Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1276   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:03

Δεν εχεις πληρωσει ακομα. Αυτο που σου βγαζει κατω στο activity, ειναι pending. Εμενα μου εβγαζε και δευτερη καταχωρηση. Το screenshot βεβαια ειναι με τριτη καταχωρηση αυτουνου που πληρωσα.

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1277   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:07

Δεν εχεις πληρωσει ακομα. Αυτο που σου βγαζει κατω στο activity, ειναι pending. Εμενα μου εβγαζε και δευτερη καταχωρηση. Το screenshot βεβαια ειναι με τριτη καταχωρηση αυτουνου που πληρωσα.

Κουραστηκα ήδη.. Ανοιγω το ενα μέηλ μετα το αλλο να δω τι εχω κανει... Οπότε τι στο καλο να κανω; Σε κουρασα κ σενα..

#1278   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:11

Κουραστηκα ήδη.. Ανοιγω το ενα μέηλ μετα το αλλο να δω τι εχω κανει... Οπότε τι στο καλο να κανω; Σε κουρασα κ σενα..

Οχι σιγα. Απλα απο αυτο που βλεπω στο paypal σου διαπιστωνω οτι για καποιο λογο δε πληρωσες ακομα. Θα επρεπε να σου βγαζει και αλλη συναλλαγη οπου επρεπε να πατησεις accept/deny. Τσεκαρε το



#1279   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:15

Οχι σιγα. Απλα απο αυτο που βλεπω στο paypal σου διαπιστωνω οτι για καποιο λογο δε πληρωσες ακομα. Θα επρεπε να σου βγαζει και αλλη συναλλαγη οπου επρεπε να πατησεις accept/deny. Τσεκαρε το

Στο κανονικό μ μέηλ τωρα ξανα μπήκα κ δ γράφει κάτι τέτοιο ουτε στο pp.. Αστο μωρε σε έπρηξα... Σ ευχαριστω ️ θα το ψάξω λιγο πιο μετα πάνε τα ματια μ χαχα

#1280   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:21

Τι να πω ας απαντησει και καποιος πιο εμπειρος,γιατι κι εγω μιση ωρα εχει που το εκανα δεν εγινα ξαφνικα ειδημονας!! Καλη επιτυχια!

#1281   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/08/2015 - 13:36

Τι να πω ας απαντησει και καποιος πιο εμπειρος,γιατι κι εγω μιση ωρα εχει που το εκανα δεν εγινα ξαφνικα ειδημονας!! Καλη επιτυχια!

Σ ευχαριστω κ για όσα μ ειπες!!! Ξανα δοκιμάζω απο την αρχή π μου ήρθε το μυν στο μέηλ να ξανα βαλω τα στοιχεία παλι να δω.. Στο τελος θα το μπλόκαρω χαχ.. Καλο μεσημέρι κ ευχαριστω

#1282   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 19/08/2015 - 15:44

Παιδες μαλλον τελείωσε ο γολγοθάς με τις πατέντες...
Μου δέχτηκε κανονικά την κάρτα μου το PayPal (MasterCard πιστωτική της eurobank) και περιμένω τον τετραψήφιο κωδικό...διαδικασία που κάναμε κ παλιά προ capital controls!!!
Καλές αγορές κ καλό υπόλοιπο καλοκαιριού!!!

#1283   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/08/2015 - 15:55

Παιδες μαλλον τελείωσε ο γολγοθάς με τις πατέντες...
Μου δέχτηκε κανονικά την κάρτα μου το PayPal (MasterCard πιστωτική της eurobank) και περιμένω τον τετραψήφιο κωδικό...διαδικασία που κάναμε κ παλιά προ capital controls!!!
Καλές αγορές κ καλό υπόλοιπο καλοκαιριού!!!

ισως γιατι ειναι MasterCard.. Εμενα της πειραιως visa τιποτα!!

#1284   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:12

Εχω 0,56€ υστερα απο μια αγορα στο paypal και ψαχνω πως την φορτωνουν ακομα,ακουω ιδεες
Rafael Nadal

#1285   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:19

ισως γιατι ειναι MasterCard.. Εμενα της πειραιως visa τιποτα!!

Εμένα της Πειραιώς Visa την δέχτηκε κανονικά και περιμένω τον κωδικό (αύριο λογικά θα εμφανιστεί στις συναλλαγές).
Αυτό όμως παιδιά ακόμα δεν σημαίνει τίποτα. Ότι στρώνει το πράγμα στρώνει αλλά ακόμα αγορές δεν ανοίξανε κανονικά (τουλάχιστον για το ebay).
Παιδιά που βάλανε confirm code και κάνανε verified αυτές τις μέρες πάλι δεν μπόρεσαν να κάνουν αγορά.
Πάντως εγώ που προσπάθησα σήμερα να αγοράσω απ το ebay κανονικά με τις δύο από τις τρεις κάρτες μου που έχω στο PayPal δεν με άφησε. (Πειραιώς και eurobank)
Μόνο με PayPal balance!

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 19/08/2015 - 16:20


#1286   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:26

Εμένα της Πειραιώς Visa την δέχτηκε κανονικά και περιμένω τον κωδικό (αύριο λογικά θα εμφανιστεί στις συναλλαγές).
Αυτό όμως παιδιά ακόμα δεν σημαίνει τίποτα. Ότι στρώνει το πράγμα στρώνει αλλά ακόμα αγορές δεν ανοίξανε κανονικά (τουλάχιστον για το ebay).
Παιδιά που βάλανε confirm code και κάνανε verified αυτές τις μέρες πάλι δεν μπόρεσαν να κάνουν αγορά.
Πάντως εγώ που προσπάθησα σήμερα να αγοράσω απ το ebay κανονικά με τις δύο από τις τρεις κάρτες μου που έχω στο PayPal δεν με άφησε. (Πειραιώς και eurobank)
Μόνο με PayPal balance!

παρτε τηλεφωνο την πειραιως και ζητηστε τον εγωετσι εκανα και σε δυο λεπτα τον ειχα
Rafael Nadal

#1287   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:34

Απο οτι εχω καταλαβει με paypal balance με το κολπακι μας,ειναι ο μονος τροπος να αγορασεις τα παντα!
Απο κει και περα το γεγονος οτι γινονται verified οι καρτες μας στην paypal εχει να κανει με αγορες οπως αναφερεται στο νουμερο 11 του αρθρου
http://www.nooz.gr/e...ges-apo-tin-eet

#1288   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:35

παρτε τηλεφωνο την πειραιως και ζητηστε τον εγωετσι εκανα και σε δυο λεπτα τον ειχα


Έτσι ακριβώς θα κάνω.
Δεν έχω κι άλλη επιλογή άλλωστε (σιγά μη τρέχω 17χλμ για να πάω στην τράπεζα για κωδικό) και δεν έχω ebanking στην Πειραιώς. Οπότε αναγκαστικά τηλέφωνο. Απλά αν θυμάμαι καλά πρέπει να τους πεις ταυτότητα, ΑΦΜ κλπ για επιβεβαίωση στοιχείων, έτσι δεν είναι;

#1289   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:40

Απο οτι εχω καταλαβει με paypal balance με το κολπακι μας,ειναι ο μονος τροπος να αγορασεις τα παντα!
Απο κει και περα το γεγονος οτι γινονται verified οι καρτες μας στην paypal εχει να κανει με αγορες οπως αναφερεται στο νουμερο 11 του αρθρου
http://www.nooz.gr/e...ges-apo-tin-eet


Έτσι όπως τα λες είναι.
Πάντως ο φίλος που βρήκε το κολπάκι για PayPal balance έσωσε πολύ κόσμο!

#1290   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:41

Εμένα της Πειραιώς Visa την δέχτηκε κανονικά και περιμένω τον κωδικό (αύριο λογικά θα εμφανιστεί στις συναλλαγές).
Αυτό όμως παιδιά ακόμα δεν σημαίνει τίποτα. Ότι στρώνει το πράγμα στρώνει αλλά ακόμα αγορές δεν ανοίξανε κανονικά (τουλάχιστον για το ebay).
Παιδιά που βάλανε confirm code και κάνανε verified αυτές τις μέρες πάλι δεν μπόρεσαν να κάνουν αγορά.
Πάντως εγώ που προσπάθησα σήμερα να αγοράσω απ το ebay κανονικά με τις δύο από τις τρεις κάρτες μου που έχω στο PayPal δεν με άφησε. (Πειραιώς και eurobank)
Μόνο με PayPal balance!

Κ εγω μονο ετσι δεν δέχεται καρτα πειραιως καθολου το e bay

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (4)