Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με μικρόφωνο iPhone 6 ios 8.4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Lefters

Lefters

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/07/2015 - 10:16

Παιδιά καλημέρα. Εδώ και 2 μέρες έχω πρόβλημα  με το μικρόφωνο του iPhone μου και από ότι φαίνεται όσο πάει και χειροτερεύει το πρόβλημα. Όταν μιλάω ο άλλος με ακούει λες και κρατάω το τηλέφωνο στο ένα μέτρο. Λες και είμαι σε πηγάδι βασικά. Έχω κάνει restore και set up as new αλλά τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω ή το πάω πίσω αύριο; Το κινητό είναι σε άριστη κατάσταση με original θήκη και ζελατίνα από την πρώτη μέρα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 19/07/2015 - 10:18

Μήπως σου φράζει το mic η θήκη, ή η ζελατίνα? Δοκίμασε μια κλήση χωρίς θήκη



#3   Lefters

Lefters

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/07/2015 - 10:23

Το κινητό το έχω με original θήκη της apple έτσι και αλλιώς αλλά το δοκίμασα. Πάλι το ίδιο. Η ζελατίνα είναι μια απλή όπως όλες που είχα έως τώρα..... Το πρόβλημα αυτό εμφανίστηκε στην 8.4. Δεν ξέρω μήπως αυτό παίζει κάποιο ρόλο...



#4   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 19/07/2015 - 10:35

Αν έκανες setup as new για hardware ακούγεται. Το κάνει πάντα σε όλες τις κλήσεις ή όποτε ναναι?



#5   Lefters

Lefters

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/07/2015 - 10:41

Στην αρχή δεν το έκανε συνέχεια. Σήμερα από ότι μου λένε το κάνει συνέχεια.... Όταν κάνω recording με το voice memos το καταλαβαίνω και ο ίδιος ότι δεν ακούγομαι όπως πρέπει. Και εγώ για hardware το βλέπω απλά ήθελα να δω αν υπάρχει κάτι άλλο να δοκιμάσω πριν το πάω για σέρβις.. Ευχαριστώ.


Τελευταία επεξεργασία από: Lefters, 19/07/2015 - 10:41


#6   Lefters

Lefters

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/07/2015 - 10:01

Τελικά, όποιον ενδιαφέρει, το πρόβλημα με το μικρόφωνο ήταν hardware και το κινητό έγινε αντικατάσταση.  Σήμερα παρέλαβα το νέο κινητό το οποίο μοιάζει με σχεδόν καινούργιο αν εξαιρέσουμε ότι φαίνεται ελαφριά χρήση εκεί που μπαίνει ο φορτιστής (αν και το δικό ήταν επίσης σε άψογη κατάσταση χωρίς κανένα ίχνος πάνω του). Ελπίζω να μην υπάρξουν άλλα προβλήματα γιατί έχω απογοητευτεί κάπως με το εξάρι... Το πεντάρι που είχα μου κράτησε 3 χρόνια και το πούλησα κιόλας σε πολύ καλή τιμή....



#7   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/10/2015 - 19:14

καλησπερα, σε iphone 6 ios 9.0.2 υπαρχει το ιδιο θεμα με το μικροφωνο, βεβαια αργησε να γινει αντιληπτο διοτι η περισσοτερη χρηση γινεται απο handsfree. το θεμα ειναι οτι αγοραστηκε απο αμερικη περυσι, οποτε εγγυηση πρεπει να χει ληξει. Γνωριζει καποιος αν επισκευαζεται, που και ποσο παει το μαλλι?



#8   faliraki

faliraki

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/10/2015 - 19:52

και εγώ σε 6 plus σε 8.4.1 είχα το ίδιο πρόβλημα και το εστυλα για σέρβις. Τώρα περιμένω να έρθει..

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/10/2015 - 20:22

καλησπερα, σε iphone 6 ios 9.0.2 υπαρχει το ιδιο θεμα με το μικροφωνο, βεβαια αργησε να γινει αντιληπτο διοτι η περισσοτερη χρηση γινεται απο handsfree. το θεμα ειναι οτι αγοραστηκε απο αμερικη περυσι, οποτε εγγυηση πρεπει να χει ληξει. Γνωριζει καποιος αν επισκευαζεται, που και ποσο παει το μαλλι?

Πότε έγινε η αγορά? Καλό θα ήταν για αρχή να τσεκάρεις με Restore και SIM άλλου παρόχου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 14/10/2015 - 14:55

Πολλα φιλων μου ειχαν προβλημα με το ηχειο και ακουστικο.
Στο istorm εκαναν 2 μερες μονο για καθαρισμο, οχι αντικατασταση




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες