Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1816   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2015 - 15:01

Πάντως και αεροπλάνο να πάρει κανείς όπως χονδροειδώς και με ατυχές σκωπτικό ύφος αναφερει ο .... αγνωστος , θα φύγεις με ταλαιπωρία με την πιο άκυρη συσκευή πχ χρυσαφί 16άρι (τα λιμά που έχουν απομείνει) . Για να πάρεις συσκευή με χρώμα και χωρητικότητα που επιθυμείς μόνο με παραγγελία και προπληρωμη . Είναι κρίμα να ταλαιπωρήσε να ξεπαραδιάζεσαι και να μην αποκτάς ακριβώς αυτό που θες

Μπορει να το πηρατε για ειρωνια όμως μεταξυ σοβαρου και αστειου ειναι το μονο ρεαλιστικο που μπορει να γινει αυτη τη στιγμη δυστυχως...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1817   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 15:34

Με mastercard Πειραιως σε μένα δεν γίνεται. Παίρνω το σφάλμα We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard x-χχχχ



#1818   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 15:55

Λοιπόν να ανοίξουμε άλλο thread ή να πούμε κάποιες κουβέντες εδω? 

12 του μήνα ξεκινούν προπαραγγελίες πολλοι έχουν ήδη δώσει τις παλιες συσκευές ή έκοψαν το τσιγάρο και μάζευαν ευρουλάκι ευρουλάκι και δεν θέλουν να περιμένουν άλλο και να παρακαλάνε σαν ζάκια το καθένα άσχετο που σου λέει μισόλογα και χρησμούς για την υποτιθέμενη διαθεσιμότητα. Να μη μιλησω ότι για να παρεις αυτό που θες θα πρέπει να ανήκεις σε ειδικές ομάδες πληθυσμού (όπως στις εκπτώσεις βρίσκεις μεγέθη για νάνους και γίγαντες).

Κοινώς μιλάω για προπαραγγελία με Aramex-Forward2me με ενα ακόμη βαθμό δυσκολίας Capital Controls

Για παραγγελία βλέπω ότι μπορει να πληρωθει με Paypal στο appstore

Αρα τώρα μένει να μεταφέρουμε balance από πιστωτική/χρεωστική στον paypal λογαριασμό μας και τσουπ να πληρώσουμε .



#1819   xhonato

xhonato

    iPH Addict

  • 760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/09/2015 - 15:57

Λοιπόν να ανοίξουμε άλλο thread ή να πούμε κάποιες κουβέντες εδω? 

12 του μήνα ξεκινούν προπαραγγελίες πολλοι έχουν ήδη δώσει τις παλιες συσκευές ή έκοψαν το τσιγάρο και μάζευαν ευρουλάκι ευρουλάκι και δεν θέλουν να περιμένουν άλλο και να παρακαλάνε σαν ζάκια το καθένα άσχετο που σου λέει μισόλογα και χρησμούς για την υποτιθέμενη διαθεσιμότητα. Να μη μιλησω ότι για να παρεις αυτό που θες θα πρέπει να ανήκεις σε ειδικές ομάδες πληθυσμού (όπως στις εκπτώσεις βρίσκεις μεγέθη για νάνους και γίγαντες).

Κοινώς μιλάω για προπαραγγελία με Aramex-Forward2me με ενα ακόμη βαθμό δυσκολίας Capital Controls

Για παραγγελία βλέπω ότι μπορει να πληρωθει με Paypal στο appstore

Αρα τώρα μένει να μεταφέρουμε balance από πιστωτική/χρεωστική στον paypal λογαριασμό μας και τσουπ να πληρώσουμε .

 

Άνοιξε ενα θέμα φίλε μου γιατί με ενδιαφέρει πολύ κάτι τέτοιο.

 

Και εγώ θέλω να το πάρω τώρα και όχι του χρόνου ή στο τέλος της χρονιάς..



#1820   BloodDonor89

BloodDonor89

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 16:46

καλησπερα σας,

προσπαθω εδω και ωρα να αγορασω κατι απο aliexpress και δεν μπορω, δεν δεχεται την καρτα, ενω εχει λεφτα, και ενω βαζω σωστα τα στοιχεια κτλ. 

 

Τι γινεται;



#1821   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/09/2015 - 17:54

καλησπερα σας,
προσπαθω εδω και ωρα να αγορασω κατι απο aliexpress και δεν μπορω, δεν δεχεται την καρτα, ενω εχει λεφτα, και ενω βαζω σωστα τα στοιχεια κτλ.

Τι γινεται;

φιλε απο τον Ιούνιο έχουμε capital controls, αυτό γίνεται,...

#1822   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2015 - 18:04

με πιστωτικη απο δω τελικα δεν μπορουμε να αγορασουμε μεσω paypal??εχω πειραιωσ κ αλφα μπανκ αλλα παρατηρησα εδω κ μερεσ πωσ ολα τα στοιχεια τησ καρτασ ηταν ολα καταχωρημενα ,τωρα δεν μου αποθηκεθεται ο τριψηφιοσ κωδικοσ οσεσ φορεσ κιαν τον βαλω,


Τελευταία επεξεργασία από: bellinaki, 10/09/2015 - 18:05


#1823   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 10/09/2015 - 21:25

Παντως με χρεωστικη πειραιως visa εκανα αγορα απο amazon.de

Η παραγγελια ειναι στο δρομο (tracking number ups)...κ στον λογαριασμο μου εχω - 497 ευρω...

Η αγορα εγινε την προηγουμενη πεμπτη αν θυμαμαι καλα...



#1824   chaostar

chaostar

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:53

Μολις ολοκληρωσα αγορα απο ebay και πληρωμη με paypal με τον κλασικο τροπο χωρις money request κτλπ.

Το ποσσο ηταν αρκετα μεγαλο και το δεχτηκε.



#1825   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2015 - 02:33

δεν ξερω τι να πω μια φιλη ρωτησε τραπεζα τησ ειπαν δεν γινεται εβαλε αλλη πιστωτικη κ δεν τησ ηρθε καν επιβεβαιωση!οποιοσ ξερει πραγματικα τι γινεται ασ πει γτ εγω εχω μπερδευτει......



#1826   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 11/09/2015 - 02:46

πραγματικα δ εμπορω να καταλαβω πως σε μερικους δουλευει το παυπαλ κ σε εμας οχι ...δηλαδη οκ ...τι παιζει δεν υπαρχει καποια εξηγηση?? και εγω πειραιως εχω χρεωστικη αλλα με κοβει απο εβαυ uk ...εσας πως γινεται θα μας τρελανεται δηλαδη :huh:


Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 11/09/2015 - 02:47


#1827   elninio13

elninio13

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2015 - 09:06

Σας αναφερω σημερα μια περιπτωση που ειναι  πολυ παραξενη.

Ενω με τον λογαριασμο που διαθετω στο paypal δεν μπορω να αγορασω τιποτα μεσω ebay παρα μονο βαζωντας χρηματα στο balance του λογαριασμου μου με το γνωστο κολπο,σημερα αγορασα μεσω paypal απο ελληνικο φαρμακειο που ειχε σαν επιλογη την πληρωμη των προιοντων μεσω της υπηρεσιας του paypal κανονικα χωρις κανενα προβλημα προχωρησε  κανονικα η συναλλαγη και πραγματοιποιηθηκε η πληρωμη χωρις κανενα προβλημα.

Εχει καταλαβει κανεις τι ακριβως γινεται,η καρτα που εχω ειναι mastercard της εθνικης τραπεζας



#1828   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2015 - 09:42

Σας αναφερω σημερα μια περιπτωση που ειναι  πολυ παραξενη.

Ενω με τον λογαριασμο που διαθετω στο paypal δεν μπορω να αγορασω τιποτα μεσω ebay παρα μονο βαζωντας χρηματα στο balance του λογαριασμου μου με το γνωστο κολπο,σημερα αγορασα μεσω paypal απο ελληνικο φαρμακειο που ειχε σαν επιλογη την πληρωμη των προιοντων μεσω της υπηρεσιας του paypal κανονικα χωρις κανενα προβλημα προχωρησε  κανονικα η συναλλαγη και πραγματοιποιηθηκε η πληρωμη χωρις κανενα προβλημα.

Εχει καταλαβει κανεις τι ακριβως γινεται,η καρτα που εχω ειναι mastercard της εθνικης τραπεζας

Ebay είναι εκτός Ελλάδας, το φαρμακείο είναι εντός Ελλάδας. Τι το παράξενο? CC εμποδίζουν την έξοδο χρηματων από την ελληνική επικράτεια. Αν θες πας στην τράπεζα που διατηρείς λογαριασμό και μπορεις με επιταγή να πάρεις τα χρηματά σου ΟΛΑ και να τα πας με επιταγή σε άλλη τράπεζα ή να αγοράσεις ό,τι θες εντός Ελλάδας



#1829   hab

hab

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/09/2015 - 09:47

Ebay είναι εκτός Ελλάδας, το φαρμακείο είναι εντός Ελλάδας. Τι το παράξενο? CC εμποδίζουν την έξοδο χρηματων από την ελληνική επικράτεια. Αν θες πας στην τράπεζα που διατηρείς λογαριασμό και μπορεις με επιταγή να πάρεις τα χρηματά σου ΟΛΑ και να τα πας με επιταγή σε άλλη τράπεζα ή να αγοράσεις ό,τι θες εντός Ελλάδας

Το Paypal είναι σαν μία τράπεζα του εξωτερικού. Δηλαδή όπου και εάν κάνεις την αγορά, τα χρήματά σου τα στέλνεις έξω, αυτό που λέμε ότι απαγορεύεται...



#1830   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 11/09/2015 - 10:08

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί πιο πίσω αλλά εγώ έκανα τα παρακάτω

το έχω χρησιμοποιήσει ήδη 3 φόρες

 

διαδικασία
1. Μπαίνεις PayPal > My PayPal
2. Πηγαίνεις «Request Money»
3. Στο σχετικό πεδίο, βάζεις ένα email στο οποίο έχεις πρόσβαση
    (όχι το email με το οποίο έχεις κάνει εγγραφή στο PayPal)
4. Τσεκάρεις την επιλογή «Services» και το ποσό που θέλεις
5. Πας στο email που έβαλες και
   βλέπεις το μήνυμα που σου έχει έρθει
6. Δίνεις κάποια στοιχεία που σου
   ζητάει(εγώ έδωσα τα αληθινά)
7. Βάζεις τον αριθμό της κάρτας στην οποία θα γίνει η χρέωση(χρησιμοποίησα την ίδια που έχω και στο PayPal)
8. Πατάς pay
9. Τα χρήματα έχουν μπει στο balance του λογαριασμού σου.
Το PayPal σου ζητάει να κάνεις accept τα χρήματα που σου έστειλαν …. done!

Kαλές αγορές

 

 

ps

Nα ξαναπώ ότι χρησιμοποίησα την ίδια κάρτα που έχω καταχωρημένη στο PayPal για να στείλω τα χρήματα
WeBuy MasterCard της Πειραιως.

Καλημερα φιλε μου,

μια ερωτηση γιατι κατι μαλλον δεν εχω καταλαβει καλα.

Θα στο θεσω με παραδειγμα για να δω αν την καταλαβα καλα τη διαδικασια.

Τα ονοματα τυχαια ή βασει ονοματος.

 

Εχω λογαριασμο στο paypal με το mail: petran@gmail.com (τυχαια ειπαμε)

Μεσα απο αυτο το λογαριασμο στο paypal κανω απο τα βηματα που αναφερεις τα 1, 2, 3(εστω το mail kostas@gmail.com), 4

Παω στο mail που εδωσα στο βημα 3 (kostas@gmail.com) και ανοιγω το mail που ηρθε. Το mail κατω κατω λεει Pay now και αυτο παταω.

Με βγαζει στο paypal ωστε να κανω login και να συνεχισω λογικα με τα βηματα 6, 7, 8.

1η ερωτηση: login τωρα θα κανω με το petran@gmail.com που εχω και το λογαριασμο στο Paypal ετσι??

Προσπαθησα να κανω login οπως αναφερω ακριβως απο πανω αλλα ενω βαζω τα στοιχεια σωστα μου πεταει αυτο εδω το error(??) ["You are logging into the account of the seller for this purchase. Please change your login information and try again"]

 

Και εκει κολλαει η διαδικασια..Αφου ρε παιδια αυτο το λογαριασμο Paypal θελω να φορτωσω γιατι συμβαινει αυτο??

Πρεπει να εχω 2 λογαριασμους Paypal??

 

Ευχαριστω οπως και να χει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες