Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3136   kyriakos208

kyriakos208

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/03/2016 - 22:15

Γεια σας,

Εμένα ένας φίλος μου  με χρεωστική piraeus έκανε  paypal μετά από τα capital controls και μπορεί να αγοράζει κανονικά.Μήπως πρέπει να ξανακάνουμε link τις κάρτες μας για να αγοράσουμε



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3137   Ras

Ras

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2016 - 01:22

Μόλις έκανα δύο συναλλαγές με paypal από Alpha Visa Debit card. Η πρώτη έγινε κατά-τύχη και με την δεύτερη συναλλαγή έστειλα σε ένα δεύτερο account μου λεφτά για να κάνω top up.


Τελευταία επεξεργασία από: Ras, 08/03/2016 - 01:22


#3138   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/03/2016 - 11:37

Το έχουμε πει πολλές φορές εδώ παιδιά.Για να μην περιμένετε ποτε θα τύχει να περάσει η συναλλαγή φτιάξτε Ν26 ή Revolut να τελειώνει το θέμα.Εγω πάντως ησύχασα με την Ν26.


Same Sh1t Different Day

#3139   gakstel

gakstel

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/03/2016 - 14:00

Είναι επείγον. Κάποιος που κατάφερε και έβαλε τραπεζικό λογαριασμό στο PayPal ας μου στείλει ένα pm. Ευχαριστώ προκαταβολικά

#3140   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/03/2016 - 16:42

Είναι επείγον. Κάποιος που κατάφερε και έβαλε τραπεζικό λογαριασμό στο PayPal ας μου στείλει ένα pm. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Για να βάλεις τραπεζικό λογαριασμό στην PayPal,γίνεται ΜΟΝΟ manually,παρτους τηλέφωνο στην PayPal και στο κάνουν επί τόπου!
Εγώ έτσι έκανα και όλα καλα

#3141   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/03/2016 - 13:22

παιδια καλησπερα,,,επειδη εχω πανω απο ενα μηνα και να μπω στο forum,δ εχω δει αν εχετε αναφερει ΗΔΗ το προβλημα μεταφορα για το balance...πηγα πριν λιγο να κανω μεταφορα με το γνωστο κολπακι μεσω δευτερου e mail μεταφορα στο ballance κ δεν με αφηνει...με request προσπαθω με δυο διαφορετικα mail αλλα με την ιδια καρτα...ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΔΙΧΩς ΠΡΟΒΛΗΜΑ...εχει αλλαξει κατι?χιλια συγνωμη αν ηδη το εχετε αναφερει .... :blush:



#3142   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/03/2016 - 16:22

Αν έχεις άλλο λογ/σμό PP, απλά πήγαινε απο Send Money.

 

Πάντως δε χρειάζεται να παιδεύεσαι πλέον με αυτό. Κάνε λογ/σμό σε Revolut ή Number26 με τη 2η να είναι καλύτερη επιλογή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3143   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/03/2016 - 16:26

Αν έχεις άλλο λογ/σμό PP, απλά πήγαινε απο Send Money.

 

Πάντως δε χρειάζεται να παιδεύεσαι πλέον με αυτό. Κάνε λογ/σμό σε Revolut ή Number26 με τη 2η να είναι καλύτερη επιλογή.

εχω ηδη και λογαριασμο στη revolut κ ειχα κανει αγορα απευθειας αλλα μ κρατησε χρηματα για αγορα στο e bay...δ την εχω περασει στο paypal γι αυτο ισως,δ ξερω



#3144   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/03/2016 - 16:32

Αφού έχεις με Revolut μην ασχολείσαι με τα παραπάνω.

 

Σύνδεσε τη στο PP, να σου δεσμεύσει για αρχή 1,5Ε και είσαι έτοιμη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3145   giopapaioannou

giopapaioannou

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2016 - 16:42

Παιδιά έγω με την κάρτα τις viva αλλά και Πειραιώς κανω όλες τις αγορές από με paypal σε eBay και Amazon χωρίς κανένα πρόβλημα ούτε Revolut εχω χρειαστεί ούτε τπτ..μόνο viva

#3146   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/03/2016 - 22:40

Έχω στείλει αρκετές φορές λεφτά στην Revolut και έχω κάνει αγορές. Ήταν όλα καλά. Πριν κάποιες μέρες έστειλα πάλι. Αφού στάλθηκαν τα χρήματα την επόμενη μέρα το βράδυ μου έρχεται αυτό το μήνυμα από την Revolut στο κινητό μου:

"Hi, we've received a transfer for you. It could not be processed as it came from an account not in your name. Please, ask the sender to open a Revolut account and contact support to request funds to be credited to their account. They will be able to make a Revolut-to-Revolut transfer with you afterwards.

If the transfer is from an account that is in your name please contact us sending a confirmation of this transfer to transfers@revolut.com"

Στο τέλος έλεγε αν δεν τους απαντήσω τα χρήματα θα τα επιστρέψουνε πίσω στο λογαριασμό.
Τους απάντησα αμέσως και τους έστειλα επιβεβαίωση από την τράπεζα.
Παιδιά, πέρασαν σχεδόν δέκα μέρες τα χρήματα πουθενά! Ούτε στη Revolut μπήκανε ούτε πίσω στο λογαριασμό ήρθανε! Τους γράφω συνέχεια mails στο transfers@revolut.com και στο support@revolut.com - δεν μου απαντάει κάνεις!
Δεν ξέρω τι παίζει, μήπως είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

#3147   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 12/03/2016 - 10:17

Έχω στείλει αρκετές φορές λεφτά στην Revolut και έχω κάνει αγορές. Ήταν όλα καλά. Πριν κάποιες μέρες έστειλα πάλι. Αφού στάλθηκαν τα χρήματα την επόμενη μέρα το βράδυ μου έρχεται αυτό το μήνυμα από την Revolut στο κινητό μου:

"Hi, we've received a transfer for you. It could not be processed as it came from an account not in your name. Please, ask the sender to open a Revolut account and contact support to request funds to be credited to their account. They will be able to make a Revolut-to-Revolut transfer with you afterwards.

If the transfer is from an account that is in your name please contact us sending a confirmation of this transfer to transfers@revolut.com"

Στο τέλος έλεγε αν δεν τους απαντήσω τα χρήματα θα τα επιστρέψουνε πίσω στο λογαριασμό.
Τους απάντησα αμέσως και τους έστειλα επιβεβαίωση από την τράπεζα.
Παιδιά, πέρασαν σχεδόν δέκα μέρες τα χρήματα πουθενά! Ούτε στη Revolut μπήκανε ούτε πίσω στο λογαριασμό ήρθανε! Τους γράφω συνέχεια mails στο transfers@revolut.com και στο support@revolut.com - δεν μου απαντάει κάνεις!
Δεν ξέρω τι παίζει, μήπως είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

τα χρηματα τα εστειλες απο δικο σου λογαριασμο?



#3148   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/03/2016 - 10:46

τα χρηματα τα εστειλες απο δικο σου λογαριασμο?


Ναι, από το δικό μου λογαριασμό της τράπεζας. Τα έκανα όλα σωστά όπως και είχα κάνει αρκετές φορές και δεν είχα πρόβλημα.
Όταν τους έστειλα το πρώτο mail με την επιβεβαίωση αυτόματα μου βγήκε mail από αυτούς να τους στείλω και όνομα, διεύθυνση και το τηλέφωνο μου (μόνο αυτα τα στοιχεία) για να λύσουν λέει πιο γρήγορα το πρόβλημα. Το έκανα, από τότε τίποτα, δεν μου απαντάνε.
Εδώ και δέκα μέρες τους έχω γράψει τόσα mails και μηνύματα από την εφαρμογή και τίποτα. :(
Δεν ξέρω τι γίνεται. Μάλλον τα έχασα τα λεφτά μου, και για μένα ήταν αρκετά χρήματα, 160 €.

#3149   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 12/03/2016 - 11:42

Ναι, από το δικό μου λογαριασμό της τράπεζας. Τα έκανα όλα σωστά όπως και είχα κάνει αρκετές φορές και δεν είχα πρόβλημα.
Όταν τους έστειλα το πρώτο mail με την επιβεβαίωση αυτόματα μου βγήκε mail από αυτούς να τους στείλω και όνομα, διεύθυνση και το τηλέφωνο μου (μόνο αυτα τα στοιχεία) για να λύσουν λέει πιο γρήγορα το πρόβλημα. Το έκανα, από τότε τίποτα, δεν μου απαντάνε.
Εδώ και δέκα μέρες τους έχω γράψει τόσα mails και μηνύματα από την εφαρμογή και τίποτα. :(
Δεν ξέρω τι γίνεται. Μάλλον τα έχασα τα λεφτά μου, και για μένα ήταν αρκετά χρήματα, 160 €.

φοβαμαι οτι με τα cc που εχουμε εμεις αναγκαζομαστε να παρουμε ρισκα που δε θα επρεπε (αλλα η ανικανοτητα του κρατους μας σπρωχνει εκει) μιας και εγω περα απο τοbalance του pp εβγαλα και revolut και nimber26

ας ειναι θα το παλεψουμε

(γνωμη μου συνεχιζε να στελνεις email και εδω support@revolut.com

https://www.facebook.com/revolutapp

https://www.linkedin...SRPcmpt:primary

https://twitter.com/RevolutApp

 

για να κανεις την παρουσια σου και το προβλημα αιθητο και εντονο)



#3150   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/03/2016 - 12:22

φοβαμαι οτι με τα cc που εχουμε εμεις αναγκαζομαστε να παρουμε ρισκα που δε θα επρεπε (αλλα η ανικανοτητα του κρατους μας σπρωχνει εκει) μιας και εγω περα απο τοbalance του pp εβγαλα και revolut και nimber26
ας ειναι θα το παλεψουμε
(γνωμη μου συνεχιζε να στελνεις email και εδω support@revolut.com
https://www.facebook.com/revolutapp
https://www.linkedin...SRPcmpt:primary
https://twitter.com/RevolutApp

για να κανεις την παρουσια σου και το προβλημα αιθητο και εντονο)


Ξέρεις, απογοητεύτικα και στεναχωρέθηκα τόσο πολύ (και εκτός από αυτό κουραστικα να τους γράφω) και είπα δεν παν στο διάβολο, τα λεφτά μου τα έχασα, μήπως πρόκειται να μου τα δώσουν πίσω; Δεν το νομίζω... Δεν ασχολούμαι άλλο. Από εδώ και πέρα μόνο PayPal balance, τέρμα για μένα πειράματα με Revolut και τέτοια.
Απλά παιδιά τι να πω... να προσέχετε, να μην πάθουν και άλλοι αυτό που έπαθα εγώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 25 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες