Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#886   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/08/2015 - 21:20

Μόνο το e-mail φίλη μου.


Σε ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#887   xhonato

xhonato

    iPH Addict

  • 760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 07/08/2015 - 21:20

Παιδιά αν πάω εξωτερικό μπορώ να χρησιμοποιήσω τις κάρτες μου είτε την πιστωτική ή την χρεωστική για Αγορές για να μην έχω μαζί μου πολύ ρευστό.

 

Στην εθνική ρώτησα και μου είπαν πως μπορώ να τραβήξω στο εξωτερικό, άρα και εσύ.

 

Πειραιώς κτλπ δεν ξέρω.

 

Για σίγουρα μια βόλτα απο την τράπεζα που έχεις την κάρτα σου θα σε βοηθήσει και θα σε βεβαιώσει καλύτερα απο εμάς.


Τελευταία επεξεργασία από: xhonato, 07/08/2015 - 21:20


#888   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/08/2015 - 22:06

ρε φίλε ας μην δουλευόμαστε κ παρεάκι μεταξύ μας.Δεν πιστεύω καν πως έκανες απευθείας αγορά με την moneysafe.Απλά τα πράγματα.Εγώ με την moneysafe δεν μπόρεσα να κάνω καμία αγορά από ebay,το ίδιο κ άλλοι 3 φίλοι μου κ ο αδερφός μου.Εσύ τώρα πως το κατάφερες,εσύ κ η τρολιά σου μάλλον το ξέρετε.Από amazon δουλεύει η moneysafe όπως κ απευθείας σε site που δεν χρησιμοποιούν paypal.

 

Όπως είπαμε ο μόνος τρόπος να γίνει αγορά από ebay-paypal είναι να φορτώσετε μια virtual mastercard της neteller με χρήματα από την moneysafe κ στα καπάκια να χρησιμοποιήσετε την κάρτα της neteller ως primary στο paypal.Όλα τα άλλα τα κουλά απλά τρολιές για να περνάει η ώρα.

αγορίνα δεν δουλευόμαστε  καθόλου...!!!! μάλλον εσύ επιμένεις που τελικά βγήκες και λάθος...! πήρα μια χαζομάρα για να δεις ότι έγινε κανονικά η αγορά...!!! :) από balance που είχα μεταφέρει από την moneysafe στο paypal

 

edit: μην ξεχάσεις να μου πεις ότι είναι photoshop...!!   :)

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  test.PNG   26,26KB   94 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  test2.PNG   67,81KB   85 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 07/08/2015 - 22:08


#889   GayWarrior

GayWarrior

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/08/2015 - 23:29

αγορίνα δεν δουλευόμαστε  καθόλου...!!!! μάλλον εσύ επιμένεις που τελικά βγήκες και λάθος...! πήρα μια χαζομάρα για να δεις ότι έγινε κανονικά η αγορά...!!! :) από balance που είχα μεταφέρει από την moneysafe στο paypal

 

edit: μην ξεχάσεις να μου πεις ότι είναι photoshop...!!   :)

 

Και γω βγάζω μια σημερινή αγόρα μου με παλιότερο balance (έστω κ από moneysafe),προ capital controls, στο paypal κ λέω :γουάου δείτε είναι directly από moneysafe σημερινό.

 

Ας μην δουλευόμαστε παρεάκι με την τυχάρπαστη φώτο από την οποία δεν προκύπτει σε καμία περίπτωση πως έχει γίνει αγορά directly με την moneysafe σήμερα κ όχι από κάθε κουλό υπόλοιπο στο paypal.Μείνε στην τρολιά σου να πούμε που κατάφερεις εσύ να κάνει directly αγορά από moneysafe στο paypal μετά cc εποχής κ δεν το χει καταφέρει όλη η υπόλοιπη Ελλάδα.

 

Αγνοήστε την καρατρολαρία να πούμε.


Τελευταία επεξεργασία από: GayWarrior, 07/08/2015 - 23:39


#890   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2015 - 23:31

Η moneysafe mastercard πρεπει να δουλεύει κανονικά (το ίδιο και τα κουπόνια moneysafe που χρησιμοποιησα για μια αγορα απο εξωτερικό και εκανα και παραγγελια τη καρτα). Απλά το κακό ειναι οτι εχει εξοδα. Η κάρτα αυτή εκδίδεται στο εξωτερικό.


Τελευταία επεξεργασία από: tgnikit, 07/08/2015 - 23:33


#891   GayWarrior

GayWarrior

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/08/2015 - 23:36

Η moneysafe mastercard πρεπει να δουλεύει κανονικά (το ίδιο και τα κουπόνια moneysafe που χρησιμοποιησα για μια αγορα απο εξωτερικό και εκανα και παραγγελια τη καρτα). Απλά το κακό ειναι οτι εχει εξοδα. Η κάρτα αυτή εκδίδεται στο εξωτερικό.

 

Δουλεύει κανονικά στα sites εξωτερικού directly.

 

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ  ΟΜΩΣ ΑΥΤΟΝΟΜΑ ΣΤΟ PAYPALL ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΕΙΧΕ ΞΕΜΕΙΝΕΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟ CAPITAL CONTROLS.

 

Για να δουλέψει χωρίς υπόλοιπο χρειάζεται η διαδικασία από neteller.


Τελευταία επεξεργασία από: GayWarrior, 07/08/2015 - 23:38


#892   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/08/2015 - 23:53

Και γω βγάζω μια σημερινή αγόρα μου με παλιότερο balance (έστω κ από moneysafe),προ capital controls, στο paypal κ λέω :γουάου δείτε είναι directly από moneysafe σημερινό.

 

Ας μην δουλευόμαστε παρεάκι με την τυχάρπαστη φώτο από την οποία δεν προκύπτει σε καμία περίπτωση πως έχει γίνει αγορά directly με την moneysafe σήμερα κ όχι από κάθε κουλό υπόλοιπο στο paypal.Μείνε στην τρολιά σου να πούμε που κατάφερεις εσύ να κάνει directly αγορά από moneysafe στο paypal μετά cc εποχής κ δεν το χει καταφέρει όλη η υπόλοιπη Ελλάδα.

 

Αγνοήστε την καρατρολαρία να πούμε.

το account μου στο paypal το έφτιαξα πριν 3 εβδομαδες περίπου,   το balance επίσης το μετέφερα πριν 2 εβδομάδες στο λογαριασμό  μου... έβαλα ένα ποσο τον 20 euro από είχα αγοράσει voucher code 50 ευρώ...
 
και συνεχίζεις λοιπόν να επιμένεις εσυ... και να λες πως τρολαρο ωραία λοιπόν πως θέλεις να σου αποδείξω δηλαδή ότι όντως δουλεύει κανονικά? η κάρτα είναι από Hνωμένο Bασίλειο... δεν ισχύουνε capital controls.. επίσης το paypal δεν σταμάτησε να δουλεύει στην ελλάδα...!!! αν έχεις κάρτα από το εξωτερικό...
 
μην είσαι για όλα λοιπόν σίγουρος και επιμένεις...!!
 
 
μπορείς αύριο να επικοινωνήσεις με την ίδια την εταιρία την moneysafe και να πάρεις και αν θέλεις τηλέφωνοκαι στο paypal... θα δεις ότι θα σου πούνε ότι λειτουργεί κανονικά...!!
 
 
 
δεν θα ασχοληθώ άλλο με αυτό το θέμα...!!!

Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 07/08/2015 - 23:55


#893   GayWarrior

GayWarrior

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/08/2015 - 07:26

 

το account μου στο paypal το έφτιαξα πριν 3 εβδομαδες περίπου,   το balance επίσης το μετέφερα πριν 2 εβδομάδες στο λογαριασμό  μου... έβαλα ένα ποσο τον 20 euro από είχα αγοράσει voucher code 50 ευρώ...
 
και συνεχίζεις λοιπόν να επιμένεις εσυ... και να λες πως τρολαρο ωραία λοιπόν πως θέλεις να σου αποδείξω δηλαδή ότι όντως δουλεύει κανονικά? η κάρτα είναι από Hνωμένο Bασίλειο... δεν ισχύουνε capital controls.. επίσης το paypal δεν σταμάτησε να δουλεύει στην ελλάδα...!!! αν έχεις κάρτα από το εξωτερικό...
 
μην είσαι για όλα λοιπόν σίγουρος και επιμένεις...!!
 
 
μπορείς αύριο να επικοινωνήσεις με την ίδια την εταιρία την moneysafe και να πάρεις και αν θέλεις τηλέφωνοκαι στο paypal... θα δεις ότι θα σου πούνε ότι λειτουργεί κανονικά...!!
 
 
 
δεν θα ασχοληθώ άλλο με αυτό το θέμα...!!!

 

 

Άκου ψηλέ,αν εσύ έκανες επί capital controls χωρίς προηγούμενο υπόλοιπο στο paypal απευθείας αγορά μέσω της moneysafe από paypal-ebay τότε εγώ είμαι στρέητ να πούμε.

 

Για να μην μπερδεύονται τα παιδιά με τα φληναφήματα του να πούμε τα εξής:

 

Η moneysafe εκδίδεται από Γιβραλτάρ με βάση εταιρείας στην Κύπρο.Στην Ελλάδα η moneysafe διατηρεί λογαριασμό στην ΤτΕ και γι αυτό συνεχίζουν να εκδίδονται τα κουπόνια της (κάτι το οποίο δεν ισχύει για την paysafe εξού κ πλέον δεν εκδίδονται κουπόνια της στην Ελλάδα).Μπορεί ελεύθερα να χρησιμοποιήται απευθείας σε όλα τα site του εξωτερικού καθώς όντως δεν υπόκειται σε capital controls, το paypal όμως έχει επιλέξει να μην δέχεται απευθείας πληρωμή μετά τα capital controls από τη moneysafe για δικούς του λόγους.Απλά ο παραπάνω τρολοφίλος  έχει μπερδέψει τα μπούτια του με τα πυκνά νοήματα κ θεώρησε πως επειδή όντως η κάρτα δεν υποκείται σε capital controls τότε το ίδιο θα ισχύει κ για paypal κ απλά τώρα έχει εγκλωβιστεί στην άκυρη ρητορική κ ψέμα του (κάτι το οποίο φαινόταν από την γενικούρα του στις απαντήσεις του εξ'αρχής αν προσέξατε) κ έτσι συνεχίζει την ίδια βλακεία του.

 

Για εμάς λοιπόν που όντως έχουμε δοκιμάσει την moneysafe με paypal μετά capital controls να πούμε υπεύθυνα πως αυτή μεν μπορεί να γίνει verified στο paypal χωρίς πρόβλημα,όταν όμως κάποιος προχωρήσει στο βήμα της αγοράς τότε η paypal δεν τον αφήνει να την ολοκληρώσει.Aύτο είναι επιβεβαιωμένο από τουλάχιστον 5 άτομα (συμπεριλαμβανομένου κ εμού) ανεξάρτητα τι λέει το καρατρόλ πιο πάνω που έφτασε στη κατάντια να ποστάρει άκυρα screenshot τα οποία αποδυκνείουν jackshit.Ο μόνος τρόπος ώστε να γίνει αγορά σε paypal-ebay είναι να φορτωθεί η εικονική της neteller από moneysafe και στη συνέχεια αυτή η εικονική να περάσει ως primary στο paypal.

 

Τέλος να πούμε πως όσοι ενδιαφέρονται να αγοράσουν κουπόνια της moneysafe στην Ελλάδα ενδέχεται να αντιμετωπίσουν πρόβληματα καθώς πλέον μόνο τα περίπτερα/σημεία πώλησης που έχουν τερματικά από τις παρακάτω εταιρείες μπορούν να συνεχίζουν να εκδίδουν vouchers της moneysafe: KKT,B2B,Airtime,Verifone...Άρα προσοχή όταν πάτε να αγοράσετε κουπόνι βεβαιωθήτε πως το περίπτερο έχει τερματικό από τις παραπάνω εταιρείες (συνήθως είναι τα μικρά τερματικά κ όχι τα μεγαλύτερα που μοιάζουν σαν μικρά ipads).

 

Αφήστε την τρολαρία τώρα να ψήνεται στην άγνοια του.


Τελευταία επεξεργασία από: GayWarrior, 08/08/2015 - 07:36


#894   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 08/08/2015 - 15:17

BTCGreece->LocalBitcoins->Paypal Balance. Σίγουρη λύση που δουλεύει 100%.



#895   alkiskal

alkiskal

    iPH Addict

  • 603 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/08/2015 - 15:30

Εχω μια prepaid απο τράπεζα του εξωτερικού μπορω να την περάσω στο PayPal? η αν μπορω να κάνω αγορά απο eBay?

#896   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 08/08/2015 - 15:40

99.9% ναι μπορεις καθώς δεν ειναι ελληνικής τραπεζας

#897   alkiskal

alkiskal

    iPH Addict

  • 603 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/08/2015 - 15:41

Τελικά δουλεύει μόλις έκανα αγορά απο eBay .

#898   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 08/08/2015 - 15:45

Ανοιξα λογαριασμο στη neteller και εκανα εκδοση virtual mastercard δεν προσεξα το ποστ του GayWarrior οτι χρειαζεται φορτωμα απο moneysafe card και πηγα απο την επιλογη deposit to your account , και μεσω visa πειραιως πηγα 2 φορες να φορτοσω 20 ευρω . Με το που μου την εκανε reject την καρτα αμεσως χτυπάει το κινητο και ηταν απο την ασφαλεια καρτων τις τραπεζας πειραιως για να με ενημερωσουν εαν προσπαθησα να κανω αγορα απο την εταιρια  Νeteller και τους ειπα εγω ναι προσπαθησα 2 φορες να φορτωσω μια virtual mastercard δικη μου στο λογαριασμο που εχω και μου την εκανε decline 2 φορες. Και μου ειπαν καθαρα "προσεχετε με την neteller διοτι δεν ειναι και η καλυτερη εταιρια επειδη εχουν γινει πολλα με αυτους" τωρα τι ενοουσε ο ποιητης ουτε ξερω :D

Συνημμένα αρχεία



#899   manosfk

manosfk

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/08/2015 - 16:28

BTCGreece->LocalBitcoins->Paypal Balance. Σίγουρη λύση που δουλεύει 100%.

καλησπερα πωw μετα την αγορά σε bitcoin τα στέλνεις στο paypal?



#900   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 08/08/2015 - 16:29

καλησπερα πωw μετα την αγορά σε bitcoin τα στέλνεις στο paypal?

 

Πας στο localbitcoins όπου υπάρχουν άτομα που αγοράζουν bitcoins και σε πληρώνουν με paypal balance.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 33 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες