Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1696   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/09/2015 - 13:20

Εγώ πάλι μόλις τώρα έστειλα λεφτά στο balance του Paypal με Peiraios Visa.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1697   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2015 - 13:23

Πειραιως χρεωστικη visa δεν εχει προβλημα, μια χαρα λειτουργει και για μενα, και εδω και πολυ καιρο. Επιβεβαιωνω λοιπον.



#1698   mike007

mike007

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2015 - 13:24

προσπαθω να στειλω ενα ποσο κατω απο 300 ευρω... αλλα δν με αφηνει... μπορει να φταει κ το μεγεθος του ποσου



#1699   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/09/2015 - 15:40

Paris αν θες δωσε λεπτομερειες, δηλ. εκανες top up, η πληρωσες καπ[οια αγορα που εκανες με paypal...



#1700   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/09/2015 - 16:32

Με τον τροπο που έχει αναφερθεί πιο πίσω έβαλα λεφτά στο PayPal balance και από εκεί μετα έκανα τις αγορές που ήθελα.



#1701   hab

hab

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2015 - 16:54

Ολη η διαδικασια με το request money from email in paypal, ειναι "χαζη" μια και πληρωνεις αδικα την προμηθεια, μια και αν βαλεις κατευθειαν την ιδια καρτα στο λογαρισμο σου κανεις την ιδια πληρωμη χωρις καμια προμηθεια, τι να πω διαβαζουμε πραγματα που μας ξεπερνουν...

 

οπως ειπε κ καποιος πιο πανω δεν μπορεις να το κανεις με ολες τις καρτες, συνηθως καποιες prepaid περνανε

 

επισης το αλλο εμαιλ που στελνει τα λεφτα πρεπει υποχρεωτικα να κανει νεο λογαρισμο στο paypal αν δεν εχει μια κ δεν μπορεις να στειλεις λεφτα χωρις λογαριασμο...αυτα τα ολιγα

 

Φίλε μου εγώ προσωπικά μόνο στέλνοντας χρήματα στον εαυτό μου έχω καταφέρει να κάνω αγορές μέσω Paypal. Εάν προσπαθήσω κατευθείαν με την ίδια κάρτα, δεν το δέχεται.

 

Π.χ. στην τελευταία αγορά που έκανα, είχα 20€ στο balance και χρειαζόμουν άλλα 15. Δοκίμασα χωρίς τον "χαζό" τρόπο που λες, και δεν τα κατάφερα. Μόλις όμως έστειλα χρήματα στο balance μου, τότε προχώρησα κανονικά.

 

Νομίζω πως η μεγάλη διαφορά όταν στέλνεις χρήματα στον εαυτό σου, είναι ότι τα ζητάς για υπηρεσίες και όχι για προϊόντα.

 

Και χρήματα στέλνει χωρίς νέο λογαριασμό, μόνο με email και την κάρτα.....

 

Είδες πως σε ξεπερνάνε μερικά πράγματα.... Δηλαδή όλος ο κόσμος είναι χαζός, δεν έχει δοκιμάσει κανονικά, γουστάρει να πληρώνει προμήθειες....


Τελευταία επεξεργασία από: hab, 04/09/2015 - 17:00


#1702   hab

hab

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2015 - 16:56

Ρε παίδες ρώτησα και πιο πίσω αλλά απάντηση δεν πήρα..από το Amazon με ποιον τροπο πληρώνετε;

Κατευθείαν στοιχεία της χρεωστικής;

 

Κατευθείαν την πιστωτική μου έβαλα που είναι VISA της Πειραιώς. Δεν ξέρω με χρεωστική και με άλλη τράπεζα.

 

Αυτό έγινε πρώτη φορά εχτές. Πριν περίπου 10-15 μέρες που είχα δοκιμάσει πάλι, δεν με άφηνε. 



#1703   chaostar

chaostar

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/09/2015 - 16:56

Αγορα εισητηριων για εξωτερικο απο airtickets,com δουλεce kanonika me Εθνικη debit mastercard.

Αγορα απο amazon αξιας 20 ευρω δεν την δεχεται με τιποτα ενω για αγορα παλι απο amazon αξιας 12 ευρω την δεχτηκε αμεσως.δοκιμη με 3 διαφορετικες καρτες Εθνικη πρωπληρωμενη/dbeit και Περιραιως.

Αγορα απο ebay ανικειμενου 5 ευρω και πληρωμη μεσω paypal balance ολοκληρωθηκε αμεσως αλλα σε αγορα λιγο μεγαλυτερη στα 35 ευρω απο πωλητη στην Αγγλια η πληρωμη ακομη εκρεμει απο χτες.

Σιγουρα υπαρχει προβλημα στις συναλαγες του εξωτερικου οποτε λιγο υπομονη μεχρι να τελειωσουν οι εκλογες να γινει η ανακεφαλαιωση τραπεζων και να χαλαρωσουν τα capital controls.



#1704   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/09/2015 - 16:56

Φίλε μου εγώ προσωπικά μόνο στέλνοντας χρήματα στον εαυτό μου έχω καταφέρει να κάνω αγορές μέσω Paypal. Εάν προσπαθήσω κατευθείαν με την ίδια κάρτα, δεν το δέχεται.

Π.χ. στην τελευταία αγορά που έκανα, είχα 20€ στο balance και χρειαζόμουν άλλα 15. Δοκίμασα χωρίς τον "χαζό" τρόπο που λες, και δεν τα κατάφερα. Μόλις όμως έστειλα χρήματα στο balance μου, τότε προχώρησα κανονικά.

Νομίζω πως η μεγάλη διαφορά όταν στέλνεις χρήματα στον εαυτό σου, είναι ότι τα ζητάς υπηρεσίες και όχι για προϊόντα.

Και χρήματα στέλνει χωρίς νέο λογαριασμό, μόνο με email και την κάρτα.....

Είδες πως σε ξεπερνάνε μερικά πράγματα.... Δηλαδή όλος ο κόσμος είναι χαζός, δεν έχει δοκιμάσει κανονικά, γουστάρει να πληρώνει προμήθειες....

Δηλαδή δοκίμασες πρωτα με την ιδια καρτα απο το λογαριασμό σου κ δεν εσυ άφησε ( να την κανεις add card. Εννοώ πρωτα κ να δοκιμάσεις να αγοράσεις) ενώ με send money σε άφησε...

#1705   hab

hab

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2015 - 16:59

Η διαδικασια πανω αναφερει χρεωστικες και πιστωτικες, γι αυτο και τις δοκιμασα. Αρα δεχεται ΜΟΝΟ prepaid καρτες;

Δοκίμασε να επιλέξεις Services όταν ζητάς τα χρήματα. Εγώ έχω στείλει 3 φορές με κανονική πιστωτική VISA της Πειραιώς.



#1706   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/09/2015 - 17:00

Φίλε μου εγώ προσωπικά μόνο στέλνοντας χρήματα στον εαυτό μου έχω καταφέρει να κάνω αγορές μέσω Paypal. Εάν προσπαθήσω κατευθείαν με την ίδια κάρτα, δεν το δέχεται.

Π.χ. στην τελευταία αγορά που έκανα, είχα 20€ στο balance και χρειαζόμουν άλλα 15. Δοκίμασα χωρίς τον "χαζό" τρόπο που λες, και δεν τα κατάφερα. Μόλις όμως έστειλα χρήματα στο balance μου, τότε προχώρησα κανονικά.

Νομίζω πως η μεγάλη διαφορά όταν στέλνεις χρήματα στον εαυτό σου, είναι ότι τα ζητάς υπηρεσίες και όχι για προϊόντα.

Και χρήματα στέλνει χωρίς νέο λογαριασμό, μόνο με email και την κάρτα.....

Είδες πως σε ξεπερνάνε μερικά πράγματα.... Δηλαδή όλος ο κόσμος είναι χαζός, δεν έχει δοκιμάσει κανονικά, γουστάρει να πληρώνει προμήθειες....


Επισης θες να μας πεις οτι δεν τικαρες το κουτί που σου δημιουργεί νεο λογαριασμό PayPal στο εμαιλ απ όπου στέλνεις λεφτα...τι να σου πω, μπραβο παρακάμψες τις αρχές λειτουργίας του παυπαλ...σου έφτιαξε λογαριασμό κ ούτε που το κατάλαβες φιλε μου, τσέκαρε κ θα δεις

#1707   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/09/2015 - 17:05

Δεν χρειάζεται να κανείς καινούργιο λογαριασμό στο PayPal για να κανείς μεταφορά χρημάτων. Εγώ δεν εχω δεύτερο λογαριασμό και μεταφέρω από την κάρτα μου λεφτά χωρίς κανένα πρόβλημα.



#1708   hab

hab

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2015 - 17:09

Δηλαδή δοκίμασες πρωτα με την ιδια καρτα απο το λογαριασμό σου κ δεν εσυ άφησε ( να την κανεις add card. Εννοώ πρωτα κ να δοκιμάσεις να αγοράσεις) ενώ με send money σε άφησε...

Την κάρτα την έχω ήδη μέσα εδώ και πολύ καιρό και δεν με αφήνει. Όταν ζήτησα τα χρήματα σε άλλο email προχώρησε κανονικά και μπήκαν τα χρήματα στο balance.

 

Επισης θες να μας πεις οτι δεν τικαρες το κουτί που σου δημιουργεί νεο λογαριασμό PayPal στο εμαιλ απ όπου στέλνεις λεφτα...τι να σου πω, μπραβο παρακάμψες τις αρχές λειτουργίας του παυπαλ...σου έφτιαξε λογαριασμό κ ούτε που το κατάλαβες φιλε μου, τσέκαρε κ θα δεις

Όταν ζητάς χρήματα έχει επιλογή να πληρώσεις μόνο με κάρτα και όχι με λογαριασμό. Εάν επιλέξεις την κάρτα δεν κάνεις νέο λογαριασμό, απλά βάζεις τα στοιχεία της κάρτας σου και τα δικά σου στοιχεία και προχωράς. 

 

Δεν μου έφτιαξε κανέναν νέο λογαριασμό και πίστεψέ με καταλαβαίνω πολύ καλά τι μου γίνεται και δεν είμαι και ο μόνος....



#1709   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/09/2015 - 17:10

Δεν χρειάζεται να κανείς καινούργιο λογαριασμό στο PayPal για να κανείς μεταφορά χρημάτων. Εγώ δεν εχω δεύτερο λογαριασμό και μεταφέρω από την κάρτα μου λεφτά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ακριβως ετσι.
Λογαριασμο πειπαλ ζητα υποχρεωτικα να γινει αν μπαινεις με ταμπλετ.απο πισι δεν υπαρχει θεμα....
discord.gg/ajkUM8J

#1710   hab

hab

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2015 - 17:15

Αγορα εισητηριων για εξωτερικο απο airtickets,com δουλεce kanonika me Εθνικη debit mastercard.

Αγορα απο amazon αξιας 20 ευρω δεν την δεχεται με τιποτα ενω για αγορα παλι απο amazon αξιας 12 ευρω την δεχτηκε αμεσως.δοκιμη με 3 διαφορετικες καρτες Εθνικη πρωπληρωμενη/dbeit και Περιραιως.

Αγορα απο ebay ανικειμενου 5 ευρω και πληρωμη μεσω paypal balance ολοκληρωθηκε αμεσως αλλα σε αγορα λιγο μεγαλυτερη στα 35 ευρω απο πωλητη στην Αγγλια η πληρωμη ακομη εκρεμει απο χτες.

Σιγουρα υπαρχει προβλημα στις συναλαγες του εξωτερικου οποτε λιγο υπομονη μεχρι να τελειωσουν οι εκλογες να γινει η ανακεφαλαιωση τραπεζων και να χαλαρωσουν τα capital controls.

Ότι να ναι γίνεται.... Πάντως και εμένα εχτές που προχώρησε του Amazon.de (51 ευρώ) μου φάνηκε πολύ περίεργο, δεν το περίμενα.... Στο Λουξεμβούργο έγινε η πληρωμή (φαίνεται στο μήνυμα) και μάλιστα στις 22:28, δηλαδή δεν ήταν και νωρίς μέσα στην ημέρα (εάν ισχύουν τα όρια...)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες