Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1651   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/09/2015 - 12:09

thano δηλαδη μας λες οτι απο τον τραπεζικο σου λογαρισμο περνας με εμβασμα σε λογαρισμο της νετελερ στην αγγλια, γιατι κατι τετοιο θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι δεν παιζει ουτε για 1 ευρω...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1652   nikos5424

nikos5424

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 03/09/2015 - 12:28

Ξερει κανεις αν γινεται καπως να κανω confirm μια prepaid στο paypal?Γιατι με paypal με με μια αλλη καρτα μπορεσα και εκανα παραγγελια απο ebay



#1653   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/09/2015 - 12:33

thano δηλαδη μας λες οτι απο τον τραπεζικο σου λογαρισμο περνας με εμβασμα σε λογαρισμο της νετελερ στην αγγλια, γιατι κατι τετοιο θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι δεν παιζει ουτε για 1 ευρω...

Τοτε δεν ξερω πως το κανω..., εγω με χρεωστικη ειμαι οχι πιστωτικη, δεν ξερω αν κανει καποια διαφορα, και ειναι συνδεδεμενη με τον λογαριασμο ταμιευτηριου μου, μολις χθες ανανεωσα το vps μου με 10$, τι να πω παραπανω δεν ξερω φιλε μου.


Τελευταία επεξεργασία από: thanosdk, 03/09/2015 - 12:34


#1654   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/09/2015 - 12:46

thano δηλαδη μας λες οτι απο τον τραπεζικο σου λογαρισμο περνας με εμβασμα σε λογαρισμο της νετελερ στην αγγλια, γιατι κατι τετοιο θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι δεν παιζει ουτε για 1 ευρω...

μην λες πράγματα χωρίς να γνωρίζεις...!!!!
 
γιατί αυτό που λέει γίνετε... τώρα αν εσύ λες ότι δεν γίνετε κάτσε να το πιστεύεις...!!!!!
 
φιλικά πάντα :P


#1655   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/09/2015 - 12:49

Κάποιες συναλλαγές προβλέπονται απο την ΠΝΠ, οπως ανανεώσεις συνδρομών, Γι αυτο κ μπόρεσε ο φίλος, αλλα να κανεις αυθαίρετα, χωρις αγορά δηλαδή αύξηση υπόλοιπου,top up, λέγεται το κόβουν...επισης είπα για έμβασμα οχι για συναλλαγή με καρτα, σε τραπεζα 10 χρονια φιλαράκι κατι πρεπει να έμαθα ε...

#1656   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/09/2015 - 13:03

Κάποιες συναλλαγές προβλέπονται απο την ΠΝΠ, οπως ανανεώσεις συνδρομών, Γι αυτο κ μπόρεσε ο φίλος, αλλα να κανεις αυθαίρετα, χωρις αγορά δηλαδή αύξηση υπόλοιπου,top up, λέγεται το κόβουν...επισης είπα για έμβασμα οχι για συναλλαγή με καρτα, σε τραπεζα 10 χρονια φιλαράκι κατι πρεπει να έμαθα ε...

Ξερω οτι δεν απαντας σε εμενα, και φυσικα ουδεμια προθεση εχω για αντιπαραθεση, εγω λεω απλα οτι κανω και πως το κανω, τα υπολοιπα σιγουρα τα ξερεις καλυτερα εφοσον ησουν σε τραπεζα 10 χρονια δεν το συζητω.



#1657   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/09/2015 - 14:38

εμενα παντως μ ακυρωνει 2 καρτες το netteler μια visa χτεωστικη κ μια eurobank..2 εβδομαδες τωρα το παλευω



#1658   brizolas13

brizolas13

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2015 - 14:41

Καλησπερα...Μπορει καποιος να μου στειλει απο 2 μεχρι 5 ευρω στο παυπαλ account?τι να πω αν ειναι δυνατον χρειαζομαι για μια αγορα 407 ευρω και εχω 405.51..Και αν γινεται και εχει cosmote θα στειλω με easy transfer 2 ή 5 ευρω..ελεος ειμαι σε απογνωση..χρησιμοποιω money safe  και ειναι πολυ μακρια για να παω για voucher



#1659   brizolas13

brizolas13

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2015 - 14:44

το account στο παυπαλ ειναι:brizolas@hotmail.gr



#1660   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/09/2015 - 15:08

εμενα παντως μ ακυρωνει 2 καρτες το netteler μια visa χτεωστικη κ μια eurobank..2 εβδομαδες τωρα το παλευω

λογικό δεν είναι? σύνδεσες κάρτα ελληνικής τράπεζας στο neteller και περίμενες να καταφέρεις κάτι? όχι δεν είναι έτσι...! αναγκαστικά χρειάζεσαι mastercard από UK σε αυτή την περίπτωση μονο moneysafe

 

η άλλη περίπτωση είναι μια visa gift card από attica bank...! 
 
αυτό που έχω να πω χωρίς να με παρεξηγήσετε είναι πως άδικα παλεύετε όλοι με λάθος τρόπους... 
 
και μετά λέτε πως τα capital controls κάνανε αδύνατες τις αγορές...!!! αυτό που θελω να πο είναι πως όσοι θέλουνε να κάνουνε παραγγελια από το εξωτερικό έχουνε τους τρόπους τους... μέχρι και λεφτά μπορούμε να μεταφέρουμε χωρίς να μας σταματάει τίποτα...!!! 
 
καλή διασκέδαση με τις αγαπημένες σας κάρτες... :D
 
φιλακιααα..    ^_^

Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 03/09/2015 - 15:09


#1661   brizolas13

brizolas13

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2015 - 15:13

λυθηκε ευτυχως ειχα λεφτα σε μια καρτα :) καλη δυναμη σε ολους ;p



#1662   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/09/2015 - 15:16

Κάποιες συναλλαγές προβλέπονται απο την ΠΝΠ, οπως ανανεώσεις συνδρομών, Γι αυτο κ μπόρεσε ο φίλος, αλλα να κανεις αυθαίρετα, χωρις αγορά δηλαδή αύξηση υπόλοιπου,top up, λέγεται το κόβουν...επισης είπα για έμβασμα οχι για συναλλαγή με καρτα, σε τραπεζα 10 χρονια φιλαράκι κατι πρεπει να έμαθα ε...

και εσύ παγιδευμένος στα capital controls?
ίσος να μην δούλεψα ποτε σε τράπεζα ίσος να μην έμαθα ποτε ότι πραγματικά έμαθες εσύ...! αλλα πάντα καταφέρνω αυτό που θέλω με κάθε τρόπο και ας λένε πως είναι αδύνατον...!!!!
 
 
 
 
 

Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 03/09/2015 - 15:17


#1663   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/09/2015 - 15:18

λυθηκε ευτυχως ειχα λεφτα σε μια καρτα :) καλη δυναμη σε ολους ;p

όλα είναι πιθανά κάποιες φορες όταν θες να τα καταφέρεις..!!!
 
καλή δύναμη και σε εσένα..!!
 
καλές αγορές...!!!! 


#1664   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 03/09/2015 - 15:41

Ρε παιδια βγαλε ενα pinned post με δοκιμασμενους κ επιτυχημενους τροπους και καντε περα τα μαλωματα :-)

#1665   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2015 - 15:43

λογικό δεν είναι? σύνδεσες κάρτα ελληνικής τράπεζας στο neteller και περίμενες να καταφέρεις κάτι? όχι δεν είναι έτσι...! αναγκαστικά χρειάζεσαι mastercard από UK σε αυτή την περίπτωση μονο moneysafe

η άλλη περίπτωση είναι μια visa gift card από attica bank...!

αυτό που έχω να πω χωρίς να με παρεξηγήσετε είναι πως άδικα παλεύετε όλοι με λάθος τρόπους...


και μετά λέτε πως τα capital controls κάνανε αδύνατες τις αγορές...!!! αυτό που θελω να πο είναι πως όσοι θέλουνε να κάνουνε παραγγελια από το εξωτερικό έχουνε τους τρόπους τους... μέχρι και λεφτά μπορούμε να μεταφέρουμε χωρίς να μας σταματάει τίποτα...!!!

καλή διασκέδαση με τις αγαπημένες σας κάρτες... :D


φιλακιααα.. ^_^


Μαααα άμα έχεις MasterCard από UK δλδ moneysafe δεν χρειάζεσαι Neteller

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες