Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/07/2015 - 13:24

Το paypal δε νομιζω να ευθυνεται για τη κατασταση.Ειναι θεμα της τραπεζας

ολοι φταινε για μενα οπως εχω πει παραπανο δεν εχειδιαφορα το δικο μου ευρω απο του γερμανου η του αγγλου εφοσων υπογραψαν ολα επρεπε να χουν φτιαξει,εκτος εαν ειναι κατι απο πισω που δεν ξερουμε δεν μπορουμε να καθομαστε με σταυρωμενα χερια κι αλλοι δεν μιλαω για μας να χανουν περιουσιες εγω με οποιο dev μιλαω τους λεω να στειλουν κι αυτοι ενα email στην paypal οτι εχουν πολλους πελατες απο ελλαδα πιεζουν κι αυτοι πιεζουμε κι εμεις να κανουμε αυτο που ειναι το σωστο αυτο που θα επρεπε να χε γινει
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/07/2015 - 13:27

ολοι φταινε για μενα οπως εχω πει παραπανο δεν εχειδιαφορα το δικο μου ευρω απο του γερμανου η του αγγλου εφοσων υπογραψαν ολα επρεπε να χουν φτιαξει,εκτος εαν ειναι κατι απο πισω που δεν ξερουμε δεν μπορουμε να καθομαστε με σταυρωμενα χερια κι αλλοι δεν μιλαω για μας να χανουν περιουσιες εγω με οποιο dev μιλαω τους λεω να στειλουν κι αυτοι ενα email στην paypal οτι εχουν πολλους πελατες απο ελλαδα πιεζουν κι αυτοι πιεζουμε κι εμεις να κανουμε αυτο που ειναι το σωστο αυτο που θα επρεπε να χε γινει


Μα τι φταίει το PayPal αν τις αγορές τις μπλοκάρει η τράπεζα;Στο PayPal δε διάβασα να αλλάζει κάτι στους όρους για τη χώρα μας.

#648   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/07/2015 - 13:50

Το Applestore δουλευέι εδω και 1 εβδομάδα με πιστωτική Πειραιως. Στο Paypal δεν μπορεις ακομη να πραγματοποιήσεις αγορά πλην την δική μου εχθες αλλα τα τράβηξε απο το balance  που είχα τελικά και όχι απο την καρτα.



#649   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/07/2015 - 14:01

Παιδια θελω να αγορασω μια θηκη απο caudabe και μεσω paypal ως γνωστον δε γινεται ακομη. Να περιμενω λετε ή να δωσω στοιχεια καρτας και να τα πληρωσω μπαμ?



#650   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 29/07/2015 - 14:08

Παιδια θελω να αγορασω μια θηκη απο caudabe και μεσω paypal ως γνωστον δε γινεται ακομη. Να περιμενω λετε ή να δωσω στοιχεια καρτας και να τα πληρωσω μπαμ?



Ναι ρε γαμωτο αλλα αν δώσεις στοιχεία κάρτας πως ξες μετα οτι δεν θα σε τραβήξει οτι θέλει; Η οτι θα στο στείλει;

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#651   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/07/2015 - 14:11

Ναι ρε γαμωτο αλλα αν δώσεις στοιχεία κάρτας πως ξες μετα οτι δεν θα σε τραβήξει οτι θέλει; Η οτι θα στο στείλει;

Σακη γι αυτο κωλυομαι κι εγω.... Δεν εχω κανει κινηση ακομη.... <_<



#652   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 29/07/2015 - 14:13

Σακη γι αυτο κωλυομαι κι εγω.... Δεν εχω κανει κινηση ακομη.... <_<


Εγώ έχω μια gift cart που έχει μέσα 250. Κ θέλω να πάρω κάτι με 260. Αλλα δεν ξερω αν δεχτεί να του δώσω τα στοιχεία της κάρτας κ αν μπορεί να τα τραβήξει αυτός.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#653   loudaki

loudaki

    iPH Member

  • 251 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/07/2015 - 14:17

Εμένα με Πειραιώς visa prepaid δεν την δέχεται στο AppStore

#654   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/07/2015 - 14:36

μέσω του top up κανε κατάθεση στον λογαριασμό σου στο paypal, τα χρήματα πηγαίνουν στο balance και αν έχεις internet banking βολεύει πολύ.

βέβαια αργούν δυο με τρεις ημέρες μέχρι να εμφανιστούν στο paypal.



#655   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/07/2015 - 14:38

Μα τι φταίει το PayPal αν τις αγορές τις μπλοκάρει η τράπεζα;Στο PayPal δε διάβασα να αλλάζει κάτι στους όρους για τη χώρα μας.

καθε μια ωρα με δυο κανω δοκιμες μπαινω διαβαζω ενημερονομαι!!!!να ξερεις φιλε μου ολοι φταινε οπως σου ειπα απο πλευρας της κι αυτη θα μπορουσε να κανει περισσοτερα πραγματα!!!γνωμη μου παντα ετσι!!!οπως εδω πιεζουν οι εταιρειες να αλλαξουν τα πραγματα κι απο μια τεραστια εταιρεια οπως το paypal την ιδια αντιδραση θα περιμενα

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 29/07/2015 - 14:44

Rafael Nadal

#656   HaRRy72

HaRRy72

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/07/2015 - 15:04

Επειδή η γελοιότητα με τον περιορισμό αγορών συνεχίζεται και κυρίως από την πιο άχρηστη τράπεζα την Alpha Bank, ας δώσουμε λοιπον τα λεφτά μας από Σεπτέμβριο σε εταιρείες/τράπεζες στο Γιβραλτάρ!!

MoneySafe Card η λύση !!

Ηδη προχώρησα σε παραγγελία αλλά λόγω τεράστιας ζήτησης θα έρθει σε κάνα μήνα και βάλε ...

Γεμίζει με κουπόνια από συγκεκριμένα συνεργαζόμενα περίπτερα και μίνι μάρκετ με 4% προμήθεια στο ποσό που κρατείται από την moneysafe 



#657   kopy

kopy

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/07/2015 - 15:23

Συνοψίζοντας:

 

Πειραιώς , Eurobank  και ΑΤΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ δουλευουν κανονικά.

Η ALPHA δεν δουλευει.

 

Η καλύτερη λύση για αγορές(όχι ψηφιακές αλλά ebay, επιχειρήσεις κτλ) από το εξωτερικό είναι να έχεις κάρτα από το εξωτερικό. Υπάρχουν πολλοί τρόποι, ο πιο οικονομικός και έγκυρος που ξέρω είναι από εδώ https://www.bankdetour.com/  .

Είναι  ελληνική σταρταπ και δεν έχω καμμια σχέση προσωπική ή οικονομική μαζί τους, το λέω μόνο για πρακτικούς και όχι διαφημιστικούς λόγους. Αν δεν πρέπει κάποιος mod ας το σβήσει παρακαλώ.

 

Αυτά

kopykat



#658   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 29/07/2015 - 16:01

Συνοψίζοντας:

Πειραιώς , Eurobank και ΑΤΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ δουλευουν κανονικά.
Η ALPHA δεν δουλευει.

Η καλύτερη λύση για αγορές(όχι ψηφιακές αλλά ebay, επιχειρήσεις κτλ) από το εξωτερικό είναι να έχεις κάρτα από το εξωτερικό. Υπάρχουν πολλοί τρόποι, ο πιο οικονομικός και έγκυρος που ξέρω είναι από εδώ https://www.bankdetour.com/ .
Είναι ελληνική σταρταπ και δεν έχω καμμια σχέση προσωπική ή οικονομική μαζί τους, το λέω μόνο για πρακτικούς και όχι διαφημιστικούς λόγους. Αν δεν πρέπει κάποιος mod ας το σβήσει παρακαλώ.

Αυτά
kopykat



Τι ειναι αυτό με bitcoin? η δεν κατάλαβα καλα;

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#659   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/07/2015 - 16:16

ολοι φταινε για μενα οπως εχω πει παραπανο δεν εχειδιαφορα το δικο μου ευρω απο του γερμανου η του αγγλου εφοσων υπογραψαν ολα επρεπε να χουν φτιαξει,εκτος εαν ειναι κατι απο πισω που δεν ξερουμε δεν μπορουμε να καθομαστε με σταυρωμενα χερια κι αλλοι δεν μιλαω για μας να χανουν περιουσιες εγω με οποιο dev μιλαω τους λεω να στειλουν κι αυτοι ενα email στην paypal οτι εχουν πολλους πελατες απο ελλαδα πιεζουν κι αυτοι πιεζουμε κι εμεις να κανουμε αυτο που ειναι το σωστο αυτο που θα επρεπε να χε γινει

Μην μπερδεύεσαι δεν έχουν υπογράψει ακόμα απλά έχουν ψηφίσει τα μέτρα που χρειάζονται για την συμφωνία.....

Knowledge Is Power


#660   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/07/2015 - 16:18

μέσω του top up κανε κατάθεση στον λογαριασμό σου στο paypal, τα χρήματα πηγαίνουν στο balance και αν έχεις internet banking βολεύει πολύ.
βέβαια αργούν δυο με τρεις ημέρες μέχρι να εμφανιστούν στο paypal.

Πως κανεις καταθεση στο balance?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)