Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επιλογή ios --> iphone 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mesia

mesia

    iPH Enthousiast

  • 519 μηνύματα
  • Twitter:@mtsiftsis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/07/2015 - 21:25

Πλέον ιδιοκτήτης 6αρι με ios 8.3 επειδή δεν γνωρίζω και πολλά για διαδικασία πιο ios αυτήν την στιγμή είναι καλύτερο , και αν αξίζει για jailbreak τι θα μου πρότεινατε; Να αναβαθμίστω αρχικά στην 8.4 ή δεν υπάρχει λόγος; Όσο για το jailbreak να επιχειρήσω να το κάνω ή όχι; Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να βάλω κανένα GPS (igo κτλ) γιατί κάνω μεταφορές μέσα στην Θεσσαλονίκη, να μην έχω διαφημίσεις όταν επισκέπτομαι διάφορες σελίδες και να μπορώ έτσι όπως ενεργοποιείται το WiFi(σηκώνοντας την μπάρα) να μπορώ να ενεργοποιήσω τα δεδομένα και όχι να πηγαίνω κάθε φορά στις ρυθμίσεις και ενεργοποίηση. Έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα θέματα και σχεδόν όλα τα μηνύματα και μέχρι να πω εδώ είμαι Αύριο θα κάνω διαβάζω άλλο θέμα... Και ξαφνικά έχω θέμα.. Αν μπορείτε να βοηθήσετε

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xhonato

xhonato

    iPH Addict

  • 760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/07/2015 - 21:27

Απο εμένα 8.4 και jb..



#3   mesia

mesia

    iPH Enthousiast

  • 519 μηνύματα
  • Twitter:@mtsiftsis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/07/2015 - 21:36

Ευχαριστώ φίλε. Με jailbreak πλοηγό, αφαίρεση διαφημίσεων και κουμπί συντόμευσης για δεδομένα θα έχω;

#4   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/07/2015 - 22:26

εγω ειμαι ψιλοκατα του jb . χανεται η ασφαλεια που σου παρεχει η εταιρια, εκτος αν εχεις μια δευτερη συσκευη για πειραματισμους και αυξηση γνωσεων . αν ειναι η πρωτη συσκευη αστην ως εχει... 



#5   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 03/07/2015 - 11:48

Ευχαριστώ φίλε. Με jailbreak πλοηγό, αφαίρεση διαφημίσεων και κουμπί συντόμευσης για δεδομένα θα έχω;


Με jailbreak μπορεις να κανεις πολλα πράγματα ΑΛΛΑ θα τα ψάξεις ένα ένα τα tweaks και θα εισαι πολύ προσεκτικός να διαβάσεις πρώτα αν είναι συμβατό το καθένα με την έκδοσή σου. Και προσοχή μεγάλη τί βάζεις. Δεν χαλάει το τηλέφωνο (στη χειρότερη να κολλήσει και το ξεκολλάς εύκολα) αλλά είναι κρίμα.
Whatsapp doc?

#6   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 03/07/2015 - 12:17

εγω ειμαι ψιλοκατα του jb . χανεται η ασφαλεια που σου παρεχει η εταιρια, εκτος αν εχεις μια δευτερη συσκευη για πειραματισμους και αυξηση γνωσεων . αν ειναι η πρωτη συσκευη αστην ως εχει...


Αν ξερεις τι να το κανεις με τα tweaks απογειωνεις τη συσκευη.

#7   mesia

mesia

    iPH Enthousiast

  • 519 μηνύματα
  • Twitter:@mtsiftsis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/07/2015 - 12:26

Είναι κανείς σας από Θεσσαλονίκη;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες