Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#856   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 06/08/2015 - 16:32

Ενα ωραιο αρθρο σχετικα με τις εμμεσες πληρωμες
http://www.foxbet.gr...fe-paysafe-viva

Νομίζω τα λέει όλα και κυρίως ότι με κάποιες κάρτες eurobank έγιναν συναλλαγές με εξωτερικό και οι άλλες είναι κλειδωμένες ακόμα....

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#857   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/08/2015 - 17:23

Ακριβως,οποτε μαλλον πρεπει να πορευτουμε μ αυτα προς το παρον

#858   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2015 - 17:31

Μικρές αλλαγές έρχονται αυτές τις μέρες πάλι
http://news247.gr/ei...et.3605966.html



#859   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/08/2015 - 17:35

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως απο την netteller στελνω λεφτα στην paypal!
Δηλωνω την virtual card της netteler στην paypal και την οριζω σαν πρωτη,ή στελνω με neteller λεφτα στο mail μου που ειναι συνδεδεμενη η paypal??
Αν μπορει καποιος να το εξηγησει

#860   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/08/2015 - 17:36

Αυτές οι μικρές αλλαγές ειναι ίδιες. Αυτο "εφόσον υποστηρίζονται απ τις τράπεζες" ειναι μας ενδιαφέρει..

#861   gesamgr

gesamgr

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2015 - 17:38

H διαφορα είναι ότι όταν είσαι εξωτερικό πχ για διακοπές, δεν έχεις αλλη πηγή χρημάτων πέραν των καρτών σου ή καποιων μετρητών αν φροντισες να έχεις. Ε λοιπόν δε σε αφήνουν να πεινάσεις ή και να εγκλωβιστείς σε μία ξένη χώρα, χωρίς λεφτα να πληρώσεις ό,τι σου χρειαστεί... όταν όμως είσαι ελλάδα (και εξωτερικο λογικα) και πας να κάνεις αγορά μέσω ίντερνετ, δεν χρησιμοποιείς την κάρτα σου την ίδια, να φανεί ότι είσαι εκει... Ουσιαστικά την χρησιμοποιεις για να μπείς στο συστημα της τράπεζάς σου, και δίνεις εντολή να μεταφερθούν λεφτα από το λογαριασμός σου στο λογαριασμό του πωλητή. Η μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό είναι ακόμη απαγορευμένη, γι αυτό και διευκρίνησαν ότι αν ο πωλητής έχει λογαριασμό ελλάδος γίνεται η αγορά μέσω ίντενετ. Το ίδιο ισχύει για το paypal που έχει λογαριασμό στο εξωτερικό επίσης... 

να βαλουν οριο (εστω και μικρο) οι γελοιοι...αλλα τι περιμενεις? με ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ διοικητη τραπεζας ελλαδος σωθηκαμε...απο οποια τραπεζα περασε ρημαδιο αφησε...



#862   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2015 - 19:19

Μετά από αγορά στο play station store , σήμερα ανανέωσα και το domain για το μαγαζί που έχουμε. Όλα αυτά με πιστωτική Πειραιώς. Η πιστωτική alpha συνεχίζει να τρώει άκυρο σε όλα.
Το Xbox store ρίχνει άκυρο και στη Πειραιώς και στην alpha χωρίς να μπορώ να το καταλάβω ακόμα.

#863   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 06/08/2015 - 19:28

Με τράπεζα Αττικής έχει δοκιμάσει κανείς για ebay?



#864   GayWarrior

GayWarrior

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2015 - 20:24

 

εγώ αυτό που μου τι σπάει πραγματικά είναι ενώ έκανα αγορά με moneysafe που την έχω συνδεμένη με paypal βγαίνει ο άλλος και μου λέει ξέρεις αυτό δεν γίνετε... δεν σε πιστεύω... μα τι μα..κίες είναι τώρα αυτές? sorry ρε παιδιά αλλα αν κάποιος δεν τσεκάρει να μην επιμένει...! δηλαδή έλεος... 
 
κανονικά δουλεύει η moneysafe και paysafe mastercard 
 
μπορείτε να πληρώσετε τα πάντα χωρίς να έχετε περιορισμούς... κανονικά πληρωμές σε εξωτερικό/μεταφορά χρημάτων... αγορές από ebay/amazon 
 
χωρίς neteller και αλλα... 
 
 

 

ρε φίλε ας μην δουλευόμαστε κ παρεάκι μεταξύ μας.Δεν πιστεύω καν πως έκανες απευθείας αγορά με την moneysafe.Απλά τα πράγματα.Εγώ με την moneysafe δεν μπόρεσα να κάνω καμία αγορά από ebay,το ίδιο κ άλλοι 3 φίλοι μου κ ο αδερφός μου.Εσύ τώρα πως το κατάφερες,εσύ κ η τρολιά σου μάλλον το ξέρετε.Από amazon δουλεύει η moneysafe όπως κ απευθείας σε site που δεν χρησιμοποιούν paypal.

 

Όπως είπαμε ο μόνος τρόπος να γίνει αγορά από ebay-paypal είναι να φορτώσετε μια virtual mastercard της neteller με χρήματα από την moneysafe κ στα καπάκια να χρησιμοποιήσετε την κάρτα της neteller ως primary στο paypal.Όλα τα άλλα τα κουλά απλά τρολιές για να περνάει η ώρα.


Τελευταία επεξεργασία από: GayWarrior, 06/08/2015 - 20:26


#865   alkiskal

alkiskal

    iPH Addict

  • 603 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/08/2015 - 21:00

Με prepaid απο τράπεζα κυπριακή κάνει θα eBay?

#866   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 06/08/2015 - 21:54

ρε φίλε ας μην δουλευόμαστε κ παρεάκι μεταξύ μας.Δεν πιστεύω καν πως έκανες απευθείας αγορά με την moneysafe.Απλά τα πράγματα.Εγώ με την moneysafe δεν μπόρεσα να κάνω καμία αγορά από ebay,το ίδιο κ άλλοι 3 φίλοι μου κ ο αδερφός μου.Εσύ τώρα πως το κατάφερες,εσύ κ η τρολιά σου μάλλον το ξέρετε.Από amazon δουλεύει η moneysafe όπως κ απευθείας σε site που δεν χρησιμοποιούν paypal.

Όπως είπαμε ο μόνος τρόπος να γίνει αγορά από ebay-paypal είναι να φορτώσετε μια virtual mastercard της neteller με χρήματα από την moneysafe κ στα καπάκια να χρησιμοποιήσετε την κάρτα της neteller ως primary στο paypal.Όλα τα άλλα τα κουλά απλά τρολιές για να περνάει η ώρα.

Δηλαδή αν με moneysafe βάλεις λεφτά σε neteller μετά με την εικονική κάρτα μπορείς να την βάλεις στο eBay χωρίς θέμα;

Knowledge Is Power


#867   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/08/2015 - 22:06

http://www.appleworldhellas.com/topic/12799-το-appstore-ξεκίνησε-να-δέχεται-ξανά-ελληνικές-πιστωτι/

#868   GayWarrior

GayWarrior

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2015 - 23:48

Δηλαδή αν με moneysafe βάλεις λεφτά σε neteller μετά με την εικονική κάρτα μπορείς να την βάλεις στο eBay χωρίς θέμα;

στο paypal ναι



#869   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/08/2015 - 07:40

Βρε παιδια επειδη εχω ξενερωσει εντελως μια απορια... 

 

Απ την εφαρμογη των capital controls δεν ειχα προβλημα να κατεβασω δωρεαν εφαρμογες.Απο χθες πριν το κατεβασμα δωρεαν εφαρμογης μου ζηταει επαληθευση τροπου πληρωμης...

 

Εχω πιστωτικη mastercard της Alpha (πρωην Citibank) και οταν παω να κανω επαληθευση μου βγαζει  "Η μεθοδος πληρωμης σας απορριφθηκε"

 

Υπαρχει λυση??Μου τη δινει γιατι ουτε δωρεαν πλεον δεν μπορω να κατεβασω,,,

 

Πολυ σημαντικο αν παω να αγορασω πχ μια 50ευρη καρτα app store θα λυθει το θεμα ή παλι θα μου ζητει επαληθευση τροπου πληρωμης???

 

Ευχαριστω



#870   nore

nore

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/08/2015 - 08:26

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως απο την netteller στελνω λεφτα στην paypal!
Δηλωνω την virtual card της netteler στην paypal και την οριζω σαν πρωτη,ή στελνω με neteller λεφτα στο mail μου που ειναι συνδεδεμενη η paypal??
Αν μπορει καποιος να το εξηγησει

Οριζεις σαν πρωτη στο paypal την εικονικη της neteller κ εφοσον εχεις υπολοιπο στη neteller κανεις αγορα κανονικα κ στελνεις χρηματα σε mail.
Για να φορτωσεις neteller πρεπει να κανεις τη διαδικασια viva-betshop πρωτα κ το ελαχιστο που μπορεις να ζητησεις για αναληψη απο betshop ειναι 50€ με προυποθεση οτι εχεις στοιχηματισει μια φορα το ποσο της καταθεσης που εκανες.

Τελευταία επεξεργασία από: nore, 07/08/2015 - 08:30


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες