Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#991   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/08/2015 - 17:22

Παπάρια. Δοκίμασα αγορά του ενος ευρώ κ μου έβγαλε αυτο το 601 σφάλμα. Γαμω το σπίτι μου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#992   JohnnyC

JohnnyC

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/08/2015 - 17:27

Ξερει καποιος που μπορω να παρω Moneysafe voucher στα Νοτια προαστια (Παλαιο φαληρο, Ν σμυρνη κτλ?) ειναι αδυνατο να βρω. τα τερματικα που εχουν τα περιπτερα ειναι μπλοκαρισμενα (payzone/netlink).



#993   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2015 - 18:52


Ο nik75 πάντως είπε ότι χτες το PayPal του με χρεωστική Πειραιώς έκανε δουλειά....

Με χρεωστικη Eurobank Mastercard οχι Πειραιως σαν primary στην paypal


Ρε συ @nik75 για να περάσω την χρεωστική μου στο PayPal που παω; Add bank account; H add credit card; Στο πρώτο ζητάει ΙΒΑΝ... Απο κει;

Add credit card,και μολις την περασεις πας λιγο πιο δεξια και την επιλεγεις primary

Να πω μια σκεψη,οτι μπορει να ξεμπλοκαρε η paypal αλλα να γινονται μονο οι αγορες μεσω internet που οριζονται απο το διαταγμα.
Η αγορα που εκανα μεσω cydia,σιγουρα προβλεποταν διοτι ειναι στην κατηγορια εφαρμογες,οπως το appstore

Παπάρια. Δοκίμασα αγορά του ενος ευρώ κ μου έβγαλε αυτο το 601 σφάλμα. Γαμω το σπίτι μου

Αν εισαι jb δοκιμασε να αγορασεις κατι απο cydia

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/08/2015 - 19:45
Merge


#994   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/08/2015 - 19:03

Παιδιά ένας λίγο μπακαλιστικος τρόπος για χρήματα στο PayPal είναι να χρησιμοποιήσετε το pockee στις αγορες σας από τα σούπερ μάρκετ και τα κουπόνια θα μεταφέρονται στο PayPal όποτε για μικρό αγορές θα είναι οκ.
Οποίος θέλει ας κάνει εγκατάσταση το pockee από εδώ http://click.pockee.com/m/mRPYxIbRVl και με την πρώτη αγορά θα πάρουμε και οι 2 από 5 ευρώ.

 

Το λινκ το ανοιγετε απο το iphone


Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 10/08/2015 - 19:04


#995   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 10/08/2015 - 19:33

Παιδιά ένας λίγο μπακαλιστικος τρόπος για χρήματα στο PayPal είναι να χρησιμοποιήσετε το pockee στις αγορες σας από τα σούπερ μάρκετ και τα κουπόνια θα μεταφέρονται στο PayPal όποτε για μικρό αγορές θα είναι οκ.
Οποίος θέλει ας κάνει εγκατάσταση το pockee από εδώ http://click.pockee.com/m/mRPYxIbRVl και με την πρώτη αγορά θα πάρουμε και οι 2 από 5 ευρώ.

Το λινκ το ανοιγετε απο το iphone

Έτσι παίζω μπαλα εγώ γύρω στα 10-15€ μου τα επιστρέφει όποτε μικροαγορές τις κάνω....

Knowledge Is Power


#996   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2015 - 19:40

Μπορείτε να παραγγείλετε moneysafecard (κουπόνια εχει ενα περιπτερο στο συνταγμα), λένε οτι κάνει δουλειά, απλά κανει κανενα μηνα να ερθει. Εγώ περιμένω μια κάρτα https://www.e-coin.io. Γεμίζει με bitcoins αλλά σε "κλέβει" λιγο στη μετατροπή. Δουλεύει όμως παντου και έρχεται σε 2-3 μέρες bitcoins αγοράζεις απο το BTCGreece ή μέσω ενός ΑΤΜ που υπάρχει στις Αχαρνές.


Τελευταία επεξεργασία από: tgnikit, 10/08/2015 - 19:49


#997   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/08/2015 - 20:05

Έτσι παίζω μπαλα εγώ γύρω στα 10-15€ μου τα επιστρέφει όποτε μικροαγορές τις κάνω....

ετσι ακριβως αδερφε για μικροαγορες ειναι οτι πρεπει 



#998   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/08/2015 - 20:29

Έτσι παίζω μπαλα εγώ γύρω στα 10-15€ μου τα επιστρέφει όποτε μικροαγορές τις κάνω....

πως ακριβως λειτουργει αυτο?? πολυ μπερδεμενο μου φαινεται...



#999   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 10/08/2015 - 20:31

Και εγώ μόλις είδα ότι μου τράβηξε κανονικά τα λεφτά για Lynda

#1000   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 10/08/2015 - 20:45

Πλήρωσα κανονικά στο Amazon.uk....

#1001   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 10/08/2015 - 21:01

πως ακριβως λειτουργει αυτο?? πολυ μπερδεμενο μου φαινεται...

Εγώ το κατέβασα ως τροπο πληρωμής έβαλα PayPal μετά κοιτάς πια από τα σούπερ μάρκετ το υποστηρίζουν που είναι κοντά σου βλέπεις από τα κουπόνια που έχει μέσα πια προϊόντα σε ενδιαφέρουν τα ψωνίζεις πας σπίτι (δεν είναι ανάγκη να το κανεις επι τόπου στο κατάστημα) σκαναρεις τα προϊόντα την απόδειξη και σε 2 μέρες περίπου βλέπεις τα λεφτά στο PayPal....

Knowledge Is Power


#1002   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/08/2015 - 21:19

Πλήρωσα κανονικά στο Amazon.uk....


Με PayPal ή με κάρτα;

#1003   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 10/08/2015 - 21:28

Κάρτα πιστωτική Πειραιώς ..... Ότι άλλο κ αν δοκίμασα έφαγα πόρτα ...

#1004   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 10/08/2015 - 22:34

πληροφοριακα τα 210 ευρω που κατεθεσα στη https://www.btcgreece.com/ εγιναν 200 αφου κρατησε 10 ευρω προμηθεια (ειναι ανεξαρτητου ποσου τα 10 ευρω)
και τα χρεωνει αυτα σε καθε μεταφορα χρηματων που κανεις μεσω Eurobank στο λογαριασμο btc
στη μετατροπη σε bitcoins εγιναν 198 και στην αποστολη και τα εστειλα  στη spectro https://spectrocoin.com/en/login.html   εγιναν 195.
Εκει η εκδοση της πιστωτικης καρτας virtual η πλαστικης (τη virtual τη χρησιμοποιεις αμεσα ενω τη πλαστικη στη στελνου και μπορει να παρει απο 1 εως 4 βδομαδες) κοστιζει 7 ευρω μια φορα και χρεωνει και 1% τη φορτιση της καρτας οποτε ειχα πλεον καθαρα 185 ευρω στη πιστωτικη καρτα (κρατησε 1,85 για τη φορτιση) Τη συνδεσα στο paypal και εκανα μια αγορα για να δοκιμασω 
πηρα ενα κινητο μιας φιλης και παροτι ειχα balance επελεξα τη καρτα αυτη οποτε το νομισμα που χρεωσε ηταν λιρες γιβραλταρ στην ισοτιμια που υπαρχει + τελος paypal περιπου 3% 
Οκ υπαρχουν πολλες χρεωσεις αλλα για καποιον που δεν εχει τροπο η δε βρισκει paypal απλα ειναι μια λυση .
Εδω να σημειωσω οτι εχουν ξεκινησει Ελληνικες εταιριες σαν αυτη https://debit-card.gr/ που εκμεταλευονται το capital control και για ολα αυτα που εγω τα εκανα μονος και χρεωθηκα περιπου 25 ευρω παιορνουν 80 ευρω και απ οτι εμαθα γινεται και χαμος , αυτα πληροφοριακα και μονο !!!


#1005   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 11/08/2015 - 09:37

''The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience''

 

Αυτό πάλι τι είναι;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 26

0 μέλη, 26 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες