Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2221   GayWarrior

GayWarrior

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2015 - 15:45

Α να συμπληρώσω πως η χρέωση είναι 1 ευρω ανά έμβασμα SEPA στο εξωτερικό και μετά 50 λεπτά περίπου που χρεώνει η spectrocoin για την φόρτιση της visa

Τελευταία επεξεργασία από: GayWarrior, 14/10/2015 - 15:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2222   GayWarrior

GayWarrior

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2015 - 16:27

Και ένα τελευταίο για όσους δεν γνωρίζουν να πω οτι τόσο η visa spectrocoin όσο και η virtual MasterCard της spectrocard περνάνε ΠΑΝΤΟΥ.Συγκεκριμένα έχω χρησιμοποιήσει και τις 2 για αγορές σε eBay,ανεξάρτητες αγορές μέσω PayPal ,Amazon ,Aliexpress,στοιχηματικές εξωτερικού ,σε διάφορες επιχειρήσεις εξωτερικού που δέχονται κάρτες αντί PayPal κοκ.Δεν είχα ΚΑΜΙΑ απόρριψη συναλλαγής οπότε τώρα με την ενεργοποίηση των SEPA εμβασμάτων εξωτερικού είναι εξαιρετικά σύμφορη.Για να εκδοθούν οι virtual είναι 3 ευρώ και για την visa που είναι σε φυσική μορφή και αποστέλλεται ταχυδρομικά στο σπίτι είναι 7 ευρώ.Επίσης κάνετε άμεσο link και verify της κάρτας στο PayPal καθώς ο 4ψήφιος εμφανίζεται άμεσα στο online μενού των statements των καρτών.

#2223   GayWarrior

GayWarrior

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2015 - 16:43

Και φυσικά υπάρχει πάντα η επιλογή αν θελετε να ξεπεράσετε το 500αρικο τον μήνα να τις φορτώσετε μέσω bitcoins απο την btcgreece.Μην ανησυχητε για τα 50 ευρω όριο το μήνα που λέει η btcgreece .Εχω σπάσει τεχνιέντως αυτό το όριο κάνωντας πολλαπλούς λογαριασμούς με τα ίδια στοιχεία ταυτοποίησης μου (απαραίτητα τα αληθινά σας στοιχεία για να περνούν τα εμβάσματα από την τράπεζα σας προς την btcgreece) αλλα με διαφορετικά email κ τηλεφωνικά νούμερα ( από την wind αγοράζετε δωρεάν καρτοκινητά όσα νούμερα θελετε-απλά χρειάζεται διαφορετικό νούμερο ανά λογαριασμο για το 2-step verification της btcgreece ).

Τελευταία επεξεργασία από: GayWarrior, 14/10/2015 - 16:45


#2224   odiseas

odiseas

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 14/10/2015 - 17:46

Κατι που παρατήρισα το οποίο μπωρεί να φανεί χρυσημο σε όσους δεν μπωρουν να κάνουν ακόμη αγορές μέσω paypal απο ebay.Οταν πάω να κάνω οποιαδήποτε αγορα και παώ στο paypal για πληρωμή,αυτο μου δίνει αυτομάτως άκυρο.Οταν όμως παίρνω μέρος σε auction και κερδίζω τοτε το paypal αυτομάτως δέχεται την συναλαγή.Αυτο το έχω κάνει 7 συνεχόμενες φορές και κατα κάποιο τρόπο δουλεύει.οποιος θέλει ας το δοκιμάσει.



#2225   Doc1355

Doc1355

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/10/2015 - 18:49

τωρα μπορεις να τα περασεις απο money request?

Ναι πέρασα κανονικά χθες!

#2226   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 14/10/2015 - 18:57

εγω πάντως πλήρωσα στο ebay με κάρτα (paypal δεν έπαιρνε) αλλά πλήρωσα μια χαρά με paypal σε έμπορο στη γερμανία.

 

(όπως πριν τα cc)



#2227   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 15/10/2015 - 00:49

Ναι πέρασα κανονικά χθες!

με τι καρτα φιλε μου?



#2228   Doc1355

Doc1355

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/10/2015 - 02:28

με τι καρτα φιλε μου?


Χρεωστική enter της alpha bank!

#2229   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2015 - 09:20

Δυστυχώς τα λαμόγια (με το πολύ μαύρο χρήμα) δεν θα τα πιάσει ποτέ !!!(ονειρεύονται φορολογική δικαιοσύνη τρομάρα τους )
Τα μέτρα με την ελάττωση του ορίου ειναι αναγκαία κατα αυτούς αφού δεν υπάρχει σάλιο και την προώθηση των καρτών την έχει για τον γνωςτο Έλεγχο διακινήσης του χρήματος όπως και για την άμεση απόδοση του ΦΠΑ από τις επιχειρήσεις (μελλοντική εφαρμογή και σωστή κατα έμε) αλλά θα έχει και σαν συνέπεια κανα εκατομμύριο ηλικιωμένους να τραβάνε τα μαλια τους

#2230   drmdtsap

drmdtsap

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:drmdtsap

Δημοσίευση 16/10/2015 - 16:20

Να ρωτησω κατι. Με το κολπακι που στελνεις λεφτα στο balance του paypal υπαρχει υπαρχει καποιος περιορισμος; Το εχω χρησιμοποιησει ακομη και μεχρι χτες χωρις προβλημα. Επισης αν καποιος ξερει πως μπορω να μεταφερω μεσω azimo.com ποσο υψους 529€. Τρωω συνεχεια ακυρο. Το ποσο αυτο μπορω να στειλω στο pp balance; Εστω τροπος να βρω μια καρτα που να τη συνδεσω με το λογαριασμο μου και να μην τρωω ακυρο; Μιλησα με την τραπεζα μου και μου ειπε πως μονο μεσω μεταφορας απο το λογαριασμο μου μπορω να κανω εμβασμα στο εξωτερικο αλλα με οριο 500€/μηνα/πελατη.

Τελευταία επεξεργασία από: drmdtsap, 16/10/2015 - 16:23


#2231   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/10/2015 - 18:17

Θα μπορούσα να μεταφέρω αντίστροφα χρήματα ;

Δηλ. Από το εξωτερικό να βάλω στο PayPal και μετά να τα τραβήξω από Ελλάδα σε λογαριασμό ;



PeterV

#2232   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2015 - 23:37

Οταν ελεγα στους δικους μου οτι η Πειραιως χρεοκοπει ελεω των capital γελουσαν οριστε και η δικαιωση http://www.iplus.gr/...dard-and-poor-s

 

Μαντευω την σκυταλη θα παρει η eurobank για να μεινει μια τραπεζα μονο


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 19/10/2015 - 23:40


#2233   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 20/10/2015 - 02:24

Θα μπορούσα να μεταφέρω αντίστροφα χρήματα ;

Δηλ. Από το εξωτερικό να βάλω στο PayPal και μετά να τα τραβήξω από Ελλάδα σε λογαριασμό ;



PeterV


Αν κατάλαβα τι εννοείς, νομίζω γίνεται :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2234   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2015 - 08:36

Οποιος θέλει έχω μια κάρτα moneysafe (εκανε 2,5 μήνες να έρθει και έχω βολευτεί αλλοιώς). Τη φορτίζεις απο περίπτερο (πληροφορίες κλπ στο site της) Ειναι σφραγισμένη και τη δίνω σε καλή τιμη.



#2235   Cavadias

Cavadias

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2015 - 10:36

Φίλε tgnikit με ενδιαφέρει η κάρτα σου.

Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες