Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1531   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/08/2015 - 18:30

ρε παιδια πως ανεβαζουμε χρηματα στο balance του paypal???στο top up μου βγαζει αυτο:Dear Customer

Please be informed that Instant Top-Up service is temporarily unavailable.
All the executed transactions will be automatically returned to the remitter´s bank account.

Thank you for understanding. Καρτα πειραιως mastercard
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1532   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 29/08/2015 - 18:53

δυο φορες καταθεση μεσω email (με το τροπο που αναφερεται πιο πισω)

στο paypal  (αυτη τη εβδομαδα και οι δυο)

με eurobank prepaid

και αγορα απο ebay

ολα οκ

 

υ.γ, υπαρχει τροπος να γινει κατι για αγορα μεσω καρτας ?

(καποια sites δε δεχονται paypal)


Τελευταία επεξεργασία από: leon00, 29/08/2015 - 18:55


#1533   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/08/2015 - 20:54

ρε παιδια πως ανεβαζουμε χρηματα στο balance του paypal???στο top up μου βγαζει αυτο:Dear Customer

Please be informed that Instant Top-Up service is temporarily unavailable.
All the executed transactions will be automatically returned to the remitter´s bank account.

Thank you for understanding. Καρτα πειραιως mastercard


Post 1100

http://www.iphonehel...74#entry1730302
discord.gg/ajkUM8J

#1534   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/08/2015 - 21:01

Post 1100

http://www.iphonehel...74#entry1730302

Error Message
You are not allowed to Request Money from an email address registered in your PayPal account.
Rafael Nadal

#1535   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/08/2015 - 21:17

Error Message
You are not allowed to Request Money from an email address registered in your PayPal account.

Διαβασε τον οδηγο.πρωτο πρωτο το λεει.δεν ζητας λεφτα απο τη διευθυνση πουχεις καταχωρημενη στο πειπαλ.βαζεις αλλη.δικια σου,πουχεις προσβαση.
discord.gg/ajkUM8J

#1536   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/08/2015 - 21:29

Το βρηκα το κανα απο κινητο και μου βγαζε αλλα το σαφαρι μπηκα με puffin κι εβαλα 15 ευρω ευχαριστω
Rafael Nadal

#1537   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/08/2015 - 21:42

Το βρηκα το κανα απο κινητο και μου βγαζε αλλα το σαφαρι μπηκα με puffin κι εβαλα 15 ευρω ευχαριστω

Τυχερος εισαι.απο κινητο παντα ζητα να κανεις νεο λογαριασμο πειπαλ (σε εσωσε ο puffin).απο πισι δεν εχεις ποτε θεμα....
Δεν κανει τιποτα
discord.gg/ajkUM8J

#1538   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/08/2015 - 21:56

τελικά το πρόβλημα με το cydia είναι το εξής:

 

Σαν προεπιλογή το paypal έχει τρόπο πληρωμής πρώτα να δοκιμάζει από το balance και μετά με σειρά προτεραιότητας από λογαριασμό μετά πιστωτική μετά χρεωστική.

 

Στο cydia λοιπόν δεν σου δίνει την επιλογή από που να κάνεις την πληρωμή και αν δεν έχεις στο balance σου βγάζει error και τέλος.

 

μετά από τόσες μέρες που κάνω αποτυχημένες προσπάθειες να αγοράσω από cydia, μόλις έβαλα χρήματα στο balance (με τον τρόπο που αναφέρετε πιο πάνω) όλα καλά και έκανα τις αγορές μου μια χαρά.

 

μεγάλο πρόβλημα βέβαια γιατί θα πρέπει να τσεκάρω κάθε φορά αν έχω λεφτά πρέπει ο μούσιας να κάνει κάτι γιαυτό.

εγώ έχω κάνει την καλύτερη και πιο εύκολη λύση...! κανεις ένα λογαριασμό στο neteller μεταφέρεις εκεί με διαφορους τρόπους που έχει τα χρήματα σου και βάζεις την κάρτα με το paypal..! και όλα κομπλέ..! αγορές από παντού χωρίς τα capital... 



#1539   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/08/2015 - 21:57

Αγορια δοκιμασα με καρτα που ειδα ειχα δηλωμενη στο PayPal (εκανα μακακια δηλαδη) και μου εβγαλε τα κλασσικα ''enter another credit κλπ''. Μπαινω στα καπακια στο paypal και διαγραφω την καρτα και μολις παω να ξανακανω τη διαδικασια μου βγαζει ''We are sorry, we are experiencing temporary difficulties. Please try again later. If this error occurred while making a payment, avoid duplicate payments by checking your Account Overview before resending a payment.'' Να προσπαθησω αυριο τι λετε να κανω??



#1540   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/08/2015 - 22:03

Αγορια δοκιμασα με καρτα που ειδα ειχα δηλωμενη στο PayPal (εκανα μακακια δηλαδη) και μου εβγαλε τα κλασσικα ''enter another credit κλπ''. Μπαινω στα καπακια στο paypal και διαγραφω την καρτα και μολις παω να ξανακανω τη διαδικασια μου βγαζει ''We are sorry, we are experiencing temporary difficulties. Please try again later. If this error occurred while making a payment, avoid duplicate payments by checking your Account Overview before resending a payment.'' Να προσπαθησω αυριο τι λετε να κανω??

αγορίνα κανε ένα λογαριασμό εδώ και φτιάξε μια virtual card εντελώς δωρεάν...! και σύνδεσε την με το paypal..! όλα δουλεύουνε άψογα...!!! κάνω αγορές από παντού όσο υπάρχουνε τα CC... 

 

https://www.neteller.com



#1541   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/08/2015 - 22:05

αγορίνα κανε ένα λογαριασμό εδώ και φτιάξε μια virtual card εντελώς δωρεάν...! και σύνδεσε την με το paypal..! όλα δουλεύουνε άψογα...!!! κάνω αγορές από παντού όσο υπάρχουνε τα CC... 

 

https://www.neteller.com

και για ποιο λογο να μη κανει δευτερο paypal? και να στειλει χρηματα στο πρωτο?



#1542   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/08/2015 - 22:11

και για ποιο λογο να μη κανει δευτερο paypal? και να στειλει χρηματα στο πρωτο?

ας δοκιμάσει.. αλλα υπάρχει μια πιθανότητα να μην δεχτεί και το καινούριο paypal την κάρτα..! 



#1543   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/08/2015 - 22:13

ας δοκιμάσει.. αλλα υπάρχει μια πιθανότητα να μην δεχτεί και το καινούριο paypal την κάρτα..! 

Νομιζω δε χρειαζεται.Μπορει να στειλει απο το παλιο στο νεο χωρις να βαλει καρτα στο καινουργιο,ετσι κ αλλιως στο balance πανε 



#1544   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/08/2015 - 22:26

Παιδια ακολουθησα βημα βημα τη διαδικασια που παρεθεσε ο batjump και μου εβγαλε αυτο. Προσπαθησα δηλαδη να στειλω λεφτα απο ενα 2ο email στο μοναδικο paypal acount που εχω. Τωρα το να κανω 2ο λογαριασμο στο paypal νομιζω δεν θα μου δεχτει παλι την καρτα οπως ει[πε ο omorfonios. Μου εβγαλε σφαλμα επειδη ειχα δηλωμενη την καρτα στο paypal? Ας ξεκινησουμε απο αυτο για να βγαλω κι εγω μια ακρη κι αν δεν, τοτε θα επιχειρησω τους παραπανω τροπους που προτειναν τα παιδια.



#1545   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/08/2015 - 22:29

Παιδια ακολουθησα βημα βημα τη διαδικασια που παρεθεσε ο batjump και μου εβγαλε αυτο. Προσπαθησα δηλαδη να στειλω λεφτα απο ενα 2ο email στο μοναδικο paypal acount που εχω. Τωρα το να κανω 2ο λογαριασμο στο paypal νομιζω δεν θα μου δεχτει παλι την καρτα οπως ει[πε ο omorfonios. Μου εβγαλε σφαλμα επειδη ειχα δηλωμενη την καρτα στο paypal? Ας ξεκινησουμε απο αυτο για να βγαλω κι εγω μια ακρη κι αν δεν, τοτε θα επιχειρησω τους παραπανω τροπους που προτειναν τα παιδια.


Μα το αναποδο πρεπει να κανεις. Να στειλεις λεφτα απο το paypal στο 2o email που εφτιαξες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες