Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2686   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/01/2016 - 15:34

Εγώ νομίζω θα πάω προς 26 μεριά γιατί δεν μου αρέσει ότι είναι Αγγλία η ρεβ και θα έχω πάρε δώσε με λίρες. Παίζει κανονικά με paypal η 26?

Same Sh1t Different Day

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2687   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/01/2016 - 15:36

Εγώ νομίζω θα πάω προς 26 μεριά γιατί δεν μου αρέσει ότι είναι Αγγλία η ρεβ και θα έχω πάρε δώσε με λίρες. Παίζει κανονικά με paypal η 26?

Same Sh1t Different Day

H revolut δεν έχει να κάνει με χώρα ή λίρες.

 

Παγκόσμια κάρτα είναι.

 

Και μάλιστα προσφέρει την μετατροπή από συνάλλαγμα σε συνάλλαγμα (πχ από λίρες σε ευρώ κλπ) στην τραπεζική ισοτιμία και όχι σαν το paypal πχ που έχει δική του.



#2688   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/01/2016 - 15:40

Εγώ πάντως έκανα και στις δύο λογαριασμό και ησύχασα. Περιμένω την κάρτα της Revolut από μέρα σε μέρα και την άλλη βδομάδα της NUMBER26.



#2689   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/01/2016 - 15:45

Κάποιο κρυφό κόστος υπάρχει? Πως με τις πιστωτικές που πληρώνεις κάτι απλά για να την έχεις?

Same Sh1t Different Day

#2690   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/01/2016 - 15:49

Κάποιο κρυφό κόστος υπάρχει? Πως με τις πιστωτικές που πληρώνεις κάτι απλά για να την έχεις?

Same Sh1t Different Day

Στη Revolut σίγουρα όχι είναι εντελώς free.

 

Και στην Number 26 το ίδιο φαίνεται απλά δεν το έχω ψάξει πολύ τώρα τα διαβάζω.

 

Από ότι βλέπω η Number 26 δεν αναφέρει πουθενά για δωρεάν fees όταν κάνεις αγορές κλπ. Εκεί δεν ξέρω τι παίζει, γιατί αναφέρει μόνο για δωρεάν αναλήψεις.



#2691   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2016 - 15:59

Η number26 ειναι εντελώς free, ακόμα και στα εμβάσματα, όπου δεν υπάρχει η χρέωση του 1 ευρώ. Επίσης η μετατροπή συναλλάγματος γίνετε από την mastercard και δεν υπάρχουν άλλα έξοδα. Δωρεάν φυσικά είναι και οποιαδήποτε χρήση της κάρτας, ίντερνετ ή pos.

 

Στα θετικά της number26 έχεις δικό σου πλήρες λογαριασμό στη Γερμανία και ένα app που συνεχεία του προσθέτουν νέες λειτουργείες.

Στα θετικά της revolut μπορείς να κλειδώσεις τα χρήματα σου σε διαφορετικό νόμισμα του ευρώ, με το σκεπτικό ότι ίσως το ευρώ χάσει την αξία του. Φυσικά μακάρι να μην υπάρξουν και χρεώσεις στη revolut μετά από τον ένα χρόνο.



#2692   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/01/2016 - 16:20

Η number26 ειναι εντελώς free, ακόμα και στα εμβάσματα, όπου δεν υπάρχει η χρέωση του 1 ευρώ. Επίσης η μετατροπή συναλλάγματος γίνετε από την mastercard και δεν υπάρχουν άλλα έξοδα. Δωρεάν φυσικά είναι και οποιαδήποτε χρήση της κάρτας, ίντερνετ ή pos.

 

Στα θετικά της number26 έχεις δικό σου πλήρες λογαριασμό στη Γερμανία και ένα app που συνεχεία του προσθέτουν νέες λειτουργείες.

Στα θετικά της revolut μπορείς να κλειδώσεις τα χρήματα σου σε διαφορετικό νόμισμα του ευρώ, με το σκεπτικό ότι ίσως το ευρώ χάσει την αξία του. Φυσικά μακάρι να μην υπάρξουν και χρεώσεις στη revolut μετά από τον ένα χρόνο.

Για να φορτώσεις την number 26 πως στέλνεις λεφτά?

 

Δεν τα στέλνεις μέσω εμβάσματος από τον λογαριασμό σου στον αντίστοιχο γερμανικό λογαριασμό?

 

Επίσης, αυτό που λες σχετικά με τη revolut (μιας και φαίνεται ότι την έχεις δουλέψει παραπάνω) πως προκύπτει? Εννοώ στην εφαρμογή δεν είδα κάποια επιλογή για κλείδωμα σε συγκεκριμένο νόμισμα.



#2693   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2016 - 16:30

Για να φορτώσεις την number 26 πως στέλνεις λεφτά?

 

Δεν τα στέλνεις μέσω εμβάσματος από τον λογαριασμό σου στον αντίστοιχο γερμανικό λογαριασμό?

 

Επίσης, αυτό που λες σχετικά με τη revolut (μιας και φαίνεται ότι την έχεις δουλέψει παραπάνω) πως προκύπτει? Εννοώ στην εφαρμογή δεν είδα κάποια επιλογή για κλείδωμα σε συγκεκριμένο νόμισμα.

Ναι με έμβασμα, στην Γερμανία υπάρχουν και άλλοι τρόποι, πας στο ταμείο του supermarket δίνεις τα χρήματα και στα καταθέτουν εκείνη τη στιγμή. Σίγουρα αυτό θα έρθει και στην υπόλοιπη Ευρώπη.

 

Στη revolut απλά κάνεις μετατροπή συναλλάγματος μέσω της εφαρμογής. Σε μια επικοινωνία με το support τους, τους είχα ρωτήσει με πια προτεραιότητα γίνετε η αφαίρεση χρημάτων σε αγορά που δεν περιλαμβάνει κάποιο από αυτό. Μου απάντησαν πρώτα τα δολάρια μετά τα ευρώ και τέλος οι λίρες. Για παράδειγμα μπορεί τώρα κάποιος να μετατρέψει 100 ευρώ σε 105 δολάρια, τα οποία θα είναι κλειδωμένα και αύριο πχ με τα 100 ευρώ να αγοράζει 50 δολάρια. Βέβαια ακραία περίπτωση.


Τελευταία επεξεργασία από: 108, 05/01/2016 - 16:36


#2694   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/01/2016 - 16:34

Εσείς που τις έχετε, τις έχετε δηλώσει χωρίς πρόβλημα στο paypal?

Same Sh1t Different Day

#2695   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2016 - 16:37

ναι δεν υπάρχει πρόβλημα με το paypal, περνούν κανονικά.



#2696   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/01/2016 - 16:51

Βρε παιδιά.. Δ βγαζω ακρη με τα μαιλ π εχω στειλει στη Revolut..τους εχω στειλει ολα τα στοιχεία μ και τον αριθμο συνναλαγης π εχω κανει.. Κ τους εξηγώ οτι ξέχασα να γράψω τον αριθμο reference τον οποιο τους το εστειλα. Τι αλλο να κανω; Ξερει κάποιος να με βοηθήσει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2697   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 05/01/2016 - 17:03

Βρε παιδιά.. Δ βγαζω ακρη με τα μαιλ π εχω στειλει στη Revolut..τους εχω στειλει ολα τα στοιχεία μ και τον αριθμο συνναλαγης π εχω κανει.. Κ τους εξηγώ οτι ξέχασα να γράψω τον αριθμο reference τον οποιο τους το εστειλα. Τι αλλο να κανω; Ξερει κάποιος να με βοηθήσει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

υπομονή 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#2698   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/01/2016 - 17:19

υπομονή

αυτο κανω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2699   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 05/01/2016 - 17:34

αυτο κανω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δυστυχώς δεν μπορείς να κανείς κάτι άλλο μιας και έχεις στείλει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά
Υπομονή και σίγουρα θα βρεθεί άκρη
Δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις τα χρήματα σου
Ενημερωτικά εγώ θα αναφερθώ στην κάρτα number 26 όπου είχα ακούσει τα καλύτερα σχεδόν από όλους , παρολαυτα εγώ σε ερώτηση μου για ένα θέμα που προέκυψε ....πήρα απάντηση από αυτούς (number26) μετά από 15 ημέρες .....ναι ναι 15 ημέρες
Μάλιστα χαριτολογώντας σε απάντηση μου τους είπα ότι τώρα κατάλαβα γιατί ονομαζεστε 26 ( σχεδόν 26 ημέρες κάνατε να μου δώσετε απάντηση)



Sent from my ......
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#2700   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/01/2016 - 17:47

Ειναι εύκολο να μας πεις τι θέμα είχες??
Και πως αντιμετωπίστηκε έστω και 15 μέρες αργότερα?


Same Sh1t Different Day

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 29

0 μέλη, 29 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες