Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#841   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 05/08/2015 - 08:15

To να κάνεις verify χαίρω πολύ.Αγορά με την κάρτα της moneysafe δεν δέχεται το paypal.Αποκλείεται να έχεις καταφέρει αγορά μέσω paypal αποκλειστικά κ μόνο από την moneysafe.Χρειάζεται οπωσδήποτε Neteller για να προχωρήσει η αγορά.


Κανονικα απο ebay εκανα αγορα... Χωρις neteller

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#842   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/08/2015 - 12:08

Εγώ πάντως μόλις δοκίμασα μία αγορά των 3 ευρώ από το ebay με Paypal που το έχω συνδεδεμένο με την πιστωτική μου και δεν παραγγέλνει. Όταν πάω να πληρώσω μου πετάει ένα μηνυματάκι να ελέγξω τι γίνεται στο Paypal, ότι η κάρτα μου δεν είναι συμβατή και κάτι τέτοια...



#843   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2015 - 14:02

Καλησπερα σε ολους

 

Εχω μια επαγγελματικη σελιδα στο fb Και εδω και 1 μηνα δε μπορω να πληρωσω το υπολοιπο που χρωσταω για τις διαφημισεις με αποτελεσμα να μη μπορω να κανω τιποτα.Δε δεχεται ουτε πιστωτικη,ουτε Paypal,ουτε τραπεζικο εμβασμα.Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος εναλλακτικος τροπος να περασω χρηματα στο λογαριασμο του Paypal.Δυστυχως δεν εχω και καποιον στο εξωτερικο για να βοηθησει

 

Ευχαριστω

Ο μονος τροπος που βρηκα οπως εγραψα και παραπανω ειναι να σου βαλουν στο paypaλ χρηματα άτομα που ειναι εξωτερικο.



#844   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/08/2015 - 15:58

Δεν είχε βγει ρε παιδια ένα άρθρο εδώ στο ίδιο το σάιτ που έλεγε οτι απο την περασμένη Δευτέρα θα ξεκίναγε να λυθεί το πρόβλημα;

#845   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/08/2015 - 19:36

Η Πειραιώς σήμερα ανανέωσε το έγγραφο αυτό που αφορά τις αγορές που μπορούμε να κάνουμε 
https://www.winbank....uments/msgs.pdf



#846   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 05/08/2015 - 20:37

εγώ αυτό που μου τι σπάει πραγματικά είναι ενώ έκανα αγορά με moneysafe που την έχω συνδεμένη με paypal βγαίνει ο άλλος και μου λέει ξέρεις αυτό δεν γίνετε... δεν σε πιστεύω... μα τι μα..κίες είναι τώρα αυτές? sorry ρε παιδιά αλλα αν κάποιος δεν τσεκάρει να μην επιμένει...! δηλαδή έλεος... 
 
κανονικά δουλεύει η moneysafe και paysafe mastercard 
 
μπορείτε να πληρώσετε τα πάντα χωρίς να έχετε περιορισμούς... κανονικά πληρωμές σε εξωτερικό/μεταφορά χρημάτων... αγορές από ebay/amazon 
 
χωρίς neteller και αλλα... 
 
 

Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 05/08/2015 - 20:37


#847   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 05/08/2015 - 20:40

και που τους άλλαξε τους όρους PAYPAL den paizei:D

#848   Kavousas

Kavousas

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2015 - 11:26

Εγω εχω μια απόρροια. Αν θελω να αγοράσω ενα πακέτο για παιχνίδι μέσα στο παιχνίδι που κανει 45€ θα μπορω να παρω 3*15€ ή πρεπει να παρω μια prepaid 50€.

#849   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 06/08/2015 - 11:35

Εγω εχω μια απόρροια. Αν θελω να αγοράσω ενα πακέτο για παιχνίδι μέσα στο παιχνίδι που κανει 45€ θα μπορω να παρω 3*15€ ή πρεπει να παρω μια prepaid 50€.

Όπως και να το κάνεις δεν υπάρχει πρόβλημα.. 10 καρτες να πάρεις εσύ ένα άθροισμα θα βλέπεις.. Το σύνολο. ;)



#850   Kavousas

Kavousas

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2015 - 11:36

Ενταξει ευχαριστώ πολυ.

#851   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 06/08/2015 - 11:42

Μου είχε στείλει η ξαδέρφη μου ένα άρθρο ότι συναλλαγές επιτρέπονταν απο 29-31 Αυγούστου για αυτό έγιναν όσες συναλλαγές έγιναν όπως και οι δικές μου τωρα δεν μπορω να κάνω τιποτα.
Να μαντέψω ούτε άλλοι μπορούν ετσι ;;

#852   Kavousas

Kavousas

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2015 - 13:29

Εχω 45 ευρώ πίστωση στο AppStore και θελω να αγοράσω ενα πακέτο απο παιχνίδι που κανει 50€ μπορω κάπως να βάλω λεφτά απο την κάρτα μου ώστε να συμπληρώσω την διαφορά των 5€.

#853   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/08/2015 - 14:57

γιατί δεν πας να πάρεις μια κάρτα από ένα golden i / public να την βάλεις στο acc σου και τέλος



#854   Pinelo

Pinelo

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα

Δημοσίευση 06/08/2015 - 15:12

Ρε παιδιά ερώτηση...Αφού οι ελληνικές πιστωτικές πλέον γίνονται δεκτές στο εξωτερικό ποιος ο λογικός λόγος να μην την δέχονται κ ηλεκτρονικά για αγορές...;
Πιστεύω οτι μετα την Πειραιώς θα ακολουθήσουν κ οι άλλες τράπεζες!!!
Δεν είναι λογικό να μπορείς να αγοράσεις με την πιστωτική σου έναν υπολογιστή στην Αγγλία κ να μην μπορείς να αγοράσεις μια θήκη κινητού μέσω Ίντερνετ πάλι απο την Αγγλία!!!

H διαφορα είναι ότι όταν είσαι εξωτερικό πχ για διακοπές, δεν έχεις αλλη πηγή χρημάτων πέραν των καρτών σου ή καποιων μετρητών αν φροντισες να έχεις. Ε λοιπόν δε σε αφήνουν να πεινάσεις ή και να εγκλωβιστείς σε μία ξένη χώρα, χωρίς λεφτα να πληρώσεις ό,τι σου χρειαστεί... όταν όμως είσαι ελλάδα (και εξωτερικο λογικα) και πας να κάνεις αγορά μέσω ίντερνετ, δεν χρησιμοποιείς την κάρτα σου την ίδια, να φανεί ότι είσαι εκει... Ουσιαστικά την χρησιμοποιεις για να μπείς στο συστημα της τράπεζάς σου, και δίνεις εντολή να μεταφερθούν λεφτα από το λογαριασμός σου στο λογαριασμό του πωλητή. Η μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό είναι ακόμη απαγορευμένη, γι αυτό και διευκρίνησαν ότι αν ο πωλητής έχει λογαριασμό ελλάδος γίνεται η αγορά μέσω ίντενετ. Το ίδιο ισχύει για το paypal που έχει λογαριασμό στο εξωτερικό επίσης... 



#855   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/08/2015 - 15:14

Ενα ωραιο αρθρο σχετικα με τις εμμεσες πληρωμες
http://www.foxbet.gr...fe-paysafe-viva

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 33 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες