Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1336   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/08/2015 - 15:56

Δε γίνεται να μην το αφήνει. 3 διαφορετικές κάρτες και να υπάρχει θέμα...
Request momey γίνεται. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να το πήραν χαμπάρι και να έκλεισαν.
Πάντως αν έχεις κάνει το κολπάκι και μέσω paypal φαίνεται να έχει πραγματοποιηθεί η πληρωμή τότε η παραγγελία έχει πραγματοποιηθεί. Συνήθως την επόμενη γίνονται posted και τα δέματα οπότε αν τα έχει στείλει μη σκας

φαινεται η πληρωμα στο paypal...κανονικα,,απλα ο ενας τωρα πωλητης απο χθες δ μ εστειλε επιβεβαιωση...ο δευτερος μ ετσιλε πριν λιγο....ελπιζω μ κολλησουν πουθενα στο τελωνειο..τι να πω...μια κουραση ειναι ολο αυτο............οσο για το balance θα δοκιμασω αυριο π θα φορτωσω την καρτα κ θα σ πω,,αν στελνει



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1337   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/08/2015 - 16:00

Οποιος εκανε αγορα απο e bay και έλαβε το e mail του πωλητή Οτι παρέλαβε τα χρήματα κ θα στειλει το δέμα.. Ας μου το πει.. Γιατι δυο παραγγελίες δικές μ δ εχω λάβει τιποτα παρα το Mail του PayPal.. Διαφορετικα για μενα αν συμβαινει αυτο πρεπει να διακόψουμε την αγορα κ επιςτροφη χρημάτων


Εγώ τις τελευταίες δύο-τρεις μέρες έχω κάνει πάνω από 10 παραγγελίες από το ebay, σε όλες έλαβα mail ότι πληρώθηκαν κανονικά (με PayPal balance το έκανα), μου τις έχουν στείλει όλες και σχεδόν όλες έχουν και track number.

#1338   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/08/2015 - 16:13

Εγώ τις τελευταίες δύο-τρεις μέρες έχω κάνει πάνω από 10 παραγγελίες από το ebay, σε όλες έλαβα mail ότι πληρώθηκαν κανονικά (με PayPal balance το έκανα), μου τις έχουν στείλει όλες και σχεδόν όλες έχουν και track number.

μια χαρα τοτε....αρα σ εστειλε κ ο πωλητης...καλη συνεχεια στις αγορεσ σου,ελπιζω  να τελειωσει αυτο το μαρτυριο με τις αγορες !



#1339   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/08/2015 - 16:27

μια χαρα τοτε....αρα σ εστειλε κ ο πωλητης...καλη συνεχεια στις αγορεσ σου,ελπιζω να τελειωσει αυτο το μαρτυριο με τις αγορες !


Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και με τις δικές σου παραγγελίες, μην ανησυχείς, αν φαίνεται στο PayPal στις συναλλαγές ότι έγινε πληρωμή άρα τα λεφτά πήγαν στον πωλητή. Απλά μερικοί αργάνε λίγο να απαντήσουν (ή να στείλουν το δέμα).
Στις πληροφορίες αποστολή (ebay) για κάθε προϊόν γράφει μετά από πόσες μέρες ο πωλητής στέλνει την παραγγελία.

#1340   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/08/2015 - 16:27

Δε γίνεται να μην το αφήνει. 3 διαφορετικές κάρτες και να υπάρχει θέμα...
Request momey γίνεται. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να το πήραν χαμπάρι και να έκλεισαν.
Πάντως αν έχεις κάνει το κολπάκι και μέσω paypal φαίνεται να έχει πραγματοποιηθεί η πληρωμή τότε η παραγγελία έχει πραγματοποιηθεί. Συνήθως την επόμενη γίνονται posted και τα δέματα οπότε αν τα έχει στείλει μη σκας

Μη κανεις request,πηγαινε απο τον αλλο λογαριασμο και κανε κατευθειαν sent money for good services.
Εγω ετσι κανω,και εκανα και χτες με χρεωστικη eurobank.

#1341   leliforever

leliforever

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα

Δημοσίευση 20/08/2015 - 16:31

Πάντως εγώ που έκανα παραγγελία την προηγουμενη βδομαδα (όπως είχα γράψει μια ατζέντα από Amazon) με χρεωστική Πειραιώς (χωρίς paypal) έγινε κανονικά. Σήμερα παρέλαβα το πακέτο κιόλας κ η κάρτα μου χρεώθηκε κανονικότατα πριν από 2-3 μέρες.



#1342   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/08/2015 - 16:31

Μη κανεις request,πηγαινε απο τον αλλο λογαριασμο και κανε κατευθειαν sent money for good services.
Εγω ετσι κανω,και εκανα και χτες με χρεωστικη eurobank.


Με αυτό το κόλπο πάλι κρατάνε προμήθεια η τράπεζα και το PayPal;

#1343   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/08/2015 - 16:46

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και με τις δικές σου παραγγελίες, μην ανησυχείς, αν φαίνεται στο PayPal στις συναλλαγές ότι έγινε πληρωμή άρα τα λεφτά πήγαν στον πωλητή. Απλά μερικοί αργάνε λίγο να απαντήσουν (ή να στείλουν το δέμα).
Στις πληροφορίες αποστολή (ebay) για κάθε προϊόν γράφει μετά από πόσες μέρες ο πωλητής στέλνει την παρναι το ξερω,,μακαρι να πανε ολα καλα!! :)



#1344   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/08/2015 - 16:53

Με αυτό το κόλπο πάλι κρατάνε προμήθεια η τράπεζα και το PayPal;

ποσα κρατανε απο καθε ποσον ξερουμε?



#1345   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/08/2015 - 17:47

Έως μόλις τώρα έκανα μεταφορά στο balance από visa πιστωτική Πειραιώς και αγορά στα καπάκια από ebay κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα ....

#1346   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/08/2015 - 18:07

ποσα κρατανε απο καθε ποσον ξερουμε?


Ξέρω σίγουρα ότι η τράπεζα κρατάει 1€. Το PayPal δεν ξέρω ποσα τις % κρατάει σε κάθε μεταφορά αλλα χθες που μετέφερα 147€ μπήκαν καθαρά 141 και κάτι €. (σχεδόν 142€)
Α, και για κάθε αποτυχημένη προσπάθεια εμένα πάντως η τράπεζα δεν μου πήρε 1€ (εκτός κι αν μπήκαν αμέσως πίσω στο λογαριασμό).

#1347   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 20/08/2015 - 18:08

Εγώ έκανα το κολπάκι αλλα δεν πέτυχε. Ειχα μια κάρτα Πειραιώς στο PayPal. Κ από αυτόν τον λογαριασμό ζήτησα λεφτά σε ένα άλλο μου μαιλ. 

Πάω στο άλλο μαιλ πατάω να πλήρωσω με την Πειραιώς που έχω κ δεν με αφήνει γιατι λεει ειναι συνδεδεμένη άλλου. 

Την σβήνω από τον βασικό μου λογαριασμό πάω να στείλω τα λεφτά αλλα πάλι τίποτα. 


Τι κάνω λάθος;

Δυο ευρώ πήγα να στείλω για δοκιμή κ έχω λεφτά μέσα φυσικά. 


Κ την κάρτα στην τελική την ξανα πέρασα κ την δέχτηκε στον αρχικό μου λογαριασμό αλλα δεν έκανα επιβεβαίωση!


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1348   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/08/2015 - 18:31

Με αυτό το κόλπο πάλι κρατάνε προμήθεια η τράπεζα και το PayPal;

Ναι κανονικα

#1349   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/08/2015 - 18:33

Εγώ έκανα το κολπάκι αλλα δεν πέτυχε. Ειχα μια κάρτα Πειραιώς στο PayPal. Κ από αυτόν τον λογαριασμό ζήτησα λεφτά σε ένα άλλο μου μαιλ.

Πάω στο άλλο μαιλ πατάω να πλήρωσω με την Πειραιώς που έχω κ δεν με αφήνει γιατι λεει ειναι συνδεδεμένη άλλου.

Την σβήνω από τον βασικό μου λογαριασμό πάω να στείλω τα λεφτά αλλα πάλι τίποτα.


Τι κάνω λάθος;

Δυο ευρώ πήγα να στείλω για δοκιμή κ έχω λεφτά μέσα φυσικά.


Κ την κάρτα στην τελική την ξανα πέρασα κ την δέχτηκε στον αρχικό μου λογαριασμό αλλα δεν έκανα επιβεβαίωση!

Δεν στέλνει τοσο μικρο χρηματικό ποσο.. Απο 5€ κ πανω.. Ξαναδοκιμασε το

#1350   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/08/2015 - 18:35

Απο aliexpres εκανε κανεις αγορα;; Κ αν ναι πως στέλνεις χρήματα στο balance?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)