Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Απάτη ote.gr ;!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/07/2015 - 20:38

Αγόρασα ένα IPHONE 6 PLUS 16GB SILVER. Η παραγγελία καταχωρήθηκε μέσω του site ote.gr και εξοφλήθηκε με πιστωτική κάρτα. Το πόσο ήταν 687 ευρώ εφάπαξ. Μου δόθηκε με μήνυμα μέσω του site ένας κωδικός παραγγελίας  και ένα email το οποίο απλά ενημέρωνε ότι χρεώθηκα 687 ευρώ και τίποτα άλλο. Χωρίς κάποια περαιτέρω πληροφορία!

 

Την επόμενη μέρα έλαβα κλήση από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών του ΟΤΕ (1388) όπου μου ζητήθηκε να επιβεβαιώσω την παραγγελία και ενημερώθηκα ότι θα παραλάβω στις 24/7/2015 μέσω της υπηρεσίας των ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΕΛΤΑ ΠΟΡΤΑ-ΠΟΡΤΑ 16:00 μμ-19:00. Συγκεκριμένα η υπάλληλος στο τηλέφωνο με ρώτησε αν θα βρίσκομαι σπίτι να το παραλάβω η ίδια, την διαβεβαίωσα και έληξε η συνομιλία μας.

 

Χωρίς περαιτέρω ενημέρωση και ενώ περίμενα μάταια το δέμα την Παρασκευή, τηλεφώνησα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών του ΟΤΕ μετά τις 19:00 μμ. της ίδιας ημέρας θέλοντας να ενημερωθώ για το που βρίσκεται η παραγγελία μου. Η υπάλληλος που απάντησε με ρώτησε το Α.Φ.Μ. και μου είπε ότι δεν βλέπει καμιά παραγγελία καταχωρημένη. Όταν ενοχλημένη της απάντησα ότι η παραγγελία έχει ήδη εξοφληθεί μέσα της πιστωτικής μου κάρτας, εισπράττοντας το ποσό των 687 ευρώ η απάντησή της ήταν ότι δεν φαίνεται στο δικό τους σύστημα και να απευθυνθώ στο site είτε στην υπηρεσία call me back είτε στο chat online.

 

Συνομιλώ με 2 διαφορετικά άτομα τα οποία φυσικά και δεν με ενημέρωσαν για το που βρίσκεται η παραγγελία μου παρά μόνο ότι θα προωθήσουν το αίτημά μου για έλεγχο. Από τις 24/7/2015 μέχρι και τις 28/7/2015 η εταιρία ΟΤΕ δεν μπορεί να μου απαντήσει στην πιο απλή ερώτηση που βρίσκεται το προϊόν το οποίο έχω πληρώσει και πότε (και ΑΝ)θα το παραλάβω.

 

Στις 28/7/2015 ενημέρωσα υπάλληλο του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών ότι θα κινηθώ νομικά αν δεν με καλούσαν μέσα σε 1 ώρα να μου απαντήσουν για το τι γίνεται με την παραγγελία μου, τηλεφώνημα που δεν έλαβα ποτέ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/07/2015 - 20:48

Σίγουρα έχεις δίκιο, από εκεί και πέρα ηρέμησε και σίγουρα θα βρεις το δίκιο σου. Κάνε υπομονή και αύριο, κάλεσε τους στο 1388 που σε κάλεσαν για να σε ενημερώσουν για την κατάσταση της παραγγελίας σου και βλέπεις πως θα πάει το πράγμα. Δεν νομίζω να μην βγάλεις άκρη, απλά το γαμώτο είναι η ταλαιπωρία σου. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#3   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/07/2015 - 20:51

Σίγουρα έχεις δίκιο, από εκεί και πέρα ηρέμησε και σίγουρα θα βρεις το δίκιο σου. Κάνε υπομονή και αύριο, κάλεσε τους στο 1388 που σε κάλεσαν για να σε ενημερώσουν για την κατάσταση της παραγγελίας σου και βλέπεις πως θα πάει το πράγμα. Δεν νομίζω να μην βγάλεις άκρη, απλά το γαμώτο είναι η ταλαιπωρία σου. 

 

Μα δεν μου απαντάνε αυτό είναι το θέμα,το θεωρώ απαράδεκτο για μια τέτοια εταιρία.Έχω πληρώσει για κάτι που αγνοείται η τύχη του σύμφωνα με τους υπαλλήλους του οτε :wacko:  Μπορώ να επικαλεστώ δικαίωμα υπαναχώρησης έτσι δεν είναι;



#4   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/07/2015 - 20:53

Μα δεν μου απαντάνε αυτό είναι το θέμα,το θεωρώ απαράδεκτο για μια τέτοια εταιρία.Έχω πληρώσει για κάτι που αγνοείται η τύχη του σύμφωνα με τους υπαλλήλους του οτε :wacko:  Μπορώ να επικαλεστώ δικαίωμα υπαναχώρησης έτσι δεν είναι;

Φυσικά και μπορείς και είναι υποχρεωμένοι να σου γυρίσουν πίσω το ποσό. Για εμένα απλά κάνε υπομονή μέχρι αύριο να δεις αν θα βγάλεις άκρη με το τι γίνεται με την παραγγελία σου και μετά πράττεις ανάλογα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#5   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/07/2015 - 20:58

Φυσικά και μπορείς και είναι υποχρεωμένοι να σου γυρίσουν πίσω το ποσό. Για εμένα απλά κάνε υπομονή μέχρι αύριο να δεις αν θα βγάλεις άκρη με το τι γίνεται με την παραγγελία σου και μετά πράττεις ανάλογα. 

Αύριο θα βάλω τον δικηγόρο να τηλεφωνήσει και αν δεν λάβω απάντηση και τότε θα ζητήσω τα λεφτά πίσω.Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.Το πιο μικρό πράγμα να παραγγείλεις μέσω ιντερνετ σου στέλνουν κωδικό ταχυδρομικής να το παρακολουθείς που βρίσκεται και για τηλέφωνο σχεδον 700 ευρώ τίποτα.Απαράδεκτο



#6   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/07/2015 - 21:49

Μπες τώρα στο fb στη σελίδα του ote που έχουν εκεί και κάνε δημόσια δημοσίευση εκεί αυτά που έγραψες εδώ...αν όχι το επόμενο μισάωρο επειδή είναι αργά αύριο πρωί πρωί θα σε ψάχνουν...ακου που σου λέω.ειχα και εγώ ένα θέμα και μόλις το έβαλα δημόσια τρεχανε να εξυπηρετήσουν....

RF forever


#7   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/07/2015 - 10:02

Μπες τώρα στο fb στη σελίδα του ote που έχουν εκεί και κάνε δημόσια δημοσίευση εκεί αυτά που έγραψες εδώ...αν όχι το επόμενο μισάωρο επειδή είναι αργά αύριο πρωί πρωί θα σε ψάχνουν...ακου που σου λέω.ειχα και εγώ ένα θέμα και μόλις το έβαλα δημόσια τρεχανε να εξυπηρετήσουν....

Θα μπω τωρα να το δημοσιευσω



#8   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2015 - 10:05

Βάλε σύνδεσμο μετά να μπούμε και μεις να κράξουμε από κάτω στα σχόλια να φαίνεται ότι το διαβάζει κοσμος

RF forever


#9   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/07/2015 - 10:16

Βάλε σύνδεσμο μετά να μπούμε και μεις να κράξουμε από κάτω στα σχόλια να φαίνεται ότι το διαβάζει κοσμος

To δημοσίευσα ήδη τώρα δεν ξέρω που δείχνει το λινκ,θα το δεις με το όνομά μου : xristina kostavara .Εν τω μεταξύ άλλο θέλω να ρωτήσω αν πάω με την απόδειξη της πιστωτικής σε κατάστημα οτε και απαιτήσω να μου δώσουν την συσκευη θα καταφερω τίποτα;



#10   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/07/2015 - 10:31

δεν γίνεται ρε παιδιά παίρνουν  τα χρήματα και μετά δεν ξέρουν τίποτα ...εγώ θα είχα πάει σε ένα κατάστημα ΟΤΕ Με την αποδείξει  από την κάρτα που έγινε η χρέωση και δεν θα έφευγα αν δεν μου έδιναν   την συσκευή ....και αυτό  σε συμβουλεύω να κάνεις .....700 ευρώ και θα καθόμουν  να ασχολούμαι  με το fb θα τα είχα κάνει γυαλιά καρφιά στον ΟΤΕ.  >:(


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 29/07/2015 - 10:31


#11   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2015 - 10:50

Εγώ σχολίασα πρώτος...παντως έχει δίκιο ο φίλος πάνω..πανε σε κατάστημα και κάνε τα λιμπα...για καλό και για κακό πάρε ένα τηλ στην τραπζα σου και επιβεβαίωσε ότι κράτησαν τα λεφτα

RF forever


#12   xristinak

xristinak

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/07/2015 - 10:59

δεν γίνεται ρε παιδιά παίρνουν  τα χρήματα και μετά δεν ξέρουν τίποτα ...εγώ θα είχα πάει σε ένα κατάστημα ΟΤΕ Με την αποδείξει  από την κάρτα που έγινε η χρέωση και δεν θα έφευγα αν δεν μου έδιναν   την συσκευή ....και αυτό  σε συμβουλεύω να κάνεις .....700 ευρώ και θα καθόμουν  να ασχολούμαι  με το fb θα τα είχα κάνει γυαλιά καρφιά στον ΟΤΕ.  > :(

 

 

Εγώ σχολίασα πρώτος...παντως έχει δίκιο ο φίλος πάνω..πανε σε κατάστημα και κάνε τα λιμπα...για καλό και για κακό πάρε ένα τηλ στην τραπζα σου και επιβεβαίωσε ότι κράτησαν τα λεφτα

 

Έχει χρεωθεί κανονικά τηλεφώνησα στην τράπεζα,το ποσό φαίνεται.Θα παραδεχτούν στο κατάστημα την χρέωση ώστε να μου δώσουν την συσκευή;


Τελευταία επεξεργασία από: xristinak, 29/07/2015 - 11:00


#13   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/07/2015 - 11:38

πας στο κατάστημα τους λες τι έχει γίνει και δεν φεύγεις αν δεν πάρεις συσκευή μην μασάς τίποτα. 



#14   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/07/2015 - 11:48

οντως πηγαινε στο καταστημα. μη το αφησεις ετσι. απο τηλεφωνα κ ιντερνετ δεν θα βγαλεις ακρη.



#15   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2015 - 12:29

Τι έγινε τελικά?σου έστειλα πμ στο fb

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες