Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

App store: Δεν με αφήνει να κάνω ενημέρωση τις εφαρμογές μου


Η καλύτερη απάντηση

nikosgnr , 02/07/2015 - 20:55

Λοιπόν μου ζήτησε το το κινητό να κάνω ενημέρωσει κάποιες εφαρμογές αλλά δεν τις κατεβάζει και η ροδέλα όλο γυρίζει και γυρίζει!Ακόμα δεν με αφήνει να κατεβάσω την ίδια στιγμή κάποιο καινούριο app μέχρι να γίνουν οι ενημερώσεις και γενικά σαν να buggάρει μία φάση.Τι να κάνω?

 

υγ έχω το iphone 6 

Sign Out απο ρυθμίσεις στο AppStore και συνδέεσαι ξανά.

 

Αν δεν αλλάξει κάτι, αλλαγή της γλώσσας του τηλ σε κάποια άλλη και ξανά αυτή που έχεις τώρα.


Δείτε το πλήρες μήνυμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   konsti

konsti

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/07/2015 - 11:03

Καλημέρα σε όλους, να σας παραθέσω και τη δική μου γνώση μιας και δούλευα παλιά σε σχετικό μέρος...

 

1. Κάθε κάρτα, πιστωτική ή χρεωστική, έχει στον αριθμό της κωδικοποιημένες την χώρα έκδοσης και τράπεζα. Μην προσπαθείτε να βάλετε ξένη κάρτα, μιας και το Apple ID σας απευθύνεται στην Ελλάδα. Αν αλλάξετε το App Store Market ως προς τη χώρα, π.χ. σε Αγγλική ή Γερμανική, χάνονται από τη λίστα σας όλες οι εφαρμογές και τραγούδια (αγορές) έως ότου επιστρέψετε στο Ελληνικό AppStore. Και αν

 

2. Το ίδιο και με τις κάρτες iTunes, δεν περνάνε οι π.χ. Αμερικάνικες σε Apple ID που "βλέπει" ελληνικό store, γιατί ο κωδικός τους περιέχει και την περιοχή (territory).

 

3. Για ενημέρωση ήδη εφαρμογών που έχετε στις συσκευές σας, προτείνω να ανοίξετε μέσω iTunes σε υπολογιστή, το λογαριασμό σας, και να επιλέξετε προς το παρόν NONE (payment).

 

4. Αν είστε διαχειριστής Family όπως εγώ, δεν σας/μας δίνεται αυτή η δυνατότητα--το σύστημα θέλει οπωσδήποτε κάρτα...

 

Δείτε εδώ: https://support.appl.../en-us/HT201266

 

5. Λόγω capital controls, όπως αναφέρθηκε σωστά και προηγουμένως, οι κάρτες μας έχουν μπλοκαριστεί απ' έξω και δεν περνάνε το βήμα της επαλήθευσης. Και εμένα μου ζήτησε κάρτα (valid payment method) όταν πήγα να ενημερώσω εφαρμογές στο κινητό μου. Υπομονή... μέχρι να τελειώσει η κατάσταση.

 

6. Ως σκέτος χρήστης, αν περάσετε σε NONE (payment) μπορείτε ένα βάλετε iTunes κάρτα ώστε να πιστώσετε το λογαριασμό σας. Αλλά σαν διαχειριστής Family, δεν νομίζω αυτό να λύσει το πρόβλημα.

 

7. Για να μην επιβαρύνεται το σύστημα τιμολόγησης της, η Apple εκδίδει "απόδειξη" αγορών 1 φορά το μήνα. Δεν έχει τύχει να πάρετε mail με όλες τις αγορές σας; Θεωρώντας πως έχετε valid κάρτα, σας επιτρέπει να κατεβάσετε/αγοράζετε με δέσμευση του εκάστοτε ποσού, αλλά εκκαθαρίσει κάνει κάθε π.χ. τέλος μήνα.

 

Αυτό για όσους κατάφεραν να κάνουν αγορά μόλις επιβλήθηκε capital control στις τράπεζες μας, και όπως σωστά ελέχθη, η Apple με την προσπάθεια να χρεώσει όλες τις αγορές (και βρίσκοντας μπλόκο) δεν ίσως επιτρέψει να γίνει αλλαγή στις πληρωμές. Μια κάρτα iTunes θα χρεωθεί άμεσα μόλις μπει (π.χ. για 1 Ευρώ κ.λπ.)

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   konsti

konsti

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/07/2015 - 11:31

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ, στο Mac μου η διόρθωση με προδίδει αρκετές φορές και δεν βρίσκω πλέον μετά το refresh κάποιο κουμπί (Safari browser) να κάνω επεξεργασία (edit) το προηγούμενο post !


Τελευταία επεξεργασία από: konsti, 09/07/2015 - 11:36


#48   teosaras

teosaras

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 09/07/2015 - 11:36

Kαλημέρα! Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα, λογω μιας αγορας που προσπαθησα να κανω και δεν ολοκληρωθηκε λογω του capital control.

Αγορασα gift card, ομως δεν μπορω να βρω που θα την εισαγω. και δεν θεωρουμαι και ασχετος ρε γμτ. Παρακαλω δωστε τα φωτα σας



#49   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/07/2015 - 11:40

Kαλημέρα! Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα, λογω μιας αγορας που προσπαθησα να κανω και δεν ολοκληρωθηκε λογω του capital control.
Αγορασα gift card, ομως δεν μπορω να βρω που θα την εισαγω. και δεν θεωρουμαι και ασχετος ρε γμτ. Παρακαλω δωστε τα φωτα σας

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1436434841.011443.jpg   177,05KB   18 λήψειςεκει που λεει εξαργυρωση φιλε μου
Rafael Nadal

#50   teosaras

teosaras

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 09/07/2015 - 11:56

Τοσο απλα!!! Δεν το ειχα ξανακανει.

Ευχαριστω παρα πολυ



#51   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/07/2015 - 12:04

Ξεχασατε να πειτε οτι μπορουμε και να ζητησουμε τα χρηματα μας πισω για την τελευταια εφαρμογη που εχουμε αγορασει τωρα ειναι λιγο δυσκολο πχ για εμενα να πληρωνω 15€ καρτα gift για 0,99€ που χρωσταω
Rafael Nadal

#52   teosaras

teosaras

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 09/07/2015 - 12:38

Πως μπορει να γινει αυτο???



#53   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/07/2015 - 12:47

Πως μπορει να γινει αυτο???

σου στειλα πμ
Rafael Nadal

#54   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/07/2015 - 15:48

Λοιπον παιδια περιμενω απο ωρα σε ωρα μια gift 15ευρη να μου τη φερει ενας φιλος που περασε απο public. Απλως μπαινω και την εξαργυρωνω για να λυθει το θεμα μου??



#55   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/07/2015 - 16:01

Λοιπον παιδια περιμενω απο ωρα σε ωρα μια gift 15ευρη να μου τη φερει ενας φιλος που περασε απο public. Απλως μπαινω και την εξαργυρωνω για να λυθει το θεμα μου??

ναι τραβανε αυτα που χρωστας κι εχεις υπολοιπο για αγορες!!!!μεχρι να ενεργοποιηθουν οι καρτες μας ξανα απο το capital control !!!απλα εαν την περασεις αργοτερα μπες στο λογαριασμο σου και γυρνα το στο κανενα εκει που εχεις της καρτες θα χεις το υπολοιπο απο την gift card για αγορες
Rafael Nadal

#56   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/07/2015 - 16:10

ναι τραβανε αυτα που χρωστας κι εχεις υπολοιπο για αγορες!!!!μεχρι να ενεργοποιηθουν οι καρτες μας ξανα απο το capital control !!!απλα εαν την περασεις αργοτερα μπες στο λογαριασμο σου και γυρνα το στο κανενα εκει που εχεις της καρτες θα χεις το υπολοιπο απο την gift card για αγορες

Πρωτα να την εξαργυρωσω κ μετα το γυρναω σε none??



#57   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/07/2015 - 16:12

Πρωτα να την εξαργυρωσω κ μετα το γυρναω σε none??

ναι αλλα οχι αμεσως ασε την apple να τραβηξει τα χρηματα αυτα που χρωςτας απο την gift card και πιο μετα το γυρνας σε κανενα πιο αργα!!!!
Rafael Nadal

#58   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/07/2015 - 16:19

ναι αλλα οχι αμεσως ασε την apple να τραβηξει τα χρηματα αυτα που χρωςτας απο την gift card και πιο μετα το γυρνας σε κανενα πιο αργα!!!!

Αδερφε σε none απο που το γυρναω??



#59   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/07/2015 - 16:22

Αδερφε σε none απο που το γυρναω??

κατω απο την εξαργυρωση που θα κανεις εχει το id σου πατα πανω και προβολη apple id βαζεις το id σου και σε βγαζει εδω στην φωτο πατας στοιχεια πληρωμης εκει εκτος της καρτες σου θα σου βγαζει σαν τεταρτη επιλογη το κανενα
Rafael Nadal

#60   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/07/2015 - 16:23

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1436451785.831389.jpg   44,93KB   21 λήψεις
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες