Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2521   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/12/2015 - 00:45

Ρε παιδιά από την στιγμή που χρησιμοποιούμε το 500αρικο του μήνα που ειναι διαθέσιμο πάλι με τα cc ζούμε απλά τα χρησιμοποιούμε σε πολλούς μεσάζοντες (PayPal, leupay, rovolut κλπ) το ίδιο πράγμα είναι
Από την στιγμή που δεν μπορείς να τα φορτώσεις με όσα μετρητά θες τι να το κάνεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2522   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/12/2015 - 00:54

Κοίταξε προσωπικά την revolut και χωρίς cc εγώ θα την είχα πάρει.

 

Ο λόγος πολύ απλός. Την τελευταία φορά που ταξίδεψα στο εξωτερικό, είχα μαζί μου την κάρτα debit της Πειραιώς.

 

Αναγκαστικά όμως χρησιμοποιούσα μετρητά γιατί οι προμήθειες για αγορές και αναλήψεις που χρέωνε οι Πειραιώς στο εξωτερικό ήταν εξωφρενικές.

 

Αντίθετα η revolut είναι παγκόσμια, δεν χρεώνει ΤΙΠΟΤΑ από ότι λέει για οποιαδήποτε αγορά ανά τον κόσμο κλπ.

 

Έχεις λοιπόν μία κάρτα που δουλεύει σε όλον τον κόσμο είτε για ανάληψη είτε για αγορές χωρίς καμία προμήθεια. Why not...



#2523   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2015 - 01:01

Ρε παιδιά από την στιγμή που χρησιμοποιούμε το 500αρικο του μήνα που ειναι διαθέσιμο πάλι με τα cc ζούμε απλά τα χρησιμοποιούμε σε πολλούς μεσάζοντες (PayPal, leupay, rovolut κλπ) το ίδιο πράγμα είναι
Από την στιγμή που δεν μπορείς να τα φορτώσεις με όσα μετρητά θες τι να το κάνεις

κοίτα φίλος μου είπε ότι για να κάνεις unlimited συναλλαγές πρέπει να έχεις skrill συν μια από αυτές που αναφέρεις.

δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά αυτός χρησιμοποιεί skrill +revolut. Η skrill έχει υπερβολικές χρεώσεις σε προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος. οπότε αυτός στέλνει όσα χρήματα θέλει στην skrill και λέω όσα θέλει γιατί η skrill δίνει τρ. λογαριασμό στην alpha bank, τα οποία όμως με την κάρτα της skrill τα φορτώνει επιτόπου στον λογαριασμό του στην revolut και στις αγορές χρησιμοποιεί την revolut κάρτα.



#2524   GiorgosT82

GiorgosT82

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/12/2015 - 12:52

Εγώ πάντως πριν λίγο άνοιξα λογαριασμό στην revolut.com

 

Φαίνεται πολύ καλή. Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να βρω τίποτα ψιλά γράμματα ή παγίδες.

 

Αν κάποιος έχει εικόνα ας μου πει.

 

nsxbass, μιας που εκανες λογαριασμο τελευταια τα φώτα σου,

 

Εκανα ότι χρειάζεται αλλα πως κάνω top up?

 

Έβαλα την καρτα μου της alpha bank  για να μεταφέρω 10 ευρώ κ μου το απορρίπτει η τραπεζα.

Μετά απο τηλεφωνο στην τραπεζα μου είπαν πως δν γινεται να μεταφέρουν τα 10 ευρώ λόγω cc.



#2525   chakabam

chakabam

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@ovvodesign
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/12/2015 - 13:18

nsxbass, μιας που εκανες λογαριασμο τελευταια τα φώτα σου,

 

Εκανα ότι χρειάζεται αλλα πως κάνω top up?

 

Έβαλα την καρτα μου της alpha bank  για να μεταφέρω 10 ευρώ κ μου το απορρίπτει η τραπεζα.

Μετά απο τηλεφωνο στην τραπεζα μου είπαν πως δν γινεται να μεταφέρουν τα 10 ευρώ λόγω cc.

και μένα το ίδιο.. τελικά τα έστειλα με έμβασμα (50 ευρω) και κράτησε 1 ευρω προμήθεια. μέσα σε 2 μέρες φάνηκαν 



#2526   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 12/12/2015 - 20:00

Μόλις μου δέχτηκε αγορά με paypal στο eBay με την American Express enter bonus χρεωστική της alpha bank...δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί απλά ενημερώνω !!!!

Κι εμένα πριν λίγο μου εγκρίθηκε αγορά στο eBay μέσω Paypal με Alpha χρεωστική (Alpha Visa Enter).



#2527   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 12/12/2015 - 20:23

Κι εμένα πριν λίγο μου εγκρίθηκε αγορά στο eBay μέσω Paypal με Alpha χρεωστική (Alpha Visa Enter).

Αντε με το καλό 6 μήνες χωρίς αγορά απο eBay ήταν πολλοί

#2528   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/12/2015 - 20:24

Αν κανω top up στο PayPal με web banking από λογαριασμό που δεν ειναι στο όνομα μου αλλα βάλω αιτιολογία το όνομα μου λέτε να εχω πρόβλημα?

#2529   PaRaDoX

PaRaDoX

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:BADACID

Δημοσίευση 12/12/2015 - 20:32

καλησπερα στην παρεα θα ηθελα τα φωτα σας πως μπορω να ανενεωσω το uploaded.to εχω πειραιως χρεωστικη αλλα οταν φθανω στην ολοκληρωση μου χτυπαει error μια βοηθεια



#2530   TLG

TLG

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/12/2015 - 00:10

Εχω prepaid Πειραιως  ΚΑΙ  Eurobank και δεν μου δεχεται καμια το trial του Netflix ...

 

Υπαρχει καποιος τροπος να  δεχθει καποια απο τις δυο?



#2531   TLG

TLG

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/12/2015 - 00:23

Τελικα καταφερα να κανω την δοκιμαστικη συνδρομη φτιαχνοντας νεο paypal account με usa διευθυνση και βαζοντας την καρτα της Πειραιως. 



#2532   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/12/2015 - 11:31

Τελικα καταφερα να κανω την δοκιμαστικη συνδρομη φτιαχνοντας νεο paypal account με usa διευθυνση και βαζοντας την καρτα της Πειραιως.

η prepaid της Πειραιώς σίγουρα δουλεύει στο PayPal την χρησιμοποεί μια φίλη καιρό τώρα

#2533   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/12/2015 - 16:10

η prepaid της Πειραιώς σίγουρα δουλεύει στο PayPal την χρησιμοποεί μια φίλη καιρό τώρα


Η δική μου prepaid Πειραιώς πάντως δεν δουλεύει!

#2534   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/12/2015 - 16:14

Τι να πω δεν ξέρω...εγώ χρησιμοποιώ American Express enter bonus της alpha bank και δουλεύει μια χαρά

#2535   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/12/2015 - 16:15

Αν κανω top up στο PayPal με web banking από λογαριασμό που δεν ειναι στο όνομα μου αλλα βάλω αιτιολογία το όνομα μου λέτε να εχω πρόβλημα?


Για να κάνεις top up στο PayPal πρέπει ο λογαριασμός να είναι στο όνομά σου. Δε φτάνει μόνο αιτιολογία το όνομά σου. Το ξέρω γιατί το έκανα κι εγώ μέσω web banking αφού πρώτα τους είχα πάρει τηλέφωνο γιατί δεν με άφηνε να περάσω τον λογαριασμό μου στο top up.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 29

0 μέλη, 29 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες