Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1291   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:41

Έτσι ακριβώς θα κάνω.
Δεν έχω κι άλλη επιλογή άλλωστε (σιγά μη τρέχω 17χλμ για να πάω στην τράπεζα για κωδικό) και δεν έχω ebanking στην Πειραιώς. Οπότε αναγκαστικά τηλέφωνο. Απλά αν θυμάμαι καλά πρέπει να τους πεις ταυτότητα, ΑΦΜ κλπ για επιβεβαίωση στοιχείων, έτσι δεν είναι;

+30 210 3288000
Τραπεζα Πειραιως Αε δεν πιστευω οτι εαν δωσεις τα στοιχεια σου δεν θα σου πουν εαν δουν κι οτι εχεις λογαριασμο στην τραπεζα τους!!!!
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1292   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:43

Έτσι όπως τα λες είναι.
Πάντως ο φίλος που βρήκε το κολπάκι για PayPal balance έσωσε πολύ κόσμο!

Μεχρι να μας παρουν χαμπαρι!!

#1293   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:46

Μεχρι να μας παρουν χαμπαρι!!

χαχαχαχαχα κουνησου απο τη θέση σ.. Εγω σημερα μετα απο μηνα προσπάθειες αγόρασα με το "τροπο" του φιλου... Κατι απο e bay

#1294   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:46

Εμενα η απορια μου ειναι αν εχω paypal balance αλλα θελω η αγορα να γινει με πιστωτικη που εχω στην paypal πως το κανω;
Με αλλα λογια πως μπορω μεσω paypal να βαλω σειρα προτιμησης για τις αγορες μου;Στο cydia κατι ελεγε αλλα δεν εχω βρει που ειναι αυτο!!Καμμια ιδεα;Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1439995603.257226.jpg   126,43KB   48 λήψεις

#1295   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/08/2015 - 16:56

Μεχρι να μας παρουν χαμπαρι!!


Να σου πω την αλήθεια και εγώ αυτό φοβάμαι. Μη κάνουν καμία βλακεια και κλείσουν αυτό το "παραθυράκι".
Για καλό και για κακό πάντως φόρτωσα το balance μου μπόλικο για να έχω! Γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται αύριο...
Έτσι κι αλλιώς τα λεφτά αυτά δεν τα χάνεις, τα κάνεις αν θες μετά withdraw πίσω στην τράπεζα και τα παίρνεις στο χέρι.

#1296   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/08/2015 - 17:04

Εμενα η απορια μου ειναι αν εχω paypal balance αλλα θελω η αγορα να γινει με πιστωτικη που εχω στην paypal πως το κανω;
Με αλλα λογια πως μπορω μεσω paypal να βαλω σειρα προτιμησης για τις αγορες μου;Στο cydia κατι ελεγε αλλα δεν εχω βρει που ειναι αυτο!!Καμμια ιδεα;attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1439995603.257226.jpg

Νομίζω πως το Cydia δεν σου δίνει αυτή τη επιλογή (προτίμηση) πάρα μόνο με PayPal. Δεν ξέρω ακριβώς αλλά μερικές σελίδες πίσω κάτι έλεγε ένας φίλος για αυτό.
Για άλλες αγορές (ebay) όταν πας να πληρώσεις διαλέγεις - PayPal balance ή με κάρτα (και με ποια κάρτα αν έχεις παραπάνω από μία στο PayPal).


τελικά το πρόβλημα με το cydia είναι το εξής:

Σαν προεπιλογή το paypal έχει τρόπο πληρωμής πρώτα να δοκιμάζει από το balance και μετά με σειρά προτεραιότητας από λογαριασμό μετά πιστωτική μετά χρεωστική.

Στο cydia λοιπόν δεν σου δίνει την επιλογή από που να κάνεις την πληρωμή και αν δεν έχεις στο balance σου βγάζει error και τέλος.

μετά από τόσες μέρες που κάνω αποτυχημένες προσπάθειες να αγοράσω από cydia, μόλις έβαλα χρήματα στο balance (με τον τρόπο που αναφέρετε πιο πάνω) όλα καλά και έκανα τις αγορές μου μια χαρά.

μεγάλο πρόβλημα βέβαια γιατί θα πρέπει να τσεκάρω κάθε φορά αν έχω λεφτά πρέπει ο μούσιας να κάνει κάτι γιαυτό.


Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 19/08/2015 - 17:11


#1297   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 17:07

Νομίζω πως το Cydia δεν σου δίνει αυτή τη επιλογή (προτίμηση) πάρα μόνο με PayPal. Δεν ξέρω ακριβώς αλλά μερικές σελίδες πίσω κάτι έλεγε ένας φίλος για αυτό.
Για άλλες αγορές (ebay) όταν πας να πληρώσεις διαλέγεις - PayPal balance ή με κάρτα (και με ποια κάρτα αν έχεις παραπάνω από μία στο PayPal).

Ναι μεσω paypal λεει οτι γινεται,μεσω καποιου μενου στην paypal που δε το χω βρει!!

#1298   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 19/08/2015 - 17:18

Μήπως τελικά γκαντεμιάστηκε το θέμα. Με την κάρτα που έκανα εχθές (Eurobank) τη μεταφορά στο Ballance σήμερα δε με αφήνει . Ελπίζω να είναι θέμα της Eurobank και να λυθεί άμεσα. Αν μπορεί κάποιος ας κάνει μια δοκιμή να ενημερώσει



#1299   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 19/08/2015 - 17:46

Μήπως τελικά γκαντεμιάστηκε το θέμα. Με την κάρτα που έκανα εχθές (Eurobank) τη μεταφορά στο Ballance σήμερα δε με αφήνει . Ελπίζω να είναι θέμα της Eurobank και να λυθεί άμεσα. Αν μπορεί κάποιος ας κάνει μια δοκιμή να ενημερώσει

Παίζει και η θεωρία βέβαια του ότι από την ίδια κάρτα ήδη έχω μεταφέρει 640 ευρώ να την έχω "μπουκώσει" βάση της ΠΝΠ που λέει πως μπορεί να φύγει χρήμα προς το εξωτερικό έως 500 ευρώ. Ελπίζω να είναι αυτό. Περιμένω όποιος μπορεί να μεταφέρει ένα μικρό ποσό για να με ενημερώσει.

Ευχαριστώ



#1300   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:02

Έχει καταφέρει κάποιος να κάνει καμία κατάθεση στην bet365.gr; Υπάρχει μήπως και για εκεί κανα παραθυράκι;;;



#1301   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:05

Παίζει και η θεωρία βέβαια του ότι από την ίδια κάρτα ήδη έχω μεταφέρει 640 ευρώ να την έχω "μπουκώσει" βάση της ΠΝΠ που λέει πως μπορεί να φύγει χρήμα προς το εξωτερικό έως 500 ευρώ. Ελπίζω να είναι αυτό. Περιμένω όποιος μπορεί να μεταφέρει ένα μικρό ποσό για να με ενημερώσει.

Ευχαριστώ

Εστειλα 2€ δουλευει κανονικα

#1302   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:08

Έχει καταφέρει κάποιος να κάνει καμία κατάθεση στην bet365.gr; Υπάρχει μήπως και για εκεί κανα παραθυράκι;;;

Ναι κανονικα,απλα οταν ειναι να κανεις καταθεση,επιλεγεις μεσω viva wallet(δε χρειαζεται να κανεις λογαριασμο)και μετα βαζεις την καρτα σου κσι εισαι οκ!
Προσοχη,δεχεται ΜΟΝΟ χρεωστικες,πιστωτικη δε με πηρε!
Το μονο ασχημο στην ολη φαση εινσι οτι καθε φορα αφου επιλεξεις μεσω viva wallet πρεπει να βαζεις την καρτα σου.Και δεν εχει προμηθεια η φαση!

#1303   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:11

Ναι κανονικα,απλα οταν ειναι να κανεις καταθεση,επιλεγεις μεσω viva wallet(δε χρειαζεται να κανεις λογαριασμο)και μετα βαζεις την καρτα σου κσι εισαι οκ!
Προσοχη,δεχεται ΜΟΝΟ χρεωστικες,πιστωτικη δε με πηρε!
Το μονο ασχημο στην ολη φαση εινσι οτι καθε φορα αφου επιλεξεις μεσω viva wallet πρεπει να βαζεις την καρτα σου.Και δεν εχει προμηθεια η φαση!

 

 

ΕΕΕΕ;;; Πρώτη φορα το ακούω αυτό!!! Τι παίζει;;;; Είναι ασφαλές;;;



#1304   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:13

ΕΕΕΕ;;; Πρώτη φορα το ακούω αυτό!!! Τι παίζει;;;; Είναι ασφαλές;;;

Ετσι πιστευω μεσω viva το παιζει διαφημιση και στην tv,οχι για το στοιχημα,γενικα σαν μεθοδος.
Εγω παντως bet365 ετσι παιζω

#1305   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:14

Και τι όφελος έχουν αυτοί;;;;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες