Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1996   Atheros

Atheros

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2015 - 16:16

μολις τωρα παρεγγειλα κατι ακουστικα(50 λεπτα εχουνε)απο την κινα εχοντας 1,50 ευρω στην paypal balance ετσι δοκιμαστικα και πετυχε τωρα ομως εγω θελω να παρω κατι απο αμερικη θα μου το παραγγειλει αν κανω το γνωστο κολπο και βαλω τα απαραιτητα λεφτα στο balance η οχι?...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1997   Doc1355

Doc1355

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/09/2015 - 16:18

Κοιτα αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες τπτ δεν ειναι στάνταρ..μπορεί να μην σου δουλέψει ούτε καν το "κόλπο".

Όποτε καντο και πες μας τι έγινε!

Τελευταία επεξεργασία από: Doc1355, 19/09/2015 - 16:19


#1998   Atheros

Atheros

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2015 - 16:30

στον δευτερο λογαριασμο που χρειαστηκε να δημιουργησω δεν μου δεχτηκε την ιδια πιστωτικη οποτε δεν μπορω να προχωρησω...



#1999   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/09/2015 - 16:36

μολις τωρα παρεγγειλα κατι ακουστικα(50 λεπτα εχουνε)απο την κινα εχοντας 1,50 ευρω στην paypal balance ετσι δοκιμαστικα και πετυχε τωρα ομως εγω θελω να παρω κατι απο αμερικη θα μου το παραγγειλει αν κανω το γνωστο κολπο και βαλω τα απαραιτητα λεφτα στο balance η οχι?...

Με χρήματα στο Balance κάνεις αγορά απο όπου θες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2000   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2015 - 17:15

Με χρήματα στο Balance κάνεις αγορά απο όπου θες.

Eμένα δε με άφησε να παραγγείλω το iPhone 6S από UK. Eίχα δηλώσει τρόπο πληρωμής paypal και φόρτωσα το λογαριασμό με 870 Ευρώ αλλά δε πέρασε τελικά..όταν ήταν να μου πουν πως έγινε shipped μου ήρθε αυτό το εμαιλ και δε χρεώθηκε ο λογαριασμός μου. Ίσως φαίνεται πως κατατέθηκαν από ελλάδα και το ποσό αγοράς είναι μεγάλο....

 

Thank you for your recent order with the Apple Online Store. We appreciate your business.

We are eager to dispatch your products to you as soon as possible, but we have encountered an authorisation issue. Please log into your PayPal account to ensure all your details have been updated and are correct.

Your order will only be processed once we have obtained an authorisation on your account. Therefore the estimated dispatch and delivery dates within your Order Confirmation email may change. 

Once your order dispatches, you will receive a Dispatch Notification email, which will contain up to date delivery information.

We will continue to try to obtain an authorisation for your order over the next 6 consecutive days. If unsuccessful, your order will be automatically cancelled and we will advise you of the cancellation by email.

Sincerely,
Apple Store


Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 19/09/2015 - 17:17


#2001   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2015 - 17:18

Τί εννοείς; Εγώ μια χαρά αγόρασα από UK το iPhone 6S με balance. Μάλιστα η παραγγελία τώρα είναι σε Preparing for Dispatch.

Πόσα κατέθεσες και από τί κάρτα;



#2002   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 19/09/2015 - 17:31

Visa debit eurobank. Έκανα 920€ μεταφορά στο balance του PayPal και μετά αγορά από το Apple Store με PayPal. Μάλιστα τα λεφτά τα δέσμευσε η Apple.

#2003   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/09/2015 - 18:59

Visa debit eurobank. Έκανα 920€ μεταφορά στο balance του PayPal και μετά αγορά από το Apple Store με PayPal. Μάλιστα τα λεφτά τα δέσμευσε η Apple.

Ποσο σου κρατησε για τοσο μεγαλο ποσο ?



#2004   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 19/09/2015 - 19:00

Ποσο σου κρατησε για τοσο μεγαλο ποσο ?

Η χρέωση είναι η ίδια πάντα. 3.5% + 0.35€. Στο PayPal μπήκαν 888€ περίπου.

#2005   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/09/2015 - 19:02

Η χρέωση είναι η ίδια πάντα. 3.5% + 0.35€. Στο PayPal μπήκαν 888€ περίπου.

Αν και εχω βαλει αρκετες φορες δεν το υπολογισα ποτε ! ΕΙναι δηλαδη το ποσο που θα καταθεσεις 3,5% + 0.35 ?



#2006   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 19/09/2015 - 19:06

Αν και εχω βαλει αρκετες φορες δεν το υπολογισα ποτε ! ΕΙναι δηλαδη το ποσο που θα καταθεσεις 3,5% + 0.35 ?

Ναι. Ακριβώς.

#2007   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 19/09/2015 - 20:24

Προσπαθησα να κανω παραγγελια απο iherb με χρεωστικη Πειραιως και εφαγα πορτα.

#2008   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/09/2015 - 22:45

Eμένα δε με άφησε να παραγγείλω το iPhone 6S από UK. Eίχα δηλώσει τρόπο πληρωμής paypal και φόρτωσα το λογαριασμό με 870 Ευρώ αλλά δε πέρασε τελικά..όταν ήταν να μου πουν πως έγινε shipped μου ήρθε αυτό το εμαιλ και δε χρεώθηκε ο λογαριασμός μου. Ίσως φαίνεται πως κατατέθηκαν από ελλάδα και το ποσό αγοράς είναι μεγάλο....

 

Thank you for your recent order with the Apple Online Store. We appreciate your business.

We are eager to dispatch your products to you as soon as possible, but we have encountered an authorisation issue. Please log into your PayPal account to ensure all your details have been updated and are correct.

Your order will only be processed once we have obtained an authorisation on your account. Therefore the estimated dispatch and delivery dates within your Order Confirmation email may change. 

Once your order dispatches, you will receive a Dispatch Notification email, which will contain up to date delivery information.

We will continue to try to obtain an authorisation for your order over the next 6 consecutive days. If unsuccessful, your order will be automatically cancelled and we will advise you of the cancellation by email.

Sincerely,
Apple Store

Αν βαζεις διεύθυνση αποστολής ελλάδα δε θα σου έρθει ποτέ φίλε...πρέπει να βάλεις διεύθυνση απο Αγγλία αλλιώς θα τρώς πάντα άκυρο...



#2009   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2015 - 22:46

Αν βαζεις διεύθυνση αποστολής ελλάδα δε θα σου έρθει ποτέ φίλε...πρέπει να βάλεις διεύθυνση απο Αγγλία αλλιώς θα τρώς πάντα άκυρο...


Λύθηκε το πρόβλημα. Ήθελε αλλά 15 ευρώ το PayPal!

#2010   Georgered

Georgered

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 20/09/2015 - 02:18

Να πω κι εγω το εξής.
Όπως έχω γράψει σε προηγούμενο post μου προσπαθούσα να κάνω αγορά από το eBay.com μέσω PayPal στο οποίο είχα συνδέσει ξένη κάρτα, αλλά χωρίς επιτυχία η ολοκλήρωση πληρωμής.
Σημερα ξαναπροσπαθησα αλλά παλι το ίδιο. ΟΜΩΣ την ωρα που πατάς αγορά στο eBay και σε μεταφέρει στη σελίδα του PayPal για να συνδεθεις, λιγο πιο κάτω εχει πληρωμή με πιστωτική κάρτα. Πάτησα αυτο, έβαλα τα στοιχεία της πιστωτικής μου και βουαλα. Η παραγγελία ολοκληρώθηκε. Και μου ήρθε και μηνυμα από το PayPal για την αγορά.
Τωρα τι κόλλημα τραβάει το PayPal δε μπορω να καταλάβω...

Επίσης να πω ότι και σε άλλο site εκτός του eBay παλι, ενώ προσπάθησα να πληρώσω μέσω PayPal, έφαγα άκυρο. Πλήρωσα όμως δίνοντας τα στοιχεία της κάρτας.

Άβυσσος το PayPal...

Ειμαι περίεργος...όλα αυτα ειναι λόγο capitals controls ή κατι παίζει με το λογαριασμό μου στο PayPal?

Τελευταία επεξεργασία από: Georgered, 20/09/2015 - 02:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 25 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες