Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σχετικα με Capital control και πληρωμη συνδρομης iCloud


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Jimmisardo

Jimmisardo

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 04/07/2015 - 23:30

Καλησπερα σας! Exω κανει συνδρομη για παραπανω χωρο στο icloud και καταλαβαινω πως δεν θα ανανεωθει μαλλον επειδη εχουν κοψει και τις καρτες.. 

 

Με gift card θα μπορεσω να ανανεωσω την συνδρομη μου στο icloud? Αν ναι με ποιο  τροπο?

 

Οποιος γνωριζει ας μου απαντησει παιδια! 

Ευχαριστω!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2015 - 23:36

Έχω την αίσθηση ότι μπορείς διότι το gift card δημιουργεί "κάβα" χρημάτων στο λογαριασμό σου. Ως προς τον τρόπο λειτουργίας μόλις εισάγεις τον κωδικό της gift card τραβάει αυτόματα χρήματα αν τα χρωστάς ή διαφορετικά θα χρεώσει την κάρτα από τις επιλογές. Καλύπτει πάντως την πιστωτική εγώ μόλις έβαλα gift card με κάλυψε έστω κ αν λέει ότι η κάρτα μου δεν λειτουργεί και θέλει εναλλακτική κάρτα.

 

Και στο reddit λένε ναι: http://www.reddit.co...nes_gift_cards/


Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 04/07/2015 - 23:36


#3   Jimmisardo

Jimmisardo

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 04/07/2015 - 23:39

Έχω την αίσθηση ότι μπορείς διότι το gift card δημιουργεί "κάβα" χρημάτων στο λογαριασμό σου. Ως προς τον τρόπο λειτουργίας μόλις εισάγεις τον κωδικό της gift card τραβάει αυτόματα χρήματα αν τα χρωστάς ή διαφορετικά θα χρεώσει την κάρτα από τις επιλογές. Καλύπτει πάντως την πιστωτική εγώ μόλις έβαλα gift card με κάλυψε έστω κ αν λέει ότι η κάρτα μου δεν λειτουργεί και θέλει εναλλακτική κάρτα.

 

Και στο reddit λένε ναι: http://www.reddit.co...nes_gift_cards/

Λογικα εισαγω καποιο κωδικο που θα εχει η καρτα στο itunes σωστα? Θα περασω απο κανα μαγαζι μεθαυριο να παρω...

 

Και πριν πει κανεις οτι ο κοσμος καιγεται και το μ.... χτενιζεται... Χρησιμοποιω το icloud και στην εργασια μου και ειναι για μενα χρησιμο εργαλειο..

 

Ευχαριστω και παλι!



#4   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2015 - 23:47

Σου ενεργοποιούν την κάρτα στο κατάστημα αγοράς (η ενεργοποίηση είναι στην απόδειξη δεν σε ενδιαφέρει).

 

Βγάζεις το ασημόχαρτο από πίσω από την κάρτα κ έχει έναν κωδικό.

 

Τον κωδικό τον βάζεις στο redeem code του iTunes και εμφανίζει ένα balance πχ 15 ευρώ. Αυτά λογικά ισχύουν για τα πάντα. Εμένα μου κάλυψε αμέσως την πιστωτική που δεν λειτουργεί κ μπορώ να αγοράσω και μουσική ή να κρατήσω ανοιχτό το apple music οπότε 99.9% θα λειτουργήσει.

 

Και μη μασάς το iCloud κτλ είναι αυτονόητα πράγματα σε όλο τον κόσμο και το ίδιο πρέπει να γίνουν και για εμάς στην Ελλάδα. Δεν πρόκειται για πολυτέλεια.



#5   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/07/2015 - 00:01

αν θυμαμαι με παλιοτερα για να αγορασεις την οποιοδηποτε ΣΥΝΔΡΟΜΗ στην apple πρεπει να εχεις συνδεση καποια πιστωτικη.Αν εχετε ηδη συνδεσει πιστωτικη και μετα βαλετε λεφτα απο itunes gift card τοτε ολα καλα..στο match που ενεργοποιησα περυσι δεν ειχα πιστωτικη και εβαλα απλως μια gift card  και ζητουσε πιστωτικη.



#6   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2015 - 00:08

αν θυμαμαι με παλιοτερα για να αγορασεις την οποιοδηποτε ΣΥΝΔΡΟΜΗ στην apple πρεπει να εχεις συνδεση καποια πιστωτικη.Αν εχετε ηδη συνδεσει πιστωτικη και μετα βαλετε λεφτα απο itunes gift card τοτε ολα καλα..στο match που ενεργοποιησα περυσι δεν ειχα πιστωτικη και εβαλα απλως μια gift card  και ζητουσε πιστωτικη.

Αυτό ας το δεί ο φίλος εγώ είχα περασμένη πιστωτική μέσα οπότε ίσως γι'αυτό να με άφησε κάνοντας την override.



#7   Jimmisardo

Jimmisardo

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/07/2015 - 09:26

Εχω και γω καρτα χρονια τωρα και πληρωνα απο κει εφαρμογες, μουσικη και συνδρομες. Θα το δοκιμασω αυριο και ελπιζω να δουλεψει!

 

Οπως και να χει, σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!



#8   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/07/2015 - 19:54

Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί που να πουλάει κάρτες online γιατί δεν έχω πρόσβαση σε public κλπ.

#9   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 09/07/2015 - 20:05

Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί που να πουλάει κάρτες online γιατί δεν έχω πρόσβαση σε public κλπ.


Θα σου έλεγα απο eBay αλλα ούτε απο εκεί μπορείς. Ελληνικό σάιτ που να πουλάει online ούτε εγώ ξέρω.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες