Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1801   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/09/2015 - 17:48

Χρεωστική να βγάλεις. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βγάλεις Prepaid, να πληρώνεις προμήθειες.

 

Και φυσικά Πειραιώς. Θα ζητήσεις επι τόπου να σου κάνουν Web Banking. 5E είναι εφ όρου ζωής.

Ευχαριστω Νικο. Τωρα με τα CC θα μου τη βγαλουν η΄θα εχω θεμα? Τι χρειαζεται να εχω μαζι μου??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1802   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/09/2015 - 17:49

Εγώ πάλι προτείνω τη Eurobank. Χωρίς την παραμικρή προμήθεια σε 10 λεπτά έχεις Prepaid και ησύχασες. Το δε e-banking δε θα μπορούσε να είναι πιο φιλικό για το χρήστη και εύκολο και ενεργοποιείται επί τόπου. Κάνεις αίτηση, παίρνεις κωδικούς πας σπίτι σου και κάνεις αγορές! :P
Αλλά και για τη Winbank έχω ακούσει τα καλύτερα οπότε όποια είναι στο δρόμο σου ή σε όποια έχεις λογαριασμό ήδη για λιγότερη γραφειοκρατία.

#1803   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/09/2015 - 18:05

Ευχαριστω Νικο. Τωρα με τα CC θα μου τη βγαλουν η΄θα εχω θεμα? Τι χρειαζεται να εχω μαζι μου??

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Ουσιαστικά σου ανοίγουν λογ/σμό ταμιευτηρίου και θα "τραβάει" απο εκεί.

 

Εκκ. εφορίας, ένα λογ/σμό ΔΕΚΟ και ταυτότητα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1804   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/09/2015 - 18:20

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Ουσιαστικά σου ανοίγουν λογ/σμό ταμιευτηρίου και θα "τραβάει" απο εκεί.

 

Εκκ. εφορίας, ένα λογ/σμό ΔΕΚΟ και ταυτότητα.

 

Εγώ πάλι προτείνω τη Eurobank. Χωρίς την παραμικρή προμήθεια σε 10 λεπτά έχεις Prepaid και ησύχασες. Το δε e-banking δε θα μπορούσε να είναι πιο φιλικό για το χρήστη και εύκολο και ενεργοποιείται επί τόπου. Κάνεις αίτηση, παίρνεις κωδικούς πας σπίτι σου και κάνεις αγορές! :P
Αλλά και για τη Winbank έχω ακούσει τα καλύτερα οπότε όποια είναι στο δρόμο σου ή σε όποια έχεις λογαριασμό ήδη για λιγότερη γραφειοκρατία.

Ευχαριστω πολυ παιδια :)



#1805   FotisLv

FotisLv

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 08:01

Καλησπέρα παιδιά, πρώτο μου ποστ στο site σας. Θα ήθελα να ρωτήσω να κάποιος έχει κάνει συναλλαγή με visa electron (prepaid card) της eurobank. Δεν με αφήνει μέσω paypal, δεν μπορώ τα χρήματα που έχει μέσα να τα χρησιμοποιήσω για να κάνω κατάθεση, ούτε να τα στείλω ξανά στο λογαριασμό μισθοδοσίας μου. Γενικά τα χρήματα μου είναι κλειδωμένα. Παρ'όλα αυτά άμα της βάλεις χρήματα "φορτίζεται" κανονικά!!!



#1806   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 08:47

Ρε παιδια μπορεί κάποιος να πει ξεκάθαρα πως γίνεται να πληρώσει σε ευρωπαικό apple store από Ελλάδα? 



#1807   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2015 - 10:37

Καλησπέρα παιδιά, πρώτο μου ποστ στο site σας. Θα ήθελα να ρωτήσω να κάποιος έχει κάνει συναλλαγή με visa electron (prepaid card) της eurobank. Δεν με αφήνει μέσω paypal, δεν μπορώ τα χρήματα που έχει μέσα να τα χρησιμοποιήσω για να κάνω κατάθεση, ούτε να τα στείλω ξανά στο λογαριασμό μισθοδοσίας μου. Γενικά τα χρήματα μου είναι κλειδωμένα. Παρ'όλα αυτά άμα της βάλεις χρήματα "φορτίζεται" κανονικά!!!

 

Δε μπορείς να τα βάλεις πίσω σε λογαριασμό, δυστυχώς, έτσι την έπαθα κι εγώ. Μέσω eBanking το προσπαθείς, έτσι; Μπορείς να κάνεις αίτημα τηλεφωνικά για μεταφορά υπολοίπου σε λογαριασμό, αλλά χρειάζεσαι κωδικό Europhone Banking, αλλιώς εναλλακτικά σε κάποιο κατάστημα.



#1808   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 10/09/2015 - 11:52

Αμα θελουμε να παραγγειλουμε απο αγγλικο apple store το 6s πως γινεται



#1809   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2015 - 12:21

Αμα θελουμε να παραγγειλουμε απο αγγλικο apple store το 6s πως γινεται

Περνεις το αεροπλανο για Λονδινο, εχεις μαζι 1000€ μετρητα, κανεις συναλαγμα, πας απεναντι απο το covent garden και τους λες με βαρια βρετανικη προφορα "βαλε μου ενα κομματι"! :P



#1810   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 10/09/2015 - 12:25

Περνεις το αεροπλανο για Λονδινο, εχεις μαζι 1000€ μετρητα, κανεις συναλαγμα, πας απεναντι απο το covent garden και τους λες με βαρια βρετανικη προφορα "βαλε μου ενα κομματι"! :P

 

 

αχ βρε εισαι τοσο αστειος



#1811   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 12:40

Πάντως και αεροπλάνο να πάρει κανείς όπως χονδροειδώς και με ατυχές σκωπτικό ύφος αναφερει ο .... αγνωστος , θα φύγεις με ταλαιπωρία με την πιο άκυρη συσκευή πχ χρυσαφί 16άρι (τα λιμά που έχουν απομείνει) . Για να πάρεις συσκευή με χρώμα και χωρητικότητα που επιθυμείς μόνο με παραγγελία και προπληρωμη . Είναι κρίμα να ταλαιπωρήσε να ξεπαραδιάζεσαι και να μην αποκτάς ακριβώς αυτό που θες



#1812   FotisLv

FotisLv

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 13:25

Δε μπορείς να τα βάλεις πίσω σε λογαριασμό, δυστυχώς, έτσι την έπαθα κι εγώ. Μέσω eBanking το προσπαθείς, έτσι; Μπορείς να κάνεις αίτημα τηλεφωνικά για μεταφορά υπολοίπου σε λογαριασμό, αλλά χρειάζεσαι κωδικό Europhone Banking, αλλιώς εναλλακτικά σε κάποιο κατάστημα.

Ναι, φιλαράκι μεσω eBanking προσπαθώ, πήρα τηλ. έχω και κωδικό Europhone Banking κανονικά, πέρασα και από την τράπεζα και τιποτα. Μου λένε ότι δεν μπορούν να κάνουν τπτ οι αλήτες λόγω της καταστασης που επικρατεί, το να φορτίζει όμως κανονικά η κάρτα δεν τους ενοχλεί, εκεί δεν υπάρχει μνμ σφάλματος, για να παίρνουν οι αλητες κανονικά τα χρήματα από κάθε φόρτιση. Αυτή η χώρα δεν θα ξεβρομίσει ποτέ!!!!



#1813   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 13:42

Τελικά εφόσον απο μεθαύριο πολλοί θα στηθούν για προπαραγγελίες 8:01 GMT δεν έιναι κακό να κάνουμε μια σούμα για κάποιον που δεν διαθέτει λογαριασμο / κάρτα στο εξωτερικό ούτε συγγενη φιλο αξιοπιστο που θα μεσολαβήσει. Γίνεται με αυτοχρηματοδότηση paypal λογαριασμού? Απ ότι θυμάμαι σε apple store θέλει κάρτα. Κάποιο από τα τσακάλια ας ενημερώσει . 



#1814   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 10/09/2015 - 14:10

Χθες αγορασα κανονικοτατα απο ebay χωρις το γνωστο κολπο με εθνικη debit mastercard!!

 

πως γινεται να ειναι μπλοκαρισμενα και στην εθνικη να λειτουργει αν ειναι να παω να βγαλω ....μια χρεωστικη στην εθνικη

h Alpha bank δουλευει?


Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 10/09/2015 - 14:14


#1815   alkiskal

alkiskal

    iPH Addict

  • 603 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/09/2015 - 14:49

εγω εχτές αγόρασα απο ebay με χρεωστική πειρεως ολα μια χαρα σημερα ομως δεν μπορώ να κανω καμια αγορα ..

το εχει πάθει κανείς αυτο ?   



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες