Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] 4ο χαλασμένο iPhone 6 μετά από αντικατάσταση..


Η καλύτερη απάντηση

nikosgnr , 10/07/2015 - 15:38

Καλησπέρα παιδιά , σήμερα παρέλαβα το 4ο iPhone 6 από εγγύηση και διαπίστωσα ότι και αυτό έχει καμένο pixel , το συγκεκριμένα στάλθηκε κατόπιν καταγγελίας που έκανα μέσω  της γραμμής υποστήριξης της apple(άνοιξα case).  Τι προτείνετε να κάνω?? Σκάφτομαι να κινηθώ νομικά …

Η αλήθεια είνα πως πλέον μπορείς να απαιτήσεις σφραγισμένο, καινούριο.

 

Κάνε ένα τηλ στο Support και ζήτησε να μιλήσεις με το Customer Relations. Απ' όσο ξέρω είναι στα Αγγλικά, συνεπώς να είσαι προετοιμασμένος.

 

00800 4414 5417


Δείτε το πλήρες μήνυμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Loukas

Loukas

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2015 - 17:46

φιλε τι ακριβως τους ειπες γιατι εμενα δεν μου το αλλαζουν λενε επειδη τα ανακτασεκυασμενα ειναι καινουρια και καλα...ποσες φορες πρεπει να εχεις κανει αντκατασταση για να σου το αλλαξουν με σφραγισμενο?

Μετά από 4 αντικαταστάσεις με ανακατασκευασμένο , μου έδωσαν καινούργιο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2015 - 09:12

Παίδες να ρωτήσω κατι το ανακατασκευασμένο ειναι μεταχειρισμένο κινητό κάποιου άλλου;;

#48   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/09/2015 - 09:18

τα ανακατασκευασμενα είναι σαν καινούργια ,όπως το δικό σου θα πάει για ανακατασκευή και θα το πάρει κάποιος άλλος με την εγγύηση πάντα από την apple . 



#49   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2015 - 09:34

Άρα μεταχειρισμένα έτσι όπως το λες.. Γιατί σαν καινούργια;

#50   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/09/2015 - 09:55

Άρα μεταχειρισμένα έτσι όπως το λες.. Γιατί σαν καινούργια;

γιατί δεν έχει κανένα ελάττωμα εμφανισιακά άλλα και λειτουργικά .



#51   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2015 - 09:58

Άρα αλλάζουν και τα εξωτερικά μέρη και τα εσωτερικά τι ακριβως γίνεται μπορείς να με βοηθήσεις να καταλάβω περαιτέρω;

#52   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/09/2015 - 10:02

το  ανακατασκευαζω κάτι σημαίνει ότι παίρνω  κάτι παλιό και αντί να το πετάξω στο καλάθι με τα άχρηστα θα πάρω  τα ανταλλακτικά  που δεν έχουν πρόβλημα και φτιάχνω κάτι νέο.

στην δίκη μας περίπτωση ένα iphone .


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 24/09/2015 - 10:03


#53   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 15:52

Οι μπαταρίες που έχουν τα ανακατασκευασμένα είναι καινούργιες τελειώς ή μεταχειρισμένες? Εχουν 0 κύκλους φόρτισης ή παραπάνω?
Αν είναι 0 είμαστε σίγουροι ότι ειναι όντως καινούργιες και όχι μηδενισμένες στο κύκλωμα της μπαταρίας?



#54   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/09/2015 - 16:08

Καινούριες είναι. Όπως και η οθόνη με το Housing.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#55   alan79

alan79

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/09/2015 - 17:55

Καλησπέρα σε όλους. Εχω πρόβλημα με ένα iphone 6. Από πτώση μαλλον στο παρελθόν η οθόνη στην δεξιά πλευρά ανασηκώθηκε 2-3 χιλιοστά. Το τηλ. ήταν μέσα σε θήκη και δεν το χα παρατηρήσει. Πάντως ήταν λειτουργικότατο και η οθόνη δεν είχε κανενα άλλο σημάδι να φαίνεται. Πριν λίγες μέρες όμως είχα πρόβλημα στις κλήσεις, δεν άκουγα τον συνομιλητή. Αποφάσισα να κάνω restore, πέρασα και την 9 μήπως και ήταν θέμα software..και το τηλ. τώρα μια μπαίνει κανονικά, 10 κολλάει στο apple logo. Το πήγα infoquest και μου είπαν ότι θελουν 390 ευρω για να μου δώσουν αλλη συσκευή επειδή είναι χτυπημένο. Φυσικά δεν το έκανα. Απλά ήθελα αν γινόταν να το φτιάξουν γιατί ήταν λειτουργικό, δεν απαίτησα να μου δώσουν άλλο.  Τι μου προτείνετε να κάνω? Να μιλήσω με apple support? To τηλ. ειναι refurbised από Γαλλία και εχει εγγύηση και καλά μέχρι 10/10. Σας ευχαριστώ για τις όποιες συμβουλές!



#56   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2015 - 18:01

Καλησπέρα σε όλους. Εχω πρόβλημα με ένα iphone 6. Από πτώση μαλλον στο παρελθόν η οθόνη στην δεξιά πλευρά ανασηκώθηκε 2-3 χιλιοστά. Το τηλ. ήταν μέσα σε θήκη και δεν το χα παρατηρήσει. Πάντως ήταν λειτουργικότατο και η οθόνη δεν είχε κανενα άλλο σημάδι να φαίνεται. Πριν λίγες μέρες όμως είχα πρόβλημα στις κλήσεις, δεν άκουγα τον συνομιλητή. Αποφάσισα να κάνω restore, πέρασα και την 9 μήπως και ήταν θέμα software..και το τηλ. τώρα μια μπαίνει κανονικά, 10 κολλάει στο apple logo. Το πήγα infoquest και μου είπαν ότι θελουν 390 ευρω για να μου δώσουν αλλη συσκευή επειδή είναι χτυπημένο. Φυσικά δεν το έκανα. Απλά ήθελα αν γινόταν να το φτιάξουν γιατί ήταν λειτουργικό, δεν απαίτησα να μου δώσουν άλλο.  Τι μου προτείνετε να κάνω? Να μιλήσω με apple support? To τηλ. ειναι refurbised από Γαλλία και εχει εγγύηση και καλά μέχρι 10/10. Σας ευχαριστώ για τις όποιες συμβουλές!

Αν είναι χτυπημένο, δεν σου δίνουν με την καμία refurbished χωρίς χρέωση. Δεν κάνουν επισκευές τα εξουσιοδοτημένα. Μάλλον από το χτύπημα έχει αρχίσει και τα παίζει η κεραία. Μόνο μέσω μη εξουσιοδοτημένου service η πιο οικονομική λύση. :)


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#57   alan79

alan79

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/09/2015 - 18:23

Αν είναι χτυπημένο, δεν σου δίνουν με την καμία refurbished χωρίς χρέωση. Δεν κάνουν επισκευές τα εξουσιοδοτημένα. Μάλλον από το χτύπημα έχει αρχίσει και τα παίζει η κεραία. Μόνο μέσω μη εξουσιοδοτημένου service η πιο οικονομική λύση. :)

Κατάλαβα, μάλλον πάω για νέο σασί για να κλείνει καλά η οθόνη και ακουστικό. Θα ματώσει η τσέπη. Σε ευχαριστώ πολύ!



#58   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:23

Κατάλαβα, μάλλον πάω για νέο σασί για να κλείνει καλά η οθόνη και ακουστικό. Θα ματώσει η τσέπη. Σε ευχαριστώ πολύ!


Το σασί να αλλάξει, δύσκολο... Μήπως στο ισιώσουν με κάποιο τρόπο... :)

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#59   alan79

alan79

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:38

Το σασί να αλλάξει, δύσκολο... Μήπως στο ισιώσουν με κάποιο τρόπο... :)

Στο ebay κυκλοφορουν σασι απο 30-60 ευρω, αμα το παω σε τεχνικο δεν γινεται να βαλει τα υπολοιπα μερη του κινητου στο νεο σασι? Ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως!



#60   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:48

Στο ebay κυκλοφορουν σασι απο 30-60 ευρω, αμα το παω σε τεχνικο δεν γινεται να βαλει τα υπολοιπα μερη του κινητου στο νεο σασι? Ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως!


Και πόσο σίγουρο είναι ότι δεν θα έχει άλλο πρόβλημα; Εγώ δεν θα το ρίσκαρα πάντως... :-/

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες