Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/07/2015 - 00:42

Πρέπει να ψάξω τι ειναι αυτά τα δυο!

 

είναι απλό...!! για να απόκτησης την visa gift card χρειάζεται να πας στην attica bank και να περιμένεις ουρα και να έχεις ένα σωρό χαρτιά και να περιμένεις 3 εργάσιμες μέρες για ενεργοποίηση τις κάρτας.. +1μέρα ακόμα για πλήρης ενεργοποίηση τις κάρτας...!!! 
 
η δεύτερη  και καλύτερη επιλογή μέσα σε λίγα λεπτά είναι η MoneySafe...! η κάρτα που βάζει κάτω και τα capital controls και μπορείς να κανεις ανάληψη μέχρι 2.400 ευρώ κάθε μέρα, αρκεί να έχει λεφτά το ATM αλλα και εσύ στην κάρτα...! :P
 
η συγκεκριμένη κάρτα λειτουργεί όπως στο περιπου μια paysafe αγοράζεις κάρτες ανανέωσης από το συνεργαζόμενο περίπτερο που αναφέρει μέσα από την σελίδα και ανανεώνεις με ένα απλό sms την κάρτα...!!
 
δεν χρειάζεται κανένα πιστωτικό έλεγχο...!
 
δεν έχει καμια σχέση με τράπεζες όπως τις υπόλοιπες prepaid..
 
μπορείς άμεσα να προμηθευτής την κάρτα από τα συνεργαζόμενα καταστήματα πώλησης που αναγράφονται στο site...
 
συνδέεται κανονικά με το paypal..
 
όλα αυτά με ένα πολύ μικρό ποσο κάθε μηνα στα 1,50 euro και 4% φόρος από κάθε ανανέωση...!!
 
συνολικά 3 euro το μηνα για να συντηρείς την κάρτα περίπου χρειάζεται...!!
 
σε περίπτωση που δεν θέλεις να την χρησιμοποιείς μπορείς να την ακυρώσεις.. αυτή η δυνατότητα έχει ένα μικρό πρόστιμο στα 10 euro...! 
 
μέχρι να βρεθεί λύση στα capital controls πιστεύω αξίζει να έχει ο καθένας αυτή την κάρτα...!!
 

Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 22/07/2015 - 00:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 22/07/2015 - 01:01

είναι απλό...!! για να απόκτησης την visa gift card χρειάζεται να πας στην attica bank και να περιμένεις ουρα και να έχεις ένα σωρό χαρτιά και να περιμένεις 3 εργάσιμες μέρες για ενεργοποίηση τις κάρτας.. +1μέρα ακόμα για πλήρης ενεργοποίηση τις κάρτας...!!!

η δεύτερη και καλύτερη επιλογή μέσα σε λίγα λεπτά είναι η MoneySafe...! η κάρτα που βάζει κάτω και τα capital controls και μπορείς να κανεις ανάληψη μέχρι 2.400 ευρώ κάθε μέρα, αρκεί να έχει λεφτά το ATM αλλα και εσύ στην κάρτα...! :P


η συγκεκριμένη κάρτα λειτουργεί όπως στο περιπου μια paysafe αγοράζεις κάρτες ανανέωσης από το συνεργαζόμενο περίπτερο που αναφέρει μέσα από την σελίδα και ανανεώνεις με ένα απλό sms την κάρτα...!!

δεν χρειάζεται κανένα πιστωτικό έλεγχο...!

δεν έχει καμια σχέση με τράπεζες όπως τις υπόλοιπες prepaid..

μπορείς άμεσα να προμηθευτής την κάρτα από τα συνεργαζόμενα καταστήματα πώλησης που αναγράφονται στο site...

συνδέεται κανονικά με το paypal..

όλα αυτά με ένα πολύ μικρό ποσο κάθε μηνα στα 1,50 euro και 4% φόρος από κάθε ανανέωση...!!

συνολικά 3 euro το μηνα για να συντηρείς την κάρτα περίπου χρειάζεται...!!

σε περίπτωση που δεν θέλεις να την χρησιμοποιείς μπορείς να την ακυρώσεις.. αυτή η δυνατότητα έχει ένα μικρό πρόστιμο στα 10 euro...!

μέχρι να βρεθεί λύση στα capital controls πιστεύω αξίζει να έχει ο καθένας αυτή την κάρτα...!!

Είδες αυτο που ποσταρα πριν δυο ποστ μεςα απο το site της Αττικά και εχει ισχύει απο 1/7;Λέει δεν κάνει έκδοση νέας προπληρομενης ούτε φόρτιση υπάρχουσας....σαφώς σε πιστεύω οτι την φορτισες την δικιά σου χθες απλά η ίδια η τράπεζα να ακυρώνεται μόνη της μου φαίνεται περίεργο....

Knowledge Is Power


#333   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 22/07/2015 - 04:06

δεν είναι πειραγμένο φίλε μου... έτσι στέλνει εδώ στο ελλαδα...

μην αμφισβητείς τούς συνφορουμητες σου

και επειδη πριν μου την ειπες παρε και ενα screen shot οπως ειπες και εσυ "στο ελλαδα" απο τον ελληνικο λογαριασμο μου να δεις πως ειναι και οταν οι συνφορουμητες μου με παραπλανουν τους αμφισβητω ενταξει;Και αν δεις και η κοπελα screenshot απο το iTunes εχει δεν εχει την αποδειξη που ερχετε με mail πηγαινε στην σελιδα 15 στο ποστ 211 και πες μου οτι ειναι mail και οχι απο το iTunes θα ξεχασουμε και οτι ξερουμε.....

 

Α επισης το iTunes μου ειναι αγγλικο μηπως να βαλω το ελληνικο μηπως φταιει και αυτο;Οτι να 'ναι.

 

Αρα εγω ξαναλεω το εν λογο ποστ ειναι photoshop και πολυ κακο μαλιστα....6 χρονια κανω photoshop ακου με ξερω τι λεω.....

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 22/07/2015 - 04:09

Knowledge Is Power


#334   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 22/07/2015 - 10:19

και επειδη πριν μου την ειπες παρε και ενα screen shot οπως ειπες και εσυ "στο ελλαδα" απο τον ελληνικο λογαριασμο μου να δεις πως ειναι και οταν οι συνφορουμητες μου με παραπλανουν τους αμφισβητω ενταξει;Και αν δεις και η κοπελα screenshot απο το iTunes εχει δεν εχει την αποδειξη που ερχετε με mail πηγαινε στην σελιδα 15 στο ποστ 211 και πες μου οτι ειναι mail και οχι απο το iTunes θα ξεχασουμε και οτι ξερουμε.....

 

Α επισης το iTunes μου ειναι αγγλικο μηπως να βαλω το ελληνικο μηπως φταιει και αυτο;Οτι να 'ναι.

 

Αρα εγω ξαναλεω το εν λογο ποστ ειναι photoshop και πολυ κακο μαλιστα....6 χρονια κανω photoshop ακου με ξερω τι λεω.....

δεν ξερεις τι σου γινεται.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: astalavista, 22/07/2015 - 10:23


#335   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 22/07/2015 - 10:59

Δεν καταλαβαινω γιατι τσακώνεστε. Το τιμολόγιο ειναι παλιό. 17/5 γράφει.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#336   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/07/2015 - 11:08

Δεν καταλαβαινω γιατι τσακώνεστε. Το τιμολόγιο ειναι παλιό. 17/5 γράφει.

χαχαχαχαχα!!!

#337   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2015 - 11:17

Δεν χρειάζονται πολλά πολλά. Το θέμα είναι ότι συναλλαγές δεν γίνονται. Αν κάποιος τα κατάφερε μπράβο του αλλά γενικά ΔΕΝ μπορείς να κανείς συναλλαγή.

#338   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2015 - 11:20

Φορτίσεις γίνονται σε μερικές τράπεζες εγώ πειραιώς φόρτισα χθες. Αλλά να ξοδέψω τον παρά της κάρτας είναι αδύνατο.



#339   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 22/07/2015 - 11:25

Εγώ με eurobank ακόμη είμαι σε αναμονή.
Όπως και να έχει το σοβαρό πρόβλημα δεν το έχουμε εμείς αλλά οι εταιρίες που σε λίγο δεν θα έχει μείνει τίποτε.

#340   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2015 - 11:29

Εμένα η Kasperksy είδε κίνηση και μου ζήτησε να εξουσιοδοτήσω μια εταιρεία με την κάρτα μου να κάνουν αυτοί την ανάληψη αλλά σιγά μην δώσω τα στοιχεία της κάρτας μου



#341   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 22/07/2015 - 11:35

Εγώ με eurobank ακόμη είμαι σε αναμονή.
Όπως και να έχει το σοβαρό πρόβλημα δεν το έχουμε εμείς αλλά οι εταιρίες που σε λίγο δεν θα έχει μείνει τίποτε.


Το κλείσαμε που το κλείσαμε το μαγαζί τον Ιούλιο θα το κλείσουμε κ τον Αύγουστο!

Κ άντε το να μην μπορώ να μεταφέρω χρήματα στο έξωτερικο το καταλαβαίνω. Το να μην μπορώ να κάνω αγορές δεν το καταλαβαίνω.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#342   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 22/07/2015 - 11:37

Κι εγώ στην εταιρία που δουλεύω προστόπαρων είμαστε καλά.
Στο επόμενο 3μηνο δεν ξέρω τι θα γίνει.

#343   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/07/2015 - 11:46

Αν ψηφίσουν σημερα δευτερα προαπαιτούμενα μέτρα χωρίς να κάνουν πισματα και ιστορίες τον Αύγουστο (νομίζω) μπαίνουμε κανονικά σε προγραμμα (μνημόνιο), τότε πιστεύω θα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα. (εννοω τα capital controls)

#344   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2015 - 11:56

Το κλείσαμε που το κλείσαμε το μαγαζί τον Ιούλιο θα το κλείσουμε κ τον Αύγουστο!

Κ άντε το να μην μπορώ να μεταφέρω χρήματα στο έξωτερικο το καταλαβαίνω. Το να μην μπορώ να κάνω αγορές δεν το καταλαβαίνω.

Ανοίγω "μαγαζάκι" στη Βουλγαρία, κόβω τιμολόγια π.χ. 100.000€ στο εδώ μαγαζί μου και αν μπορώ να τα πληρώσω έχω μεταφέρει αμέσως 100.000 χωρίς να επιτρέπεται από τα capital controls. Αυτή είναι η ιστορία. Αντί για 100.000 βάλε ότι ποσό θέλεις και στα τιμολόγια γράψε ότι θέλεις. ΦΠΑ δεν έχει λόγο ενδο-κοινοτικής συναλλαγής. ;)



#345   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 22/07/2015 - 11:58

Ανοίγω "μαγαζάκι" στη Βουλγαρία, κόβω τιμολόγια π.χ. 100.000€ στο εδώ μαγαζί μου και αν μπορώ να τα πληρώσω έχω μεταφέρει αμέσως 100.000 χωρίς να επιτρέπεται από τα capital controls. Αυτή είναι η ιστορία. Αντί για 100.000 βάλε ότι ποσό θέλεις και στα τιμολόγια γράψε ότι θέλεις. ΦΠΑ δεν έχει λόγο ενδο-κοινοτικής συναλλαγής. ;)



Ναι το καταλαβαίνω αυτό. Σε κάτι τέτοια είμαστε πρώτοι! Αλλά ας μας ανοίξουν το PayPal!!!!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες