Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1201   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/08/2015 - 12:03

Ρε σεις μας δουλεύει το paypal??

 

Εχτές έκανα μια δοκιμαστική αγορά ενός usb καλωδίου (το οποίο δε μου χρειάζεται καν) και μου το δέχτηκε. Σήμερα που θέλω να κάνω μια αγορά δε με αφήνει. Μου βγάζει το πλέον γνωστό μήνυμα..

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase.

 

Το θέμα είναι ότι εχτές πριν κάνω την αγορά έβαλα τον κωδικό επιβεβαίωσης και τώρα πάλι χάθηκε? Πως γίνεται αυτό?


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1202   sirdimitrism

sirdimitrism

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/08/2015 - 12:41

Εκανα το κολπο με την μεταφορα και καταφερα να βαλω υπολοιπο στο paypal αλλα απο το ebay δεν μπορω να αγορασω ουτε να κανω μεταφορα στον πωλητη.. Γιατι γινεται αυτο;

#1203   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/08/2015 - 12:47

Εκανα το κολπο με την μεταφορα και καταφερα να βαλω υπολοιπο στο paypal αλλα απο το ebay δεν μπορω να αγορασω ουτε να κανω μεταφορα στον πωλητη.. Γιατι γινεται αυτο;

Στο Balance φαινονται τα λεφτα ?



#1204   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/08/2015 - 12:58

Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα (με prepaid visa Πειραιώς). Χθες την διαγραψα και προσπάθησα να την ξαναπεράσω αλλά δεν την δέχτηκε καν (μου έγραφε κάτι βλακιες ότι τάχα υπάρχει κάποια απαγόρευση από την τράπεζα). Πιστεύω όμως ότι δεν την δέχτηκε επειδή δεν είχε καθόλου υπόλοιπο μέσα (0,25€). Θα κάνω φόρτιση σήμερα, θα προσπαθήσω να την ξαναπεράσω και θα σου πω.

Τώρα σχετικά με αυτό που δεν έχει επιλογή για confirm νομίζω ότι επειδή είναι ίδια κάρτα που ήταν ήδη μέσα στο PayPal (απλά άλλαξε ημερομηνία και 3ψήφιο κωδικό) άρα την είχε κάνει ήδη κάποτε επιβεβαίωση για αυτό και δεν το ξανακάνει.

Δεν ξέρω ακριβώς την περίπτωση σου αλλά αυτό ισχύει σε μένα. Γιατί την κάρτα μου το PayPal την παίρνει κανονικά απλά δεν έχει επιλογή για confirm.
Ίσως να κάνω και λάθος αλλά δεν βρίσκω άλλη εξήγηση.

P.S. Μπορεί όμως να είναι και λόγω capital controls, να υπάρχει κάποιο μπέρδεμα δηλαδή.


Λοιπόν, έκανα φόρτιση την κάρτα μου, την ξαναπέρασα στο PayPal και την δέχτηκε κανονικά με την πρώτη αλλά confirm επιλογή πάλι δεν έχει.
Ρώτησα στη τράπεζα αλλά μου φαίνεται πως και αυτοί οι ίδιοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Μου λέει ότι δεν έχει confirm επιλογή ή λόγω capital controls (επειδή δεν επιτρέπονται συναλλαγές) ή επειδή η κάρτα έχει ήδη ξαναπεραστεί στο PayPal.

Του είπα πως για την χρεωστική είχε επιλογή confirm και μου στείλανε κωδικό (θα μου στείλουν μάλλον). Μου λέει "δεν ξέρω τι να σας πω, και εμείς δεν γνωρίζουμε".
Αυτά...

#1205   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 18/08/2015 - 13:07

Στο Balance φαινονται τα λεφτα ?

Αν μετέφερες μεγάλο ποσό δεν σου το τραβάει με τη μία αλλά κάνει 24 ώρες. Εμένα εχθές στο πρώτο φόρτωμα 200 ευρώ το πήρε με τη μία. Στο δεύτερο φόρτωμα των 400 ευρώ για λόγους ασφαλείας έκανε 24 ώρες. Ακριβώς στο χρονικό αυτό διαστημα 11.31 το πρωί έγιναν avaliable στο balance μου  :D



#1206   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/08/2015 - 13:09

Αν μετέφερες μεγάλο ποσό δεν σου το τραβάει με τη μία αλλά κάνει 24 ώρες. Εμένα εχθές στο πρώτο φόρτωμα 200 ευρώ το πήρε με τη μία. Στο δεύτερο φόρτωμα των 400 ευρώ για λόγους ασφαλείας έκανε 24 ώρες. Ακριβώς στο χρονικό αυτό διαστημα 11.31 το πρωί έγιναν avaliable στο balance μου  :D

Για μεγαλο ποσο δεν ηξερα ..! Και γω με μικρα που κανω φαινονται κατευθειαν ! 



#1207   sirdimitrism

sirdimitrism

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/08/2015 - 13:18

Ναι φανηκαν επιτοπου στο balance...δεν μετεφερα μεγαλο ποσο!

#1208   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 18/08/2015 - 13:24

Στο Balance φαίνονται επί τόπου απλά να προσέξεις γιατί αν είναι Pending δεν είναι availible.Αν  μπείς από app στο κινητό θα δεις στο wallet σου λέει Paypal Ballance Και από κάτω availiable Ballance (EUR). Αυτό είναι που μπορείς να χρησιμοποιήσεις



#1209   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/08/2015 - 13:31

Αν ειναι available οπως λεει και ο ''προλαλήσας'' φιλος ! Τοτε κατι αλλο παιζει και δεν μπορεις να κανεις αγορα...!



#1210   sirdimitrism

sirdimitrism

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/08/2015 - 13:35

Ναι οντως ειναι pending.. Ποτε θα ειναι διαθεσιμα; Μου γραφει και αυτο ενω δεν ειμαι πωλητης..Συνημμένο αρχείο  image.jpg   61,04KB   73 λήψεις

#1211   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/08/2015 - 13:37

Ναι οντως ειναι pending.. Ποτε θα ειναι διαθεσιμα; Μου γραφει και αυτο ενω δεν ειμαι πωλητης..attachicon.gifimage.jpg

21 μερες ??? Γιατι ρε συ τι εκανες ? Εβαλες goods ? οταν εκανες το κολπο για αυτο ? 



#1212   sirdimitrism

sirdimitrism

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/08/2015 - 13:43

Μαλλον αυτο θα εγινε... Καταφερα τωρα και τα εκανα refund αλλα μπηκανε παλι πισω στην καρτα :/

Τελευταία επεξεργασία από: sirdimitrism, 18/08/2015 - 13:51


#1213   sirdimitrism

sirdimitrism

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/08/2015 - 14:01

Ολα καλα τελικα εκανα το αναποδο τωρα εστειλα απ τον καινουριο λογαριασμο στον παλιο και δουλεψε και εκανα τις αγορες στο ebay 😃😃😃

#1214   tap

tap

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 18/08/2015 - 14:30

Πάω να κάνω αγορά από ebay με paypal Alpha bank και μου βγάζει 601 ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

#1215   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 18/08/2015 - 16:53

Πάω να κάνω αγορά από ebay με paypal Alpha bank και μου βγάζει 601 ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

Αδερφέ, ακόμα δεν έχει ανοίξει το σύστημα με το paypal. Για να μπορέσεις να εξυπηρετηθεί ανέτρεξε στη σελίδα 74 και παίξε με αυτό το κολπάκι. Παίζει δοκιμασμένα. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες