Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προτάσεις-θήκη για iPhone 3GS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/01/2010 - 15:47

Έβαλα ένα zagg skin και για προστασία επιπλέον σε πτώσεις θέλω μια θηκη. Το υλικό όμως του zagg skin μου επιτρέπει να βάλω το κινητό μόνο σε σιλικόνης τώρα.
Τι προτείνετε; Θέλω από ελλάδα αν γίνεται, να την παραγγείλω με αντικαταβολή. Θέλω μόνο να είναι όμορφη και σιλοκονάτη!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Supermod

Supermod

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2010 - 22:16

Καλησπερα φιλε μου, ειμαι και εγω κατοχος ενος 3gs και εχω παρει για αρχη μια σιλικονατη-λαστιχιενια (δε ξερω ακριβως τι ειναι) θηκη της ifrogz. το κινητο εγινε 4x4 τελειως ακομψο και μαζευει σκονη με τρελα!!!!

ενολιγις δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος καθος το κινητο εχει χασει ολη του την ομορφια. Απο οτι εχω ψαξει μαλλον θα κανω ενα συνδιασμο με μεμβρανες προστασιας (invisible shieldσ) για τις γρατζουνιες και μια σιλικονατη αναγκαστικα αλλα κατι διαφορετικο απο αυτη που εχω τωρα, για τυχον πτωσεις.

οι καλυτερες που εχω δει ειναι της iskin, ομορφες, λεπτες και φθινες! Το θεμα είναι ότι πριν λιγα λεπτα τις μπανισα και εγω και δεν εχω βρει ακομα καποιο καταστημα σε αθηνα που να τις εχει σιγουρα, παρα μονο σε βεροια.

Βεβαια η προσθεση θηκης δεν αφαιρει την προσοχη που δινουμε στη συσκευη μας. (αν και εχω δει καποια σοβαρα crash tests στο utube, με ενθαρυντικα αποτελεσματα, δε θελω να ανακαλυψω ποση εχει το δικο μου!)

#3   eGalaxy

eGalaxy

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/01/2010 - 23:55

Όπως λέει και ο φίλος Supermod οι καλύτερες με διαφορά θήκες σιλικόνης είναι οι iSkin.. Από αύριο 26/01 θα είναι διαθέσιμες όλες και στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα στο session: http://www.egalaxy.g...mid=22&subid=73 .

#4   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/01/2010 - 20:16

... αν δεν παινέψεις το σπίτι σου , θα πέσει να σε πλακώσει ... :rolleyes: :P

#5   Supermod

Supermod

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2010 - 21:21

eGalaxy σε ευχαριστω για τις πληροφοριες, αλλα θελω και μια γνωμη για την zagg invisible shield γιατι αν και βλεπω καλα video στο utube εξω ακουω αλλα, οπως οτι με την εφαρμογη της χαλαει η οθονη στις ακρες η το ακουστικο του τηλεφωνου....ειμαι σε σταυροδρομι....αλλα παιδια εχουν διαφανη πλαστικη θηκη(οχι μεμβρανες) η οποια εαν φαει τουμπα ανοιγει στα 2 και μετα ξανα κουπμωνει....λενε οτι εαν φαει τουμπα το κινητο, το θεμα βρισκεται στην πρωτη επαφη με το εδαφος......ειχα διαβασει οτι κανουν γρατζουνιες αυτες οι θηκες αλλα το παιδι μου ειπε οτι αυτες που κανουν γρατζουνιες ειναι αυτες που δεχονται το κινητο συρταρωτα, ενω αυτη που εχει κουμπωνει μπροστα και πισω.....εαν ειναι οντως καλες οι μεμβρανες της zagg ειναι καλυτερα να της βαλουμε ακομη και αν φοραμε θηκη η το εχουμε σκετο???

#6   eGalaxy

eGalaxy

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/01/2010 - 22:55

... αν δεν παινέψεις το σπίτι σου , θα πέσει να σε πλακώσει ... :rolleyes: :P


Το ότι ξεκινάμε να πουλάμε και εμείς iSkin δεν σημαίνει ότι είναι και "σπίτι" μας όπως λες φίλε μου, authorized reseller είμαστε όπως είναι και το fnac και άλλα μαγαζιά στην Ελλάδα. Εάν έλεγα το ίδιο για τις ιnvisibleSHIELDs (που είμαστε αντιπρόσωποι στην Ελλάδα) τότε θα κόλλαγε αυτό που λες :)

#7   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/01/2010 - 23:09

οι iSkin ειναι πραγματικα οι καλυτερες θηκες σιλικονης...

#8   eGalaxy

eGalaxy

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/01/2010 - 23:28

eGalaxy σε ευχαριστω για τις πληροφοριες, αλλα θελω και μια γνωμη για την zagg invisible shield γιατι αν και βλεπω καλα video στο utube εξω ακουω αλλα, οπως οτι με την εφαρμογη της χαλαει η οθονη στις ακρες η το ακουστικο του τηλεφωνου....ειμαι σε σταυροδρομι....αλλα παιδια εχουν διαφανη πλαστικη θηκη(οχι μεμβρανες) η οποια εαν φαει τουμπα ανοιγει στα 2 και μετα ξανα κουπμωνει....λενε οτι εαν φαει τουμπα το κινητο, το θεμα βρισκεται στην πρωτη επαφη με το εδαφος......ειχα διαβασει οτι κανουν γρατζουνιες αυτες οι θηκες αλλα το παιδι μου ειπε οτι αυτες που κανουν γρατζουνιες ειναι αυτες που δεχονται το κινητο συρταρωτα, ενω αυτη που εχει κουμπωνει μπροστα και πισω.....εαν ειναι οντως καλες οι μεμβρανες της zagg ειναι καλυτερα να της βαλουμε ακομη και αν φοραμε θηκη η το εχουμε σκετο???


Το γεγονός ότι αντιπροσωπεύουμε τις InvisibleSHIELD στην Ελλάδα ίσως κάνει μη αντικειμενικό αυτό που θα σου πω φίλε supermod αλλά anyway.. Οι invisibleSHIELDs προστατεύουν το iPhone από οποιαδήποτε γρατζουνιά/εκδορά είτε αυτή είναι από κλειδιά, μεταλλικά αντικείμενα, χώματα (οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς) είτε είναι από πτώση! Εάν το iPhone σου πέσει και φοράει InvisibleSHIELD είναι λογικό ότι η τελευταία δε θα απορροφήσει σχεδόν καθόλου την κρούση (οπότε είναι πιθανόν να σπάσει η οθόνη ή κάποιο εξάρτημα μέσα όπως δλδ θα γινότανε εάν ήταν και εντελώς γυμνό) αλλά στο 99% των περιπτώσεων οι επιπτώσεις είναι γρατζουνιές και εκδορές σε οθόνη και πίσω κάλυμμα οπότε εκεί είσαι καλυμμένος 100% από το invisible (επίσης λόγω του αυξημένου grip η συσκευή γλυστράει δύσκολα = πολύ λιγότερες πτώσεις). Όσον αφορά τα προβλήματα που λες πραγματικά πρώτη φορά τα ακούω και εάν υπάρχει κάποιος άλλος που να ξέρει κάτι συγκεκριμένο ας βγει ελεύθερα να το πει. Έχοντας δώσει εκατοντάδες invisibleSHIELDs για iPhone στην Ελλάδα, κανένας πελάτης μας ποτέ δε μας ανέφερε κάτι τέτοιο μέχρι σήμερα (λογικά εμείς δε θα 'μασταν και οι πρώτοι που θα τ' ακούγαμε? :P). Τα μόνα "προβλήματα" του invisibleSHIELD που ξέρω είναι δύο: 1) τα φτερά στις 4 γωνίες που δυσκόλευαν πολύ την τοποθέτηση και μετά από λίγους μήνες έπιαναν σκόνη με αποτέλεσμα η μεμβράνη να θέλει αλλαγεί (εντός εγγύσης φυσικά) και 2) η μεμβράνη μετά από 2-3 μήνες να "κιτρινίζει" με τη χρήση σε λευκά μόνο iPhone, με αποτέλεσμα να θέλει αλλαγή (πάλι εντός εγγύσης). Το 1ο πρόβλημα έχει λυθεί εάν δείτε τη φωτογραφία που επισυνάπτω καθώς έχει επανασχεδιαστεί η μεμβράνη και πλέον όλες οι invisible του 2010 βγαίνουν έτσι. Το 2ο πρόβλημα παραμένει στα λευκά IPhone όπου απλά προτείνουμε κάποιο ZAGGskin για το πίσω μέρος ή τη διαδικασία της δωρεάν αλλαγής κάθε 3-4 μήνες.
Όσον αφορά τη διάφανη πλαστική θήκη που λες ένα θα σου πω, καθώς τις έχω δει από κοντά σε πολλά IPhone (έχω και να σου χαρίσω αν θες στο μαγαζί από πελάτη μου που μου την άφησε αφότου έβαλε invisibleSHIELD), μείνε ΜΑΚΡΥΑ! Μαζεύουν σκόνες, βρομιές από μέσα (που στη συνέχεια γρατζουνάνε ελαφρά του πίσω κάλυμμα), προσθέτουν πολύ όγκο και γενικά έχουν τη όψη και την αίσθηση του ψεύτικου και αλλοιώνουν πολύ την όμορφη εικόνα του IPhone. 1000 φορές να βάλεις μία αξιοπρεπέστατη θήκη σιλικόνης της iSkin ή κάποιας άλλης εταιρίας. Όπως καταλαβαίνεις οι μόνοι ΔΥΟ λόγοι για να βάλεις επιπλέον θήκη πάνω από το invisible full body είναι: 1) να σου αρέσει το σχέδιό κάποιας θήκης και να μην σ' αρέσει τόσο το IPhone σκέτο όπως είναι και 2) να θες να το προστατέψεις σε πτώσεις από ύψος μεγαλύτερο του 1,5 μέτρου (μέχρι εκεί μου έχει πέσει 2-3 φορές εμένα και το 3G & το 3GS με Invisible) χωρίς να συμβεί το παραμικρό. Ελπίζω να σε κάλυψα, ζητώ συγγνώμη για την έκθεση. :)

Συνημμένα αρχεία



#9   Supermod

Supermod

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:14

Ευχαριστω παρα πολυ για την εκθεση eGalaxy, καλυτερα ετσι παρα ελειπης απαντηση.
Με καλυψες απολυτα. το παιδι που μου ειπε για τις μεμβρανες οτι χαλανε την αφη στις ακρες μου ειπε ως δικαιολογια οτι και καλα πρεπει να (καθεσαι?) αναπνεει η οθονη....εμενα μου φανηκε ατοπο....
Εχω αυτη τη στιγμη μια λαστιχιενια θηκη της ifrogz με τελειως εκτεθιμενη την οθονη, η οποια μαζευει οπως το λες σκονη, ΜΕ ΤΡΕΛΑ!!! και οδηγει και εμενα στην τρελα. Φυσικα το κινητο εχει γινει 4x4 και τελειως ακομψο σε σχεση με την απιθανη φυσικη ομορφια που του εδωσε η apple....εφοσον με καθησυχασες με τα προβληματα που σου ανεφερα, θα χτυπησω σιγουρα μια invisible shield, ουτος η αλλος κατι τετοιο εψαχνα. Τωρα οσον αφορα στις τουμπες, το θεμα ειναι γενικοτερα να μη μας πεφτει το κινητο γιατι και θηκη να βαλεις οσο να ναι ο κραδασμος καποια επιπτωση θα εχει στο ολο συστημα. Ισως παρω ομως και μια θηκουλα της iskin εαν μπορω να τη χρησιμοποιησω μαζι με τις μεμβρανες(μπορω????), κυριως απο περιεργια,extra προστασια(αφου με αυτα που ειπες δεν εχω αλλη δικαιολογια για να την παρω :P)

#10   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/01/2010 - 00:17

Το ότι ξεκινάμε να πουλάμε και εμείς iSkin δεν σημαίνει ότι είναι και "σπίτι" μας όπως λες φίλε μου, authorized reseller είμαστε όπως είναι και το fnac και άλλα μαγαζιά στην Ελλάδα. Εάν έλεγα το ίδιο για τις ιnvisibleSHIELDs (που είμαστε αντιπρόσωποι στην Ελλάδα) τότε θα κόλλαγε αυτό που λες :)


..όπα μάστορα , μαζί σου είμαι! :) .. χιούμορ κάναμε! :D
Δεν αντιλέγω , τις ξέρω τις συγκεκριμένες και όντως είναι πολύ ποιοτικές και σχετικά σε καλές τιμές!
Ενδιαφέρον επίσης και αυτό με την τεχνολογία Microban για τα μικρόβια!!

Το μόνο μείον που βάζω εγώ στις σιλικονάτες θήκες , είναι ότι κολλάνε στην τσέπη όταν είναι στενό (όπως ένα τζιν π.χ.)!! :rolleyes:

#11   eGalaxy

eGalaxy

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:04

Ευχαριστω παρα πολυ για την εκθεση eGalaxy, καλυτερα ετσι παρα ελειπης απαντηση.
Με καλυψες απολυτα. το παιδι που μου ειπε για τις μεμβρανες οτι χαλανε την αφη στις ακρες μου ειπε ως δικαιολογια οτι και καλα πρεπει να (καθεσαι?) αναπνεει η οθονη....εμενα μου φανηκε ατοπο....
Εχω αυτη τη στιγμη μια λαστιχιενια θηκη της ifrogz με τελειως εκτεθιμενη την οθονη, η οποια μαζευει οπως το λες σκονη, ΜΕ ΤΡΕΛΑ!!! και οδηγει και εμενα στην τρελα. Φυσικα το κινητο εχει γινει 4x4 και τελειως ακομψο σε σχεση με την απιθανη φυσικη ομορφια που του εδωσε η apple....εφοσον με καθησυχασες με τα προβληματα που σου ανεφερα, θα χτυπησω σιγουρα μια invisible shield, ουτος η αλλος κατι τετοιο εψαχνα. Τωρα οσον αφορα στις τουμπες, το θεμα ειναι γενικοτερα να μη μας πεφτει το κινητο γιατι και θηκη να βαλεις οσο να ναι ο κραδασμος καποια επιπτωση θα εχει στο ολο συστημα. Ισως παρω ομως και μια θηκουλα της iskin εαν μπορω να τη χρησιμοποιησω μαζι με τις μεμβρανες(μπορω????), κυριως απο περιεργια,extra προστασια(αφου με αυτα που ειπες δεν εχω αλλη δικαιολογια για να την παρω :P)


Λόγω του μικρού πάχους του InvisibleSHIELD, μόνο 0,2 mm, η συσκευή είναι σχεδόν σαν γυμνή, οπότε όλες οι θήκες ταιριάζουν απόλυτα (τουλάχιστον οι σιλικόνης).

#12   eGalaxy

eGalaxy

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:06

..όπα μάστορα , μαζί σου είμαι! :) .. χιούμορ κάναμε! :D
Δεν αντιλέγω , τις ξέρω τις συγκεκριμένες και όντως είναι πολύ ποιοτικές και σχετικά σε καλές τιμές!
Ενδιαφέρον επίσης και αυτό με την τεχνολογία Microban για τα μικρόβια!!

Το μόνο μείον που βάζω εγώ στις σιλικονάτες θήκες , είναι ότι κολλάνε στην τσέπη όταν είναι στενό (όπως ένα τζιν π.χ.)!! :rolleyes:


Σε αυτό έχεις δίκιο, κολλάνε και γενικά προσθέτουν ένα όγκο. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ zagg invisibleSHIELD μπροστά και ZAGGskin πίσω και είμαι απόλυτα καλυμμένος και ήσυχος ότι το iPhone δεν κινδυνεύει. :)

#13   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:15

...
Όσον αφορά τη διάφανη πλαστική θήκη που λες ένα θα σου πω, καθώς τις έχω δει από κοντά σε πολλά IPhone (έχω και να σου χαρίσω αν θες στο μαγαζί από πελάτη μου που μου την άφησε αφότου έβαλε invisibleSHIELD), μείνε ΜΑΚΡΥΑ! Μαζεύουν σκόνες, βρομιές από μέσα (που στη συνέχεια γρατζουνάνε ελαφρά του πίσω κάλυμμα)...


Να προσθέσω ότι το έχω ζήσει αυτό στο παλιό iTouch μου.

Όπως όλοι ξέρετε τα itouch είναι μεταλλικά από πίσω, σαν καθρέφτης και με τον καιρό γεμίζουν γρατζουνιές αν δε βάλεις θήκη.

Εγώ από το πρώτο δευτερόλεπτο του είχα φορέσει μια belkin σιλικόνης και όταν μετά απο αρκετό διάστημα πήρα μια διαφορετικό χρώμα και έβγαλα την παλιά διαπίστωσα ότι είχε μικρές γρατζουνίες που είχαν δημιουργηθεί από σκόνες προφανώς που παγιδεύονταν μέσα στη θήκη. Λυπήθηκα πάρα πολύ τότε γιατί το πρόσεχα σαν τα μάτια μου και ενώ οι μικρογρατζουνιές ουσιαστικά δεν το επηρεάζουν σε κάτι, με εκνεύρισαν πάρα πολύ. Γιατί καλά να σου γίνονται γρατζουνίες αν το έχεις γυμνό (όπως ένα ipod nano που είχα και πλέον πίσω βλέπεις μόνο γδαρσίματα) και άλλο να μην το έχει ακουμπίσει ποτέ δέρμα ανθρώπου από πίσω και να βλέπεις γρατζουνιές... :mad:

#14   Supermod

Supermod

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:56

Πολυ ομορφα! Αυτο το Σ.Κ. που θα κατεβω αθηνα θα περασω απο το μαγαζι να τα χτυπησω!
Ελπιζω να τα εχετε ετοιμοπαραδοτα αν και θα παρω και τηλεφωνακι πρωτα.
Αυτο που ανεφερα για το ακουστικο οτι χαλαει το ακουσα ως παραπονο και σε ενα video στο utube, οτι και καλα το υγρο που βαζεις καπου πρεπει να παει και θελωντας και μη θα περασει και απο το ακουστικο και οτι κανει κακο τελος παντων...

#15   vakispasok

vakispasok

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 12:02

Παιδιά την έχω από την πρώτη βδομάδα που αγόρασα το κινητό.. Είναι καταπληκτική! Δεν έχω όμως καθόλου υπομονή, και από τη βιασύνη μου δεν καθαρησα καλά την οθόνη και παγίδευσα κάτι σκουπιδάκια.. Το πίσο μέρος πάλι, το κόλησα λίγο στραβά.. Τέλος πάντων το έχω το κινητό 4 μήνες και είναι εγγύηση η ζελατίνα! Την πρώτη φορά αγόρασα από το e-galaxy με 23 ευρώ χωρίς τα μεταφορικά, αλλά λόγω του σκουπιδιού ξανααγόρασα από το e-bay με 16 ευρώ! Έχω αλλάξει μόνο την μπροστά τώρα και την πίσω την κρατάω καβάντζα, αφού κρατάει μια χαρά ακόμα!
Εκεί που θέλω να καταλείξω ωστόσο, είναι πως αξίζει υπερβολικά και πάρτε την καλύτερα από e-bay! Αν ο πωλητής είναι και από αμερική, σε μία βδομάδα είναι στην πόρτα σας!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες