Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 6 ζεσταινεται


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   fleaman

fleaman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2015 - 09:36

Καλημερα σας.Τελευταιες 2 βδομαδες εχω παρατηρησει οτι το τηλεφωνο ζεσταινεται αρκετα τοσο πισω οσο και η οθονη μπροστα.οχι σε σημειο να μη μπορεις να το πιασεις αλλα ειναι εμφανης η αλλαγη σε σχεση με παλαιοτερα.αυτο γινεται μετα απο χρηση εφαρμογων ακομα κ αν χρησιμοποιω αρκετη ωρα whatsapp.Ειναι λογο καιρικων συνθηκων καθαρα;Το εχει εμφανισει και σε σας αυτο το καιρο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 28/07/2015 - 09:38

Λογω καιρικων συνθηκων.



#3   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 28/07/2015 - 09:44

40 βαθμοι υπο σκια , για βαλε με το νου σου μεσα στο κινητο ,τι θερμοκρασιες παει 



#4   fleaman

fleaman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2015 - 10:33

Ευχαριστω πολυ. Μπορει να ειναι υπερβολικο αυτο που παρατήρησα ομως για δυο μερες το ειχα βαλει σε μια αδιαβροχη θηκη που ουσιαστικα κλεινει μεσα της το κινητο (πανω κατω).Κ απο τη στιγμη που το εβγαλα απο εκει και τοτε ξεκινησε να εμφανιζεται το φενομενο.Ειναι απλα τυχαιο;Αεριζεται το κινητο οπως πρεπει σε τετοιου ειδους θηκες η λετε αυτες οι δυο μερες να μου εκαναν κανενα θεμα;

#5   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 28/07/2015 - 11:51

Μάλλον έχει ζέστη , αλλά και όλη μέρα το τηλέφωνο δεν θα το έβαζα σε τέτοια θήκη ..



#6   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 28/07/2015 - 11:55

Ευχαριστω πολυ. Μπορει να ειναι υπερβολικο αυτο που παρατήρησα ομως για δυο μερες το ειχα βαλει σε μια αδιαβροχη θηκη που ουσιαστικα κλεινει μεσα της το κινητο (πανω κατω).Κ απο τη στιγμη που το εβγαλα απο εκει και τοτε ξεκινησε να εμφανιζεται το φενομενο.Ειναι απλα τυχαιο;Αεριζεται το κινητο οπως πρεπει σε τετοιου ειδους θηκες η λετε αυτες οι δυο μερες να μου εκαναν κανενα θεμα;

μην σε ανησυχεί αυτό με την αδιάβροχη θήκη... έχω και εγώ στο δικό μου 6 plus και το περνώ στην θάλασσα μαζί μου :P

 
πιο iOS έχεις αυτή την στιγμή στο κινητό σου?


#7   fleaman

fleaman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2015 - 12:02

Εχω το 8.4 το τελευταιο δλδ.Το θεμα ειναι οτι το αφησα μεσα στη θηκη σαββατο πρωι με κυριακη βραδυ κ ειχα κ τη φαινη ιδεα να κανω κ φορτηση με τη θηκη attached.Ελπιζω οπως λες να μην ευθυνεται αυτο!

#8   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/07/2015 - 12:16

Τώρα το καλοκαίρι είναι συχνό φαινόμενο. Το δικό μου ειδικά με 3G παίρνει με φωτιά



#9   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2015 - 15:23

Η εξωτερική θερμοκρασία επηρεάζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Σε 40 βαθμούς έξω το κινητό έχει 37 χωρίς να το χρησιμοποιώ καν και με σβηστά 3G κτλ. Καλό είναι αν πρόκειται να κάνεις βαριά χρήση να είσαι σε κλιματιζόμενο χώρο αλλιώς ανεβάζει 40-41 η συσκευή και ενώ δεν είναι κάτι τρομερό (αν πάει παραπάνω θα σβήσει μόνο του έτσι κι αλλιώς) νομίζω όμως δεν είναι ό,τι καλύτερο για τη μπαταρία.



#10   fleaman

fleaman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2015 - 15:29

Και αυτο με τη θηκη λετε να ηταν συμτωματικο τελικα;Η αληθεια ειναι οτι η λογικη αυτο λεει

#11   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2015 - 15:33

Και αυτο με τη θηκη λετε να ηταν συμτωματικο τελικα;Η αληθεια ειναι οτι η λογικη αυτο λεει

Η θήκη το πολύ να σου ανεβάσει τη θερμοκρασία κανα 2 βαθμούς. Δεν παίζει να δημιουργησει κάποιο αλλο πρόβλημα αλλά καλού κακού τώρα με τη ζέστη κράτα το ανοιχτό το κινητό και σε σκιά. Γενικά δεν είναι τηλέφωνο για την παραλία νομίζω.



#12   fleaman

fleaman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/07/2015 - 10:25

Λετε να εχει σχεση κ το ios 8.4?

#13   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 10:37

Και οι συνθηκες καλοκαιριου αλλα νομιζω και η 8.4 εγω , γιατι δεν μου ζεσταινοταν τοσο με προηγουμενες εκδοσεις εχω την εντυπωση..! 



#14   DIMITR7

DIMITR7

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2015 - 13:06

ειναι καθαρά θέμα εξωτερικής θερμοκρασίας. Σήμερα και ενω έκανα εξωτερικές δουλειές χρησιμοποίησα για 10 λεπτα 3g με g maps και άλλα 5 sygic. Το κινητό έγινε ψησταρία και μετα από λίγο μου έβγαλε μηνυμα ότι κλείνει για προστασία της συσκευής και πάπαλα. Έμεινα σε μέρος που δεν γνώριζα και για να βρω τον δρόμο που ήθελα το έκανα με τον παραδοσιακό τρόπο. Ρωτώντας  :rolleyes:


Τελευταία επεξεργασία από: DIMITR7, 30/07/2015 - 13:11


#15   fleaman

fleaman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2015 - 12:04

Αυτο που επισης εχω παρατηρησει με την 8.4 ειναι μια σχετικη πτωση της διαρκειας της μπαταριας.Εχετε παρατηρησει κατι τετοιο;Λετε να ειναι κ αυτο σχετικο με τη ζεστη;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες