Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βελτιώθηκε η Siri?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2015 - 00:02

Δοκίμασα χτες για πλάκα τη Siri σε 8.4 και έπαθα πλάκα. Με καταλάβαινε. Τα αγγλικά μου το αποκλείω να καλυτέρευσαν αλλά ό,τι και να έλεγα το έπιανε και αντιδρούσε. Πλέον θα τη χρησιμοποιώ ειδικά για να βάζεις ραντεβού στο ημερολόγιο λύνει χέρια. Δοκίμασε κανείς άλλος? Εγώ θυμάμαι πριν χρόνια ήταν ένα χάλι άλλα έλεγα άλλα καταλάβαινε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/07/2015 - 00:07

Πριν χρονια..εδω με καταλαβαινει στα γερμανικα αυτη ρε!Εχει γινει πολυ καλυτερη σε σχεση με παλια



#3   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/07/2015 - 00:12

Πριν χρονια..εδω με καταλαβαινει στα γερμανικα αυτη ρε!Εχει γινει πολυ καλυτερη σε σχεση με παλια

Eγώ την είχα μόνιμα κλειστή λέω "δεν υπάρχει ελπίδα με δαύτη" αλλά καταλαβαίνει τα ΠΑΝΤΑ. 99.8% ακρίβεια μπερδεύεται μόνο με ελληνικά ονόματα και αυτό όχι πάντα.



#4   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 05/07/2015 - 00:52

Την εστειλα για τσιγαρα και περιμενω τωρα να επιστρεψει!!!!!!χαχαχαχαχ εχει κανει σοβαρες προσπαθειες ομως τα ελληνικα ακομα δεν κι εγωμεχρι τοτε δεν.....................................!!!!!
Rafael Nadal

#5   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 05/07/2015 - 08:48

Χρησιμοποιώντας εδω στη Ελλάδα την αγγλική Siri από την πρώτη στιγμή που έχω το iPhone 5 (2012), έχω να πω πως τον τελευταίο χρόνο έχει εξελιχθεί αρκετά. Μερικές φορές όταν δεν υπάρχει σωστό δίκτυο/Ίντερνετ αργεί και κολλάει, αλλά γενικά καταλαβαίνει αρκετά. Δοκιμάστε να ψάξετε εφαρμογές στον AppStore, να δείτε ποσό καλά αναγνωρίζει ονόματα περίεργα.

#6   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/07/2015 - 10:08

στα ελληνικα ονοματα εχεις δικιο.αυτο που εχω κανει εγω π.χ ειναι την Αννα την εχω γραψει anna  π.χ και την καταλαβαινει.και οικογενεια με ειχε ρωτησει ποιος ειναι ποιος και ετσι ξερει.εχει βελτιωθει παρα πολυ!!



#7   dragonfighter

dragonfighter

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/07/2015 - 13:00

Σε 8.3 ειναι απαράδεκτη πάντως και iPhone 6. Δεν ξερω πως ήταν πριν γιατί ειχα 3GS, αλλά αν ήταν χειρότερη τι να πω, για γέλια θα ήταν.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες