγματικά να σου χρειαστεί!

 

(αχρείαστο να είναι βέβαια) ;-)

 

cardio_Kick_boxing2.jpg

χαχαχα το ειχα σκεφτει κ αυτο! δεν ξερω θα δω πως θα παει το crossfit και αν στη πορεια αλλαξω γνωμη θα το δοκιμασω!



#63   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 22/07/2015 - 23:27

Ρε πιειτε καμια μπυρα φατε κανα κοψιδι ειμαι της αποψης σε οσους αρεσουμε για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε!!!μια ζωη την εχουμε διασκεδαστε περαστε καλα!!!Ενα περπατημα λιγο τρεξιμο προσοχη στο φαγητο βοηθανε να χασεις κιλα τωρα οσοι βιαζεστε και θελετε αυτο το καλοκαιρι αμεσως να χασεται κιλα λυπαμαι δεν γινετε
Rafael Nadal

#64   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 23/07/2015 - 02:44

Μάλλον επειδή παραήπιαμε κάτι μπυρες, και παραφαγαμε κάτι κοψίδια, καλο θα ήταν να αρχίσουμε και λίγο άσκηση πλέον. ;-)

 

Για την υγεία μας πάνω από όλα, για εμάς, και ύστερα για όλους τους άλλους. 

 

Είναι λίγο παρακινδυνεύμενη η φράση ΄΄σε όσους αρέσουμε'', μιας που η εύκολη λύση του γενικώς τρώω τον άμπακο και άμα σ'άρεσω, είναι γενικότητες που πέρα από επικίνδυνες για την υγεία μας, σε βάζει σε έναν δόμο εύκολης λύσης, και απάθειας για το τι συμβαίνει γύρω σου γενικά. 

 

Τι ποιο εύκολο από ένα ''στ'@ρχιδι@ μου'', η ''δε γ@μιεται, βλέπουμε αύριο, μεθαύριο, του χρόνου...ποτέ''! 

 

Το να αναγνωρίσεις που υπάρχει το πρόβλημα, να προσπαθήσεις να βρεις λύση,  και να την βάλεις σε εφαρμογή, εκεί είναι η μαγκιά, και όλη η ομορφιά της ζωής.

 

Κανείς δεν είναι τέλειος, και ούτε ψάχνουμε την τελειότητα,  φυγόπονοι μην είμαστε, και λίγο παραπάνω ειλικρινείς με τον εαυτό μας, και όλα τ'αλλα θα έρθουν από μόνα τους.

 

d9a99378b757b6dbb2fcfd1e9aa0ef09.jpg


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#65   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 23/07/2015 - 13:46

Μάλλον επειδή παραήπιαμε κάτι μπυρες, και παραφαγαμε κάτι κοψίδια, καλο θα ήταν να αρχίσουμε και λίγο άσκηση πλέον. ;-)

Για την υγεία μας πάνω από όλα, για εμάς, και ύστερα για όλους τους άλλους.

Είναι λίγο παρακινδυνεύμενη η φράση ΄΄σε όσους αρέσουμε'', μιας που η εύκολη λύση του γενικώς τρώω τον άμπακο και άμα σ'άρεσω, είναι γενικότητες που πέρα από επικίνδυνες για την υγεία μας, σε βάζει σε έναν δόμο εύκολης λύσης, και απάθειας για το τι συμβαίνει γύρω σου γενικά.

Τι ποιο εύκολο από ένα ''στ'@ρχιδι@ μου'', η ''δε γ@μιεται, βλέπουμε αύριο, μεθαύριο, του χρόνου...ποτέ''!

Το να αναγνωρίσεις που υπάρχει το πρόβλημα, να προσπαθήσεις να βρεις λύση, και να την βάλεις σε εφαρμογή, εκεί είναι η μαγκιά, και όλη η ομορφιά της ζωής.

Κανείς δεν είναι τέλειος, και ούτε ψάχνουμε την τελειότητα, φυγόπονοι μην είμαστε, και λίγο παραπάνω ειλικρινείς με τον εαυτό μας, και όλα τ'αλλα θα έρθουν από μόνα τους.

d9a99378b757b6dbb2fcfd1e9aa0ef09.jpg

εγω δεν εννοω φιλε μου να μαστε 800 κιλα αλλα πιστεψε με κι αυτος ο ανθρωπος για να ειναι τοσα κιλα κατι σημενει οτι του αρεσει να τρωει,παντα κατι κερδιζεις και κατι χανεις να ξερεις!!τρως εισαι παχης νιοθεις αβολα για τον εαυτο σου εισαι αδυνατος πινας βλεπεις τους αλλους να τρωνε και ζηλευεις εκει πηγενε το σε οσους αρεσουμε φιλε μου δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα και σαν ανθρωποι γενικα ειμαστε απλυστοι και δεν μας φτανει τιποτα βλεπε μοντελα και νευρικη ανορεξια!!!!ο καθενας κανει αυτο που του αρεσει και τον ευχαριστει ψυχικα σωματικα κι επειδη εχω δει ανθρωπους να πεφτουν κατω απο την πολυ γυμναστικη γιατι πανε τους τελευταιους μηνες στο γυμναςτηριο για να χασουν κιλα για την παραλια και να δειξουν της κορμαρες τους που πραγματικα για εμενα ουτε αυτο αξιζει ολα πρεπει να γινονται με μετρο και σιγα σιγα!!!κι απο αθληματα ενταξει μπορει κρινοντας το δικο μου σωμα τα δικα μου κιλα ενα περπατημα λιγο τρεξιμο και λιγο προσοχη στο φαγητο κι ολα καλα
Rafael Nadal

#66   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 24/07/2015 - 00:55

Φιλε μου πόσα άτομα έχεις δει να πέφτουν κάτω από γυμναστική, και πόσα να 'πέφτουν΄ κάτω από το πάχος τους, και να μην μπορούν να χαρούν τη ζωη στην καθημερινότητα της;

(ποδήλατο, μπάσκετ, ποδόσφαιρο, κολύμπι, τένις, τζόκινγκ, διαδρομή/ανεβασμα σε βουνό κτλ).

 

Ρίξε μια ματια γύρω στα καφέ μπαράκια η ταβέρνες που πας (αν πηγαίνεις), και πες μου τι βλέπεις; 

 

Νέα παιδιά από 16 έως 40, αφρατούληδες (μην πω κάτι άλλο και προσβάλουμε και κανέναν), να απολαμβάνουν άλλη μια μπυρα, η άλλο ένα σαγανάκι, γιατί η ζωη είναι μικρή, δεν ξέρουμε τι μας περιμένει αύριο, υπάρχει και η κρίση, και μπλα μπλα μπλα....

 

Και κάπως έτσι προσπαθούμε να πείσουμε τον ευατο μας ότι ένα σαγανάκι παραπάνω δεν βλάπτει, ούτε ένα κιλό παραπάνω θα μας βλάψει από αυτά που ήδη έχουμε!

 

Και κάπως έτσι έχουν γεμίσει τα νοσοκομεία από νέα παιδιά που δεν μπορούν να αναπνεύσουν από το βαρος, από νέους γονείς που δεν έχουν το κουράγιο να παίξουν 30 λεπτά μπάλα με τα παιδιά τους, από νέα ζευγάρια που δεν κινούνται ένα μέτρο χωρίς το αυτοκίνητο, από επικίνδυνες συνήθειες που τις περνάνε ακούσια στα παιδιά τους (θέλω να πιστεύω τουλάχιστον), από νέα άτομα που φεύγουν από καρδιακό, η από διαβήτη, η από καρκίνο του παχέως εντέρου , έως και αρρυθμίες, υπόταση, οστεοπόρωση, κατάθλιψη, και δεν τελειώνει η λίστα. 

 

Οποτε προσωπικά προτιμώ να βλέπω νέα παιδιά να πέφτουν κάτω από την γυμναστική που λέει ο λόγος, προφανώς οφείλεται η σε κάποιο πρόβλημα υγειας με το άτομο, η λάθος πρόγραμμα προπόνησης (όπου χωρίς προπονητή κάνουν ότι τους κατεβει στο κεφαλι για 5 ώρες, εξάντληση δλδ), παρα να πέφτουν κάτω από το βαρος τους. 

 

Γιατί εκεί μια στις τρεις, κινδυνεύεις να μην ξανασηκωθεις.

 

Και αυτά στα λέει άτομο που δεν έχει καμια σχέση με το αθλητισμό, και με 10 κιλά παραπάνω από ότι θε έπρεπε να έχω βάση ύψους, μάζας, ηλικίας κτλ.

 

Απλώς το παλεύω όσο μπορώ, με μια πιο υγιεινή διατροφη, με κάποιες στερήσεις (ποτά, γλυκα, κτλ)  πηγαίνοντας πισίνα, διαδρομές στο βουνο, ψιλοτρεξιματακι,  κτλ.

 

Από το μυαλουδάκι μας ξεκινάει και γίνεται όλο αυτό το παιχνίδι. Οποτε αντί να πούμε δεν γ@αμιεται, καλα θα κάνουμε να πούμε ότι όντως γ@μηθηκε η κατάσταση, και θα πρέπει κάτι να κάνουμε επειγόντως.

 

Ξέρεις ποσο εύκολο μου ήταν να πω, και ποσο θα ήθελα να πω ΄΄δεν βαριέσαι΄΄ καλα είμαι και έτσι, δεν είμαι και κάνας υπέρβαρος να σου την αλήθεια, πιο πολύ φυσιολογικό θα με έβρισκες για το υψος μου και την ηλικία μου (40χρ) αλλα ξέρω ότι κάποια στιγμή θα μπορούσα να  γινω. 

 

Και στα 50 υπέρβαρος, μετά η επιστροφή είναι πολυυυυυ δύσκολη. 

 

Οποτε για να κλείσω, και εξαιρώντας την πάχυνση λόγο ψυχολογικών η άλλων παθολογικών αιτιών (θυροειδής κτλ), καλο θα ήταν να παραμερίσουμε κάθε είδους δικαιολογίες, να εστιάσουμε στο πρόβλημα αν όντως υπάρχει, και να να δώσουμε τα κατάλληλα και σωστά κίνητρα στον εαυτό μας (παιδιά, οικογένεια, υγεία) ώστε να βγούμε από αυτον τον φαύλο κύκλο ζωης, που δεν προσφέρει τίποτα αλλο παρα προσωρινή και εφήμερη απόλαυση, τη στιγμή που σε καταδικάζει σε χρόνιες παθήσεις, ψυχολογικά προβλήματα, προβλήματα με τη δουλειά, με την γυναίκα, τα παιδιά, φίλους γνωστούς, έως ένα ωραιο πρωί, να μας πάρει μαζί του.  

 

Ξέρω ότι μπορεί να ακούγονται υπερβολικά, η σκληρά τα παραπάνω λόγια, αλλα είναι γιατί εμείς οι Νεοέλληνες έχουμε τόσο μα τόσο πολύ παραμερίσει την υγεία μας, με καταστροφικές συνέπειες για εμάς τους ίδιους, αλλα και τον περίγυρο μας. Είτε αυτός σχετίζεται με τον εργασιακό χώρο, είτε με τον οικογενειακό, είτε με το περιβάλλον, είτε σαν τρόπο αντίληψης η κουλτούρας και μόνο.

 

Φαντάζεστε τι κόσμο  παρουσιάζουμε σαν υγιή στις επόμενες γενιές; Στα παιδιά μας...!

 

Πως θα τα βρει αυτά η καινούργια εκατονταετία; Αφρατούλικα, νωχελικά, να κάθονται πάνω σε ένα ταψί με πατάτες έτοιμα να μπουν στον φούρνο του καινούργιου πολιτικοοικονομικού γίγνεσθαι.  Ενώ αλλα κράτη θα διαπρέπουν;

 

Αν σας φαίνονται μακρινά, η τρελά τα παραπάνω, δεν έχετε παρα να κοιτάξετε την εξέλιξη της ανθρωπότητας έναν μονο αιώνα πίσω, και θα καταλάβετε για πιο πράγμα μιλάω. 


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 24/07/2015 - 01:05

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#67   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 24/07/2015 - 01:47

Φιλε μου πόσα άτομα έχεις δει να πέφτουν κάτω από γυμναστική, και πόσα να 'πέφτουν΄ κάτω από το πάχος τους, και να μην μπορούν να χαρούν τη ζωη στην καθημερινότητα της;
(ποδήλατο, μπάσκετ, ποδόσφαιρο, κολύμπι, τένις, τζόκινγκ, διαδρομή/ανεβασμα σε βουνό κτλ).

Ρίξε μια ματια γύρω στα καφέ μπαράκια η ταβέρνες που πας (αν πηγαίνεις), και πες μου τι βλέπεις;

Νέα παιδιά από 16 έως 40, αφρατούληδες (μην πω κάτι άλλο και προσβάλουμε και κανέναν), να απολαμβάνουν άλλη μια μπυρα, η άλλο ένα σαγανάκι, γιατί η ζωη είναι μικρή, δεν ξέρουμε τι μας περιμένει αύριο, υπάρχει και η κρίση, και μπλα μπλα μπλα....

Και κάπως έτσι προσπαθούμε να πείσουμε τον ευατο μας ότι ένα σαγανάκι παραπάνω δεν βλάπτει, ούτε ένα κιλό παραπάνω θα μας βλάψει από αυτά που ήδη έχουμε!

Και κάπως έτσι έχουν γεμίσει τα νοσοκομεία από νέα παιδιά που δεν μπορούν να αναπνεύσουν από το βαρος, από νέους γονείς που δεν έχουν το κουράγιο να παίξουν 30 λεπτά μπάλα με τα παιδιά τους, από νέα ζευγάρια που δεν κινούνται ένα μέτρο χωρίς το αυτοκίνητο, από επικίνδυνες συνήθειες που τις περνάνε ακούσια στα παιδιά τους (θέλω να πιστεύω τουλάχιστον), από νέα άτομα που φεύγουν από καρδιακό, η από διαβήτη, η από καρκίνο του παχέως εντέρου , έως και αρρυθμίες, υπόταση, οστεοπόρωση, κατάθλιψη, και δεν τελειώνει η λίστα.

Οποτε προσωπικά προτιμώ να βλέπω νέα παιδιά να πέφτουν κάτω από την γυμναστική που λέει ο λόγος, προφανώς οφείλεται η σε κάποιο πρόβλημα υγειας με το άτομο, η λάθος πρόγραμμα προπόνησης (όπου χωρίς προπονητή κάνουν ότι τους κατεβει στο κεφαλι για 5 ώρες, εξάντληση δλδ), παρα να πέφτουν κάτω από το βαρος τους.

Γιατί εκεί μια στις τρεις, κινδυνεύεις να μην ξανασηκωθεις.

Και αυτά στα λέει άτομο που δεν έχει καμια σχέση με το αθλητισμό, και με 10 κιλά παραπάνω από ότι θε έπρεπε να έχω βάση ύψους, μάζας, ηλικίας κτλ.

Απλώς το παλεύω όσο μπορώ, με μια πιο υγιεινή διατροφη, με κάποιες στερήσεις (ποτά, γλυκα, κτλ) πηγαίνοντας πισίνα, διαδρομές στο βουνο, ψιλοτρεξιματακι, κτλ.

Από το μυαλουδάκι μας ξεκινάει και γίνεται όλο αυτό το παιχνίδι. Οποτε αντί να πούμε δεν γ@αμιεται, καλα θα κάνουμε να πούμε ότι όντως γ@μηθηκε η κατάσταση, και θα πρέπει κάτι να κάνουμε επειγόντως.

Ξέρεις ποσο εύκολο μου ήταν να πω, και ποσο θα ήθελα να πω ΄΄δεν βαριέσαι΄΄ καλα είμαι και έτσι, δεν είμαι και κάνας υπέρβαρος να σου την αλήθεια, πιο πολύ φυσιολογικό θα με έβρισκες για το υψος μου και την ηλικία μου (40χρ) αλλα ξέρω ότι κάποια στιγμή θα μπορούσα να γινω.

Και στα 50 υπέρβαρος, μετά η επιστροφή είναι πολυυυυυ δύσκολη.

Οποτε για να κλείσω, και εξαιρώντας την πάχυνση λόγο ψυχολογικών η άλλων παθολογικών αιτιών (θυροειδής κτλ), καλο θα ήταν να παραμερίσουμε κάθε είδους δικαιολογίες, να εστιάσουμε στο πρόβλημα αν όντως υπάρχει, και να να δώσουμε τα κατάλληλα και σωστά κίνητρα στον εαυτό μας (παιδιά, οικογένεια, υγεία) ώστε να βγούμε από αυτον τον φαύλο κύκλο ζωης, που δεν προσφέρει τίποτα αλλο παρα προσωρινή και εφήμερη απόλαυση, τη στιγμή που σε καταδικάζει σε χρόνιες παθήσεις, ψυχολογικά προβλήματα, προβλήματα με τη δουλειά, με την γυναίκα, τα παιδιά, φίλους γνωστούς, έως ένα ωραιο πρωί, να μας πάρει μαζί του.

Ξέρω ότι μπορεί να ακούγονται υπερβολικά, η σκληρά τα παραπάνω λόγια, αλλα είναι γιατί εμείς οι Νεοέλληνες έχουμε τόσο μα τόσο πολύ παραμερίσει την υγεία μας, με καταστροφικές συνέπειες για εμάς τους ίδιους, αλλα και τον περίγυρο μας. Είτε αυτός σχετίζεται με τον εργασιακό χώρο, είτε με τον οικογενειακό, είτε με το περιβάλλον, είτε σαν τρόπο αντίληψης η κουλτούρας και μόνο.

Φαντάζεστε τι κόσμο παρουσιάζουμε σαν υγιή στις επόμενες γενιές; Στα παιδιά μας...!

Πως θα τα βρει αυτά η καινούργια εκατονταετία; Αφρατούλικα, νωχελικά, να κάθονται πάνω σε ένα ταψί με πατάτες έτοιμα να μπουν στον φούρνο του καινούργιου πολιτικοοικονομικού γίγνεσθαι. Ενώ αλλα κράτη θα διαπρέπουν;

Αν σας φαίνονται μακρινά, η τρελά τα παραπάνω, δεν έχετε παρα να κοιτάξετε την εξέλιξη της ανθρωπότητας έναν μονο αιώνα πίσω, και θα καταλάβετε για πιο πράγμα μιλάω.

φιλε μου πρωτο να πεφτουν απο το παχος λιγο δυσκολο μιλατε λες και δεν χωρατε να περασετε απο την πορτα δεχομαι οτι μπορειτε να νιοθετε (παχουλη) αλλα μηπως το θεμα ειναι και ψυχολογικο;;;μαζι σου ειμαι αλλα οπως τα λετε εσεις υπαρχει ο χοντρος κι ο λιγνος μονο αυτος που παει γυμναστηριο κι αυτοι που στης ταβερνες ειναι 1000 κιλα!!!επειδη μπορει ενας ανθρωπος να χει λιγα κιλακια παραπανο δεν σημενει οτι ειναι χοντρος το μυαλο σας κανει παιχνιδια ουτε η στερισεις ειναι καλο μια μεση λυση μπορει να υπαρξει πιστευω!!!ολοι παλευουν αλλοι εχουν μεγαλυτερο προβλημα αλλη μικροτερο αναλογα τον μεταβολισμο κτλ κτλ καλο ειναι να πας εαντο γουσταρεις ενα γυμναστηριο να δουλεψεις με εσενα γιατι το γουσταρεις κι οχι οπως πολοι πανε λιγους μηνες το καλοκαιρι να χασουν καποια κιλα να το παιξουν μοντελα στην παραλια τετοιους εχω δει πολους αλλα οπως ειπες παραπανο για το σαγανακι κι αυτοι λενε δεν πειραζει μωρε νεος ειμαι του χρονου θα αρχισω νωριτερα ασε τα αναβολικα που πεφτουν για να κανεις πιο γρυγορη δουλεια που κατα την γνωμη μου ειναι ενα απο τα χειροτερα μετα τα ναρκοντικα σκευασματα που υπαρχουν στον κοσμο!!!!οσο για τα παιδια μας εαν απο νωρις του δειξεις τον δρομο της γυμναστικης να ακολουθησει κατι που αγαπαει αυτο για το παιδι μιλαω κι οχι κατι που θελεις εσυ σαν γονιος πχ ποδοσφαιρο ο γιος μου και καλα εμενα θα γινει μανιατης κατσουρανης μπασινας τυχαια ονοματα θα ειναι ευτυχισμενο κι υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να το ακολουθησει κι οταν ειναι μεγαλυτερο!!!ολα ειναι μεσα μας προσωπικα ολα ειναι στον καθε ανθρωπο τι του αρεσει πραγματικα αυτο να κανει αυτο να ακολουθησει γιατι θα το κανει με ορεξη!!!!δεν ειμαι ο τιμωρος τον αδυνατον ουτε θελω να μην κανετε αυτο που σας αρεσει ο καθενας μας ειναι ελευθερος να κανει αυτο που του αρεσει
Rafael Nadal

#68   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 24/07/2015 - 01:59

Φίλε μου μιλάμε για την θέση που θα πρέπει να έχουμε απέναντι σε αυτο το πρόβλημα, και όχι το τι, που, και πως θα τα καταφέρει ο καθένας.
Είναι μενταλ το θέμα αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
Δεν είμαστε εδώ να το παίξουμε ούτε ειδικοί, ούτε προπονητές.
Απλώς να δείξουμε ότι υπάρχει και ένας άλλος δρόμος από αυτόν του ωχαδερφισμου, και του δεν γ@μιεται.

Κατακρινω το "για όσους αρέσουμε" που είπες παραπάνω, και την στάση ζωής, και όχι για το αν κάποιος είναι 5 η 10κλ παραπάνω. Ούτε αν θα πρέπει να φάει λιγότερο η περισσότερο.

Απλώς όταν δει ότι δεν πάει άλλο (και αυτός θα το γνωρίζει) να μην αυτό το "δε γ@μιεται".

Αν εσύ τώρα κατάλαβες ότι το παίζω προπονητής η γιατρός, η Θεός να κρίνω τον κόσμο, τότε φιλικα ξαναδιάβασε τι έχω γράψει, γιατί κάπου μπερδεύτηκες!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 24/07/2015 - 02:00

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#69   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 24/07/2015 - 02:13

Βασικά υπάρχουν οι υπέρβαροι και οι παχύσαρκοι εγω πχ ειμαι 1.77 και ειμαι 110 κιλά δεν μου φαίνεται καθόλου μα καθόλου μονο κοιλιά έχω οχι μεγάλη αλλα έχω κλασικά όπως είπατε μπυρες σαγανάκι κλπ κλπ....εγω ειμαι απλά υπέρβαρος αν χάσω κανά κιλό θα ειναι κοιλιά κυρίως και το πολύ πολύ να πάω 100 κιλά ως βάση ύψους πρέπει να ειμαι το πολύ 80 κιλά άρα πρέπει να χάσω 30 κιλά...και όμως σας πληροφορώ παίζω 6 ώρες μπάσκετ και κάνω διαδρομή με τα πόδια 20 χιλιόμετρα καθε δυο μέρες χωρίς πρόβλημα (πάω απο λουτρακι κορινθο με τα πόδια)....εδώ και η απόδειξη εδώ ειναι φυσικά το πήγαινε αλλα τόσα ειναι το έλα....όποτε μερικές φορές το τι βάρος πρέπει να εχει ο καθε ένας ειναι υποκειμενικό....γιατί όταν λέω σε κάποιον οτι ειμαι 1.77 και 110 κιλά περιμένουν να δουν μπαούλο αλλα δεν ειναι και η κατανομή των κιλών....Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1437696828.957700.jpg   125,39KB   10 λήψεις

Knowledge Is Power


#70   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 24/07/2015 - 02:15

Καταλαβαινω πολυ καλα τι μου λες σου ειπα μαζι σου ειμαι και σωστα μιλας απλα και τα δυο ειναι σωστα σαν ανθρωποι θα κανουμε και την παρασπονδια μας και μολις φαμε μετα λεμε τι καναμε και καλυτερα μην τρωγαμε!!!γενικα με τα καλα και τα κακα ολα στην ζωη ειναι γι αυτο και γυρω μας υπαρχουν καθε ειδους ανθρωποι λεπτοι χοντροι κοκαλιαρηδες κτλ η εκφραση οπως την ειπα στην αρχη απο χθες της συζιτησης μας για οσους αρεσουμε ειναι γενικη κι ενας αδυνατος μπορει να τη πει γι αυτο την ειπα ετσι κι αλλιως στην ζωη δεν γινεται να αρεσουμε σε ολους ειτε ειμαστε γυμνασμενοι χοντροι αδυνατοι και γενικα καθε ειδος ανθρωπου!!!δρομος υπαρχει κι ειναι αυτος που αρεσει στον καθε ανθρωπο!!!για την θεση που λες στην αρχη δεν ειμαστε σαν λαος αμερικανοι που πραγματικα αυτοι εχουν προβλημα τεραστιο σαν λαος
Rafael Nadal

#71   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/07/2015 - 12:13

εγω απο θεμα βαρους αποτι μου λενε οι αλλοι ειμαι φυσιολογικη, ασχετα που εγω δεν το βλεπω. εχω υψος 1.62 και ειμαι 58 κιλα. κ 25 χρονων. θα ηθελα να χασω αυτα τα 8 κιλα για να παω 50 αλλα στα 53 που ειχα φτασει καποια περιοδο, ειχε αδυνατισει παρα πολυ το προσωπο μου. βεβαια εχω μια κοιλια που με περνανε για εγκυο απειρες φορες γιαυτο κ θελω να χασω κιλα. οι στοχοι μου ειναι για να αρεσω στον εαυτο μου, δεν με νοιαζουν κ τοσο οι αλλοι. ε και εκει παμε σε αλλα θεματα γιατι αλλιως βλεπω εγω τον εαυτο μου κ αλλιως οι αλλοι. οι αλλοι μου λενε να παρω 2-3 κιλα ή να μεινω ετσι ενω εγω θελω να χασω 8 και αν χασω τοσα μπορει να αρεσω στον εαυτο μου αλλα δεν θα αρεσω στους αλλους.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες