Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#661   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/07/2015 - 16:25

μέσω του top up κανε κατάθεση στον λογαριασμό σου στο paypal, τα χρήματα πηγαίνουν στο balance και αν έχεις internet banking βολεύει πολύ.
βέβαια αργούν δυο με τρεις ημέρες μέχρι να εμφανιστούν στο paypal.

Topup εβαλα το iban αλλα μου λεει οτι δεν γινεται!
Εσυ πως το κανες;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#662   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/07/2015 - 16:49

Μην μπερδεύεσαι δεν έχουν υπογράψει ακόμα απλά έχουν ψηφίσει τα μέτρα που χρειάζονται για την συμφωνία.....

ααααα ετσι παει δηλαδη μετρο και μας ανοιγουν σιγα σιγα της τραπεζικες μεθοδους
Rafael Nadal

#663   hab

hab

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:04

Η καλύτερη λύση για αγορές(όχι ψηφιακές αλλά ebay, επιχειρήσεις κτλ) από το εξωτερικό είναι να έχεις κάρτα από το εξωτερικό. Υπάρχουν πολλοί τρόποι, ο πιο οικονομικός και έγκυρος που ξέρω είναι από εδώ https://www.bankdetour.com/  .

Είναι  ελληνική σταρταπ και δεν έχω καμμια σχέση προσωπική ή οικονομική μαζί τους, το λέω μόνο για πρακτικούς και όχι διαφημιστικούς λόγους. Αν δεν πρέπει κάποιος mod ας το σβήσει παρακαλώ.

Και τι είναι αυτή η "εταιρία" και πως εξασφαλίζεσαι ότι δεν θα χάσεις τα χρήματά σου; Δεν δίνει κανένας στοιχείο για το ποιοι είναι, που είναι και εάν έστω υφίσταται κάποια εταιρία πίσω από αυτό. Απλά δίνει ένα όνομα κάποιου.... Δηλαδή πες ότι γίνεται κάνα αστείο και σου τρώει τα χρήματα, ποιον θα κυνηγήσεις μετά;  

 

Επίσης κάτι άλλο βασικό. Εάν είναι να πας να πάρεις bitcoin από ανταλλακτήριο, γιατί πολύ απλά αυτά τα bitcoin να μην τα μετατρέψεις μόνος σε €, να τα μεταφέρεις στο paypal και από εκεί να κάνεις αγορές; Εάν δεν κάνω λάθος αυτός η ένας τρόπος να ρευστοποιήσεις bitcoin...

 

Κάντε λίγο υπομονή.....


Τελευταία επεξεργασία από: hab, 29/07/2015 - 20:04


#664   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:10

Παντως σημερα καταφερα να κανω add credit card στο paypal...αλλα ακομα δεν μου αφηνει να κανω αγορες...

Mastercard Eurobank(πιστωτική) - Visa(Debit) Πειραιώς (χρεωστική) - Mastercard(Debit) Eurobank (χρεωστική)

 

Visa Alpha Bank ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ!!!!



#665   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:13

Παντως σημερα καταφερα να κανω add credit card στο paypal...αλλα ακομα δεν μου αφηνει να κανω αγορες...
Mastercard Eurobank(πιστωτική) - Visa(Debit) Πειραιώς (χρεωστική) - Mastercard(Debit) Eurobank (χρεωστική)

Visa Alpha Bank ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ!!!!

εγω περασα την καρτα αλλα δεν με αφηνει με mastercard πειραιως να κανω add την καρτα μου,και καποια στιγμη οταν φτιαξουν καλυτερα τα πραγματα να κανω αγορες!!!
The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 29/07/2015 - 20:16

Rafael Nadal

#666   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:20

Μολις αγορασα και εγω απο το itune το cut the rope experiments με Πιστωτικη Καρτα Mastercard της Πειραιως.



#667   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:20

Παντως σημερα καταφερα να κανω add credit card στο paypal...αλλα ακομα δεν μου αφηνει να κανω αγορες...
Mastercard Eurobank(πιστωτική) - Visa(Debit) Πειραιώς (χρεωστική) - Mastercard(Debit) Eurobank (χρεωστική)

Visa Alpha Bank ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ!!!!

Μολις τωρα εκανα add μια πειραιως debit visa...δεν εχω δοκιμασει αγορα ακομα...
Ειναι δυνατον να γινει add μια καρτα χωρις να τραβηχτουν λεφτα απο το λογαριασμο για να βρω τον τετραψηφιο κωδικο και να γινει verification???

Τελευταία επεξεργασία από: venos, 29/07/2015 - 20:20

discord.gg/ajkUM8J

#668   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:33

Μολις τωρα εκανα add μια πειραιως debit visa...δεν εχω δοκιμασει αγορα ακομα...
Ειναι δυνατον να γινει add μια καρτα χωρις να τραβηχτουν λεφτα απο το λογαριασμο για να βρω τον τετραψηφιο κωδικο και να γινει verification???

Αστο μην δοκιμασεις καν μολις δοκιμασα για μια θηκη μεσω PayPal αλλα τζιφος μονο απο Apple καταφερα να κανω αγορα εγω.



#669   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:38

Ρε παλικαρια εγω εστειλα email στην paypal και περιμενω απαντηση για στειλτε κι εσεις να στειλουμε ολοι πως ειναι δυνατον με apple store ολα οκ και με paypal οχι;;;
Rafael Nadal

#670   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:50

Ρε παλικαρια εγω εστειλα email στην paypal και περιμενω απαντηση για στειλτε κι εσεις να στειλουμε ολοι πως ειναι δυνατον με apple store ολα οκ και με paypal οχι;;;

Βρε αδερφε ξανα λεω δεν ειναι θεμα paypal αλλα τραπεζας..Αλλο το appstore που μπορεις να κανεις απευθειας αγορες και αλλο το paypal που λειτουργει σαν μεσαζων.Το ιδιο το paypal αναφερει οτι η  eurobank εχει μπλοκαρει  τις συναλλαγες απο της 27/6.



#671   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:51

Και μολις τωρα εκανα αλλη μια αγορα με την Πιστωτικη Καρτα Mastercard της Πειραιως στον Γαλλικο Σιδηροδρομο (SNCF) για ενα εισητηριο και η χρεωση εγινε κανονικοτατα ελαβα το εισητηριο  και την ειδοποιηση για την χρεωση απο την Πειραιως.



#672   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:54

Βρε αδερφε ξανα λεω δεν ειναι θεμα paypal αλλα τραπεζας..Αλλο το appstore που μπορεις να κανεις απευθειας αγορες και αλλο το paypal που λειτουργει σαν μεσαζων.Το ιδιο το paypal αναφερει οτι η eurobank εχει μπλοκαρει τις συναλλαγες απο της 27/6.

ναι ρε φιλε parafron 4 κι εμεις τι κανουμε δηλαδη δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα ειμαστε στο ελεος του καθενα που δεν μας υπολογιζει σαν πελατες και που του δινουμε τα χρηματα μας για να ειναι ευκαιρα οποτε τα χρειαζομαστε για να κανουμε στο κατω κατω οτι θελουμε κι οτι πραγματικα επιθυμουμε;;;για το email το γραφω αλλο να μιλαμε εγω κι εσυ κι αλλο να μιλησει η paypal με της ελληνικες τραπεζες μπας και καποια στιγμη πιο συντομα ξεκωλησει ολο αυτο
Rafael Nadal

#673   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/07/2015 - 20:59

ναι ρε φιλε parafron 4 κι εμεις τι κανουμε δηλαδη δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα ειμαστε στο ελεος του καθενα που δεν μας υπολογιζει σαν πελατες και που του δινουμε τα χρηματα μας για να ειναι ευκαιρα οποτε τα χρειαζομαστε για να κανουμε στο κατω κατω οτι θελουμε κι οτι πραγματικα επιθυμουμε;;;για το email το γραφω αλλο να μιλαμε εγω κι εσυ κι αλλο να μιλησει η paypal με της ελληνικες τραπεζες μπας και καποια στιγμη πιο συντομα ξεκωλησει ολο αυτο


Η PayPal σιγά μην ασχοληθεί με την Ελλάδα στα τέτοια τους.Αν θες να κράξεις στείλε Mail στη τράπεζα σου καλύτερα.Εγω σε επικοινωνία με τη EUROBANK άκρη δεν έβγαλα,λένε ότι κάθε μέρα τους έρχονται ενημερώσεις και δεν ξέρουν ποτέ θα λυθεί το θέμα με το PayPal

#674   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/07/2015 - 21:01

Η PayPal σιγά μην ασχοληθεί με την Ελλάδα στα τέτοια τους.Αν θες να κράξεις στείλε Mail στη τράπεζα σου καλύτερα.Εγω σε επικοινωνία με τη EUROBANK άκρη δεν έβγαλα,λένε ότι κάθε μέρα τους έρχονται ενημερώσεις και δεν ξέρουν ποτέ θα λυθεί το θέμα με το PayPal

εχω στειλει κι εκει σιγα μην τους αφηνα ετσι μεχρι κι απειλες εχω ριξει οτι θα παρω τα χρηματα μου απο την τραπεζα τους χιλιες φορες σε μια τραπεζα εξωτερικου παρα εδω μεσα να μας φερονται σαν τον τελευταιο τροχο της αμαξας
Rafael Nadal

#675   zartius

zartius

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/07/2015 - 00:06

Χωρις να θελω να μας χαλασω τη διαθεση αν κρινω απο τα παραπανω και τις δικες μου δοκιμες στο Battle.net και σε online shop αγγλια, τελικα ΜΑΛΛΟΝ μπορουν να γινουν συγκεκριμενες αγορες οπως εισητηρια (οπως ο φιλος πιο πανω) και Music (μαλλον καπως ετσι το πλασαρε η apple).

Ισως να χαρηκαμε τσαμπα και να μην μπορουμε να κανουμε αγορες οτι θελουμε με τις καρτες :((((

Μακαρι να μην ειναι ετσι αλλα δεν εχει λογικη μερικοι να αγοραζουν συγκεκριμενες υπηρεσιες και εμεις οχι .



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 32

0 μέλη, 32 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες