Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 25/07/2015 - 23:56

Παράνομο είναι οι τράπεζες να μην επιτρέπουν την πρόσβαση στα χρήματά σου...όσο για το JB υπάρχει απόφαση δικαστηρίου ότι δεν είναι παράνομο και σαφέστατα οτιδήποτε επιλέγω να κάνω στην συσκευή που έχω αγοράσει δεν είναι παράνομο. Παρόλα αυτά αν αναφέρεσαι συγκεκριμένα στο spotify, παραμένεις free user στον server τους, και δε μπορείς να κατεβάσεις κομμάτια, άρα δε βλέπω καμιά παρανομία...θες να το εξηγήσεις λίγο;

Απλά να πω με απόφαση δικαστηρίου το jb ειναι νόμιμο στην Αμερική....σε μας δεν ειναι ούτε παράνομο ούτε νόμιμο απο την στιγμη που δεν υπάρχει σχετική νομοθεσία σε καθε περίπτωση αν δεν εχει να κανει με πνευματικά δικαιώματα ναι σωστά λες στην συσκευή μας κάνουμε οτι θελουμε βέβαια αυτο ειναι κατα κρίση του καθε ένα....φιλικά πάντα.....

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   Dev

Dev

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:deves000

Δημοσίευση 26/07/2015 - 07:15

η neteller εχει προμηθεια μετα αν κανουμε αγορα με την netcard?


Όχι προμήθεια δεν έχει για online αγορές, μόνο για ανάληψη από atm έχει

#453   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2015 - 09:15

Όχι προμήθεια δεν έχει για online αγορές, μόνο για ανάληψη από atm έχει

τοτε τι κερδιζει,επειδη θα στειλω λεφτα απο την betshop και θα βγαλω εικονικη καρτα να κανω κατι πληρωμες σε ξενοδοχειο,εισητηρια σε γηπεδο και στην bet365?εχθες εβαλα 100 στην betshop μονο με viva ομως δεχεται καταθεση,πηρα και 50 bonus,τα παιζω σε 4 ωρες τα 250 ευρω συνολο που χρειαζεται να γινουν αναληψη.

και εκανα αναληψη 185 σε neteller και εντος 24 ωρων θα πιστωθουν. 



#454   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2015 - 12:01

ξαναεβαλα 100 ευρω και τακανα αναληψη σε neteller και δεν το δεχθηκανε και μου εστειλαν email να τα παιξω και μετα.τα χρηματα γρηγορα περνιουνται στην neteller.σε καποιες ωρες.



#455   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2015 - 12:32

η εικονικη καρτα της neteller μπορειτε να κανετε αγορες κανονικα στο εξωτερικο μεσω internet.



#456   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 26/07/2015 - 13:53

Αν θέλει κάποιος ανανέωση σε spotify ή κάποια άλλη υπηρεσία μπορώ να μεταφέρω χρήματα σε λογαριασμούς paypal στείλτε pm

προσπαθω να σου στειλω pm αλλα δεν μπορω.

#457   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/07/2015 - 14:23

Παράνομο είναι οι τράπεζες να μην επιτρέπουν την πρόσβαση στα χρήματά σου...όσο για το JB υπάρχει απόφαση δικαστηρίου ότι δεν είναι παράνομο και σαφέστατα οτιδήποτε επιλέγω να κάνω στην συσκευή που έχω αγοράσει δεν είναι παράνομο. Παρόλα αυτά αν αναφέρεσαι συγκεκριμένα στο spotify, παραμένεις free user στον server τους, και δε μπορείς να κατεβάσεις κομμάτια, άρα δε βλέπω καμιά παρανομία...θες να το εξηγήσεις λίγο;

 

Δεν αναφέρθηκα πουθενά σε τράπεζες, οπότε δε βλέπω το λόγο να αναφέρεσαι κι εσύ.

Το jailbreak και η διαδικασία αυτή καθαυτή είναι επίσης διαφορετική ιστορία και προφανώς κάνεις ό,τι θέλεις στη συσκευή σου. Αναφορικά με το tweak, κάνει αλλαγές στον κώδικα της εφαρμογής και σύμφωνα με τους OΠΧ του Spotify αυτό αποτελεί παραβίαση, επομένως είναι παράνομο. Στο server μπορεί να είσαι free, αλλά ποιος σου εγγυάται ότι δε μπορούν να δούνε ότι αλλάζεις τον κώδικα και να σου στείλουν κανένα εξώδικο, ειδικά τώρα τελευταία που προσπαθούν να βρούνε εναλλακτικές κέρδους; Εδώ το Snapchat καταλαβαίνει ότι χρησιμοποιείς 3rd party tweaks και σου κλειδώνει το λογαριασμό.



#458   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 27/07/2015 - 00:29

Από neteller, εχω φτιαξει τη virtual prepaid. Πως τη βαζω ομως στο paypal?



#459   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 27/07/2015 - 00:45

Δεν με αφηνει να κανω edit... Τελικα δε ζηταει ονομα το paypal οποτε ολα οκ, απλα ηθελε add card στο paypal.



#460   Dev

Dev

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:deves000

Δημοσίευση 27/07/2015 - 08:22

προσπαθω να σου στειλω pm αλλα δεν μπορω.

ok θα αδειάσω το pm γιατί μάλλον είναι γεμάτο



#461   Dev

Dev

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:deves000

Δημοσίευση 27/07/2015 - 08:24

Από neteller, εχω φτιαξει τη virtual prepaid. Πως τη βαζω ομως στο paypal?

κάνεις link τον αριθμό της virtual κάρτας στο paypal κανονικά σαν οποιαδήποτε άλλη κάρτα



#462   nickgoul

nickgoul

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 27/07/2015 - 08:42

Καλημέρα.Πως μπορώ να βάλω χρήματα στο iCloud?



#463   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 27/07/2015 - 10:01

Καλημέρα. Με iTunes gift cards μονο.

#464   brizolas13

brizolas13

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2015 - 15:37

Καλησπερα,

 

Επειγον...συνδεω μια καρτα money safe  στο παυπαλ και την δεχεται..την εχω κανει ενεργοποιηση με τον τετραψηφιο κωδικο και οπου εχω δοκιμασει να κανω αγορα (π.χ στο league of legends) την δεχεται κανονικα αλλα στο παυπαλ οταν μου ζητησει εμαιλ και κωδικο και τα γραψω για να πληρωσω  μου λεει:please go to paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase... πως ειναι δυνατον???Εχω στειλει πολλα εμαιλ και δεν απαντανε στην παυπαλ...


Τελευταία επεξεργασία από: brizolas13, 27/07/2015 - 15:39


#465   rozak

rozak

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2015 - 16:45

Καλησπερα,

 

Επειγον...συνδεω μια καρτα money safe  στο παυπαλ και την δεχεται..την εχω κανει ενεργοποιηση με τον τετραψηφιο κωδικο και οπου εχω δοκιμασει να κανω αγορα (π.χ στο league of legends) την δεχεται κανονικα αλλα στο παυπαλ οταν μου ζητησει εμαιλ και κωδικο και τα γραψω για να πληρωσω  μου λεει:please go to paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase... πως ειναι δυνατον :huh:Εχω στειλει πολλα εμαιλ και δεν απαντανε στην παυπαλ...

Η Paypal για να κάνει confirm την κάρτα σου κάνει μια μικρή χρέωση και στη περιγραφή της χρέωσης έχει ένα τετραψήφιο κωδικό. Αυτό τον κωδικό χρησιμοποιείς στο site της Paypal για να κάνεις confirm την κάρτα. Αν δεν μπορείς να τον βρεις μίλα με την moneysafe να στον πούνε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 32

0 μέλη, 32 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες