Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2416   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 22/11/2015 - 12:12

Οχι μονο υπολογιστή αλλά και απο Apple TV
Δες αν μπορεις να περάσεις το Netflix στην smart tv σου αν ναι τοτε εχει οδηγό στο unlocator πως να το περάσεις κιόλας
5 λεπτά υπόθεση ειναι
Good luck :)


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2417   makisgr

makisgr

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2015 - 13:03

mporw na perasw germanikh  paysafe apo ellada se site pou den dexete ellinikes paysafe



#2418   nikrose555

nikrose555

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2015 - 17:04

Προχτες εκανα αγορα 3 πραγματα απο ebay απο hong kong ,ταιλανδια και κινα χωρις προβλημα απο ebay με mastercard eurobank.

#2419   kyriakos208

kyriakos208

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/11/2015 - 22:05

Γεια σας,

Είμαι καινούργιος στο forum.Ήθελα να μάθω πόσοι έχουν κάνει αγορές με paypal μέσω eurobank.Πήγα να κάνω μια αγορά και μου λέει αυτό We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, . This happened because it has been denied by the card issuer. To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account



#2420   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/11/2015 - 22:44

Δυσκολο να κανεις ετσι αγορα. Περασε το ποσο στο balance του PayPal, υπαρχει οδηγος για το πως γινεται αν το ψαξεις!



#2421   kyriakos208

kyriakos208

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/11/2015 - 07:27

Μπορείς λίγο να μου το εξηγήσεις  πως το κάνω γιατί λίγο μπερδεύομαι με το request money kai to sent money



#2422   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 26/11/2015 - 19:55

Ερώτηση έχει δοκιμασει κάποιος να βάλει λεφτά στο PayPal μέσω εμβάσματος;Επιτρέπεται μέχρι 500€/μήνα ανα φυσικό πρόσωπο και σε τράπεζες του εξωτερικού.


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#2423   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/11/2015 - 20:03

Στο PayPal πως να κάνεις αφού δεν μπορείς να φορτώσεις το balance με τραπεζικό λογαριασμο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2424   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/11/2015 - 20:22

Μπορείς λίγο να μου το εξηγήσεις πως το κάνω γιατί λίγο μπερδεύομαι με το request money kai to sent money



Εδώ εισαι!
Λοιπον κανεις request money σε ενα δικό σου email, διαφορο του email που εχεις στο PayPal. Μετα πας στο email και πατάς το "pay now" ή κατι παρεμφερές, δεν θυμαμαι ακριβως! Όταν σε βαλει στην σελίδα για πληρωμή τοτε δεν θα κανεις log in, αλλα θα δεις πιο κάτω που λεει να βάλεις ολα τα στοιχεία της κάρτας και τα δικά σου! Καντο απο υπολογιστή ομως, απο κινητό νομίζω πως δεν μπορεις! 3.5% + 0.35 ειναι τα fees! Μπορεις να πληρώσεις με την κάρτα που εχεις ήδη στο PayPal!



Sent from my iPhone using Tapatalk

#2425   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 26/11/2015 - 20:39

Στο PayPal πως να κάνεις αφού δεν μπορείς να φορτώσεις το balance με τραπεζικό λογαριασμο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για να βάλεις λεφτά στο balance μέσω εμβάσματος σου δίνει ένα τραπεζικό λογαριασμό και μέσω internet banking ή στο γκισέ στην τράπεζα λες θέλω να κάνω κατάθεση εδώ από την στιγμή που επιτρέπει κατάθεση σε τράπεζα του εξωτερικού 500€/μήνα ανα φυσικό πρόσωπο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να βάζεις λεφτά και με αυτό το τροπο...


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#2426   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/11/2015 - 05:52

ξερει κανεις ποια καρτα δεχεται το aliexpress? γιατι δεν δεχεται mastercard, visa πειραιως και visa alpha bank και την american express που την δεχεται το ebay δεν την δεχεται γενικα το aliexpress



#2427   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2015 - 08:23

ξερει κανεις ποια καρτα δεχεται το aliexpress? γιατι δεν δεχεται mastercard, visa πειραιως και visa alpha bank και την american express που την δεχεται το ebay δεν την δεχεται γενικα το aliexpress

καμια δεν δουλεύει με aliexpress, μόνο με moneysafe εκανα αγορα...



#2428   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/11/2015 - 10:38

Για να βάλεις λεφτά στο balance μέσω εμβάσματος σου δίνει ένα τραπεζικό λογαριασμό και μέσω internet banking ή στο γκισέ στην τράπεζα λες θέλω να κάνω κατάθεση εδώ από την στιγμή που επιτρέπει κατάθεση σε τράπεζα του εξωτερικού 500€/μήνα ανα φυσικό πρόσωπο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να βάζεις λεφτά και με αυτό το τροπο...


Knowledge is Power

Το βρήκα αυτό που λες, λογικά μέσω internet banking θα γίνεται

Να σου πω θα δοκιμάσω ένα ποσό να δω

 

Παιδιά το είδατε αυτό?? Τι εννοεί ακριβώς??

 

On December 18th, 2015 PayPal Instant Top Up service in Greece will no longer be provided by TrustPay. Should you decide you do not wish to use PayPal anymore you can close your account immediately without incurring any additional charges by following these steps:


Τελευταία επεξεργασία από: Donsotiriou, 28/11/2015 - 10:39


#2429   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 28/11/2015 - 12:21

Το βρήκα αυτό που λες, λογικά μέσω internet banking θα γίνεται
Να σου πω θα δοκιμάσω ένα ποσό να δω

Παιδιά το είδατε αυτό?? Τι εννοεί ακριβώς??

On December 18th, 2015 PayPal Instant Top Up service in Greece will no longer be provided by TrustPay. Should you decide you do not wish to use PayPal anymore you can close your account immediately without incurring any additional charges by following these steps:

Ναι αφού γίνεται στην τράπεζα γίνεται και μέσω Ίντερνετ.Γι αυτό που γράφεις λέει ότι το άμεσο φορτισμα του λογαριασμού γινόταν μέσω της trustpay και από 18 Δεκεμβρίου δεν θα γίνεται μέσω trust pay (αυτό για το επίπεδο ασφαλείας δεν ξέρω τι σημαίνει) έτσι όποτε οποίος θέλει μπορεί να κλείσει το λογαριασμό του στο PayPal αν δεν το θέλει αμέσως και χωρίς κοστος...


Knowledge is Power

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 28/11/2015 - 12:24

Knowledge Is Power


#2430   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 28/11/2015 - 18:44

Με καρτα visa ταμιευτηριου τραπεζας Πειραιως μολις αγορασα κανονικα παιχνιδι απο το app store. Οποτε να θεωρησω οτι και μεσω paypal δε θα βρω καποιo εμποδιο για αγορες απο το ebay??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες