Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 25/07/2015 - 11:04

Πάει μας έκοψαν και το spotify. Ρε που μπλέξαμε

cosmote spotify .τουλαχιστον το μονο που μου εμεινε :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   PaRaDiSo

PaRaDiSo

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/07/2015 - 11:17

cosmote spotify .τουλαχιστον το μονο που μου εμεινε :P

Αν έχεις κάνει JB υπάρχει κι άλλη λύση για το spotify B) !



#438   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 25/07/2015 - 11:25

Δεν με τρελαινει η ιδεα του jb . :3



#439   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 25/07/2015 - 11:27

Cosmote και το Spotify πληρώνεται από αυτούς :)

#440   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/07/2015 - 12:05

cosmote spotify .τουλαχιστον το μονο που μου εμεινε :P

Έχω Vodafone ρε γαμωτο.

#441   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 25/07/2015 - 12:12

τοτε θα πω υπομονη και περαστικα.χρησιμοποιησε το trial apple music μεχρι τοτε.



#442   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/07/2015 - 12:21

Αν έχεις κάνει JB υπάρχει κι άλλη λύση για το spotify B) !

Η οποία πρέπει να αναφερθεί ότι είναι παράνομη



#443   giannhspatra

giannhspatra

    iPH Enthousiast

  • 384 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2015 - 12:50

που μπορεί κάποιος να αγοράσει ηλεκτρονικά itunes cards για το ελληνικο app store? (θα χρησιμοποιησω κάρτα απο άλλη χώρα...)



#444   Dev

Dev

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:deves000

Δημοσίευση 25/07/2015 - 13:22

Αν θέλει κάποιος ανανέωση σε spotify ή κάποια άλλη υπηρεσία μπορώ να μεταφέρω χρήματα σε λογαριασμούς paypal στείλτε pm


Τελευταία επεξεργασία από: Dev, 25/07/2015 - 13:24


#445   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 25/07/2015 - 14:49

που μπορεί κάποιος να αγοράσει ηλεκτρονικά itunes cards για το ελληνικο app store? (θα χρησιμοποιησω κάρτα απο άλλη χώρα...)

το public έχει απο όσο θυμάμαι.

#446   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/07/2015 - 15:02

Έχω Vodafone ρε γαμωτο.

 

μπορείς να πληρώσεις συνδρομή του spotify με κάρτα εξωτερικού...

 

η πιο εύκολη λύση η οποια χρησιμοποιώ και εγώ είναι η moneysafe και αγοράζω κανονικά από παντού...! και αν σε ενδιαφέρει δουλεύει και με paypal κανονικά..!

 

σχετικά για τα voucher codes υπάρχει μονο ένα πρόβλημα..! πρέπει να επικοινωνήσεις με την εταιρία να σου πούνε που θα βρείς διαθέσιμα...! :)



#447   alogo1981

alogo1981

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/07/2015 - 17:03

Θα ρωτήσω των φίλο να σου πώ για moneysafe, καθώς εγώ δεν την χρησιμοποιώ για paypal, απλά ξέρω οτι δουλεύει... Όσον αφορά την neteller που χρησιμοποιώ δεν ζητάει verifications κλπ δουλεύει απροβλημάτιστα, απλά είναι πιο περίπλοκη διαδικασία. 
 
1) Θα πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό στην Neteller, (Καλό είναι να τον πιστοποιήσεις με μία ταυτότητα, ή διαβατήριο για να μην έχεις όρια)
 
2) Ανοίγεις λογαριασμό στην betshop (θέλει και εκεί πιστοποίηση ο λογαριασμός με ταυτότητα και ΔΕΚΟ)
 
3) Κάνεις κατάθεση στην betshop κανονικά απο την prepaid σου εδώ στην Ελλάδα (Στις επιλογές Κατάθεσης επιλέγεις Κάρτες (ΝΕΟ)
 
4) Κάνεις Ανάληψη απο την betshop στην Neteller.
 
 
Μερικά πραγματάκια που πρέπει να προσέξεις,
 
1. Για να συνδέσεις την Neteller στο paypal θα πρέπει στο site της Neteller να πατήσεις να σου εκδόσει virtual prepaid mastercard (Net+ card). Η κάρτα αυτή εκδίδεται άμεσα online σου δίνει όλα τα στοιχεία, τα αποθηκεύεις και είσαι οκ
 
2. όλες οι ταυτοποιήσεις λογαριασμών που προανέφερα, γίνονται αυθημερών σε 1-2 ώρες και τα έγγραφα τα στέλνεις ηλεκτρονικά
 
3. Η betshop για να κάνεις ανάληψη την πρώτη κατάθεση που κάνεις σου ζητάει να την ποντάρεις πρώτα (εγώ το ξεπέρασα αυτό ποντάροντας ταυτόχρονα σε έναν αγώνα μπάσκετ σε over under, έχασα 4-5€ αλλά απο εκεί και πέρα δεν μου ξαναζήτησε κάτι τέτοιο, τώρα απλά κάνω κατάθεση και ανάληψη άμεσα.
 
4. Για να κάνεις ανάληψη απο betshop σε Neteller πρέπει να έχεις υπόλοιπο τουλάχιστον 50€.
 
Τέλος Δοκίμασε να κάνεις confirm την moneysafe στο paypal μήπως και προχωρήσεις έτσι χωρίς πρόβλημα.


Φιλε καλησπερα. Μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις ακριβως τα βηματα πως απο betshop θα μεταφερω λεφτα στη neteller? Τωρα εχω 100 ευρω και παω στο μενου της αναληψης επιλεγω neteller και μου βγαζει μυνημα οτι το εξεταζει το τμημα πληρωμων. Μετα τα χρηματα ξαναμπαινουν στην betshop. Εκανα αυτα που ειπες στο post σου ακριβως. Δεν θα επρεπε με το που επιλεγω neteller να μου ζητησει κωδικους της netller? αλλιως πως ξερει που θα παν τα λεφτα? τελος χρειαζεται να γινει verify και o λογαριασμος στη neteller και στη betshop για να λειτουργησει η μεταφορα? ευχαριστω πολυ.

#448   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/07/2015 - 19:30

Θα ρωτήσω των φίλο να σου πώ για moneysafe, καθώς εγώ δεν την χρησιμοποιώ για paypal, απλά ξέρω οτι δουλεύει... Όσον αφορά την neteller που χρησιμοποιώ δεν ζητάει verifications κλπ δουλεύει απροβλημάτιστα, απλά είναι πιο περίπλοκη διαδικασία.

1) Θα πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό στην Neteller, (Καλό είναι να τον πιστοποιήσεις με μία ταυτότητα, ή διαβατήριο για να μην έχεις όρια)

2) Ανοίγεις λογαριασμό στην betshop (θέλει και εκεί πιστοποίηση ο λογαριασμός με ταυτότητα και ΔΕΚΟ)

3) Κάνεις κατάθεση στην betshop κανονικά απο την prepaid σου εδώ στην Ελλάδα (Στις επιλογές Κατάθεσης επιλέγεις Κάρτες (ΝΕΟ)

4) Κάνεις Ανάληψη απο την betshop στην Neteller.


Μερικά πραγματάκια που πρέπει να προσέξεις,

1. Για να συνδέσεις την Neteller στο paypal θα πρέπει στο site της Neteller να πατήσεις να σου εκδόσει virtual prepaid mastercard (Net+ card). Η κάρτα αυτή εκδίδεται άμεσα online σου δίνει όλα τα στοιχεία, τα αποθηκεύεις και είσαι οκ

2. όλες οι ταυτοποιήσεις λογαριασμών που προανέφερα, γίνονται αυθημερών σε 1-2 ώρες και τα έγγραφα τα στέλνεις ηλεκτρονικά

3. Η betshop για να κάνεις ανάληψη την πρώτη κατάθεση που κάνεις σου ζητάει να την ποντάρεις πρώτα (εγώ το ξεπέρασα αυτό ποντάροντας ταυτόχρονα σε έναν αγώνα μπάσκετ σε over under, έχασα 4-5€ αλλά απο εκεί και πέρα δεν μου ξαναζήτησε κάτι τέτοιο, τώρα απλά κάνω κατάθεση και ανάληψη άμεσα.

4. Για να κάνεις ανάληψη απο betshop σε Neteller πρέπει να έχεις υπόλοιπο τουλάχιστον 50€.

Τέλος Δοκίμασε να κάνεις confirm την moneysafe στο paypal μήπως και προχωρήσεις έτσι χωρίς πρόβλημα.


Εισαι τυχερος που το επιτρεπει η betshop.αλλες στοιχηματικες δεν το αφηνουν (πρεπει να παιξεις την καταθεση ολη και μετα...).
discord.gg/ajkUM8J

#449   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2015 - 20:42

η neteller εχει προμηθεια μετα αν κανουμε αγορα με την netcard?



#450   PaRaDiSo

PaRaDiSo

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/07/2015 - 23:51

Η οποία πρέπει να αναφερθεί ότι είναι παράνομη

Παράνομο είναι οι τράπεζες να μην επιτρέπουν την πρόσβαση στα χρήματά σου...όσο για το JB υπάρχει απόφαση δικαστηρίου ότι δεν είναι παράνομο και σαφέστατα οτιδήποτε επιλέγω να κάνω στην συσκευή που έχω αγοράσει δεν είναι παράνομο. Παρόλα αυτά αν αναφέρεσαι συγκεκριμένα στο spotify, παραμένεις free user στον server τους, και δε μπορείς να κατεβάσεις κομμάτια, άρα δε βλέπω καμιά παρανομία...θες να το εξηγήσεις λίγο;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες