Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1666   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2015 - 15:47

Το θέμα είναι πως θα ελαχιστοποιήσουμε τους μεσάζοντες.
Προς το παρών μονο η moneysafe συμφέρει και αυτό γιατί δεν υπάρχουν ανταγωνιστές.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1667   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2015 - 15:51

Η λύση για καταστήματα που δεν δέχονται PayPal είναι money safe που όμως έχει μεγάλη προμήθεια και δεύτερων κάνει ένα μήνα για να σου έρθει η κάρτα

#1668   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 03/09/2015 - 16:16

Tελικα για να αγορασω κατι πραγματακιa απο ebay uk με το paypal μου πως θα το κανω?

Προσπαθησα αλλα κλασιακ δεν με αφηνει, μου γραφει να κανω verify κ τα γνωστα κτλ κτλ


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1669   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/09/2015 - 16:35

Tελικα για να αγορασω κατι πραγματακιa απο ebay uk με το paypal μου πως θα το κανω?

Προσπαθησα αλλα κλασιακ δεν με αφηνει, μου γραφει να κανω verify κ τα γνωστα κτλ κτλ

Μετέφερε χρήματα στο Balance του PP να ξεμπερδεύεις.

 

Θα χρειαστείς απλά 2ο Mail γι' αυτό. Request Money, δηλώνεις το 2ο Mail (όχι αυτό στο PP) και goods χαμηλά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1670   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 03/09/2015 - 16:42

οκ θα το προσπαθησω, Απο το δευτερο μειλ θα κανω request στο πρωτο?  κ μετα δηλαδη θα εχω στο balance πχ 20 ευρω κ οταν παω απο ebay να κανω αγορα θα κανω πληρωμη κ μετα θα επιλεξω paypal κ θα με αφησει?

ευχαριστω


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1671   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 03/09/2015 - 16:43

οκ θα το προσπαθησω, Απο το δευτερο μειλ θα κανω request στο πρωτο?  κ μετα δηλαδη θα εχω στο balance πχ 20 ευρω κ οταν παω απο ebay να κανω αγορα θα κανω πληρωμη κ μετα θα επιλεξω paypal κ θα με αφησει?

ευχαριστω

Η μέθοδος που περιγράφεται παρακάτω, αφορά τους χρήστες αυτούς που επιθυμούν να κάνουν ηλεκτρονικές αγορές από το Internet κάνοντας χρήση του πολύ γνωστού Paypal.

 

Μέθοδος "Request Money" (χρήση ενός μόνο λογαριασμού Paypal)

1. Μπαίνεις στον λογαριασμό Paypal που έχεις (Log In -> My Paypal).
2. Πηγαίνεις στην καρτέλα "Request Money" στο πάνω μέρος της σελίδας.
3. Κάνεις κλικ στο κουμπί "Request Money" που βρίσκεται λίγο πιο κάτω (ένα κουμπί με ένα σάκο με το $ ζωγραφισμένο πάνω του)
4. Στο πεδίο "Recipient's email address" εισάγεις ένα email το οποίο είναι πραγματικό και στο οποίο έχεις πρόσβαση και θα πρέπει οπωσδήποτε να είναι διαφορετικό από αυτό που είναι δηλωμένο στον λογαριασμό σου στο paypal.
5. Εισάγεις το ποσό που ζητάς να λάβεις και το αν είναι ευρώ ή κάποιο άλλο νόμισμα (διαλέγεις ευρώ).
6. Στην επιλογή "Request payment for" διαλέγεις "Goods" και πατάς το κουμπί "continue".
7. Στην επόμενη σελίδα, για λόγους ασφαλείας, Θα σου ζητηθεί να εισάγεις ένα κωδικό επιβεβαίωσης και μετά πατάς το κουμπί "continue".
8. Στην επόμενη σελίδα, πατάς το κουμπί "Request Money".

Τη στιγμή αυτή, το Paypal αποστέλλει ένα email σ' αυτόν που ζητάει τα χρήματα (κύριο email που είναι δηλωμένο στο Paypal) και άλλο ένα email σ' αυτόν που θα δώσει τα χρήματα (το email που έδωσες στο βήμα 4). Φυσικά και τα 2 αυτά πρόσωπα είστε εσείς!

Τσεκάρετε λοιπόν τους 2 λογαριασμούς αλληλογραφίας και θα δείτε να σας περιμένει από ένα μήνυμα από το paypal στον καθένα.

9. Στο μήνυμα που ήρθε στο νέο email (του βήματος 4), υπάρχει ένα κίτρινο κουμπί "Pay Now". Πατήστε το!
10. Στην σελίδα του paypal που θα σας μεταφέρει (φαίνεται το ποσό που ζητάτε κτλ), πατήστε το κουμπί "continue".
11. ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΤΕ το κουμπί "Log In", αλλά πατήστε παρακάτω την επιλογή "pay with my credit or debit card"!!!
12. Εισάγετε ΟΛΑ τα στοιχεία της κάρτας που σας ζητούνται και πατήστε το κουμπί "Review and Continue". (Μπορείτε να δηλώσετε την χρεωστική ή πιστωτική ή προπληρωμένη κάρτα που έχετε. Αν δεν γίνει δεκτή κάποια από τις κάρτες σας, επαναλάβετε την διαδικασία με κάποια άλλη κάρτα).
13. Τελευταίο βήμα: Πατήστε το κουμπί "Pay Now" και... ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
Ο εαυτός σας... σας χάρισε τα χρήματα που του ζητήσατε!!!

Κάντε "Log in" στον λογαριασμό σας στο Paypal και θα δείτε να σας περιμένουν τα χρήματα που ζητήσατε (Paypal balance)... εκτός από το "νταβατζηλίκι" που χρεώνει το paypal. (Σε άλλο νήμα γίνεται ειδική αναφορά στο πόσο είναι η προμήθεια που παρακρατείται).

 

Τώρα που στο balance (υπόλοιπο) υπάρχουν χρήματα, δεν μπορεί να σας σταματήσει κανείς!

Καλές Αγορές

 

 

Υ.Γ (Η μέθοδος με τους 2 λογαριασμούς Paypal, είναι μία άλλη μέθοδος που δουλεύει εξίσου καλά. Εδώ όμως γίνεται αναφορά μόνο στη μέθοδο με τον ένα λογαριασμό Paypal.)

 

http://www.insomnia....-request-money/



#1672   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 16:47

Μετέφερε χρήματα στο Balance του PP να ξεμπερδεύεις.

 

Θα χρειαστείς απλά 2ο Mail γι' αυτό. Request Money, δηλώνεις το 2ο Mail (όχι αυτό στο PP) και goods χαμηλά.

Νικο εγω το εκανα αυτο ρε φιλε και δεν δουλευει. Μου βγαζει ''denied by card issuer'' κατι τετοιο με 2 visa της alpha bank. Να δοκιμασω με mastercard??



#1673   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/09/2015 - 16:54

οκ θα το προσπαθησω, Απο το δευτερο μειλ θα κανω request στο πρωτο?  κ μετα δηλαδη θα εχω στο balance πχ 20 ευρω κ οταν παω απο ebay να κανω αγορα θα κανω πληρωμη κ μετα θα επιλεξω paypal κ θα με αφησει?

ευχαριστω

Απο τον λογ/σμό σου στο PP κάνεις Request σε κάποια άλλη κάρτα.

 

Το 2o Mail το θες ουσιαστικά για την επικοινωνία.

 

Νικο εγω το εκανα αυτο ρε φιλε και δεν δουλευει. Μου βγαζει ''denied by card issuer'' κατι τετοιο με 2 visa της alpha bank. Να δοκιμασω με mastercard??

Αν έχεις δοκίμασε ναι. Δε παίζει ρόλο ο τύπος. Θα το επιλέξεις έτσι και αλλιώς μετά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1674   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 16:58

Απο τον λογ/σμό σου στο PP κάνεις Request σε κάποια άλλη κάρτα.

 

Το 2o Mail το θες ουσιαστικά για την επικοινωνία.

 

Αν έχεις δοκίμασε ναι. Δε παίζει ρόλο ο τύπος. Θα το επιλέξεις έτσι και αλλιώς μετά.

Μηπως να παρω τηλ να τους ρωτησω γτ μου την απορριπτει?? Γτ και στο site της Caudabe που δοκιμασα χωρις PP βαζοντας τον αριθμο μονο μου εριξε ακυρο. :mellow:



#1675   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/09/2015 - 17:10

The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number. Ρε παιδια γιατι μου βγαζει συνεχεια αυτο το μυνημα;;;;
Rafael Nadal

#1676   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/09/2015 - 17:21

Μηπως να παρω τηλ να τους ρωτησω γτ μου την απορριπτει?? Γτ και στο site της Caudabe που δοκιμασα χωρις PP βαζοντας τον αριθμο μονο μου εριξε ακυρο. :mellow:

Ακόμα απευθείας με τη κάρτα αγορές δε μπορείς να κάνεις.

 

Για συγκεκριμένα μόνο όπως εισητήρια, ξενοδοχεία και εφαρμογές αλά AppStore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1677   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/09/2015 - 17:37

Η μέθοδος που περιγράφεται παρακάτω, αφορά τους χρήστες αυτούς που επιθυμούν να κάνουν ηλεκτρονικές αγορές από το Internet κάνοντας χρήση του πολύ γνωστού Paypal.

 

Μέθοδος "Request Money" (χρήση ενός μόνο λογαριασμού Paypal)

1. Μπαίνεις στον λογαριασμό Paypal που έχεις (Log In -> My Paypal).
2. Πηγαίνεις στην καρτέλα "Request Money" στο πάνω μέρος της σελίδας.
3. Κάνεις κλικ στο κουμπί "Request Money" που βρίσκεται λίγο πιο κάτω (ένα κουμπί με ένα σάκο με το $ ζωγραφισμένο πάνω του)
4. Στο πεδίο "Recipient's email address" εισάγεις ένα email το οποίο είναι πραγματικό και στο οποίο έχεις πρόσβαση και θα πρέπει οπωσδήποτε να είναι διαφορετικό από αυτό που είναι δηλωμένο στον λογαριασμό σου στο paypal.
5. Εισάγεις το ποσό που ζητάς να λάβεις και το αν είναι ευρώ ή κάποιο άλλο νόμισμα (διαλέγεις ευρώ).
6. Στην επιλογή "Request payment for" διαλέγεις "Goods" και πατάς το κουμπί "continue".
7. Στην επόμενη σελίδα, για λόγους ασφαλείας, Θα σου ζητηθεί να εισάγεις ένα κωδικό επιβεβαίωσης και μετά πατάς το κουμπί "continue".
8. Στην επόμενη σελίδα, πατάς το κουμπί "Request Money".

Τη στιγμή αυτή, το Paypal αποστέλλει ένα email σ' αυτόν που ζητάει τα χρήματα (κύριο email που είναι δηλωμένο στο Paypal) και άλλο ένα email σ' αυτόν που θα δώσει τα χρήματα (το email που έδωσες στο βήμα 4). Φυσικά και τα 2 αυτά πρόσωπα είστε εσείς!

Τσεκάρετε λοιπόν τους 2 λογαριασμούς αλληλογραφίας και θα δείτε να σας περιμένει από ένα μήνυμα από το paypal στον καθένα.

9. Στο μήνυμα που ήρθε στο νέο email (του βήματος 4), υπάρχει ένα κίτρινο κουμπί "Pay Now". Πατήστε το!
10. Στην σελίδα του paypal που θα σας μεταφέρει (φαίνεται το ποσό που ζητάτε κτλ), πατήστε το κουμπί "continue".
11. ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΤΕ το κουμπί "Log In", αλλά πατήστε παρακάτω την επιλογή "pay with my credit or debit card"!!!
12. Εισάγετε ΟΛΑ τα στοιχεία της κάρτας που σας ζητούνται και πατήστε το κουμπί "Review and Continue". (Μπορείτε να δηλώσετε την χρεωστική ή πιστωτική ή προπληρωμένη κάρτα που έχετε. Αν δεν γίνει δεκτή κάποια από τις κάρτες σας, επαναλάβετε την διαδικασία με κάποια άλλη κάρτα).
13. Τελευταίο βήμα: Πατήστε το κουμπί "Pay Now" και... ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
Ο εαυτός σας... σας χάρισε τα χρήματα που του ζητήσατε!!!

Κάντε "Log in" στον λογαριασμό σας στο Paypal και θα δείτε να σας περιμένουν τα χρήματα που ζητήσατε (Paypal balance)... εκτός από το "νταβατζηλίκι" που χρεώνει το paypal. (Σε άλλο νήμα γίνεται ειδική αναφορά στο πόσο είναι η προμήθεια που παρακρατείται).

 

Τώρα που στο balance (υπόλοιπο) υπάρχουν χρήματα, δεν μπορεί να σας σταματήσει κανείς!

Καλές Αγορές

 

 

Υ.Γ (Η μέθοδος με τους 2 λογαριασμούς Paypal, είναι μία άλλη μέθοδος που δουλεύει εξίσου καλά. Εδώ όμως γίνεται αναφορά μόνο στη μέθοδο με τον ένα λογαριασμό Paypal.)

 

http://www.insomnia....-request-money/

Στο βημα 12 εκτος απο τα στοιχεια της καρτας ζηταει ενα email. Ποιο βαζω?? Αυτο που ζηταω τα λεφτα ή οποιο να ναι??



#1678   Irinaki

Irinaki

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/09/2015 - 18:20

Έρχονται επτά αλλαγές στα capital controls http://www.naftempor...modios-upourgos

το ν 6 έχει πολύ ενδιαφέρον  :)



#1679   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 03/09/2015 - 19:59

Έρχονται επτά αλλαγές στα capital controls http://www.naftempor...modios-upourgos

το ν 6 έχει πολύ ενδιαφέρον  :)

Έως του τέλους του χρόνου όμως απ ότι καταλαβαίνω (μάλλον) ........

 

 

 

ΠΗΓΗ

http://www.newsit.gr...to-metro/428036

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 03/09/2015 - 20:02

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#1680   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 03/09/2015 - 21:18

Στο βημα 12 εκτος απο τα στοιχεια της καρτας ζηταει ενα email. Ποιο βαζω?? Αυτο που ζηταω τα λεφτα ή οποιο να ναι??

το  email που ζητησες χρηματα (οχι το email του paypal)

(βεβαια στοιχεια καρτας εγω εβαλα την ιδια καρτα που εχω και στο paypal -eurobank prepaid)


Τελευταία επεξεργασία από: leon00, 03/09/2015 - 21:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες