Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

[TaiG] iOS 8.4 JailBreak


  • Please log in to reply
1121 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5,413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 02/07/2015 - 17:54

Πολλοι ειμαστε απο οτι ειδα που δεν ειχαμε προβλημα.

Μενουμε ως εχει περιμενοντας update απο τον Saruman. :P

μια χαρα παει κι ειμαι απο τους πρωτους που το περασα σε iphone 5

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 02/07/2015 - 17:59.

Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1,842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/07/2015 - 18:22

Συγνώμη αλλά επειδή έχω χαθεί μέσα στα πολλά ποστ και στα προβλήματα που κατά καιρούς έχουν δημιουργηθεί σε όσους προσπάθησαν να κάνουν jailbreak, ήθελα να ρωτήσω μιας και ετοιμάζομαι να κάνω και εγώ για πρώτη φορά στη ζωή μου.

 

Υπάρχει κάποιο ποστ που μου έχει ξεφύγει που να γράφει τη διαδικασία αναλυτικά για το πώς θα κάνουμε το jb; Η αντίστοιχα κάποιο βίντεο; Έχει διάφορα στο youtube αλλά δεν ξέρω αν είναι άξια εμπιστοσύνης.

 

Συγνώμη αν φαίνεται κουτή η ερώτηση, αλλά είμαστε κάποιοι (και πιστεύω είμαστε πολλοί) που είμαστε τελείως αρχάριοι στο jailbreak και φοβόμαστε λίγο. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ!



#333   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1,044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 18:30

Σορρυ αν εχει ήδη απαντηθεί αλλά τελικά όσοι κάναμε jailbreak με 2.2.0 πρέπει να ξανακάνουμε ή κάνουμε κάτι άλλο ή περιμένουμε κάτι? Σόρρυ αλλά το χασα λίγο, ευχαριστώ :)



#334   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/07/2015 - 18:41

Συγνώμη αλλά επειδή έχω χαθεί μέσα στα πολλά ποστ και στα προβλήματα που κατά καιρούς έχουν δημιουργηθεί σε όσους προσπάθησαν να κάνουν jailbreak, ήθελα να ρωτήσω μιας και ετοιμάζομαι να κάνω και εγώ για πρώτη φορά στη ζωή μου.

 

Υπάρχει κάποιο ποστ που μου έχει ξεφύγει που να γράφει τη διαδικασία αναλυτικά για το πώς θα κάνουμε το jb; Η αντίστοιχα κάποιο βίντεο; Έχει διάφορα στο youtube αλλά δεν ξέρω αν είναι άξια εμπιστοσύνης.

 

Συγνώμη αν φαίνεται κουτή η ερώτηση, αλλά είμαστε κάποιοι (και πιστεύω είμαστε πολλοί) που είμαστε τελείως αρχάριοι στο jailbreak και φοβόμαστε λίγο. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ!

1ο Post.

 

Σορρυ αν εχει ήδη απαντηθεί αλλά τελικά όσοι κάναμε jailbreak με 2.2.0 πρέπει να ξανακάνουμε ή κάνουμε κάτι άλλο ή περιμένουμε κάτι? Σόρρυ αλλά το χασα λίγο, ευχαριστώ :)

Δε κάνεις τίποτα άλλο απο το να περάσεις το τελευταίο Update αν δε το 'χεις κάνει ήδη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#335   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1,842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/07/2015 - 18:44

Νίκο ευχαριστώ. Για 64 bit υπολογιστή είπατε ότι υπάρχει κάποιο θέμα τελικά ή όχι; Ή απλά κατεβάζω την αντίστοιχη έκδοση iTunes; Και αν ναι ποια είναι αυτή; Να πάω ας πούμε 12.0.x (64 bit);

 

Το αρχειάκι το TaiG ποιο είναι 2.2.0 που γράφει στο πρώτο ποστ ή ψάχνω για 2.2.1 που διάβασα πιο πάνω;



#336   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1,044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 18:53

1ο Post.

 

Δε κάνεις τίποτα άλλο απο το να περάσεις το τελευταίο Update αν δε το 'χεις κάνει ήδη.

Δεν μου βγάζει κάποιο update το Cydia έχω το TaiG 8.1.3-8.x Untether  (2.2.0). Σόρρυ κ πάλι απλά δεν μου είχε ξανατύχει το σενάριο αυτό



#337   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/07/2015 - 18:59

Νίκο ευχαριστώ. Για 64 bit υπολογιστή είπατε ότι υπάρχει κάποιο θέμα τελικά ή όχι; Ή απλά κατεβάζω την αντίστοιχη έκδοση iTunes; Και αν ναι ποια είναι αυτή; Να πάω ας πούμε 12.0.x (64 bit);

 

Το αρχειάκι το TaiG ποιο είναι 2.2.0 που γράφει στο πρώτο ποστ ή ψάχνω για 2.2.1 που διάβασα πιο πάνω;

12.1 στο iTunes, κατεβάζεις και τον Driver απο το #28.

 

TaiG το τελευταίο.

 

Δεν μου βγάζει κάποιο update το Cydia έχω το TaiG 8.1.3-8.x Untether  (2.2.0). Σόρρυ κ πάλι απλά δεν μου είχε ξανατύχει το σενάριο αυτό

Υπάρχει στο Repo του TaiG η 2.2.1.

 

Περίμενε να ανέβει και στο Repo του Saurik.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#338   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1,044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 19:12

12.1 στο iTunes, κατεβάζεις και τον Driver απο το #28.

 

TaiG το τελευταίο.

 

Υπάρχει στο Repo του TaiG η 2.2.1.

 

Περίμενε να ανέβει και στο Repo του Saurik.

apt.taig.com φώναξα YOLO και το κάρφωσα. Εντάξει όλα καλά ευχαριστώ ρε συ Νίκο μου τελείωσαν τα like τα πήρες όλα :D



#339   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/07/2015 - 19:49

Το OpenSSH είναι σχεδόν απαραίτητο σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα μελλοντικά, να αποφύγετε το Restore.

 

Με την εγκατάσταση του, απαραίτητη η αλλαγή του Pass.

 

-----

 

Κατεβάζoυμε MTerminal, το τρέχουμε και γράφουμε su. Στη συνέχεια πατάμε Return.

 

Εκεί μας ρωτάει για το υπάρχον Password. Το Default είναι alpine όπoυ και το συμπληρώνουμε. Return ξανά.

 

Τώρα αφού έχετε πρόσβαση στο τηλ, γράφετε passwd και πατήστε Return.

 

Προσοχή εδώ ό,τι γράφετε, να το γράφετε σωστά, μιας και δε θα φαίνεται κάτι στην οθόνη. Θα σας ρωτήσει να βάλετε νέο Pass.

 

Το συμπληρώνετε και Return. Το συμπληρώνετε ξανά για 2η φορά και Return.

 

Τέλος, φροντίστε να τον έχετε γραμμένο κάπου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#340   zartius

zartius

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/07/2015 - 20:13

Εκανα jb με το 2.2.0 (τωρα ειδα οτι βγηκε 2.2.1) και στο ipad οταν ανοιξα το Cydia εσκασε και μετα εξαφανιστηκε ...το tool το ειδε παλι χωρις jb και αναγκαστικα το εκανα παλι.

τελικα δουλεψε (δεν ηταν και οτι ωραιοτερο).

Στο iphone 6 ειχε αλλη συμπεριφορα δηλαδη μετα το τελος στο restart εμεινε στο μηλο, αναγκαστικα εκανα reset (το αφησα 10 λεπτα) και ολα οκ μεσα.....(Κατι δεν μου αρεσε και εδω).

Προτεινετε να τα κανω παλι απο την αρχη με το 2.2.1 η να βαλω απλα το Update οταν το κανει Publish o saurik απο cydia?

 

btw υπαρχει καποιο φερεγγυο link για την 2.2.1 γιατι το site των taig δεν μου ανοιγει με τπτ.

Ευχαριστω!



#341   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/07/2015 - 20:45

Περίμενε να ανέβει απο τον Saurik.

 

Αν και δεν εχει διαφορά στο Repo του TaiG.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#342   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1,044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 21:25

Εκανα jb με το 2.2.0 (τωρα ειδα οτι βγηκε 2.2.1) και στο ipad οταν ανοιξα το Cydia εσκασε και μετα εξαφανιστηκε ...το tool το ειδε παλι χωρις jb και αναγκαστικα το εκανα παλι.

τελικα δουλεψε (δεν ηταν και οτι ωραιοτερο).

Στο iphone 6 ειχε αλλη συμπεριφορα δηλαδη μετα το τελος στο restart εμεινε στο μηλο, αναγκαστικα εκανα reset (το αφησα 10 λεπτα) και ολα οκ μεσα.....(Κατι δεν μου αρεσε και εδω).

Προτεινετε να τα κανω παλι απο την αρχη με το 2.2.1 η να βαλω απλα το Update οταν το κανει Publish o saurik απο cydia?

 

btw υπαρχει καποιο φερεγγυο link για την 2.2.1 γιατι το site των taig δεν μου ανοιγει με τπτ.

Ευχαριστω!

 

Το έβαλα από το ρεπο: apt.taig.com το ξαναδοκίμασα μόλις μοιάζει σαν να "φορτώνει" το ρεπο αλλά λειτουργεί κανονικά. Θα σου έλεγα ξαναδοκίμασε ως τα τώρα δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα δουλεύουν τα πάντα 3g/gps όλα.



#343   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 02/07/2015 - 21:39

Υπάρχει τρόπος να δούμε τον φάκελο documents των εφαρμογών στο pc;Με ifunbox και iexplorer δεν γίνεται . Προσπάθησα και με το filza να επαναφέρω παλιά saves αλλά οι εφαρμογές μετά κρασαρουν και δεν ανοίγουν!

Τελευταία επεξεργασία από: tryf, 02/07/2015 - 21:40.


#344   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/07/2015 - 21:50

Υπάρχει τρόπος να δούμε τον φάκελο documents των εφαρμογών στο pc;Με ifunbox και iexplorer δεν γίνεται . Προσπάθησα και με το filza να επαναφέρω παλιά saves αλλά οι εφαρμογές μετά κρασαρουν και δεν ανοίγουν!

Χρειάζεσαι Apple File Conduit "2". Μετά εδώ var/mobile/Containers/Data/Application.

 

Αν και μπορείς απο iFunBox στο Managing App Data.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#345   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 02/07/2015 - 21:53

Χρειάζεσαι Apple File Conduit "2". Μετά εδώ var/mobile/Containers/Data/Application.

Αν και μπορείς απο iFunBox στο Managing App Data.


Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω. Στο ifunbox μου γράφει στο managing app data ότι από την 8.3 και μετά δε λειτουργεί το sandbox σε non jailbroken συσκευές. Περίεργο γιατί και jailbroken είμαι και open ssh έχω εγκατεστημένο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες