Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1381   belsis241987

belsis241987

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/08/2015 - 22:48

Ξερω οτι εχει κουρασει το θεμα αλλα ερωτηση.Παω να κανω το κολπο μεταφεροντας στο paypal balance αλλα τρωω ακυρο.Ειμαι με virtual prepaid(mastercard) εθνικης.Μου λεει να δοκιμασω αλλη καρτα.Να σημειωσω οτι η συγκεκριμενη ειναι η μοναδικη ενεργη στο paypal.Δεν εχω καποια λλη μεσα,μονο αυτη.Καμια ιδεα?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1382   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/08/2015 - 23:40

Ξερω οτι εχει κουρασει το θεμα αλλα ερωτηση.Παω να κανω το κολπο μεταφεροντας στο paypal balance αλλα τρωω ακυρο.Ειμαι με virtual prepaid(mastercard) εθνικης.Μου λεει να δοκιμασω αλλη καρτα.Να σημειωσω οτι η συγκεκριμενη ειναι η μοναδικη ενεργη στο paypal.Δεν εχω καποια λλη μεσα,μονο αυτη.Καμια ιδεα?

Κανε οπως εγω φιλε μου, ανοιξε ενα λογαριασμο neteller, βαλε χρηματα απο τραπεζικο σου λογαριασμο εκει, κανε verify, θα σου δωσει μια virtual mastercard, μετα κανεις τις αγορες σου οπως θες, και μπορεις να την βαλεις επισης στο paypal αφοβα, και να πληρωνεις απο κει αν σε βολευει πιο πολυ.



#1383   belsis241987

belsis241987

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/08/2015 - 23:43

Κανε οπως εγω φιλε μου, ανοιξε ενα λογαριασμο neteller, βαλε χρηματα απο τραπεζικο σου λογαριασμο εκει, κανε verify, θα σου δωσει μια virtual mastercard, μετα κανεις τις αγορες σου οπως θες, και μπορεις να την βαλεις επισης στο paypal αφοβα, και να πληρωνεις απο κει αν σε βολευει πιο πολυ.

Ευχαριστω θα το δοκιμασω και αυτο μπας και βρω καμια ακρη,κουραστηκε με τα γαμω συστηματα της ελλαδιτσας.



#1384   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/08/2015 - 23:50

Ευχαριστω θα το δοκιμασω και αυτο μπας και βρω καμια ακρη,κουραστηκε με τα γαμω συστηματα της ελλαδιτσας.

Γιαυτο προνοησα ενα χρονο τωρα και ειναι ξενη η καρτα οποτε κανενα προβλημα με περιορισμους, μεχρι και ψωνια απο caremarket εκανα :P



#1385   Doc1355

Doc1355

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/08/2015 - 23:53

Γιαυτο προνοησα ενα χρονο τωρα και ειναι ξενη η καρτα οποτε κανενα προβλημα με περιορισμους, μεχρι και ψωνια απο caremarket εκανα :P


Μπορείς να δώσεις λίγες παραπάνω λεπτομέρειες για την διαδικασία γιατί δεν έχω χρόνο να το κοιτάξω από το κινητό; Ώστε να το δοκιμάσω και εγώ αύριο μπας και κάνω καμία αγορά!

Επίσης ερώτηση,με απλή χρεωστική alpha το κόλπο με το money request το έχει κανει κανεις να μας πει αν δουλεύει;

#1386   belsis241987

belsis241987

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/08/2015 - 23:57

Καλα καλησπερα ουτε με neteller παιζει.Εφτιαξα λογαριασμο και μου ριχνει ακυρα οταν παω να τη φορτωσω .Ενα 50αρι παω να βαλω,προσπαθησα 3 φορες,3 φορες ακυρα.



#1387   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2015 - 00:01

Ειναι πολυ απλο, κανεις μια δωρεαν εγγραφη οπως κανεις στο paypal, δωρεαν φυσικα.

 

Κανεις μετα μια μικρη ελαχιστη καταθεση 3 ευρω απο τον λογαριασμο τραπεζης σου τον οποιο επισυναπτεις κιολας.

 

Κανεις verify με μια φωτο μπρος πισω, καθαρη παντα της ταυτοτητας σου και κανεις upload με την σχετικη φορμα. Ειναι αφοβο και ειναι εγκυρο site, ενα σορο ανθρωποι το χρησημοποιουμε χωρις κανενα προβλημα.

 

Μετα θα σου στειλουν email οτι εγινες Verified User και ετσι εχεις αρση των οριων(οπως στο paypal)

 

Πλεον εχεις προσβαση στην Virtual Mastercard

 

Βαζεις οποτε θες χρηματα απο τον λογαριασμο σου στο neteller balance σου, δωρεαν απο τραπεζικο λογαριασμο, μπορεις και απο paypal, paysafecard με fee ομως εκει, τα βλεπεις στην καρτελα καταθεση αυτα.

 

Μετα με την Virtual Mastercard μπορεις να ψωνηζεις online οπως θες με τα ορια που εχει η neteller, που δεν διαφερουν απο αλες υπηρεσιες.

 

Μπορεις αυτη την καρτα να την βαλεις και στο Paypal σου, και να γινεις και εκει verified αν δεν εισαι και το χρειαζεσαι, ο κωδικος φαινεται στο ιστορικο.

 

Τελος μπορεις επισης να κανεις Apply για την κανονικη πλαστικη Mastercard της Neteller που ειναι χρεωστικη, και οποιος σου στελνει χρηματα στο Neteller Account σου, μπορεις τα βγαλεις στην στιγμη σε οποιοδηποτε ΑΤΜ με αυτη τη καρτα, και κρατανε μονο 4 ευρω για συναλλαγες με ΑΤΜ.

 

Αυτα, ελπιζω να σε καλυψα, για μενα μια φορα ειναι οτι πρεπει.


Τελευταία επεξεργασία από: thanosdk, 22/08/2015 - 00:03


#1388   nikrose555

nikrose555

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2015 - 00:19

Ευχαριστουμε Θανο για την εναλλακτικη . Επειδη μου φαινεται λιγο μπελαλιδικη και επειδη πλεον δεχονται καρτες στο εξωτερικο θελω να ρωτησω συγκεκριμενα για το ebay (paypal κατα προεκταςη) δεν θα το ανοιξουν αμμεσα λογικα και αυτο?? λετε να παρει καιρο για να δεχτουν ξανα ελληνικες καρτες στο ebay??

#1389   Doc1355

Doc1355

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/08/2015 - 00:24

Εγώ ρε παίδες σήμερα σε ένα άλλο site που διαβάζω νέα σχετικά με την Ταϊλανδή (ταξιδιωτικός πόθος..) διάβασα πως πλέον με την τελευταία ΠΝΠ ειναι εφικτή η χρήση του PayPal με το όριο των 500€ το μήνα..και είχαν και επισυναπτόμενη φωτο με την επιτυχή πλέον πρόσθεση μιας MasterCard...έχει δοκιμάσει κανεις να κανει απλά ξανά ενεργοποίηση της κάρτας μπας και δουλεύει;

#1390   sirdimitrism

sirdimitrism

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/08/2015 - 00:33

Αρχιζει και στρωνει το πραγμα. Ξαναεφτιαξα 2ο λογαριασμο paypal για μια μεταφορα που ηθελα να κανω και ουτε confirm της καρτας χρειαστηκε αυτη την φορα για να τα μεταφερει!

#1391   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 22/08/2015 - 00:46

Μολις σήκωσα 20 ευρω απο τράπεζα μετα απο 3 μηνες

#1392   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2015 - 01:10

Καλα καλησπερα ουτε με neteller παιζει.Εφτιαξα λογαριασμο και μου ριχνει ακυρα οταν παω να τη φορτωσω .Ενα 50αρι παω να βαλω,προσπαθησα 3 φορες,3 φορες ακυρα.

Απο λογαριασμο ταμιευτηριου με χρεωστικη? Περιεργο, εβαλα 25 πριν 5 μερες και αλλα 30 προχθες, δεν ειχα καποιο προβλημα, εγινες verified πρωτα? Ειναι σημαντικο για αυτους αυτο το βημα.



#1393   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/08/2015 - 13:18

Ειναι πολυ απλο, κανεις μια δωρεαν εγγραφη οπως κανεις στο paypal, δωρεαν φυσικα.

Κανεις μετα μια μικρη ελαχιστη καταθεση 3 ευρω απο τον λογαριασμο τραπεζης σου τον οποιο επισυναπτεις κιολας.

Κανεις verify με μια φωτο μπρος πισω, καθαρη παντα της ταυτοτητας σου και κανεις upload με την σχετικη φορμα. Ειναι αφοβο και ειναι εγκυρο site, ενα σορο ανθρωποι το χρησημοποιουμε χωρις κανενα προβλημα.

Μετα θα σου στειλουν email οτι εγινες Verified User και ετσι εχεις αρση των οριων(οπως στο paypal)

Πλεον εχεις προσβαση στην Virtual Mastercard

Βαζεις οποτε θες χρηματα απο τον λογαριασμο σου στο neteller balance σου, δωρεαν απο τραπεζικο λογαριασμο, μπορεις και απο paypal, paysafecard με fee ομως εκει, τα βλεπεις στην καρτελα καταθεση αυτα.

Μετα με την Virtual Mastercard μπορεις να ψωνηζεις online οπως θες με τα ορια που εχει η neteller, που δεν διαφερουν απο αλες υπηρεσιες.

Μπορεις αυτη την καρτα να την βαλεις και στο Paypal σου, και να γινεις και εκει verified αν δεν εισαι και το χρειαζεσαι, ο κωδικος φαινεται στο ιστορικο.

Τελος μπορεις επισης να κανεις Apply για την κανονικη πλαστικη Mastercard της Neteller που ειναι χρεωστικη, και οποιος σου στελνει χρηματα στο Neteller Account σου, μπορεις τα βγαλεις στην στιγμη σε οποιοδηποτε ΑΤΜ με αυτη τη καρτα, και κρατανε μονο 4 ευρω για συναλλαγες με ΑΤΜ.

Αυτα, ελπιζω να σε καλυψα, για μενα μια φορα ειναι οτι πρεπει.

3,45€ ελάχιστη καταβολή οχι 3€

#1394   astsar

astsar

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 22/08/2015 - 17:25

Έφτιαξα λογαριασμό στο neteller και προσπάθησα να τον φορτώσω με 50ευρώ. Στην αρχή προσπάθησα με μια master debit τηε Εθνικής που την απέρριψε και στην συνέχεια με μια Visa Debit της Πειραιώς που επίσης την απέρριψε. Εκείνη τη στιγμή με παίρνουν τηλέφωνο απο την Πειραιώς και με ρωτάνε αν προσπάθησα να κάνω κατάθεση στην neteller. Τους απαντάω Ναι και μου λένε ότι αυτές οι συναλλαγές δεν επιτρέπονται απο τους ισχύοντες περιορισμούς και άδικα προσπαθώ.


Τελευταία επεξεργασία από: astsar, 22/08/2015 - 17:25


#1395   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2015 - 17:45

Δεν ειπα ποτε να βαλετε 50ευρα αβαβα, εγω με αυτο πορευομαι και με βολευει, τωρα τα υπολοιπα ο καθενας οπως βολευεται μαγκες, δεν εχουμε ολοι την ιδια τσεπη.

 

 

3,45€ ελάχιστη καταβολή οχι 3€

χαχαχαχα οχι οτι θα εχανες την ευκαιρια εσυ! 3,45 οντως!


Τελευταία επεξεργασία από: thanosdk, 22/08/2015 - 17:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 24

0 μέλη, 24 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες