Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 4s - boot loop after upgrade to 8.4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   pkoutsou2000

pkoutsou2000

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2015 - 04:00

Γεία σας,

 

Χρειάζομαι επειγόντος την βοηθειάς σας...!

 

Έπειτα απο αναβάθμιση του κινητού στην έκδοση 8.4 και προσπάθεια για επαναφορά των δεδομένων, το κινητό αναλειπώς κάνεις re-boot. Μετά απο επανελειμένες προσπάθειες να περνώ ξανά και ξανά το firmware, ανακάλυψα ότι το πρόβλημα εστιαζόταν κατα την επαναφορά των δεδομένων, δηλαδή όταν δοκίμασα restore του κινητού και set up as new iphone, όλα λειτουργούσαν μια χαρά, βέβαια χωρίς τα δεδομένα του κινητού μου να έχουν φορτωθεί. Μετά απο το  set up as new iphone έκανα ξανά hard reset και set up με restore απο το icloud και ξανά τα ίδια. Η ίδια διαδικασία έγινε ξανά με  restore απο το itunes με τα γνωστά αποτελέσματα. Νομίζω ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα:

 

- DFU mode

- Hard reset

- Restore from icloud

- Restore from iTunes 

 

Μπορεί κάποιος καλοθελητής να μου δώσει τα φώτα του...?

 

Ελπίζω να μην φτάσω σε κατάσταση να κάνω  downgrade, δεν νομίζω ότι αντέχω άλλο...!

 

Σημειωτέον, το κινητό δεν έχει  jail brake και όλη η διαδικαδία γίνεται απο την κίνα και το κινητό ελληνικό, δεν φαντόζομαι λόγω της υπάρχουσας λογοκρισίας να είναι διαφοροποιημένα τα update  αυτά της Ευρώπης και για αυτό τον λόγο να γίνεται αυτό. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/07/2015 - 09:26

Δοκίμασε να κάνεις το εξής..Κάνε setup new και πέρασε με το "χέρι" τα δεδομένα σου στην συσκευή.Δηλαδή ένα ένα και όχι με το αυτοματοποιημένο σύστημα του iTunes & iCloud.


Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 04/07/2015 - 09:26

ezgif_com_crop_2.gif





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες