Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 23/07/2015 - 18:29

Αρχικα συγγνωμη για την καθυστερηση!!!
Τιποτα νεοτερο...Δεν ξερει κανενας...Έτσι μου ρχεται να πάω Βουλγαρία να ανοίξω ενα τραπεζικό λογαριασμό να χώσω 300ευρωπουλα κ να τελειώσει το θεμα...ΔΛΔ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΚΑΡΤΩΝ ΣΕ 300ΕΥΡΩ ΜΗΝΙΑΙΩΣ????ΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΩ 3000 ΕΥΡΩ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Κ ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ?

Μιας και το άνοιξες το θέμα πχ σε Βουλγαρία που λες πως ανοίγεις λογαριασμό εδώ πχ θέλουν δεκο χαρτί για το που μένεις ταυτότητα και εκκαθαριστικό απο την εφορία.

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   vasmerk

vasmerk

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2015 - 18:39

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα πρόβλημα με την κάρτα που έχω δηλώσει στο appstore και από τότε που άρχισε το capital control δεν μπορώ να κάνω ούτε update στις δωρεάν εφαρμογέε που έχω κατεβάσει για π.χ. facebook..Είναι τυχαίο με το capital control ή συμβαίνει κάτι με την κάρτα μου?



#393   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/07/2015 - 18:42

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα πρόβλημα με την κάρτα που έχω δηλώσει στο appstore και από τότε που άρχισε το capital control δεν μπορώ να κάνω ούτε update στις δωρεάν εφαρμογέε που έχω κατεβάσει για π.χ. facebook..Είναι τυχαίο με το capital control ή συμβαίνει κάτι με την κάρτα μου?

Καλά τώρα αυτό το λες σοβαρά ; Γιατι αλλιώς θα τρελαθούμε .

#394   vasmerk

vasmerk

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2015 - 18:47

Καλά τώρα αυτό το λες σοβαρά ; Γιατι αλλιώς θα τρελαθούμε .

φίλε μου δεν έχω παρακολουθήσει την συζήτηση πιο πριν αν αυτό εννοείς...απλά επειδή έχω ρωτήσει αρκετά άτομα και οι περισσότεροι δεν έχουν προβλημα με τα update σε δωρεάν εφαρμογές για αυτό σκέφτηκε να ρωτήσω..αν μπορείς να μου δώσεις μια απάντηση θα με βοηθούσε.σε ευχαριστω



#395   kalafan

kalafan

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 23/07/2015 - 18:54

προφανώς θα ειχες κανει καποια αγορα στο appstore την οποια δεν στην χρεωσαν πριν τα capital control κι ετσι την πατησες...αυτο επαθα κι εγω...



#396   vasmerk

vasmerk

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2015 - 18:56

προφανώς θα ειχες κανει καποια αγορα στο appstore την οποια δεν στην χρεωσαν πριν τα capital control κι ετσι την πατησες...αυτο επαθα κι εγω...

και πως λύνεται φίλε μου τώρα το πρόβλημα με τα update?περιμένουμε να τελειώσει το capital control(θα αργήσει πάρα πολυ ) ή παίρνουμε gift card?



#397   kalafan

kalafan

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 23/07/2015 - 18:58

περιμένουμε να τελειώσει το capital control(θα αργήσει πάρα πολυ ) ή παίρνουμε gift card...οπως το πες... :rolleyes: 



#398   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/07/2015 - 18:58

φίλε μου δεν έχω παρακολουθήσει την συζήτηση πιο πριν αν αυτό εννοείς...απλά επειδή έχω ρωτήσει αρκετά άτομα και οι περισσότεροι δεν έχουν προβλημα με τα update σε δωρεάν εφαρμογές για αυτό σκέφτηκε να ρωτήσω..αν μπορείς να μου δώσεις μια απάντηση θα με βοηθούσε.σε ευχαριστω

Δεν χρειάζεται να την παρακολουθήσεις απο την αρχή αν έριχνες μια μάτια ποιο πίσω θα σου λυνόταν όλες οι απορίες σου.

Πάντα φιλικά όλα αυτά .

#399   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/07/2015 - 19:01

η moneysafe εκδίδεται από την idt που όπως γράφει και στο site "IDT Financial Services Limited is a regulated bank, licensed by the Financial Services Commission, Gibraltar. " 

 

εκτός εάν το γιβραλταρ της γερμανίας είναι στην αγγλία και δεν το ξέρω. απλά η κάρτα εκδίδεται από την mastercard που σχεδόν οποιοσδήποτε στον κόσμο μπορεί να εκδώσει κάρτα από την mastercard και να γράψει ότι θέλει επάνω της

μπορείς να το δεις και επίσημα... :)

Συνημμένα αρχεία



#400   vasmerk

vasmerk

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2015 - 19:09

έγινε παιδιά,ευχαριστώ για τισ πληροφορίες....για gift card με βλέπω... :(



#401   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/07/2015 - 19:13

έγινε παιδιά,ευχαριστώ για τισ πληροφορίες....για gift card με βλέπω... :(

μια χαρα ειναι και η gift card... 

 

δες αν σε ενδιαφερει και η moneysafe που εχω αναφερει...! 



#402   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/07/2015 - 19:17

μπορείς να το δεις και επίσημα... :)

 

δεν είπα το αντίθετο. Η ΚΑΡΤΑ σου γράφουν. όπως σε είπα και πριν, η mastercard uk εκδίδει ΚΑΡΤΑ ακόμα και με 500€ρα επάνω και την μέρκελ να χορεύει. δεν έχει σχέση αυτό. 

 

ps1: και επειδή φαίνεται να έχεις κάποια σχέση με την κάρτα + ότι όπως βλέπεις και πριν μερικά posts είχα κάνει αρνητικό comment για την κάρτα που προμοτάρεις και το αφήσαμε εκεί καλά θα ήταν να σταματήσεις να προμοτάρεις κάτι που δεν έχει σχεδόν καμία υπόσταση και ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορούν τα παιδιά να χάσουν τα λεφτά τους από μία offshore εταιρεία με έδρα σε ένα νησί της γερμανίας



#403   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 23/07/2015 - 19:23

μπορείς να το δεις και επίσημα... :)

Τέλεια...απλά με αυτο τον τροπο πάλι τα λεφτά δεν πάνε εξωτερικό; άρα φορτώνεις την κάρτα όσο θες φαντάζομαι και κανεις την δουλειά σου άρα ειναι άσκοπο οι τραπεζες να μην άρουν αυτο το μέτρο και για τις δικές μας κάρτες....τρόπος να βγουν λεφτά έξω υπάρχει άρα τι μας ταλαιπωρούν.....;;;ετσι και αλλιώς και αυτές χάνουν με αυτο το μέτρο για μέχρι να ψωνίσω τα λεφτά μένουν μεςα σε αυτούς άρα χαζο απο μέρους τους...γνώμη μου πάντα...

Knowledge Is Power


#404   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 23/07/2015 - 19:27

δεν είπα το αντίθετο. Η ΚΑΡΤΑ σου γράφουν. όπως σε είπα και πριν, η mastercard uk εκδίδει ΚΑΡΤΑ ακόμα και με 500€ρα επάνω και την μέρκελ να χορεύει. δεν έχει σχέση αυτό.

ps1: και επειδή φαίνεται να έχεις κάποια σχέση με την κάρτα + ότι όπως βλέπεις και πριν μερικά posts είχα κάνει αρνητικό comment για την κάρτα που προμοτάρεις και το αφήσαμε εκεί καλά θα ήταν να σταματήσεις να προμοτάρεις κάτι που δεν έχει σχεδόν καμία υπόσταση και ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορούν τα παιδιά να χάσουν τα λεφτά τους από μία offshore εταιρεία με έδρα σε ένα νησί της γερμανίας

Εγω πιστεύω οτι δεν εχει σχέση το παιδί με την κάρτα (αλλιώς θα έλεγε έχω περίπτερο εδώ ελάτε να πάρετε) ούτε κανει προμοσιον σε κάτι απλά λέει για όσους βιάζονται και θέλουν να αγοράσουν κάτι ή να ξεμπλοκάρουν το λογαριασμό του στο AppStore οτι υπάρχει και αυτο....σε αυτο δεν βλέπω κάτι κακό σαφώς δεν θα πας να βάλεις 1000€ θα βάλεις το ποσο που θες κανεις την αφορά τέλος....αν και η money safe ειναι χρόνια στην αγορά δεν βγήκε τώρα....όπως και η skrill....

Knowledge Is Power


#405   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/07/2015 - 19:28

δεν είπα το αντίθετο. Η ΚΑΡΤΑ σου γράφουν. όπως σε είπα και πριν, η mastercard uk εκδίδει ΚΑΡΤΑ ακόμα και με 500€ρα επάνω και την μέρκελ να χορεύει. δεν έχει σχέση αυτό. 

 

ps1: και επειδή φαίνεται να έχεις κάποια σχέση με την κάρτα + ότι όπως βλέπεις και πριν μερικά posts είχα κάνει αρνητικό comment για την κάρτα που προμοτάρεις και το αφήσαμε εκεί καλά θα ήταν να σταματήσεις να προμοτάρεις κάτι που δεν έχει σχεδόν καμία υπόσταση και ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορούν τα παιδιά να χάσουν τα λεφτά τους από μία offshore εταιρεία με έδρα σε ένα νησί της γερμανίας

 

δεν έχω καμια απόλυτος σχέση με την εταιρία....! είμαι και εγώ κάτοχος τις κάρτας εδώ και λίγες μέρες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος ακριβώς αυτός  είναι και ο λόγος που την προτείνω...!

 

δεν πρόκειται κανεις να χάσει τα λεφτά του με την συγκεκριμένη κάρτα...!

 

ο καθένας μπορεί να έχει την δικη του γνώμη... αλλα χωρίς να γνορίζεις απλά επειδή είσαι καχύποπτος με την εν λόγο εταιρία δεν σημαίνει πως είναι απάτη...

 

είναι ένα topic εδώ και μπορούνε να προτείνουμε κάποιες λύσεις τώρα με την κατάσταση τις ελλάδας...

 
θα σε παρακαλούσα πολύ η συζήτηση αυτή να σταματήσει ως έχει...!
 
φιλικά πάντα.. :)


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)