Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2836   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/01/2016 - 14:19

Φυσικά καλή για όποιον έχει διαβατήριο πρέπει να είναι η number26 δυστυχώς δεν έχω για να βγάλω στην ουσία όσοι έχουν λένε ότι ανοίγεις λογαριασμό σε τράπεζα στην Γερμανία...


Knowledge is Power

και φορτιζει πιο γρηγορα ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2837   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/01/2016 - 14:42

και φορτιζει πιο γρηγορα ?

Θα σε γελάσω αυτο μπορεί να μας το πει φίλος που την έχει...λογικά δυο μέρες...


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#2838   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/01/2016 - 15:00

Απο χθες το βραδυ μεχρι και τωρα στο ebay οταν παω να πληρωσω μεσω paypal, μου γραφει declined by card issuer, και με amex και με visa. Πριν καμια βδομαδα που αγορασα τελευταια φορα δεν ειχα τετοιο θεμα. ΣΥμβαινει σε καποιον αλλον?


Τελευταία επεξεργασία από: dimvavas, 11/01/2016 - 15:01


#2839   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/01/2016 - 16:50

και φορτιζει πιο γρηγορα ?


Μια φόρτιση έχω κάνει. Η Πειραιώς εκτέλεσε το έμβασμα την μια μέρα και την άλλη φάνηκαν στον λογαριασμό μου N26.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2840   Treleas

Treleas

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2016 - 18:38

Απο χθες το βραδυ μεχρι και τωρα στο ebay οταν παω να πληρωσω μεσω paypal, μου γραφει declined by card issuer, και με amex και με visa. Πριν καμια βδομαδα που αγορασα τελευταια φορα δεν ειχα τετοιο θεμα. ΣΥμβαινει σε καποιον αλλον?

Αυτο συμβαινει γιατι ο πωλητης απ'τον οποιο προσπαθεις να αγορασεις ειναι δηλωμενος ως πωλητης ηλεκτρονικων/παιχνιδιων ή οτιδηποτε αλλο εχουν αποκλεισει οι τραπεζες. Εγω που ειχα μιλησει με την εξυπηρετηση πελατων της τραπεζας αυτο μου ειχαν πει. Βεβαια, απο αγγλικο site που ειχα αγορασει παιχνιδια/καρτες περασε κανονικα η καρτα μου διοτι το καταστημα αυτο ηταν δηλωμενο ως καταστημα λιανικης πωλησης. Τρεχα γυρευε. Ή δοκιμασε αλλον πωλητη στο ebay ή κανε προσθηκη τραπεζικου λογαριασμου στο paypal σου (πιθανοτατα να μην γινεται αμεσα αλλα αν επικοινωνησεις με email θα στον δεχθουν τελικα το λογαριασμο) και παιξε με τα εμβασματα που εχουν 1 ευρω μονο χρεωση.



#2841   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/01/2016 - 18:41

Αυτο συμβαινει γιατι ο πωλητης απ'τον οποιο προσπαθεις να αγορασεις ειναι δηλωμενος ως πωλητης ηλεκτρονικων/παιχνιδιων ή οτιδηποτε αλλο εχουν αποκλεισει οι τραπεζες. Εγω που ειχα μιλησει με την εξυπηρετηση πελατων της τραπεζας αυτο μου ειχαν πει. Βεβαια, απο αγγλικο site που ειχα αγορασει παιχνιδια/καρτες περασε κανονικα η καρτα μου διοτι το καταστημα αυτο ηταν δηλωμενο ως καταστημα λιανικης πωλησης. Τρεχα γυρευε. Ή δοκιμασε αλλον πωλητη στο ebay ή κανε προσθηκη τραπεζικου λογαριασμου στο paypal σου (πιθανοτατα να μην γινεται αμεσα αλλα αν επικοινωνησεις με email θα στον δεχθουν τελικα το λογαριασμο) και παιξε με τα εμβασματα που εχουν 1 ευρω μονο χρεωση.

 Σ' ευχαριστω πολυ για την ενημερωση φιλε μου!!



#2842   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/01/2016 - 00:57

Ειχε κανεις θεμα με moneysafe σημερα? Δοκιμαζω αγορα σε aliexpress και μου δινει ´ακυρο, ´εχω 100€ υπόλοιπο στη καρτα και η αγορα ειναι στα 10€


Sent from my iPad using Tapatalk

#2843   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 12/01/2016 - 02:08

Απο paypal balance σε αλλο paypal balance, υπαρχει χρεωση; Γινεται αμεσα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2844   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 12/01/2016 - 02:16

Απο paypal balance σε αλλο paypal balance, υπαρχει χρεωση; Γινεται αμεσα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν επιλέξεις friends and family είναι άμεσα και χωρίς χρέωση...


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#2845   assoalex

assoalex

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/01/2016 - 14:59

Καλησπερα απο την παρεα, 

 

απλα να επιβεβαιωσω οτι απο Πειραιώς προς number26 το εμβασμα φαινεται την επομενη.

Εκανα και εχθες δοκιμη το πρωι με φιλο , μου εστειλε καποια χρηματα και πριν απο λίγο φανηκαν στο λογαριασμο μου Number26.

 

Αρα απο ταχυτητα ειμαστε οκ , τουλαχιστον οσο αφορα την συνεργασια Πειραιώς με Number26.


Τελευταία επεξεργασία από: assoalex, 12/01/2016 - 14:59


#2846   Treleas

Treleas

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2016 - 16:42

Καλησπερα παιδια, 

μολις σημερα ενεργοποιησα το web banking στο λογαριασμο μου της alpha bank. Μπορει καποιος που εχει δοκιμασει το εμβασμα στο iban της paypal να με καθοδηγησει με τη διαδικασια;

Ευχαριστω!



#2847   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/01/2016 - 16:53

γνωρίζει κάποιος εάν

 

Αυτο συμβαινει γιατι ο πωλητης απ'τον οποιο προσπαθεις να αγορασεις ειναι δηλωμενος ως πωλητης ηλεκτρονικων/παιχνιδιων ή οτιδηποτε αλλο εχουν αποκλεισει οι τραπεζες. Εγω που ειχα μιλησει με την εξυπηρετηση πελατων της τραπεζας αυτο μου ειχαν πει. Βεβαια, απο αγγλικο site που ειχα αγορασει παιχνιδια/καρτες περασε κανονικα η καρτα μου διοτι το καταστημα αυτο ηταν δηλωμενο ως καταστημα λιανικης πωλησης. Τρεχα γυρευε. Ή δοκιμασε αλλον πωλητη στο ebay ή κανε προσθηκη τραπεζικου λογαριασμου στο paypal σου (πιθανοτατα να μην γινεται αμεσα αλλα αν επικοινωνησεις με email θα στον δεχθουν τελικα το λογαριασμο) και παιξε με τα εμβασματα που εχουν 1 ευρω μονο χρεωση.

αυτό μου είπαν και μένα από την postcredit 

Ερώτηση με την ίδια κάρτα χωρίς paypal έκανα αγορά από το amazon με την ίδια κάρτα όμως και χωρίς paypal πάλι δεν μπόρεσα να κάνω αγορά από το ebay



#2848   fotis78

fotis78

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:macbook pro 2019

Δημοσίευση 12/01/2016 - 17:08

Να ρωτησω και γω με την number26 πως κανουμε indetification confirm??!πηρα video chat και μου παν μονο διαβατηριο!δεν εχω..αλλος τροπος δεν υπαρχει;

#2849   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2016 - 17:11

Καλησπερα απο την παρεα, 

 

απλα να επιβεβαιωσω οτι απο Πειραιώς προς number26 το εμβασμα φαινεται την επομενη.

Εκανα και εχθες δοκιμη το πρωι με φιλο , μου εστειλε καποια χρηματα και πριν απο λίγο φανηκαν στο λογαριασμο μου Number26.

 

Αρα απο ταχυτητα ειμαστε οκ , τουλαχιστον οσο αφορα την συνεργασια Πειραιώς με Number26.

Άλλη μια επιβεβαίωση και από εμένα, την πρώτη φορά νόμιζα ότι απλά έτυχε, συνέχεια σε μια μέρα γίνετε η μεταφορά και εγώ από Πειραιώς.



#2850   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 12/01/2016 - 18:01

Το Revolut έδωσε major update σημερα.


Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες