Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βοηθεια νεκρη οθονη!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 13:02

Καλημερα παιδια! Θελω τη βοηθεια σας γιατι εχω πανικοβληθει!

Καθομαι στην παραλια και εκει που παιζω αμεριμνος το candy crash μου το κινητο νεκρωνει, σβηνει και δε βλεπω τπτ. Το εχω κανα μισαωρο ετσι και δεν εχει επανελθει με τπτ. Ευτυχως πηρα το κινητο της γυναικας μου για να ρωτησω εδω γιατι εχω χεστει πανω μου. Ολες οι λειτουργιες στο παρασκηνιο γινονται κανονικα. Ακουω μηνυματα που ερχονται, κλησεις που δοκιμασα να κανω απο της γυναικας μου ακομα και τον ηχο του κλειδωματος οταν παταω το sleep button. Μετα νοερα το κεκλειδωνω και το ξανακλειδωνω και παλι ακουγεται ο ηχος. Ειναι σαν να δουλευει κανονικοτατα αλλα η οθονη νεκρη.

Σκεφτηκα οτι μπορει ετσι ξαφνικα να χαλασε η οθονη αλλα απο την αλλη πριν που δοκιμασα να το κλεισω με το πατημα home + sleep button ταυτοχρονα και μετα το ξανανοιξα με πατημα διαρκειας του sleep button δεν εδειξε νεκρη αλλα εμφανισε κανονικα τη λευκη οθονη με το μηλαρακι που δειχνει σε καθε respring. Μετα ειναι που δε δειχνει τπτ, στη home η τη lock screen.

Σας παρακαλω βοηθεια! Τι φταιει;;;

Ειμαι jb 8.4 (μεχρι σημερα κανενα προβλημα και εχω περασμενα ελαχιστα tweaks) και η μπαταρια ηταν περιπου στο 60% πριν κλεισει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/07/2015 - 13:08

Μηπως ανεβασε θερμοκρασία ; Αστο να κρυώσει καπου σε καμιά σκιά (οχι μην το ρίξεις στο νερό :P ) και δοκίμασε σε λιγο 



#3   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 13:21

Μηπως εχει τρελες θερμοκρασιες στην παραλια και ζεσταθηκε;
Βαλτο λιγο καπου δροσερς και δοκιμασε ξανα!
Πανω απο 35 βαθμους στο τηλεφωνο,νεκρωνει για λογους ασφαλειας το τηλ και επανερχεται μολις πεσει!
Την ειχα παθει μια φορα που το ειχα ξεχασει στο παμπριζ

#4   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 13:36

Τι να πω ρε παιδια... Μακαρι να ναι αυτο... Υπο σκια ημουν παντως στην ομπρελα.. Ζεστη εχει αρκετη βεβαια αλλα ξερω γω.. Υπο σκια να κλεισει πρωτη φορα το βλεπω.. Παλια στο 4S μου πεταγε μια ειδοποιηση να το αφησω να κρυωσει. Να νεκρωσει η οθονη πρωτη φορα!

Τελος παντων θα γυρισω σπιτι να δροσιστει και θα σας πω. Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!

#5   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 14:08

Τι να πω ρε παιδια... Μακαρι να ναι αυτο... Υπο σκια ημουν παντως στην ομπρελα.. Ζεστη εχει αρκετη βεβαια αλλα ξερω γω.. Υπο σκια να κλεισει πρωτη φορα το βλεπω.. Παλια στο 4S μου πεταγε μια ειδοποιηση να το αφησω να κρυωσει. Να νεκρωσει η οθονη πρωτη φορα!

Τελος παντων θα γυρισω σπιτι να δροσιστει και θα σας πω. Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!

Σ αυτο που λες εχεις δικιο,οντως πεταει ειδοποιηση,οποτε μπορει να μην ειναι αυτο!Δες το

#6   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 14:14

Ειμαι ακόμα παραλία και αφήνοντας το για κανα μισάωρο στη σκιά μεσα σε μια τσάντα σκεπασμένο άνοιξε τελικά. Όποτε μάλλον ηταν θεμα θερμοκρασίας.

#7   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/07/2015 - 15:07

Μειώνει παρα πολυ την φωτεινότητα οταν βγαζει την ειδοποίηση (η φωτεινότητα ειναι αυτη που καίει περισσότερο και ζεσταίνει περισσότερο το κινητό) δηλαδη οταν το είχα παθει με το ζόρι το είδα.

Γενικά σβήνει τα παντα απο το κινητό και ειδικά την φωτεινότητα για να πέσει η θερμοκρασία.



#8   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 15:25

Ειμαι ακόμα παραλία και αφήνοντας το για κανα μισάωρο στη σκιά μεσα σε μια τσάντα σκεπασμένο άνοιξε τελικά. Όποτε μάλλον ηταν θεμα θερμοκρασίας.

Επομενως ολα καλα?

#9   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 16:48

Ναι παιδια να είστε καλα!

Η φωτεινότητα όντως είχε πέσει στο μηδέν γεγονός που έκανε τα πραγματα ακόμα πιο δύσκολα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες