Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] 4ο χαλασμένο iPhone 6 μετά από αντικατάσταση..


Η καλύτερη απάντηση

nikosgnr , 10/07/2015 - 15:38

Καλησπέρα παιδιά , σήμερα παρέλαβα το 4ο iPhone 6 από εγγύηση και διαπίστωσα ότι και αυτό έχει καμένο pixel , το συγκεκριμένα στάλθηκε κατόπιν καταγγελίας που έκανα μέσω  της γραμμής υποστήριξης της apple(άνοιξα case).  Τι προτείνετε να κάνω?? Σκάφτομαι να κινηθώ νομικά …

Η αλήθεια είνα πως πλέον μπορείς να απαιτήσεις σφραγισμένο, καινούριο.

 

Κάνε ένα τηλ στο Support και ζήτησε να μιλήσεις με το Customer Relations. Απ' όσο ξέρω είναι στα Αγγλικά, συνεπώς να είσαι προετοιμασμένος.

 

00800 4414 5417


Δείτε το πλήρες μήνυμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/07/2015 - 20:33

Για το ανακατασκευασμενο σου εγγυαται η εταιρεια;;; Η εισαι στο ελεος της τυχης;;

Φυσικά και εγγυάται η εταιρία και αν παρόλα αυτά έχει πρόβλημα, το αλλάζουν πάλι.


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Laloslazar

Laloslazar

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 17/07/2015 - 08:46

Η εγγύηση ξεκινάει από την αρχή ή καλύπτει μόνο το διάστημα που σου έχει απομείνει από την συσκευή που αγόρασες..;;

#33   Loukas

Loukas

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2015 - 09:01

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος , νομίζω ότι μετράει  για το διάστημα που σου έχει απομείνει από τη συσκευή που αγόρασες . Αν είσαι οριακά στη ημερομηνία σου δίνουν επιπλέον παράταση 3 μήνες για κάθε νέα αντικατάσταση..



#34   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 17/07/2015 - 09:58

Η αλήθεια είνα πως πλέον μπορείς να απαιτήσεις σφραγισμένο, καινούριο.

 

Κάνε ένα τηλ στο Support και ζήτησε να μιλήσεις με το Customer Relations. Απ' όσο ξέρω είναι στα Αγγλικά, συνεπώς να είσαι προετοιμασμένος.

 

00800 4414 5417

Πες τα τους εσύ μπας και το πιστέψουν γιατί όταν το πρωτοείπα εγώ μόνο που δεν άκουσα κράξιμο..



#35   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 17/07/2015 - 10:01

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος , νομίζω ότι μετράει  για το διάστημα που σου έχει απομείνει από τη συσκευή που αγόρασες . Αν είσαι οριακά στη ημερομηνία σου δίνουν επιπλέον παράταση 3 μήνες για κάθε νέα αντικατάσταση..

Το δικό σου που θα έρθει θα έχει 24 μήνες από την αρχή,να κρατήσεις το χαρτί που θα έρθει μαζί είναι σαν απόδειξη αγοράς.



#36   Aris272727

Aris272727

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/07/2015 - 17:44

Παιδιά αντικατάσταση σου κάνουν με καινοϋριο;;ζελατίνα;;

Μπααα ,ακόμα σήμερα ήρθαν και παρέλαβαν το παλιό , οπότε αύριο θα μου στείλουν το καινούργιο , από Δευτέρα πια θα το περιμένω..

φίλε εγώ μόλις το παρέλαβα σφραγισμένο τ κουτιού άλλο χρώμα αλλααααα το κάνει κ πάλι.... Χθες συνάντησα ένα φίλο π έχει το εξάρι κ αυτός κ μ είπε δεν Έχω πρόβλημα το πήρα κ είδα όμως ότι κ το δικό του το έκανε κάτω δεξιά.. Απλά αυτό π είπε ένας φίλος σε αλλά πιο πολύ κ σε αλλά πιο λίγο..!! Κ ίσως κ σε κάποια ελάχιστα να μην το κάνει καθόλου... Φυσικά εγώ σταματάω από φθινόπωρο με το καλό μπορεί να το πάω καμία istorm ίσως ..

#37   kikonec

kikonec

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2015 - 03:33

Φίλε καλημέρα και εμένα μου κάνει το κλικ κάτω δεξιά ούτε κουνιέται η οθόνη ούτε καταλαβαίνω κάτι εκτός του ήχου, είναι ασήμαντο τελείως δέν ασχολήθηκα και πολύ, παράτησε το και ευχαριστήσου το κινητό σου.

#38   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 18/07/2015 - 07:44

φίλε εγώ μόλις το παρέλαβα σφραγισμένο τ κουτιού άλλο χρώμα αλλααααα το κάνει κ πάλι.... Χθες συνάντησα ένα φίλο π έχει το εξάρι κ αυτός κ μ είπε δεν Έχω πρόβλημα το πήρα κ είδα όμως ότι κ το δικό του το έκανε κάτω δεξιά.. Απλά αυτό π είπε ένας φίλος σε αλλά πιο πολύ κ σε αλλά πιο λίγο..!! Κ ίσως κ σε κάποια ελάχιστα να μην το κάνει καθόλου... Φυσικά εγώ σταματάω από φθινόπωρο με το καλό μπορεί να το πάω καμία istorm ίσως ..


Με ένα pentalobe σφιγγεις την δεξιά βίδα και σταματάει να τριζει το έχω κάνει σε 6 iPhone 6.

#39   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 18/07/2015 - 07:51

Υπόψιν αν τριζει πάνω αριστερά δεξιά ακόμη και με επανατοποθέτηση οθόνης δεν φτιάχνει είναι ή οθόνη που δεν κάθεται καλά όχι το σασί .εκεί πας για αντικατάσταση.δεξιά τρίξιμο με σφίξιμο βίδας κατά 95% φτιάχνει .και δεν καταλαβαίνει κανείς ότι το εσφιξες .

#40   Ale3andros

Ale3andros

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/07/2015 - 13:58

Παιδιά εμένα μετά από 8 μήνες αρίστης χρήσης μου έβγαλε πριν 2 μέρες αυτά στην οθόνη!!σας δείχνω φωτό!!!απαραδεκτο!!λογικα πάω για αντικατάσταση κ εγώ ε;;


Να ρωτήσω κ κάτι άλλο ;πως γινεται αυτά τα άσπρα σημάδια να φαίνονται μόνο στην άσπρη οθόνη κ όταν τα κοιτάω σε μαύρη να μη φαίνεται απολύτως τίποτα;

#41   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 18/07/2015 - 14:38

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο ;πως γινεται αυτά τα άσπρα σημάδια να φαίνονται μόνο στην άσπρη οθόνη κ όταν τα κοιτάω σε μαύρη να μη φαίνεται απολύτως τίποτα;


Πρόβλημα στο backlight πας για αντικατάσταση

#42   Loukas

Loukas

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2015 - 15:14

Μετά από αρκετή καθυστέρηση (2,5 εβδομάδες) , λόγω της ανευθυνότητας κάποιων υπαλλήλων της Apple (έφυγε σε άδεια χωρίς να έχει λυθεί το πρόβλημα μου και χωρίς να έχει ειδοποιήσει κάποιο συνάδελφο του για το θέμα ) τελικά παρέλαβα  το καινούργιο iPhone 6 που μου έστειλαν. Μέχρι στιγμής δεν έχω ανακαλύψει κάποιο πρόβλημα και όλα βαίνουν καλώς. Με ενημέρωσαν ότι , οτιδήποτε προκύψει μέσα σε 15 μέρες γίνεται αντικατάσταση με νέα σφραγισμένη συσκευή.



#43   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.558 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/08/2015 - 15:41

Όλα καλά λοιπόν. Ουσιαστικά DOA σου έδωσαν σε περίπτωση που προκύψει κάτι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#44   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2015 - 17:00

φιλε τι ακριβως τους ειπες γιατι εμενα δεν μου το αλλαζουν λενε επειδη τα ανακτασεκυασμενα ειναι καινουρια και καλα...ποσες φορες πρεπει να εχεις κανει αντκατασταση για να σου το αλλαξουν με σφραγισμενο?



#45   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2015 - 17:13

Να ενημερωσω οτι το Apple Support (και για ελληνες) συνηθως γινεται απο καλλιθεα μερια, οποτε ελληνικα μιλατε, εχουν ολα τα ξενογλωσσα τμηματα επισης. Just sayin'... 

 

Επιτελους ο φιλος πηρε παντως αυτο που αξιζε, χαιρομαι αν και μπορω να πω με πειρα οτι τα τμηματα εξυπηρετησης ειναι γιουρια.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες