Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   JohnnyC

JohnnyC

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/07/2015 - 00:19

Χωρις να θελω να μας χαλασω τη διαθεση αν κρινω απο τα παραπανω και τις δικες μου δοκιμες στο Battle.net και σε online shop αγγλια, τελικα ΜΑΛΛΟΝ μπορουν να γινουν συγκεκριμενες αγορες οπως εισητηρια (οπως ο φιλος πιο πανω) και Music (μαλλον καπως ετσι το πλασαρε η apple).

Ισως να χαρηκαμε τσαμπα και να μην μπορουμε να κανουμε αγορες οτι θελουμε με τις καρτες :((((

Μακαρι να μην ειναι ετσι αλλα δεν εχει λογικη μερικοι να αγοραζουν συγκεκριμενες υπηρεσιες και εμεις οχι .

Moneysafe φιλε μονο χωρις paypal την χρησιμοποιεις ωμά οπως ειναι. εχω χαλασει πανω απο 70 ευρω σε χαζοαγορες αυτες τις μερες χαχαχα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   fleaman

fleaman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/07/2015 - 07:22

Παιδια εχει κανεις κανα νεο για alpha bank?παω να τη περασω στο account μου στο apple id και ουτε καν τη δεχεται εκει!

#678   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/07/2015 - 07:33

σε alpha ούτε σε εμένα παίζει υπομονή :(  



#679   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 07:38

Εγω παντως με Πειραιώς visa και εθνική visa δεν καταφερα να κανω αγορα από το ιντερνετικο ΖΑRA που εδρεύει εξωτερικο. Μεσω ebay καταφερα αφου επεισα τον πωλητη να συναλλαγουμε εκτος ebay. Σε τόσους πωλητες έπεσα σε Έλληνα... Χα χα χα

#680   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 09:00

Μην προσπαθειτε αδικα ! Αγορες αντικειμενων ακομη δεν μπορουμε να κανουμε...! μονο κατι συνδρομες και κατι τετοια...! Και γω προσπαθησα πολλες φορες...αλλα ακομη τζιφος..! Βεβαια καλα κανει το κρατος και μας κανει τετοια πραματα γιατι κυριε θα πας να αγορασεις ενα screen protector , μια θηκη , ενα μπλουζακι και θα ζημιωσεις την χωρα με την εκροη ''χρηματος'' στο εξωτερικο...! ΑΛΗΤΗ !!!!! Ενω ο κυριος Παπαγεωργοπουλος και κατι αλλοι που φαγανε - βγαλανε στο εξωτερικο..! Μια χαρα.....



#681   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 30/07/2015 - 09:03

Εγω παντως με Πειραιώς visa και εθνική visa δεν καταφερα να κανω αγορα από το ιντερνετικο ΖΑRA που εδρεύει εξωτερικο. Μεσω ebay καταφερα αφου επεισα τον πωλητη να συναλλαγουμε εκτος ebay. Σε τόσους πωλητες έπεσα σε Έλληνα... Χα χα χα

απο zara μπορεις να αγορασεις με δωροκαρτα ετσι εκανα κ εγω



#682   zartius

zartius

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/07/2015 - 09:12

Moneysafe φιλε μονο χωρις paypal την χρησιμοποιεις ωμά οπως ειναι. εχω χαλασει πανω απο 70 ευρω σε χαζοαγορες αυτες τις μερες χαχαχα.

Ανθρωπε μου :)

Επειδη δεν γνωριζω την διαδικασια , αγοραζω μια τετοια καρτα με συγκεκριμενο ποσο ή αγοραζω και μετα μπορω να βαζω καποιο ποσο και να την "φορτιζω".

Δουλευει 100% ειπες ετσι?



#683   drago40

drago40

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 09:25

καλημέρα. μολις τηλεφωνησα στην alpha και μου ειπαν ότι ακομα δεν μπορει να γινει  αγορα με καρτα για appstore. δεν ξερουν ποτε θα γινει.



#684   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/07/2015 - 09:56

καλημέρα. μολις τηλεφωνησα στην alpha και μου ειπαν ότι ακομα δεν μπορει να γινει  αγορα με καρτα για appstore. δεν ξερουν ποτε θα γινει.

και γω αλφα εχω και περιμενω...



#685   mikeangel

mikeangel

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 10:00

καλημερα,ειχε βγαλει και ανακοινωση η paypal οτι σταματαει τις δραστηριοτητες της στην ελλαδα..

 

τωρα δεν ξερω αν αλαξε κατι



#686   fleaman

fleaman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/07/2015 - 10:06

Alpha παντως εχω θεμα κ με spotify.Οποτε η alpha μαλλον εχει θεμα γενικοτερο κ οχι μονο στο appstore

#687   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:11

εχω στειλει κι εκει σιγα μην τους αφηνα ετσι μεχρι κι απειλες εχω ριξει οτι θα παρω τα χρηματα μου απο την τραπεζα τους χιλιες φορες σε μια τραπεζα εξωτερικου παρα εδω μεσα να μας φερονται σαν τον τελευταιο τροχο της αμαξας


Ρε φίλε sorry κι όλας, αλλά δεν έβγαλες τα λεφτά τότε που γινόταν Ο χαμός με τα σενάρια grexit και κούρεμα καταθέσεων και θα τα βγάλεις τώρα επειδή δεν μπορείς να αγοράσεις από το εξωτερικό; Σκεφτείτε τι γράφετε και τι λέτε

#688   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:15

Ρε φίλε sorry κι όλας, αλλά δεν έβγαλες τα λεφτά τότε που γινόταν Ο χαμός με τα σενάρια grexit και κούρεμα καταθέσεων και θα τα βγάλεις τώρα επειδή δεν μπορείς να αγοράσεις από το εξωτερικό; Σκεφτείτε τι γράφετε και τι λέτε

ναι τωρα για να μπορω φιλε μου να κανω την δουλεια μου και μιλαμε για δυο τρια κατοσταρικα !!!!και που ξερεις εσυ φιλε μου εαν ειχα βγαλει και τα εφαγα;;;αααα και δεν ξερεις την δουλεια μου δεν ξερεις τι χρειαζεται να αγορασω και τι να προμηθευτω
Rafael Nadal

#689   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:42

+1 Chrispe

 

Πόσο αθώος μπορεί να είναι κανείς πιστεύοντας οτι απειλώντας την τραπεζα οτι θα πάρει τα λεφτα του, η τράπεζα θα ιδρώσει!

 

Πήγαινε να δεις στο εξωτερικό να δεις αν με μερικά χιλιάρικα θα σου φερονται σα τον τελευταίο τροχό. Σα το τελευταίο μπουλόνι θα σου φέρονται...εκτος αν βαλεις μερικά εκατομμύρια.

 

Τέσπα, στο θέμα μας, απ οτι ακούω με VISA Πειραιώς μόνο παίζει το appstore προς το παρόν. Απο PayPal ούτε φωνή ούτε ακρόαση...



#690   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 30/07/2015 - 12:05

+1 Chrispe

Πόσο αθώος μπορεί να είναι κανείς πιστεύοντας οτι απειλώντας την τραπεζα οτι θα πάρει τα λεφτα του, η τράπεζα θα ιδρώσει!

Πήγαινε να δεις στο εξωτερικό να δεις αν με μερικά χιλιάρικα θα σου φερονται σα τον τελευταίο τροχό. Σα το τελευταίο μπουλόνι θα σου φέρονται...εκτος αν βαλεις μερικά εκατομμύρια.

Τέσπα, στο θέμα μας, απ οτι ακούω με VISA Πειραιώς μόνο παίζει το appstore προς το παρόν. Απο PayPal ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

κι ομως φιλε μου ιδρωνουν πραγματικα ιδρωνουν αυτες της εποχες ξεροντας οτι κι αλλα χρηματα θα φυγου προς τα εξω διαφορετικα αυτη την στιγμη δεν θα ειχαν αυτο τον περιορισμο!!!!δεν ειναι το θεμα πως θα σου φερονται το θεμα ειναι να μπορεις να πληρωσεις της υποχρεωσεις σου να μπορεις να κανεις την δουλεια σου οπως μπορουσες προηγουμενες χρονιες εδω και τωρα δεν μπορεις!!!!παντως πραγματικα δεν ξερετε τον καθενα εδω μεσα ποιος ειναι τι μπορει να υπαρχει απο πισω του τι εχει κανει και τι χρηματα εχει απο πισω του,ποιος ειναι με λιγα λογια!!!!ενα φορουμ μου ειναι που μιλαμε για κατι που αγαπαμε πως θα μαθουμε καποια πραγματα θα μοιραστουμε θα γινουμε καλυτεροι και δεν ειναι φορουμ προσωπικοτητας!!!κι οσο για το αθοως ασε εμενα που με γνωριζω να ξερω τι ειμαι ποιος ειμαι

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 30/07/2015 - 12:06

Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες